لیفت صورت : مزایا کشیدن پوست ، بهترین روش فیس لیفت

در هر سن و سالی که باشیم ، دوست داریم جوانتر و زیباتر دیده شویم ؛ اما وقتی به مرز 30 الی 40 سالگی میرسید ، چروک های پوست صورت خودنمایی می کنند؛ فقط کافیه عکس چندسال پیش خودتان را نگاه کنید و با الان مقایسه کنید تا متوجه تغییرات شوید. قطعا شل و افتاده شدن پوست و چروک های آن ذهن شما را درگیر می کنند تا بالاخره بتوانید برای این مشکل یک راه حل مناسب پیدا کنید. لیفت صورت یک روش ایده آل و مناسب برای رفع چین و چروک های صورت است که در میان بانوان و حتی آقایان طرفداران زیادی دارد. 

عمل لیفت صورت برخلاف روش های خانگی که زمان زیادی را از شما میگیرند و حتی معلوم نیست شما را به نتیجه دلخواه می رسانند یا نه، طی یک جلسه جراحی، افتادگی عضلات صورت شما برطرف کرده و به پوست صاف و بدون چروک می رسید. این را هم بگوییم که جراحی لیفت صورت تکنیک‌های مختلفی دارد و هر یک از شما با توجه به مشکلات موجود با مشورت متخصص ، تحت یکی از آن ها قرار میگیرید.

بهترین سن برای جراحی لیفت صورت

در حالی که سن خاصی برای همه افراد وجود ندارد، اکثر افرادی که به لیفت صورت فکر می کنند معمولاً در سن ۴۰ تا ۶۰ سالگی هستند. زیرا در این مدت علائم پیری مانند شلی پوست، چین و چروک و کاهش حجم صورت بیشتر نمایان می شود. تعیین بهترین سن برای جراحی لیفت صورت به عوامل مختلفی از جمله اهداف فردی، وضعیت پوست و سلامت کلی بستگی دارد.

بیشتر بدانید : توجه کنید که علاوه بر سن تان ، موارد دیگری هم مشخص می کنند که شما کیس خوبی برای عمل جراحی لیفت صورت هستید یا نه ؛ مواردی مثل تایپ پوستی و میزان کشسانی آن یا حتی عوامل ژنتیکی و سبک زندگی شما. 

در خصوص اینکه بدانید آیا داوطلب مناسبی برای کشیدن و لیفت کردن پوست خود هستید یا نه ، تنها لازم است با پزشک متخصص لیفت صورت در این زمینه مشاوره ای داشته باشید.

برای دریافت مشاوره تخصصی جراحی لیفت صورت با دکتر حدادی ، فرم مشاوره را پر کنید.

مزایای لیفت صورت چیست؟

از مهم ترین مزایای عمل فیس لیفت، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • لیفت باعث از بین رفتن غبغب در قسمت زیر چانه می شود.
 • عمل لیفتینگ باعث سفت و محکم شدن پوست می شود.
 • عمل لیفت صورت میتواند به کاهش چین و چروک های عمیق پوست، کمک کند.
 • روش های لیفت می توانند به خوبی با سایر روش ها ترکیب شوند.
 • اسکار‌های جراحی و جای زخم، در این روش به‌صورت کاملاً نامرئی می باشد.
 • نتیجه بدست آمده از لیفت صورت ماندگاری طولانی مدتی دارد.

انواع روش فیس لیفت

لیفت صورت بدون جراحی

چندین جایگزین غیرجراحی برای افرادی که می خواهند لیفتینگ پوست صورت بدون انجام عمل جراحی را تجربه کنند، وجود دارند :

 1. هایفوتراپی
 2. اندولیفت
 3. میکرونیدلینگ
 4. میکرودرم ابریژن
 5. تزریق بوتاکس
 6. تزریق ژل
 7. لیفت با نخ

اما موضوعی که باید از آن خبر داشته باشید این است که برخلاف جراحی لیفت صورت ، نتیجه ای که از پروسه های بالا بدست می آورید موقت است و برای تمدید آن باید دوباره تحت درمان قرار بگیرید.

لیفت صورت به روش جراحی

1 – روش اندوسکوپی

جراحی لیفت صورت آندوسکوپی یک روش مدرن و کم تهاجم است که به کمک ابزار اندوسکوپ ( یک لوله باریک که انتهای آن یک دوربین کوچک متصل است) از طریق برش های کوچک به انجام می‌رسد و برخلاف تکنیک کلاسیک تهاجم کمتری دارد.

2 – اندوتاین

اندوتاین خاصیت جذبی دارد و میتواند پوست و بافت های زیرین آن را لیفت کند و در جایگاه قبلی خود قرار دهد. بعد از برش دهی پوست، اندوتاین وارد ناحیه مورد نظر شده و در بافت های زیرین جایگذاری میشود. عموما برای لیفت مید فیس و لیفت تحتانی صورت، تکنیک اندوتاین کاربرد پذیر است.

بهترین روش لیفت صورت کدام است؟

الان متوجه شدید که برای لیفت کردن صورت هم روش های جراحی وجود دارد و هم غیر جراحی. قطعا سوال بعدی شما این است که کدام روش بهتر است؟ به طور کلی عمل فیس لیفت نتیجه طبیعی و ماندگاری را به همراه دارد اما برای گرفتن پاسخ دقیق در این مورد بهتر است با یک متخصص حاذق مشورت کنید.

تکنیک های جراحی لیفت صورت

۱. لیفت صورت سنتی (Traditional facelift) :

در این روش برش های جراحی در امتداد خط مو، اطراف گوش و گاهی اوقات زیر چانه ایجاد می شوند. سپس جراح عضلات و بافت‌های صورت را لیفت و سفت و پوست اضافی را حذف می کند.

۲. لیفت مید فیس (Mid-facelift)

همانطور که از اسمش پیداست این روش ناحیه میانی صورت از جمله گونه ها و ناحیه زیر چشم را هدف قرار می دهد. برش‌ها معمولاً در مکان‌هایی مانند داخل دهان یا در امتداد چین‌های طبیعی ایجاد می شوند.

۳. مینی لیفت صورت (Mini-facelift)

این روش نسبت به لیفت صورت سنتی به میزان کمتری تهاجمی است. هدف از مینی فیس لیفت بلند کردن و سفت کردن نواحی خاصی مانند بخش تحتانی پایین صورت و گردن تمرکز دارد.

چگونه برای عمل لیفت صورت آماده شویم؟

اقدامات قبل از عمل جراحی فیس لیفت بدن شما را برای عمل آماده می کنند و در گرفتن نتیجه مثبت از جراحی تاثیر گذار هستند. شما باید پیش از پروسه ، موارد زیر را به طور کامل رعایت کنید : 

چه نوع بیهوشی در جراحی فیس لیفت استفاده می شود؟

بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی تکنیک های بیهوشی برای انجام عمل های جراحی از جمله لیفت صورت هستند. با بیهوشی عمومی شما به یک خواب عمیق رفته و متوجه چیزی نمی شوید. در تکنیک بی حسی موضعی ، به خواب فرو نمی روید بلکه تنها ناحیه تحت جراحی بی حس می شود تا دردی را احساس نکنید.

آشنایی کامل و مرحله به مرحله با لیفت صورت

بیهوشیبرای انجام جراحی لیفت و بالا کشیدن پوست صورت در ابتدا شما توسط متخصص بی هوشی تحت بی هوشی عمومی یا بی حسی موضعی قرار می گیرید. روش انتخابی برای بی هوشی در عمل فیس لیفت به شرایط بیمار و صلاحدید متخصص بیهوشی بستگی دارد.

برش جراحی : پس از بی هوشی با توجه به تکنیک جراحی لیفت صورت ( کامل ، مید فیس یا مینی فیس لیفت) برش ها در محل مناسب ایجاد شده و از طریق آن ها عضلات و پوست کشیده و سفت میشوند.

بستن برش های پوستیدر پایان برش ها با نخ های جذبی ، بخیه می شوند.

ماندگاری لیفت صورت چقدر است؟

به طور متوسط، نتایج جراحی لیفت و سفت کردن پوست صورت می تواند بین ۵ تا ۱۰ سال باقی بمانند. اما مدت ماندگاری نتیجه ممکن است برای همه یکسان نباشد. عواملی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سیگار کشیدن و نوسانات وزن می توانند باعث کوتاه شدن مدت ماندگاری لیفت صورت شوند. پس، حفظ سبک زندگی سالم و پیروی از روال‌های مراقبتی پوست به طولانی‌تر شدن اثرات لیفت صورت کمک میکند و پوست شما را برای دوره‌های طولانی‌تری جوان‌ نگه میدارد.

جراحی لیفت صورت - دکتر حدادی

مراقبت های مهم پس از لیفتینگ صورت

بعد از عمل لیفت کردن صورت برای افزایش سرعت روند بهبودی، رعایت صحیح مراقبت های بعد از لیفت صورت ، ضرورری است. برخی از این نکات عبارت اند از:

 1. بعد از جراحی فیس لیفت ، استراحت کافی داشته باشید.
 2. از خوردن غذا‌های سفت، گاز زدن لقمه های بزرگ و جویدن زیاد دوری کنید.
 3. بعد از عمل جراحی لیفتینگ صورت ، مصرف نمک و غذا‌های شور کمتر شود.
 4. یک هفته بعد از جراحی لیفت صورت می توانید آرایش صورت خود را انجام دهید.
 5. بعد از جراحی برای کاهش کبودی تا 48 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید.
 6. سعی کنید تا دو هفته بعد از عمل لیفت عضلات صورت را خیلی حرکت ندهید
 7. انجام ورزش های سنگین را به مدت سه هفته به تعویق اندازید.
 8. آقایان تا دو هفته پس از لیفت صورت نباید اصلاح کنند.
 9. تا 3 هفته روی صورت نخوابید.
 10. محل جراحی شده را لمس نکنید و ماساژ ندهید.
 11. به مدت یک هفته داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید.
 12. مصرف الکل و دخانیات به مدت دو هفته بعد از جراحی لیفت صورت ممنوع است.
 13. برای مدتی در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 14. تا سه هفته به سونای بخار نروید.
 15. دارو‌های تجویز شده را سر ساعت و به طور منظم مصرف کنید.

برای کاهش ورم بعد از لیفت کردن صورت چه باید کرد؟

بعد از عمل لیفت صورت ، ناحیه گردن و صورت برای چند روز متورم است. آنچه باید به خاطر داشته باشید این است که این ورم به تدریج فروکش می کند. برای کمک به کاهش سریع تر ورم اقداماتی را می توانید انجام دهید:

 

برای جلوگیری از اسکار بعد از جراحی فیس لیفت چه باید کرد؟

 1. یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه را انتخاب کنید.
 2. در دوره ریکاوری ، خوب استراحت کنید و نکات مراقبتی را به دقت انجام دهید.   
 3. بعد از جراحی لیفت صورت تا جایی که میتوانید در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 4. در صورت خروج از خانه حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

قیمت عمل لیفت صورت چقدر است؟

بهترین راه برای اطلاع از هزینه جراحی کشیدن پوست صورت ، مراجعه به متخصص است تا بعد از معاینه و انجام بررسی ها هزینه عمل را به شما اطلاع دهد.

خوب است بدانید هزینه این روش بسته به عوامل متعددی مانند تجربه و شهرت جراح، موقعیت جغرافیایی، هزینه‌های تسهیلات، هزینه‌های بیهوشی و هر عمل اضافی که ممکن است به طور همزمان انجام شود، می‌تواند متفاوت باشد.

توجه : هنگام انجام هر عمل جراحی مانند جراحی لیفت صورت ، نباید بر اساس هزینه تصمیم گیری کرده و جراح خود را انتخاب کنید. پزشک باید بر اساس میزان تجربه و تسلط انتخاب شود. 

 عوارض جانبی جراحی لیفت صورت

بعد از هر عمل جراحی ، یکسری عارضه های جانبی را ممکن است تجربه کنید که موقت هستند و بعد از مدتی با انجام مراقبت های لازم برطرف می شوند :

 • درد بعد از عمل لیفت صورت ، به صورت خفیف وجود خواهد داشت.
 • بعد از عمل جراحی بالا کشیدن پوست ، صورت متورم شده و پوست بی حس خواهد شد. این عارضه به صورت گذرا بوده و بعد از حداکثر ۴ هفته از بین خواهد رفت.
 • کبود شدن محل جراحی هم یکی دیگر از عارضه های جانبی است که به تدریج رفع می شود.

آیا لیفت صورت خطرناک است؟

آگاهی دادن به بیمار از خطرات احتمالی هر پروسیجر جراحی صرفنظر از زیبایی یا درمانی بودن آن، بخشی از کاری است که یک جراح بعنوان یک اولویت در طول جلسه مشاوره درباره آن با بیمار خود گفتگو می کند. هر چند عمل لیفت صورت تحت بیهوشی عمومی با رعایت استانداردهای کامل ایمنی و سلامت بیمار اجرا می شود ولی باور یک جراح با تجربه این است که هر قدر اطلاعات بیمار در خصوص فراز و نشیب های هر چند احتمالی پروسه بیشتر باشد، ضریب موفقیت در پروسیجر نیز بالاتر خواهد رفت. به همین منظور علیرغم اینکه لیفت صورت به دست یک جراح با تجربه، یک فرایند بی خطر بوده و احتمال بروز عوارض در آن نزدیک به صفر است ولی لازم است بیمار از آنها مطلع باشد.

لیست سوالات پرتکرار جراحی لیفت صورت

با توجه به اینکه در لیفت صورت برای کشیدن پوست و بافت پایه، برش ایجاد می شود طبیعتاً عصب در ناحیه برش دستخوش آسیب می گردد. ولی خوشبختانه این حالت موقتی بوده و دوره تجربه ضعف و بی حسی در بخش هایی از صورت و گردن بعد از مدت کوتاهی به پایان می رسد.

بعد از جراحی، برای مدتی احساس می کنید که پوست صورت تان کشیده می شود و این حس احتمالاً در زمان خندیدن، بیشتر احساس خواهد شد. خوشبختانه، این حالت نیز موقتی بوده و بعد از چند هفته رفع می شود.

در روز دوم بعد از عمل می توانید موها را با آب ولرم بشویید و با شانه دندانه درشت، موها را شانه بزنید. فعلاً تا ۴ هفته بعد از جراحی، از سشوار استفاده نکنید. همچنین بهتر است رنگ کردن موها را نیز تا شش هفته بعد از عمل به تعویق بیاندازید.

برای شستن صورت از گلوله های پنبه ای آغشته به آب و صابون استفاده کنید. این کار را در هفته اول بعد از جراحی دوبار در روز انجام دهید. سعی کنید در زمان پاک کردن صورت با این گلوله های پنبه ای، حرکت دستتان به سمت بالا و با ملایمت باشد تا فشاری به بخیه ها وارد نشود.

به طور کلی ، در طول دوره بارداری به فرد باردار توصیه می شود بمنظور پیش بردن این دوره حساس در امنیت کامل و برای حفظ سلامت کودک و مادر ، از انجام هر گونه پروسیجر زیبایی از قبیل لیفت صورت یا هر جراحی که به تعویق انداختن آن تا بعد از وضع حمل ، هیچ تهدیدی برای سلامت فرد به شما نمی آید ، خودداری کند. با توجه به اینکه هر فرایند جراحی دارای عوارض جانبی می باشد و تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شوند ، بنابراین بهتر است به بعد از زایمان موکول شود.

بله ؛ انجام این دو پروسه زیبایی به صورت همزمان امکان پذیر است. در ادامه نیز عکس نمونه کار جراحی فیس لیفت و لیفت ابرو به صورت همزمان را مشاهده می کنید. همانطور که در تصویر مشخص است ، لیفت کردن ابرو و صورت به طور همزمان ، می تواند به جوانسازی بیشتر چهره کمک کند.

در اکثر فرایند های بالا کشیدن پوست با لیفت، بخشی از پوست در طول پروسیجر برداشته می شود. اما بخش مهم داستان، بافت و ماهیچه زیر پوست است که باید سفت شود. تکنیک اجرا شده روی این بخش عمیق تر، راز موفقیت در این فرایند است. بیمار بعد از اجرای جراحی، در بخش پایینی صورت اندکی احساس کشیدگی می کند. این حس کشیدگی که البته برای یک دوره زمانی موقتی تداوم دارد، تا حدودی به پوست مربوط است ولی بخش عمده آن به بافت ماهیچه ای و چربی و تورم طبیعی ارتباط دارد که در طول فرایند بهبود، فروکش کرده و به مرور، این حس کشیدگی از بین خواهد رفت.

برای دریافت مشاوره تخصصی جراحی لیفت صورت با دکتر حدادی ، فرم مشاوره را پر کنید.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
31 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مینا
مینا
2 ماه قبل

سلام . آقای دکتر بعد از لیفت صورت میتونم تزریق چربی هم انجام بدم ؟

زهرا
زهرا
8 ماه قبل

هزینه عمل لیفت صورت چقدره ؟

drhaddadi
drhaddadi
پاسخ به  زهرا
7 ماه قبل

سلام دوست عزیز
شما برای کسب اطلاعات درباره هزینه لیفت صورت با جراحی در سال 1402 می تونید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

عاطفه
عاطفه
9 ماه قبل

سلام هزینه شو میشه حدودی بگین چقدره؟

پویا
پویا
1 سال قبل

من مامانم 49 سالشه می تونه لیفت انجام بده؟

میرزایی
میرزایی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر از چندسالگی میتونیم لیفت صورت انجام بدیم؟

