09213585456 info@drhaddadi.ir
انتخاب برگه
دکتر شهریار حدادی / جراحی زیبایی شکم / ورم بعد از ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ورم بعد از ابدومینوپلاستی

ورم بعد از ابدومینوپلاستی

بسیاری از بیمارانی که تحت جراحی ابدومینوپلاستی قرار گرفتند از ورم در ناحیه زیر شکم بعد از جراحی شکایت دارند. خبر بد اینکه این مورد در تمامی افراد اتفاق می افتد ولی شدت آن بسته به سلامت کلی بیمار و انجام مراقبت های بعد از جراحی در افراد مختلف متفاوت است.

ورم در چند روز اول بعد از جراحی رخ می دهد و در روز سوم تا پنجم حداکثر تورم دیده می شود. بیشتر تورم و کبودی ظرف سه هفته از بین می رود.

علت ایجاد ورم بعد از ابدومینوپلاستی

زمانی که برشی افقی در زیر شکم ایجاد می شود، پوست ناحیه برش جدا می شود و در نتیجه از منبع دیگری خون رسانی می گردد. خون می تواند وارد این ناحیه شود ولی خارج شدن از این ناحیه کمی دشوار است زیرا رگ ها به سمت شمال قفسه سینه حرکت می کنند و قانون جاذبه مانع از این مورد می شود.

بیمارانی که تحت جراحی لیپوساکشن پهلو همزمان با ابدومینوپلاستی قرار می گیرند تورم بیشتری را تجربه می کنند. این جراحی همزمان برای متناسب سازی پهلو ها انجام می گیرد. هرچه پوست ناحیه شکم کلفت تر باشد و چربی بیشتری داشته باشد احتمالاً تورم شکم بعد از جراحی بیشتر می شود.

ورم بعد از ابدومینوپلاستی

ورم بعد از ابدومینوپلاستی

پیشگیری از تورم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

چندین قدم ساده برای کاهش تورم بعد از جراحی وجود دارد و انجام این اقدامات دوران نقاهت را کوتاه تر می کنند.

نحوه خوابیدن برای کاهش تورم

به بیمار پیشنهاد می شود که دراز بکشد و پاهای خود را کمی بالا بیاورد. از سوی دیگر قفسه ی سینه صاف باشد. بهتر است که هر یک ساعت بیمار از جای خود بلند شود و راه برود و سریع غذایی بخورد و دوباره به صورت افقی بخوابد. نشستن بعد از این جراحی به هیچ وجه توصیه نمی شود. با نشستن تورم شکم افزایش می یابد و خون و مایعات در ناحیه لگنی تجمع می یابند. همچنین نباید قفسه سینه بالا قرار گیرد و پاها صاف باشند. این مورد هم می تواند منجر به افزایش تورم زیر شکم شود.

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک با بهره گیری از بروز ترین و استاندارد ترین تجهیزات، تبحر خاصی در انجام جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه، جراحی بینی و بلفاروپلاستی دارند. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و برقراری ارتباط با شماره تلفن ۰۹۲۱۳۵۸۵۴۵۶تماس حاصل نمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

پوشیدن گن های فشاری بعد از ابدومینوپلاستی

لازم نیست که از گن های خیلی سفت استفاده شود و بهتر است که از گن های فشاری نه خیلی سفت و نه خیلی شل استفاده شود. به این ترتیب فشار ملایمی به بافت های شکمی وارد می شود و به کاهش تورم کمک می شود.

رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی

سعی شود که رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه و سبزیجات و با سدیم پایین باشد. تورم ناشی از مصرف غذاهای شور یکی از مواردی است که می توان با رژیم غذایی سالم از آن پیشگیری کرد. مواد غذایی سالم و هیدراته ماندن بدن می توانند به بهبود سریع تر کمک کنند.

منبع : https://www.drcherup.com/blog/swelling-tummy-tuck-abdominoplasty-surgery/

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از روش های جراحی زیبایی شکم می باشد. در این جراحی توسط جراح برش هایی از قسمت تحتانی شکم بالای ناحیه تناسلی تا کناره های پهلو زده می شود و چربی های اضافی و پوست شل شده و آویزان شده...

جراحی بادی کانتورینگ یا پیکرتراشی

جراحی بادی کانتورینگ یا پیکرتراشی

جراحی بادی کانتورینگ یا پیکرتراشی اگر در فکر انجام جراحی برای کوچک کردن و کشیدن شکم، ران، بازو و یا باسن خود هستید، بادی کانتورینگ بهترین گزینه برای بهبود ظاهر بدن شما می باشد. هر چند که جراحی نیز...

مراحل جراحی شکم

مراحل جراحی شکم

اگر شما هم برای از بین بردن چربی های دور شکم و افتادگی شکم رژیم های لاغری و ورزش های سنگین زیادی را انجام داده اید ولی نتیجه دلخواه تان را نگرفته اید جراحی شکم یکی از روش هایی است که می توانید به...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *