شهریار حدادی

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم  همان طور که از نام آن مشخص است، با هدف بهبود ظاهر شکم انجام می گیرد. این جراحی بیشتر برای کسانی استفاده می شود که دچار شلی پوست در ناحیه شکم هستند زیرا این دسته از افراد نمی توانند شکم خود را تنها با لیپوماتیک و یا روش های غیر جراحی لاغر کنند و حتی پس از لاغر شدن نیز به دلیل شلی و افتادگی، پوست اضافه ایجاد می شود و ظاهر ناحیه شکم به هم می ریزد. به کمک جراحی زیبایی شکم پوست اضافی از این ناحیه برداشته می شود. میزان برش در این جراحی به میزان پوست اضافی و شلی پوست بستگی دارد.

برای آشنایی بیشتر با جراحی زیبایی شکم بهتر است معنی برخی از عبارت ها را بدانید تا در صورت شنیدن این کلمات دچار تعجب نشوید.

 • ابدومینوپلاستی یا تامی تاک: یک عمل زیبایی که شکم را کانتور می کند و چربی و پوست اضافی را در سراسر شکم از بین می برد.
 • دیاستاز: وضعیتی که در آن عضلات شکم از هم جدا شده اند.
 • بیهوشی عمومی: داروها و/یا گازهایی که در حین عمل برای تسکین درد و تغییر هوشیاری استفاده می شود.
 • آرام‌بخشی داخل وریدی: آرام‌بخش‌هایی که از طریق تزریق در ورید برای کمک به آرامش شما تجویز می‌شوند.
 • لیپوساکشن: لیپوپلاستی یا لیپکتومی ساکشن نیز نامیده می شود، این روش با جاروبرقی چربی را از زیر سطح پوست خارج می کند تا پری پوست را کاهش دهد. تنها با این روش هیچ گونه برداشتن یا سفت شدن پوست وجود ندارد.
 • بی حسی موضعی: دارو در حین عمل برای تسکین درد به طور مستقیم به محل برش تزریق می شود.
 • پانیکولکتومی: یک روش جراحی کاربردی برای اصلاح پیش بند پوست اضافی که روی شکم شما آویزان شده است.
 • بخیه ها: بخیه هایی که توسط جراحان برای نگه داشتن پوست و بافت در کنار هم استفاده می شود.
جراحی زیبایی شکم

اگر تا اینجای مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید قطعا با اصطلاحات رایج در عمل زیبایی شکم آشنا شده اید اما در این بخش قصد داریم کاملا این موضوع را بررسی کنیم و کاندیدای مناسب این عمل را معرفی کنیم؛ باما همراه باشید.

جراحی زیبایی شکم چیست؟

جراحی زیبایی شکم، بهترین روش برای پیکرتراشی ، از بین بردن چربی ها و پوست های اضافی شکم می باشد. پس از انجام این عمل، عضلات شکم سفت شده و زیبایی بیشتری به شکم و پهلو داده می شود. اصولا افرادی که جراحی زیبایی شکم انجام می دهند، می توانند از نتایج دائمی آن بهره مند شوند. پس از آن نیز با رعایت رژیم های غذایی مناسب، قادر هستند این نتیجه را برای همیشه حفظ کنند. افراد بسیار زیادی هستند که به دلایل مختلفی مجبور می شوند جراحی شکم انجام دهند. ممکن است بعد از بارداری یا کاهش وزن بر روی شکم پوست اضافی ایجاد شود. که این مسئله باعث از بین رفتن زیبایی اندام می شود. خانم هایی که با این مشکل مواجه می شوند، به فکر انجام جراحی زیبایی شکم می افتند.

نحوه انجام جراحی زیبایی شکم

برای انجام این عمل بیهوشی عمومی لازم است. پس از آن در قسمت تعیین شده، معمولا دو برش برای انجام جراحی چربی شکم زده می شود. یکی از برش ها از استخوان لگن در یک سمت تا سمت دیگر، و برش دیگر در اطراف ناف ایجاد می شود. با این روش درمانی می توان به راحتی پوست های اضافه را از عضله شکم جدا کرد.  سپس عضلات شکم را به سمت یکدیگر کشانده و در این قسمت بخیه زده می شود. به گونه ای که تنه باریک شده و شکم سفت تر دیده می شود. این روش ایجاد برش در جراحی منجر می شود که پوست اضافی از روی شکم برداشته شود. نتیجه این اقدام، ایجاد شکل و ظاهر جدید برای بدن فرد است.  ناف مجددا به قسمت تعیین شده وصل شده و بدن ظاهری طبیعی به دست می آورد. انجام جراحی زیبایی شکم تقریبا زمانی بین 2 الی 5 ساعت نیاز دارد. 

مرحله اول

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله چهارم

چه کسانی برای جراحی شکم مناسب هستند؟

برای انجام ایمن پروسیجر کانتورینگ بدن، بیماران باید به طور کلی در سلامت کامل باشند. بیمارانی که نگرانی های سلامت خاصی دارند ممکن است واجد شرایط نباشند. ایمنی بیمار نگرانی شماره 1 ما است، بنابراین لطفاً سؤالات خود را بپرسید و در مورد سلامت خود با جراح خود صادق باشید. مزایای بالقوه یک روش انتخابی ارزش به خطر انداختن ایمنی شما را ندارد.

جراحی زیبایی شکم برای کسانی انجام می شود که دچار شلی و آویزانی شکم شده اند و یا این که چربی ها به اندازه زیادی در شکم آن ها انباشته شده است. همچنین این جراحی معمولا برای خانم هایی که بعد از بارداری زیبایی شکم خود را از دست داده اند و یا افرادی که با افزایش سن دچار افتادگی پوست در ناحیه شکمی خود شده اند نیز انجام می گیرد. از نکات جزئی که در رابطه با کاندیداهای جراحی شکم باید به آن ها دقت کنید می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. در اولین وهله، شخصی که تصمیم به این جراحی گرفته است باید از لحاظ جسمانی سالم باشد و هیچ گونه بیماری فعال و جدی نداشته باشد و حتما باید به جراح شرح حالی از بیماری های کنونی و بیماری های گذشته وی داده شود؛ به همین دلیل است که معاینات، آزمایش ها و بررسی پرونده پزشکی فرد توسط جراح شکم مورد بررسی قرار می گیرد.
 2. به کسانی که می خواهند وزن کم کنند پیشنهاد می شود که این جراحی را با تاخیر بیندازند زیرا به طور کل تغییرات زیاد ایجاد شده در وزن بر میزان موفقیت جراحی زیبایی شکم تاثیر گذارمی باشد. وزن شما پیش از ابدومینوپلاستی باید به مدت حداقل شش ماه ثابت مانده باشد.
 3. سیگار کشیدن: ما روی بیمارانی که یک ماه قبل از جراحی سیگار کشیده‌اند، روش‌های تغییر شکل را انجام نمی‌دهیم. سیگار کشیدن خطر عوارض در حین و بعد از عمل را افزایش می دهد. اکنون برنامه ترک دخانیات ما را بررسی کنید.
 4. بیماری های قلبی: بیماران مبتلا به فشار خون بالا یا اختلالات لخته شدن خون ممکن است در معرض خطر خونریزی بیش از حد یا سایر مشکلات قلبی عروقی باشند.
 5. دیابت کنترل نشده: بیماران مبتلا به دیابت ممکن است کندتر بهبود پیدا کنند و در معرض خطر عفونت قرار دارند.

الگوی برش های جراحی کوچک کردن شکم چگونه است؟

این برش ها متناسب با شرایط شکم فرد ایجاد می شود و جراح بررسی می کند که پوست شکم چه مقدار استحکام دارد و مقدار قوی بودن عضلات شکم چقدر است و افتادگی شکم چه میزان است و برش ها با برداشتن ناف چگونه امکان پذیر خواهد بود البته توقعاتی که شما از جراحی دارید در ایجاد برش ها تاثیر گذار خواهند بود. برخی اوقات برای اینکه نتیجه جراحی شکم ایده آل باشد شاید جراح تشخیص دهد که بیمار نیاز به لیپوساکشن پیش از جراحی دارد. به همین دلیل در ابتدا بعد از تزریق محلول لیپوساکشن پیس از جراحی چربی ها ساکشن می شود.