نهال
نهال
1 سال قبل

بوتاکس میشه همزمان با لیفت انجام داد هزینش چقدره؟

sara
sara
1 سال قبل

دکتر جان لیفت ابرو برای افتادیگ ابرو بهتره یا لیفت صورت؟

حیدری
حیدری
1 سال قبل

کدوم دکتر برای لیفت صورت خوب؟ کدم روش به دردمامان من میخوره که 49 سالشه ولی صورتش خط افتاده

حامدی
حامدی
1 سال قبل

هزینه لیفت صورت چقدره؟

ترنم
ترنم
1 سال قبل

من 25 سالمه پوست صورتم کمی دچار افتادگی شده بیشتر توی قسمت گونه ها و زیر گونه که علتش ارثی هستش می خواستم سوال کنم توی این سن جراحی لیفت صورت برام مناسبه؟

دکتر شهریار حدادی
دکتر شهریار حدادی
در انتظار تایید
پاسخ به  ترنم
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر. شما میتویند برای مشاوره عکستون رو داخل واتس اپ ارسال کنید.

نیلوفر
نیلوفر
1 سال قبل

لیفت صورت محدودیت سنی هم داره؟

دکتر شهریار حدادی
دکتر شهریار حدادی
پاسخ به  نیلوفر
1 سال قبل

سلام معمولا لیفت صورت در صورت افتادگی پوست و چین و چروک در سنین بالا انجام میشه.

پردیس
پردیس
1 سال قبل

ممنون بابت این مطلب عالی. کسایی که قبلا پروتز کردن هم می تونن لیفت صورت انجام بدن؟

دکتر شهریار حدادی
دکتر شهریار حدادی
پاسخ به  پردیس
1 سال قبل

سلام بله

سیما
سیما
1 سال قبل

خیلی خوب و کامل بود توضیحات ممنون

پریسا حیاتی
پریسا حیاتی
1 سال قبل

ممکنه فقط لیفت برای فک انجام شه ؟ ابروهام نیاز نداره یا این جراحی کلی هست ؟

دکتر شهریار حدادی
دکتر شهریار حدادی
در انتظار تایید
پاسخ به  پریسا حیاتی
1 سال قبل

سلام این جراحی با توجه به نیاز بیمار و مشکلات صورت انجام میشه. ابتدا باید معاینه شوید.
برای بررسی دقیق و مشاوره میتونید عکستونو داخل واتس اپ ارسال کنید.

فاطمه طاهری
فاطمه طاهری
1 سال قبل

دکتر جان میشه لطفا بگید تو چند جلسه میشه لیفت صورت رو انجام داد؟

مریم
مریم
پاسخ به  فاطمه طاهری
1 سال قبل

منم این سوال و دارم و اینکه دیابت ربطی به لیفت صورت داره؟ ممکن بخاطر دیابت نتونم لیفت صورت کنم؟

فرشته میرزایی
فرشته میرزایی
1 سال قبل

اگر از قبل تزریق چربی انجام داده باشیم قبل لیفت باید تخلیه کنیم؟

سارا
سارا
1 سال قبل

دکتر جان بوتاکس با لیفت صورت تداخل نداره؟

دکتر شهریار حدادی
دکتر شهریار حدادی
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

سلام خیر

فرزانه
فرزانه
1 سال قبل

دکتر جان تو یک جلسه میتونید لیفت کل صورت و گردن انجام داد؟

شمیم
شمیم
1 سال قبل

خیلی اطلاعات جالبی بود درباره لیفت

فافا
فافا
1 سال قبل

من 35 سالمه و یکسری افتادگی ها تو صورتم دارم که میخوام رفع شه.میخوام بدونم لیفت با نخ برام انجام میدین ؟

دکتر شهریار حدادی
دکتر شهریار حدادی
پاسخ به  فافا
1 سال قبل

سلام باید ابتدا به صورت حضوری معاینه شوید تا بهترین روش جراحی برای شما انجام بشه.

آرمانی
آرمانی
1 سال قبل

خیلی مقاله خوبی بود و لیفت صورت رو به صورت کامل توضیح دادید ممنونم

سارا
سارا
2 سال قبل

سلام. لیفت صورت برای صورت های گرد هم خوبه ؟

طاها
طاها
2 سال قبل

خیلی مقاله خوب و مفیدی بود در مورد لیفت صورت

فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email