هزینه جراحی زیبایی شکم در سال 1402

آیا از بزرگی شکم خود رنج می برید؟ آیا با وجود انجام جراحی لاغری با لیپوماتیک، همچنان شکم شما ظاهر مناسبی ندارد؟ چاره این مشکل چیست؟جراحی زیبایی شکم یکی از موثر ترین روش ها برای برداشتن چربی های شکم است. اما هزینه جراحی زیبایی شکم چقدر است؟علت تفاوت قیمت توسط جراحان مختلف چیست؟ برای دانستن پاسخ این پرسش ها حتما این مطلب را بخوانید.

تماس-با-دکتر-شهریار-حدادی

جراحی زیبایی شکم چیست؟

جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی بهترین، موثرترین و ماندگارترین روش بهبود ظاهر شکم است. ممکن است به دلیل بارداری، چاقی و لاغری مکرر یا بعد از انجام جراحی لیپوساکشن، پوست شکم افتادگی پیدا کند و ظاهر اندام شما را به هم بریزد. در این حالت، بسیاری از افراد با مراجعه به جراح پلاستیک و زیبایی، خود را داوطلب انجام جراحی زیبایی شکم معرفی می کنند.

در جراحی های شکمی اگر شاخص توده ای بدن یا BMI بالای 35 باشد، به دلیل به وجود آمدن خطرات و عوارض نباید جراحی انجام شود و بیمار باید با راهکارهایی که پزشک توصیه می کند وزن خود را به شاخص توده بدنی زیر 35 برساند سپس جهت جراحی پلاستیک شکم به جراح پلاستیک مراجعه کند.

بیشتر بخوانید: جراحی لیفت صورت

انواع ابدومینوپلاستی

بر اساس میزان اصلاحات مورد نیاز برای افزایش زیبایی ظاهری شکم افراد، می توان دو روش مختلف برای انجام جراحی زیبایی شکم در نظر گرفت. یکی از این روش ها تهاجمی تر است، به این معنی که برش ایجاد شده در طول روند آن طول بیشتری دارد ولی در عوض می توان از طریق آن تغییرات بیشتری را بر روی ناحیه شکمی ایجاد کرد. انواع مختلف ابدومینوپلاستی عبارتند از:

ابدومینوپلاستی کامل

ابدومینوپلاستی کامل روش کلاسیک انجام جراحی زیبایی شکم است. در این نوع ابدومینوپلاستی یک برش عرضی بر روی شکم ایجاد می شود و به کمک آن دسترسی جراح به بخش زیر پوستی شکم فراهم خواهد شد. هزینه جراحی زیبایی شکم در صورتی که به روش کامل و کلاسیک انجام شود بالاتر است؛ چرا که میزان تغییرات انجام شده در ناحیه شکم و همچنین سختی جراحی بیشتر خواهد بود.

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی همان طور که از نام آن مشخص است، سبک تر و کم تهاجمی تر از جراحی ابدومینوپلاستی کامل است و به همین دلیل هزینه آن نسبت به روش اول پایین تر است. در مینی ابدومینوپلاستی طول برش کمتر است و در نتیجه میزان تغییرات ایجاد شده در پی انجام جراحی نیز کاهش خواهد داشت.

لیپوابدومینوپلاستی

در برخی از افراد ترکیبی از لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی استفاده می شود. در این حالت ابتدا ساکشن صورت می گیرد و چربی های بخش شکم بیرون کشیده می شوند و سپس زیر شکم برش می خورد و پوست کشیده شده و ابدومینوپلاستی به انجام خواهد رسید.

در صورتی که شما می خواهید لیپوساکشن و ابدو را به صورت همزمان انجام دهید، باید در جریان باشید که به دلیل اجرای تکنیک های دو جراحی، هزینه هر دو عمل محاسبه خواهند شد.