3 روش رایج جراحی زیبایی شکم

لیپوساکشن برای هدف قرار دادن چربی های سرسخت

لیپوساکشن یک روش تغییر شکل است که چربی را از ناحیه خاصی از بدن خارج می کند. بیماران می توانند در برخی موارد انتظار حذف 50 تا 70 درصد چربی در ناحیه تحت درمان را داشته باشند.

لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

جراح سلول های چربی را از بافت پوست جدا می کند، سپس آنها را با مایع آسپیره می کند. فاز انفیلتراسیون فضای ناحیه را برای دسترسی بهتر به جراحی افزایش می دهد و دارویی به نام اپی نفرین را اضافه می کند که رگ های خونی را کوچک می کند و خونریزی را کاهش می دهد. پس از برداشتن چربی، جراح سلول‌های چربی باقی‌مانده را در ناحیه به طور مساوی توزیع می‌کند تا ظاهری صاف و طبیعی داشته باشد. زمان بهبودی بستگی به نوع لیپوساکشن شما و ترکیب آن با روش دیگری دارد. هنگامی که به خودی خود انجام می شود، معمولاً یک روش سرپایی است. برای نواحی کوچک درمانی مانند گردن، شکم و یا پهلوها، اکثر بیماران می توانند در عرض چند روز به سر کار بازگردند و در عرض دو هفته فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند. برای نواحی بزرگ‌تر درمانی که بیشتر قسمت‌های تنه و اندام‌ها را در بر می‌گیرد، بیماران ممکن است به مرخصی بیشتری از محل کار و مدت زمان طولانی‌تری برای از سرگیری فعالیت‌های عادی نیاز داشته باشند.

لیپوساکشن

آیا لیپوساکشن می تواند به سلولیت کمک کند؟

بسیاری از بیماران این سوال را می پرسند و اکثر آنها پاسخ را دوست ندارند: لیپوساکشن یک درمان توصیه شده برای سلولیت نیست. در واقع هیچ درمانی برای از بین بردن سلولیت ثابت نشده است. چربی و سلولیت یکسان نیستند. چربی در زیر پوست انباشته می شود، در حالی که ظاهر گودی سلولیت روی پوست به دلیل تجمع چربی اضافی در اطراف الیاف متراکم بین پوست و بافت های عمیق تر ایجاد می شود.

سلولیت بسیار شایع است و 80 تا 90 درصد زنان را مبتلا می کند. این می تواند در مردان ظاهر شود، هرچند بسیار کمتر. باسن و ران ها شایع ترین نواحی درگیر هستند. در حالی که هیچ دلیل خاصی برای سلولیت وجود ندارد، سطوح استروژن در طول دوره قاعدگی زنان می تواند آن را بیشتر محسوس کند، و همچنین تورم در ناحیه آسیب دیده می تواند.

تامی تاک برای سفت کردن پوست شل شکم

تامی تاک (ابدومینوپلاستی) شل شدن پوست و دیاستاز را هدف قرار می دهد، وضعیتی که زمانی اتفاق می افتد که عضلات شکم پس از جدا شدن طبیعی در دوران بارداری به درستی شکل نمی گیرند. دیاستاز می تواند به ظاهر گرد شکم و در برخی موارد ضعیف شدن عضلات شکم منجر شود.

ما برای بیماران مرد و زن به روش‌های متفاوتی به جراحی شکم می‌پردازیم. مردان تمایل دارند پوست شل کمتری داشته باشند و چربی بیشتری برای برداشتن داشته باشند، در حالی که زنان پوست شل و دیاستاز بیشتری دارند و مقداری چربی برای برداشتن وجود دارد. برخی از بیماران به عنوان بخشی از یک روش “تغییر مادر” یک عمل ترکیبی شکم-لیپوساکشن-دیاستاز دارند.

