09213585456 info@drhaddadi.ir
دکتر شهریار حدادی / لاغری و پیکرتراشی / هزینه جراحی زیبایی شکم

 1,094 کل بازدیدها

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

هزینه جراحی زیبایی شکم

آیا از بزرگی شکم خود رنج می برید؟ آیا با وجود انجام جراحی لاغری با لیپوماتیک، همچنان شکم شما ظاهر مناسبی ندارد؟ چاره این مشکل چیست؟ هزینه جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) چقدر است؟ برای دانستن پاسخ این پرسش ها حتما این مطلب را بخوانید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی بهترین، موثرترین و ماندگارترین روش بهبود ظاهر شکم است. ممکن است به دلیل بارداری، چاقی و لاغری مکرر یا بعد از انجام جراحی لیپوساکشن، پوست شکم افتادگی پیدا کند و ظاهر اندام شما را به هم بریزد. در این حالت، بسیاری از افراد با مراجعه به جراح پلاستیک و زیبایی، خود را داوطلب انجام جراحی زیبایی شکم معرفی می کنند.

در جراحی های شکمی اگر شاخص توده ای بدن یا BMI بالای ۳۵ باشد، به دلیل به وجود آمدن خطرات و عوارض نباید جراحی انجام شود و بیمار باید با راهکارهایی که پزشک توصیه می کند وزن خود را به شاخص توده بدنی زیر ۳۵ برساند سپس جهت جراحی پلاستیک شکم به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کند.

هزینه جراحی زیبایی شکم

هزینه جراحی شکم به چه مواردی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی را می توان در هزینه ای که باید برای انجام جراحی زیبایی شکم پرداخت شود، دخیل دانست. از دستمزد پزشک گرفته تا میزان تغییراتی که باید در روند این جراحی بر روی شکم ایجاد شوند. در ادامه مهم ترین عوامل موثر بر روی هزینه جراحی زیبایی شکم را بیان کرده ایم:

  1. نوع جراحی ابدومینوپلاستی
  2. میزان افتادگی پوست شکم
  3. میزان دستمزد جراح شکم
  4. میزان دستمزد دکتر بیهوشی
  5. هزینه وسایل بیمارستان یا کلینیک جراحی
  6. انجام یا عدم انجام جراحی شکم به همراه اعمال زیبایی دیگر

در موارد بالا دو مورد از بقیه مهم تر و بر روی قیمت جراحی شکم موثرتر هستند:

  • روش انجام ابدومینوپلاستی
  • انجام جراحی شکم همزمان با دیگر جراحی ها

در ادامه هر دوی این موارد را توضیح داده و به شما در کسب اطلاعات درست و کاربردی کمک کرده ایم. با ما همراه باشید.

cta واتس اپ لیفت صورت

انواع ابدومینوپلاستی

بر اساس میزان اصلاحات مورد نیاز برای افزایش زیبایی ظاهری شکم افراد، می توان دو روش مختلف برای انجام جراحی زیبایی شکم در نظر گرفت. یکی از این روش ها تهاجمی تر است، به این معنی که برش ایجاد شده در طول روند آن طول بیشتری دارد ولی در عوض می توان از طریق آن تغییرات بیشتری را بر روی ناحیه شکمی ایجاد کرد. انواع مختلف ابدومینوپلاستی عبارتند از:

ابدومینوپلاستی کامل

ابدومینوپلاستی کامل روش کلاسیک انجام جراحی زیبایی شکم است. در این نوع ابدومینوپلاستی یک برش عرضی بر روی شکم ایجاد می شود و به کمک آن دسترسی جراح به بخش زیر پوستی شکم فراهم خواهد شد. هزینه جراحی زیبایی شکم در صورتی که به روش کامل و کلاسیک انجام شود بالاتر است؛ چرا که میزان تغییرات انجام شده در ناحیه شکم و همچنین سختی جراحی بیشتر خواهد بود.