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم

تعیین هزینه جراحی زیبایی شکم به صورت دقیق امری نسبتا دشوار است زیرا به عوامل مختلف بسیار زیادی وابسته می باشد. از مهمترین عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان کار مورد نیاز
 • جراح مورد نظر
 • بیمارستانی که جراحی در آن انجام می گیرد

در ادامه قصد داریم به تفکیک تمامی عوامل موثر بر هزینه این عمل زیبایی را مورد بررسی قرار دهیم.

نوع جراحی زیبایی شکم از عوامل موثر بر هزینه جراحی شکم

سفت شدن پوست شل و افتاده زیر ناف گاهی اوقات تنها کاری است که در طول جراحی زیبایی شکم انجام می گیرد. دامنه انجام این عمل زیبایی بسیار گسترده است و وسعت آن کاملا قابل تنظیم است. به طور کلی این عمل زیبایی به انواع زیر طبقه بندی می شود:

 • تامی تاک کامل
 • مینی تامی تاک
 • تامی تاک جزئی

هزینه و دستمزد پزشک

از دیگر عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم می توان به هزینه و دستمزد پزشک اشاره کرد. هزینه دستمزد پزشک به دانش و تجربه او بستگی دارد. از آنجا که این عمل زیبایی از حساسیت بالایی برخوردار است و به مهارت و تسلط کافی در این زمینه نیاز داریم برای انجام آن توصیه می شود به پزشک جراح متخصص مراجعه نمایید.

هزینه بیهوشی و تاثیر آن در هزینه جراحی زیبایی شکم

از دیگر عوامل موثر بر قیمت جراحی زیبایی شکم می توان به نوع بیهوشی و میزان دوز دریافتی آن اشاره کرد. لازم به ذکر است که هرچه میزان دوز مورد نیاز بیشتر باشد باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید. میزان دوز مورد نیاز برای انجام این عمل زیبایی به وزن بیمار و مدت زمان آن وابسته می باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که به طور معمول بیهوشی عمومی از بیهوشی موضعی گران قیمت تر است.

محل جغرافیایی کلینیک

از دیگر عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم می توان به موقعیت جغرافیایی کلینیک جراح یا بیمارستان که در آن اقدام به انجام این عمل زیبایی می کنید، اشاره کرد. این عامل در هزینه نهایی این عمل زیبایی تاثیر قابل توجهی دارد. هزینه جراحی در کلینیک های موجود در مناطق مختلف تهران متفاوت هستند.

هزینه داروهای تجویز شده توسط پزشک

از دیگر عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم، هزینه مورد نیاز برای تهیه دارو، پماد و پوشک می باشد. همچنین پس از انجام این عمل زیبایی باید از گن خاص استفاده نمود که هزینه مورد نیاز برای خرید آن نیز در تعیین هزینه این جراحی زیبایی در نظر گرفته می شود.

هزینه آزمایشات قبل از جراحی

هزینه آزمایشات و سونوگرافی قبل از عمل نیز در هزینه کلی جراحی زیبایی شکم موثر می باشد. هزینه آزمایشات پیش از انجام این عمل زیبایی به بیمه و محلی که آزمایشات در آن انجام می گیرند، وابسته می باشد.

هزینه وسایل بیمارستان یا کلینیک جراحی

دستگاه های لیپوماتیک در تمامی کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرند اما لازم به ذکر است که در تجهیزات و امکانات زیر در کلینیک های مختلف تفاوت های قابل توجهی وجود دارد:

 • دستگاه ها
 • نوع تخت های مخصوص
 • مشاور
 • استفاده از وسایل یکبار مصرف
 • تجهیزات بهداشتی
 • میزان رعایت نکات بهداشتی
 • مراقبت های پس از درمان

هر یک از این عوامل به صورت مجزا قیمت جراحی شکم را تحت تاثیر قرار می دهند.