تامی تاک چگونه انجام می شود؟

تامی تاک نیاز به یک برش دارد که اندازه آن به میزان شلی پوست و کیفیت پوست و بافت ماهیچه ای بستگی دارد. برخی از بیماران نیاز به برش مفصل ران به باسن دارند که اغلب می‌توانیم آن را در زیر خط بیکینی ایجاد کنیم. اساساً، ما پوست را روی شکم بیمار کشیده، پوست و چربی اضافی را برداشته، در صورت لزوم دیاستاز را ترمیم می کنیم و سپس برش را می بندیم. نتیجه شکمی صاف تر و پوستی سفت تر است. زمان بهبودی بسته به اندازه برش و ترکیبی از روش هایی که بیمار انتخاب می کند متفاوت است. اکثر جراحی های شکم نیاز به یک شب اقامت دارند و پس از دو هفته به فعالیت و کار باز می گردند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید: لیپوساکشن چربی های فعال متابولیکی را که در داخل شکم، اطراف روده وجود دارد و می تواند ظاهر شکمی گرد ایجاد کند، برطرف نمی کند. بیشتر در مردان، این نوع چربی را نمی توان با جراحی از بین برد و فقط از طریق کاهش وزن از بین میرود.

انواع ابدومینوپلاستی و مقایسه آن ها

جراحی شکم به سه روش ابدومینوپلاستی کامل، ابدو گرداگرد و مینی ابدو انجام می شود. جراحی زیبایی شکم مینی کمک می کند تا با کمترین میزان برش، چربی های اضافی ناحیه شکم از بین رفته و حالت صاف و کشیده ای به خود بگیرد. البته باید در نظر داشت که در صورتی که میزان اصلاحات مورد نیاز زیاد باشد، بهتر است از روش های سراسری و دارای برش بیشتر بهره برده شود.

اصلی ترین تفاوتی که میتوانیم برای مینی ابدو و ابدو کامل بیان کنیم، میزان برشی است که برای ایجاد تغییرات بر روی بدن زده می شود. اصولا در روش جراحی مینی ابدومینوپلاستی برش کوچکی در ناحیه زیرین شکم ایجاد می شود. اما در روش های دیگر جراحی شکم برش ها وسیع تر بوده و در قسمت های دیگر زده می شود. 

برش مینی ابدومینوپلاستی در زیر ناف زده می شود، و پس از آن تمامی چربی ها و پوست اضافی قسمت شکمی برداشته می شوند. با این روش عضلات شکم سفت شده و ترمیم می شوند. نیازی نیست در این روش درمانی ناف برش زده شود یا جا به جا گردد. در حالی که در جراحی ابدومینوپلاستی کامل همه این مراحل لازم و ضروری می باشند. 

یکی دیگر از تفاوت های مهم این دو روش جراحی زیبایی شکم، دوران نقاهت آن ها می باشد. اصولا جراحی مینی ابدومینوپلاستی از دوران نقاهت کوتاه تری نسبت به ابدو کامل برخوردار است. حتی مدت زمان جراحی نیز در این دو روش متفاوت است. زیرا در مینی ابدو تنها 1 الی 2 ساعت و نیم برای جراحی نیاز است. در حالی که در ابدو کامل جراحی به 3 الی 4 ساعت زمان نیاز دارد. 

در ابدومینوپلاستی کلاسیک یا همان ابدو کامل، که جراحی به منظور خارج کردن چربی ها و پوست اضافی شکم به صورت کامل است، برش های طولانی در بالای شرمگاه ایجاد شده که ممکن است طول آن ها در هر بیمار فرق داشته باشد. برش دیگر در این عمل برای آزاد کردن ناف از بافت های اطراف شکم به وجود می آید. همین برش باعث می شود که جراح به بافت های فوقانی شکم نیز دسترسی پیدا کند.

اما جراحی مینی ابدومینوپلاستی برش ها با طول کمتر در زیر شکم زده می شود و شاید نیازی به برش دوم نباشد و نیازی به ایجاد تغییرات در اطراف ناف نباشد. شما در تصویر زیر می توانید محل این برش ها را مشاهده کنید. بعد از اینکه برش ها ایجاد شد پوست و چربی از لایه های زیرین جدا می شوند که جراح می تواند عضلات عمودی هم را ببیند بعد از اینکه چربی ها جدا شدند به منظور سفت شدن موقعیت شکم و همچنین فیکس شدن موقعیت جدید عضلات به یکدیگر نزدیک می شوند و با بخیه این موقعیت حفظ می شود و به دنبال آن ظاهر شکم صاف و باریک دیده می شود.