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی همان طور که از نام آن مشخص است، سبک تر و کم تهاجمی تر از جراحی ابدومینوپلاستی کامل است و به همین دلیل هزینه آن نسبت به روش اول پایین تر است. در مینی ابدومینوپلاستی طول برش کمتر است و در نتیجه میزان تغییرات ایجاد شده در پی انجام جراحی نیز کاهش خواهد داشت.

انواع جراحی شکم

لیپوابدومینوپلاستی

در برخی از افراد ترکیبی از لیپوساکشن و ایدومینوپلاستی استفاده می شود. در این حالت ابتدا ساکشن صورت می گیرد و چربی های بخش شکم بیرون کشیده می شوند و سپس زیر شکم برش می خورد و پوست کشیده شده و ابدومینوپلاستی به انجام خواهد رسید.

در صورتی که شما می خواهید لیپوساکشن و ابدو را به صورت همزمان انجام دهید، باید در جریان باشید که به دلیل اجرای تکنیک های دو جراحی، هزینه هر دو عمل محاسبه خواهند شد.

جراحی زیبایی شکم چگونه انجام می شود؟

جراح می تواند مقداری از چربی های شکم را تا حدی که به عروق جداره شکم آسیب وارد نشود با لیپوساکشن خارج کند. اگر لایه های چربی شکم را به سه لایه تقسیم کنیم پزشک فقط می تواند لایه های میانی و مقدار کمی از لایه عمقی را لیپوساکشن انجام دهد برای برداشتن مابقی چربی ها عمل جراحی زیبایی شکم را شروع می کند به طوری که پزشک برشی در زیر پوست شکم بیمار ایجاد می کند و آن را تا حدی مناسب می کشد تا بتواند از افتادگی پوست بعد از لیپوساکشن جلوگیری کند.

به طور کلی در عمل جراحی پلاستیک شکم، جدار و پوست شکم در قسمت جلویی صاف شده و پوست و چربی اضافه خارج می گردد. اما قسمت های بالایی ناف و پهلوها که کشیده نمی شوند برجسته باقی می مانند بنابراین با کشف لیپوساکشن در دهه ۸۰ میلادی جراحان زیبایی، ساکشن را برای اصلاح پهلو ها و بالای ناف به تکنیک جراحی زیبایی شکم افزودند و به این ترتیب تاریخ ۱۰۰ ساله جراحی شکم با برداشتن ساده پوست و چربی آغاز شده و با جا به جایی ناف و ترمیم عضلات شکم و ساکشن وسیع به تکامل رسیده است.

 1,095 کل بازدیدها

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی زیبایی سینه و شکم

جراحی زیبایی سینه و شکم

با جراحی زیبایی سینه و شکم در افرادی که تناسب اندام ایده آلی ندارند و از کوچکی سینه های خود یا بزرگی شکمشان رنج می برند می توان اندام ایده آلی را بوجود آورد . جراحی زیبایی سینه و شکم امروزه طرفدارن...

ورزش بعد از عمل ابدومینوپلاستی

ورزش بعد از عمل ابدومینوپلاستی

امروزه افراد زیادی از اضافه وزن و چاقی خود رنج می برند و این عارضه برای آنان ناراحت کننده می باشد. به منظور رفع چاقی یا پوست های اضافی ابدومینوپلاستی گزینه بسیار مناسبی می باشد ،...

لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک؟

لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک؟

پرسشی که ذهن بسیاری از افرادی که دارای اضافه وزن هستند را این روزها درگیر کرده بهترین روش خارج کردن چربی های اضافه از بدن است که با نام لیپوساکشن شکم و پهلو در جامعه شناخته شده است. تقریبا همه افراد...

لیفت بازو

لیفت بازو

لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل جراحی است که به منظور برداشتن چربی و پوست اضافه بازو انجام می شود تا بازو خوش تراش تر و خوش فرم تر شود. در افرادی بسیار کاربرد دارد که پوست ناحیه بازوی آن ها به موزات...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.