پرداخت هزینه جراحی زیبایی شکم توسط بیمه

جراحی زیبایی شکم از دید اکثر شرکت های بیمه به عنوان یک عمل زیبایی در نظر گرفته می شود. هرچند در اکثر موارد این موضوع صحت دارد اما لازم به ذکر است که این عمل جراحی گاهی اوقات به عنوان یک عمل پزشکی با خواص درمانی به حساب می آید. در این موارد ارائه دهنده خدمات بیمه درمانی هزینه جراحی زیبایی شکم و تمامی داروها و هزینه های مرتبط با آن را پرداخت می کند.

میزان مشکلات شکمی

هرچه پوست شما بیشتر شل و آویزان شده باشد مشکلات شکمی شما بیشتر خواهد بود، در این شرایط برای جراحی به مدت زمان بیشتری نیاز خواهید داشت. قبل از آغاز این عمل جراحی پزشک جراح میزان مشکلات را به صورت دقیق تر بررسی خواهد کرد و هزینه نهایی را به شما اعلام خواهد نمود.

مشاوره جهت اطلاع از هزینه جراحی زیبایی شکم

در صورتی که قصد انجام جراحی زیبایی شکم را دارید می توانید فرم درخواست مشاوره ی زیر را کامل کنید تا مشاوران ما در زمان مناسب با شما تماس بگیرند.

مشاوره رایگان و استعلام قیمت

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
دوباره تلاش کنید.

هزینه ویزیت قبل از آغاز عمل

به طور معمول برای انجام جراحی زیبایی باید به پزشکان مختلف بسیار زیادی مراجعه کنید تا در نهایت بتوانید بهترین پزشک را انتخاب نمایید. حق ویزیت مشاوره اکثر پزشکان حدودا 70 تا 100 هزار تومان می باشد. البته لازم به ذکر است که برخی از پزشکان جراحی زیبایی برای ارائه مشاوره های قبل از جراحی هزینه ای دریافت نمی کنند. به طور کلی می توان گفت که بیمار باید هزینه مشاوره را در بین هزینه های پنهان در نظر بگیرد.

هزینه ماساژ پس از جراحی زیبایی شکم

از دیگر عوامل موثر بر هزینه جراحی شکم، هزینه مورد نیاز برای جلسات ماساژ پس از آن است. هر بیمار پس از انجام این عمل زیبایی به طور کلی به 2 تا 3 جلسه ماساژ لنفاتیک نیاز دارد. هزینه جلسات ماساژ به طور متوسط 300 هزار تومان می باشد.

هزینه اتاق خصوصی

هنگام اعلام قیمت جراحی زیبایی شکم به طور معمول پزشک جراح هزینه بستری یک شب در اتاق معمولی را نیز از بیمار دریافت می کند. در صورت تمایل بیمار برای بستری شدن در اتاق خصوصی مابه التفاوت اتاق های معمولی و خصوصی باید پرداخت گردد.

محل انجام جراحی زیبایی شکم

از دیگر عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی شکم می توان به محلی که عمل در آن انجام می گیرد اشاره کرد. به طور معمول عمل های زیبایی در بیمارستان یا مطب پزشک جراح انجام می گیرند. اکثر اوقات هزینه انجام این عمل زیبایی در بیمارستان در مقایسه با کلینیک جراح متخصص بیشتر است. اما از آنجا که تجهیزات و کیسه خون در بیمارستان ها بیشتر است همواره توصیه می شود این جراحی سنگین را در بیمارستان انجام دهید. به طور کلی هزینه جراحی زیبایی شکم در مراکز جراحی 10 میلیون و در بیمارستان ها از 15 میلیون تومان آغاز می گردد. این هزینه تا حد زیادی به مجهز بودن و امکانات محل جراحی وابسته می باشد.

خلاصه مطلب

این مقاله جهت آشنایی شما با موارد تاثیر گذار بر هزینه جراحی زیبایی شکم نوشته شده است شما می توانید با مطالعه این مطلب و پر کردن درخواست فرم مشاوره با مشاوران مطب دکتر شهریار حدادی در تماس باشید و از هزینه های مرتبط با عمل و عوامل موثر بر آن و انواع هزینه ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...