در این مقاله سه روش رایجی که برای جراحی زیبایی شکم انجام می شود را بطور خلاصه بررسی کردیم در صورتی که قصد انجام هر یک از عمل های گفته شده را دارید می توانید به صفحه آن مراجعه کنید و تمامی نکات مرتبط با عمل مورد نظر خود را مطالعه کنید. برای دسترسی راحت می توانید در قسمت سرچ وبسایت عمل مورد نظر خود را وارد کنید.

مجسمه سازی سرد یا کرایولیپولیز برای کاهش چربی ناخواسته ( CoolSculpting )

CoolSculpting یک درمان مبتنی بر مطب است که فقط چربی را هدف قرار می دهد. در طی دو تا سه ماه، بیماران می توانند انتظار کاهش 15 تا 20 درصدی چربی در ناحیه تحت درمان را داشته باشند. هیچ زمان بهبودی در CoolSculpting وجود ندارد، اما به حداقل دو درمان در طول یک ماه نیاز دارد. هر درمان می تواند یک تا سه ساعت طول بکشد. اکثر بیماران در عرض سه ماه نتایج را می بینند. بیمار می تواند CoolSculpting را در شکم، پشت، پهلو، زیر بغل و ران ها دریافت کند.

مجسمه سازی چگونه انجام می شود؟

جراح پلاستیک سلول های چربی را مورد هدف قرار می دهد و با استفاده از فناوری CoolSculpting آنها را متبلور (انجماد) می کند. با گذشت زمان، سلول های چربی می میرند و بدن به طور طبیعی آنها را از بین می برد. اگر بیماران یک سبک زندگی سالم از جمله ورزش و عادات غذایی را حفظ کنند، نتایج می تواند دائمی باشد. ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم بسیار پر اهمیت است.

چیزی که ما به بیماران تاکید می کنیم این است که جراحی به تنهایی شما را به جایی که می خواهید نمی رساند. ما می‌توانیم سلول‌های چربی را در طول عمل شما حذف یا کوچک کنیم، اما این بدان معنا نیست که آنها برای همیشه از بین خواهند رفت. اگر مقدار قابل توجهی وزن اضافه کنید، سلول‌های چربی می‌توانند برگردند، بنابراین حفظ یک سبک زندگی سالم پس از عمل بسیار مهم است.

هر کسی سزاوار این است که در پوست خود احساس خوشبختی و اعتماد به نفس داشته باشد. اگر این کار را نمی کنید، برنامه ریزی برای مشاوره با یک جراح پلاستیک را در نظر بگیرید. ما در مورد اهداف و گزینه های شما صحبت خواهیم کرد تا به شما در انتخاب سودمندترین و مقرون به صرفه ترین راه حل کمک کنیم.

مزایای جراحی کوچک کردن شکم 

هر روش درمانی دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. جراحی زیبایی شکم نیز با خود مزایایی را برای فرد به همراه می اورد. از جمله مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان کنیم، برطرف کردن شل شدگی پوست و برداشتن پوست اضافی از روی شکم است. که این مسئله منجر می شود بدن شکل زیبایی به خود بگیرد. علاوه بر آن، مزایای دیگری نیز برای جراحی شکم وجود دارند که می توانیم به آن ها چنین اشاره کنیم:

 • صاف شدن شکم 
 • جوان تر شدن جسم 
 • کم شدن مشکلات کششی
 • اعتماد به نفس بیشتر در بیمار 
 • محکم تر و سفت تر شدن حالت شکم
 • پوشیدن لباس های زیبا متناسب با اندام
 • از بین رفتن چربی ها و پوست اضافی شکم 

یکی دیگر از مزایای ابدومینوپلاستی این است که می توان همزمان با آن عمل چربی کشی یا لیپوماتیک نیز انجام داد و بدین ترتیب در ابتدا چربی های اضافی شکم و پهلو برداشته می شوند و پس از آن ابدومینوپلاستی انجام و پوست اضافی برداشته می شود. در ادامه و در بخش بعد در رابطه با این فرایند که لیپوابدومینوپلاستی نام دارد، بیشتر بخوانید. 

cta واتس اپ لیفت صورت

لیپو ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

این جراحی ترکیبی از جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن است که  در همان روز جراحی انجام می شود این جراحی می تواند چربی های شکم و پهلو را از بین ببرد بعد از این که برش بر روی پوست ایجاد می شود آزاد سازی فلپ کامل انجام می گیرد و تا ناف انجام می شود.

