هزینه جراحی زیبایی شکم در سال 1402 – 1403

آیا از بزرگی شکم خود رنج می برید؟ آیا با وجود انجام جراحی لاغری با لیپوماتیک، همچنان شکم شما ظاهر مناسبی ندارد؟ چاره این مشکل چیست؟جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی یکی از موثرترین روش ها برای برداشتن چربی های شکم است. اما هزینه جراحی زیبایی شکم چقدر است؟علت تفاوت قیمت توسط جراحان مختلف چیست؟ برای دانستن پاسخ این پرسش ها حتما این مطلب را بخوانید.

هزینه جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی بهترین، موثرترین و ماندگارترین روش بهبود ظاهر شکم است. ممکن است به دلیل بارداری، چاقی و لاغری مکرر یا بعد از انجام جراحی لیپوساکشن، پوست شکم افتادگی پیدا کند و ظاهر اندام شما را به هم بریزد. در این حالت، بسیاری از افراد با مراجعه به جراح پلاستیک و زیبایی، خود را داوطلب انجام جراحی زیبایی شکم معرفی می کنند.

در جراحی های شکمی اگر شاخص توده ای بدن یا BMI بالای 35 باشد، به دلیل به وجود آمدن خطرات و عوارض نباید جراحی انجام شود و بیمار باید با راهکارهایی که پزشک توصیه می کند وزن خود را به شاخص توده بدنی زیر 35 برساند سپس جهت جراحی پلاستیک شکم به جراح پلاستیک مراجعه کند.

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم

تعیین هزینه عمل زیبایی شکم به صورت دقیق امری نسبتا دشوار است زیرا به عوامل مختلف بسیار زیادی وابسته می باشد. از مهمترین عوامل موثر بر هزینه جراحی ابدومینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزان کار مورد نیاز
  • جراح مورد نظر
  • بیمارستانی که جراحی در آن انجام می گیرد

در ادامه قصد داریم به تفکیک تمامی عوامل موثر بر هزینه این عمل زیبایی را مورد بررسی قرار دهیم.

نوع جراحی زیبایی شکم از عوامل موثر بر هزینه عمل ابدومینوپلاستی

سفت شدن پوست شل و افتاده زیر ناف گاهی اوقات تنها کاری است که در طول جراحی زیبایی شکم انجام می گیرد. دامنه انجام این عمل زیبایی بسیار گسترده است و وسعت آن کاملا قابل تنظیم است. به طور کلی این عمل زیبایی به انواع زیر طبقه بندی می شود:

  • تامی تاک کامل
  • مینی تامی تاک
  • تامی تاک جزئی

هزینه و دستمزد پزشک

از دیگر عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم می توان به هزینه و دستمزد جراح ابدومینوپلاستی اشاره کرد. هزینه دستمزد پزشک به دانش و تجربه او بستگی دارد. از آنجا که این عمل زیبایی از حساسیت بالایی برخوردار است و به مهارت و تسلط کافی در این زمینه نیاز داریم برای انجام آن توصیه می شود به جراح فوق تخصص مراجعه نمایید.

هزینه بیهوشی و تاثیر آن در هزینه جراحی ابدومینوپلاستی

از دیگر عوامل موثر بر قیمت جراحی زیبایی شکم می توان به نوع بیهوشی و میزان دوز دریافتی آن اشاره کرد. لازم به ذکر است که هرچه میزان دوز مورد نیاز بیشتر باشد باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید. میزان دوز مورد نیاز برای انجام این عمل زیبایی به وزن بیمار و مدت زمان آن وابسته می باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که به طور معمول بیهوشی عمومی از بیهوشی موضعی گران قیمت تر است.

محل جغرافیایی کلینیک

از دیگر عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم می توان به موقعیت جغرافیایی کلینیک جراح یا بیمارستان که در آن اقدام به انجام این عمل زیبایی می کنید، اشاره کرد. این عامل در هزینه نهایی عمل ابدو تاثیر قابل توجهی دارد. هزینه جراحی ابدومینوپلاستی در کلینیک های موجود در مناطق مختلف تهران متفاوت هستند.

هزینه داروهای تجویز شده توسط پزشک

از دیگر عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم، هزینه مورد نیاز برای تهیه دارو، پماد و پوشک می باشد. همچنین پس از انجام این عمل زیبایی باید از گن خاص استفاده نمود که هزینه مورد نیاز برای خرید آن نیز در تعیین هزینه این جراحی زیبایی در نظر گرفته می شود.

هزینه داروهای عمل زیبایی شکم

 

هزینه آزمایشات قبل از جراحی ابدو

هزینه آزمایشات و سونوگرافی قبل از عمل نیز در هزینه کلی جراحی زیبایی شکم موثر می باشد. هزینه آزمایشات پیش از عمل زیبایی شکم  محلی که آزمایشات در آن انجام می گیرند، وابسته می باشد.

هزینه وسایل بیمارستان یا کلینیک جراحی

اصولا کلینیک و مراکز معتبر که بهترین جراحان در آن جا فعالیت دارند از جدیدترین و نوین ترین دستگاه ها برای انچام عمل استفاده می کنند. از این بابت قابل انتظار است که هزینه ابدومینوپلاستی با تجهیزات مدرن، بالاتر باشد.

پرداخت هزینه جراحی زیبایی شکم توسط بیمه ممکن است؟

با توجه به این مسئله که عمل ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی است و به خواست و اختیار شخص انجام می شود، هزینه آن تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و بیمار باید شخصا تمامی مبالغ مرتبط با این پروسه را بپردازد.

هزینه جلسه ویزیت قبل از آغاز عمل زیبایی شکم

به طور معمول برای انجام جراحی زیبایی باید به پزشکان مختلف بسیار زیادی مراجعه کنید تا در نهایت بتوانید بهترین پزشک را انتخاب نمایید. حق ویزیت مشاوره اکثر پزشکان حدودا 70 تا 100 هزار تومان می باشد. البته لازم به ذکر است که برخی از پزشکان جراحی زیبایی برای ارائه مشاوره های قبل از جراحی هزینه ای دریافت نمی کنند. به طور کلی می توان گفت که بیمار باید هزینه مشاوره را در بین هزینه های پنهان در نظر بگیرد.

آیا هزینه جراحی زیبایی شکم ثابت است؟

خیر؛ با گذشت زمان و تغییر وضعیت اقتصادی، طبیعی است که شاهد نوساناتی در قیمت عمل ابدو باشیم. با گران تر شدن تجهیزات، داروها، آزمایش ها و سایر موارد مرتبط، افزایش هزینه عمل زیبایی شکم امر غیر عادی نیست. مشخصا اگر در هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال 1402 را بدانید و مجدد هزینه را در سال 1403 از جراح مورد نظر جویا شوید، متوجه تغییر نرخ آن می شوید. 

خلاصه مطلب

این مقاله جهت آشنایی شما با موارد تاثیر گذار بر هزینه جراحی زیبایی شکم نوشته شده است شما می توانید با مطالعه این مطلب و پر کردن درخواست فرم مشاوره با مشاوران مطب دکتر شهریار حدادی در تماس باشید و از هزینه های مرتبط با عمل و عوامل موثر بر آن و انواع هزینه ها مطلع شوید.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

2.7 7 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email