سپس در بالای ناف برای آزاد سازی فلپ برش کوچکی تا پایین استخوان جناغ زده می شود. این کار باعث می شود که عروق خونی کمتری در طول جراحی آسیب ببینند. خونرسانی به شکم از راه عروق خونی به نام پرفوران است که در جراحی زیبایی شکم نباید هیچ گونه لطمه ای ببیند. در اثر لیپوساکشن فلپ پوستی بسیار انعطاف پذیر می شود و به آسانی به سمت پایین کشیده می شود.

خطرات و عوارض جراحی زیبایی شکم 

در کنار تمام مزایایی که برای این روش درمانی بیان نمودیم، باید به برخی خطرات و عوارض عمل زیبایی شکم نیز اشاره کنیم. جراحی ابدومینوپلاستی می تواند خطراتی از جمله موارد زیر با خود در پی داشته باشد: 

 • عدم تقارن 
 • نتیجه ضعیف 
 • بی حسی پوست 
 • باقی ماندن اثر زخم 
 • شل شدن پوست بعد از جراحی 

در صورتی که قصد دارید این عمل زیبایی را انجام دهید، لازم است به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه نمایید. تا بهترین روش درمان را برای شما در نظر گیرد. علاوه بر آن بهتر است پیش از عمل زیبایی شکم در مورد خطرات و عوارض آن اطلاعاتی بدست آورید. تا واقع گرایانه تر عمل انجام دهید. 

تفاوت جراحی زیبایی شکم و جراحی لاغری 

افراد زیادی هستند که تصور می کنند لیپوساکشن همان عمل زیبایی شکم است. اما واقعیت این است که هدف اصلی جراحی زیبایی شکم بهبود ظاهر شکم از طریق برداشت پوست اضافی و سفت کردن عضلات است، پس به لاغر شدن افراد چاق کمک شایانی نمی کند.

افرادی که کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی شکم تشخیص داده می شوند، می توانند با انجام جراحی ابدومینوپلاستی مشکلات ایجاد شده را از روی قسمت شکم خود برطرف کنند. اما برای رسیدن به وزن مناسب نیاز است به سراغ روش های جراحی دیگر بروند.

آمادگی پیش از جراحی چربی شکم

 • پیش از جراحی دخانیات مصرف نکنید.
 • افرادی که بیشتر از چهل سال سن دارند بهتر است تست قلب انجام دهند
 • آزمایشات و نتیجه تمامی تست های انجام شده را در روز جراحی آماده داشته باشید.
 • از چند هفته قبل شما باید مصرف برخی از داروها را محدود کنید زیرا باعث رقیق شدن خون شما می شوند.
 • در صورتی که به بیماری های عفونی مانند تب و یا سرماخوردگی جدی مواجه شدید با جراح خود تماس بگیرید.

شب قبل از عمل کوچک کردن شکم

 • به مدت هشت ساعت قبل از عمل هیچ گونه مواد غذایی نخورید و چیزی نیاشامید.
 • مکان و یا تخت مناسبی را در منزل اماده کنید تا بعد از مرخصی از مرکز جراحی استراحت کنید.
 • بهتر است شب قبل حمام کنید؛ چرا که بعد از جراحی تا یکی دو روز اجازه حمام رفتن را نخواهید داشت.

در روز عمل جراحی کوچک کردن شکم لباس های راحت و جلو باز بپوشید تا بعد از عمل برای تعویض لباس های خود به مشکل برنخورید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم

 1. بهتر است بعد از جراحی راه رفتن آرام را شروع کنید زیرا باعث می شود احتمال ایجاد تورم و همچنین لخته شدن خون در پاهای شما کمتر شود.در صورتی که مشکل خاصی دارید بهتر است در رابطه با آغاز پیاده روی خود با جراح خود مشورت کنید .
 2. تا وقتی که به راحتی نمی توانید بدن خود را تکان دهید بهتر است از رانندگی بپرهیزید.
 3. شاید به مدت دو هفته همچنان خونریزی داشته با شید به همین دلیل باید از فعالیت هایی که فشار خون را افزایش می دهند خودداری کنید و داروهای انعقاد خون مصرف نکنید.
 4. زیر زانوی خود و سر خود را با بالش بلند کنید  تا به زخم های شکمتان فشاری وارد نشود.
 5. بعد از دو روز که زخم ها بسته شدند می توانید به حمام بروید.
 6. در هنگام استحمام نباید فشار آب به طور مستقیم بر روی زخم های شما باشد.
 7. تا یک ماه استخر نروید و در داخل وان حمام قرار نگیرید.
 8. بهتر است هر روز  زخم های خود را بررسی کنید  و به علائم عفونت دقت داشته باشید.
 9. در معرض آفتاب قرار نگیرید و در صورت اجبار از کرم های با اس پی اف مناسب استفاده کنید.

نتیجه جراحی کوچک کردن شکم

شما بعد از جراحی و بعد از گذارندن دوره نقاهت می توانید تغییراتی همچون از بین رفتن پوست شل و اضافی را مشاهده کنید  و اینکه شکمتان به مقدار قابل توجهی صاف می شود.البته در رابطه با ماندگاری این تغییرات باید گفت زمانی  نتایج جراحی ابدومینوپلاستی با دوام خواهد بود که شما سبک زندگی خود را تغییر داده باشید و وزن خود را بعد از جراحی کنترل کنید.

بعد از گذشت دو هفته تورم بعد از عمل می شود و شما می توانید به راحتی سرپا قرار بگیرید.البته شاید برخی از مشکلات بعد از جراحی تا شش ما همچنان ادامه داشته باشد که  این زمان در جراحی مینی ابدومینوپلاستی کمتر است.

هزینه جراحی شکم

از آنجایی که جراحی کوچک کردن شکم یک عمل زیبایی محسوب می شود به همین دلیل شما می توانید در رابطه با هزینه آن مقدار زیادی تامل کنید. شاید با مقداری تحقیق و پرسش به این نتیجه برسید که هزینه جراحی زیبایی شکم نزد هر جراح بسیار متفاوت و متغیر است. در ابتدا شکم شما بررسی می شود و جراح می تواند بر اساس تجربه خود و موقعیت شکم شما هزینه ای مناسب در نظر بگیرد.

باید بدانید که این هزینه برای هر شخص با توجه به میزان تغییر مورد نیاز در ناحیه شکمی وی متفاوت است. همچنین هزینه جراحی به کلینیک و موقعیت جغرافیایی آن نیز وابسته است؛ به طور کلی شما برای جراحی زیبایی شکم باید مبالغی که شامل دستمزد جراح، هزینه مرکز جراحی، هزینه بیهوشی، داروها، لباس های مخصوص جراحی و هزینه آزمایش ها را پرداخت کنید.

در نهایت بهتر است بدانید که میزان موفقیت جراحی شما و احساس رضایتی که شما بعد از جراحی به دست خواهید آورد، از هر چیزی مهم تر بوده و بهتر است که آن را در اولویت انتخاب های خود پیش از جراحی بگذارید تا بعد از مدتی دچار پشیمانی نشوید.

برای اخذ نوبت مشاوره فرم زیر را پر کنید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام با موفقیت ارسال شد.
خطا. یک بار دیگر فرم را ارسال کنید.

مهم ترین نکات درباره جراحی زیبایی شکم

 • اگر احساس می کنید برآمدگی شکم شما اعتماد به نفستان را کاهش داده است و بر روی اعتماد به نفس شما تاثیر گذاشته است، جراحی زیبایی شکم را انجام دهید.
 • در صورتی که تغییرات زیاد وزنی داشته اید، مانند کاهش بیش از اندازه یا پس از زایمان، جراحی زیبایی شکم را می توانید انجام دهید.
 • اگر افتادگی شدید پوست شکم دارید، که با انجام فعالیت های ورزشی و یا رعایت رژیم غذایی مناسب نمی توانید آن را از بین ببرید، بهتر است با جراحی زیبایی شکم به درمان آن بپردازید.
 • جراحی زیبایی شکم برای اشخاصی که از برآمدگی شکم خود ناراضی هستند بسیار مناسب است. در حقیقت بسیاری از افراد فکر می کنند صرف انجام چربی کشی یا لیپوماتیک برای بهبود حالت شکم کافی است. در حالی که در بیش تر موارد باید این جراحی یا همراه با ابدومینوپلاستی و یا پیش از آن انجام شود تا بتوان در مرحله اول چربی ها را بیرون کشید و در مرحله دوم به حالت ظاهری پوست این بخش کمک کرد.
 • از عوامل ایجاد کننده افتادگی شکم بالا رفتن سن، ژنتیک، زایمان های متعدد و…. می باشد.
 • انواع جراحی زیبایی شکم شامل موارد زیر است. پزشک معالج با توجه به نیاز بیمار و اینکه کدام جراحی برای بیمار مناسب تر است یک روش را انتخاب می کند:
 1. جراحی زیبایی شکم با روش ابدومینوپلاستی کامل
 2. جراحی زیبایی شکم با روش ابدومینوپلاستی مینی

دکتر حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران، انواع جراحی زیبایی شکم را برای بیماران خود انجام می دهند، انتخاب جراح مناسب که در جراحی زیبایی شکم تبحر و مهارت داشته باشد تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی دارد.

دکتر حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی توصیه می کنند مراقبت های پس از جراحی زیبایی شکم را اشخاص با دقت انجام دهند تا بهترین نتیجه ممکن از جراحی حاصل شود.

سوالات متداول جراحی زیبایی شکم

شهریار حدادی

drhaddadi

40 پاسخ
 1. سلام
  من 74 سال سن دارم با قد167 وزن 120 کیلو .
  دوست دارم یا روش درستی چربی شکم ودور انر از بیبن ببرم .
  من دیایت دارم واز انسولین استفاده میکنم وهمچنین اسپرین و قرص لوزال 25 یرای جلوگیری از فشار خون
  سالم هستم وهر روز حداقل یکساعت پیاده روی دارم
  من در گوش اداسی ترکیه زندگی میکنم وتصمیم دارم بزودی برای سه هفته ایران بیایم.
  ایا میشود در این مدت من عمل
  ابدومینوپلاستی انجام دهم واگر اری لطفا اطلاعات کاملی بدهید از نظر زمان لازم وتدارک وهمچنین حدود هزینه
  تلفن من در اینجا است 00905448724529 البته با واتساپ میتوان تماس گرفت.
  ممنون از جواب شما. غفاری

 2. سلام وقت بخیر
  با ارسال عکس از ناحیه شکم و پهلو امکان تعیین نوع عمل جراحی و برآورد هزینه وجود دارد

 3. ممنون از توضیح دهی خوبتون آیا محدودیت سنی دارد و مشاوره هم انجام میدید قبل عمل

 4. من دوتا سزارین داشتم و پوست زیر شکمم خیلی افتاده و بد شده، این جراحی به درد من هم میخوره؟ اگر بعدش دوباره باردار بشم چه اتفاقی میفته؟

 5. اینکه همزمان با ابدو میشه پهلوها رو هم کوچیک کرد خیلی عالیه، خیلی علاقمندم این جراحی رو تجربه کنم، واقعا اعتماد به نفس آدمو بالا میبره

 6. چربی هایی که از این جراحی بدست میاد قابل استفاده برای جوانسازی صورت و.. هست؟

 7. بعد از جراحی تا چه مدت باید رژیم غذایی داشته باشیم آیا مکمل و ویتامین هم باید مصرف کنیم

 8. اچرا هزینه عمل برای دکترهای مختلف متفاوته ، یعنی دستمزدها فرق داره یا بیمارستان ها متفاوته قیمتشون؟

 9. من می خوام جراحی زیبایی شکم انجام بدم ولی نمیدونم بعدش می تونم باردار بشم یا نه

 10. سلام وقت بخیر
  یه سوال داشتم کسانی که جراحی زیبایی شکم انجام میدن در دوران پیری دچار مشکل نمیشن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...