شهریار حدادی

جوانسازی صورت و گردن با جراحی + فیلم و نمونه کار

با افزایش سن، ممکن است تغییراتی در قسمت پوست آن‌ها به وجود آید. از جمله قسمت‌هایی که ممکن است در افراد باعث ایجاد تغییر شود، پوست گردن و صورت می‌باشد. جراحی جوانسازی صورت و گردن یکی از روش هایی است می تواند شلی و افتادگی پوست را رفع نمایند و ظاهری زیباتر و جوان تر به فرد ببخشد. در این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با جراحی جوان‌ سازی صورت و گردن برای شما گردآوری کرده ایم. اگر قصد انجام این جراحی را دارید یا می خواهید درباره آن بیشتر بدانید، مطالعه این مطلب برای شما بسیار مفید خواهد بود.

جوانسازی-صورت-و-گردن

معجزه لیفت و جوانسازی صورت و گردن در خانم 74 ساله که توسط دکتر شهریار حدادی انجام شده است:

مزایای جراحی جوانسازی صورت و گردن

پوست صورت و گردن بر اثر عوامل مختلفی مانند افزایش سن، قرار گیری در معرض نور خورشید یا مواد شیمیایی و … ممکن است دچار کاهش کلاژن سازی، افتادگی و چین‌ و چروک شود ناحیه گردن بیشتر در معرض آسیب قرار دارد، زیرا پوست گردن سه برابر نازک‌تر از سایر پوست‌های بدن مثل صورت می‌باشد؛ بنابراین امکان دارد که دچار پیری زودرس شده و از سایر قسمت‌های بدن زودتر پیر شود. جوان‌ سازی پوست صورت و گردن عبارت است از مجموعه‌ای از روش‌های جراحی و یا غیره جراحی که برای از بین بردن علائم پیری پوست می‌توان از آن استفاده کرد، که ممکن است در اثر افزایش سن یا عوامل ژنتیکی به‌ وجود آمده باشند. یکی از این روش های موثر، لیفت صورت می باشد.

جراحی جوان‌ سازی پوست گردن چیست؟

امروزه روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که از طریق می‌توان اقدام به جوان‌ سازی پوست صورت و گردن کرد، یکی از این روش‌ها جراحی می‌باشد. در این روش جوان سازی یکسری برش‌ها را در قسمت پوست ایجاد می‌کنند، سپس از طریق این برش‌ها بافت‌های اضافی چربی که در این قسمت انباشته شده‌ است را جدا می‌کنند. البته در صورتی‌ که نیاز باشد ماهیچه‌های اضافی که در گردن وجود دارد برداشته می‌شود. زیرا سفت کردن ماهیچه‌های گردن باعث می شود که گردن بسیار خوش فرم به‌ نظر برسد. بعد از آن پوست گردن کشیده می‌شود و در نهایت بخش‌های اضافی آن را برش می‌دهند.

برش‌هایی که در گردن جهت کشیدن پوست ایجاد می‌شود، را می‌توان در چند نقطه ایجاد کرد که وابسته به تکنیک جراحی می‌باشد، که می‌توان به قسمت‌های زیر اشاره کرد:

  • در قسمت پشت چانه و یا پشت سر
  • در قسمت زیر چانه و یا قسمت ناحیه بالای گردن
  • در اطراف ناحیه خط ریش
  • در قسمت اطراف گوش و یا زیر گوش
جوانسازی-صورت-و-گردن
جراحی-جوانسازی-صورت-و-گردن

جراحی جوان‌ سازی پوست صورت

جوانسازی صورت با عمل جراحی یکی از روش‌های جوان سازی است که جهت کشیدن پوست صورت از آن استفاده می‌شود، که این کار در اتاق عمل انجام می‌گیرد. نتیجه‌ای که از این روش به دست می‌آید طولانی‌ مدت بوده و نتایج حاصله مطلوب خواهد بود. در این روش جوان‌ سازی بیمار تحت بیهوشی قرار می‌گیرد.

 پزشک متخصص و جراح با ایجاد کردن علامت‌هایی بر روی قسمت پوست صورت و ایجاد کردن نقاطی مشخص جهت برش دادن، پوست را می‌کند، سپس لایه‌های چربی اضافه و پوست‌های اضافه را برمی‌دارد و در آخر پوست به عقب کشیده می‌شود و باعث ایجاد تغییرات بسیار شگفت‌ انگیز در چهره افراد می‌شود. این روش جراحی می‌تواند خانم ها و آقایان را به چهره‌ شگفت‌ انگیز خود برساند و از پوست شل و افتاده خلاصی یابد.

این روش مزایای بسیار زیادی را برای افراد در پی خواهد داشت. مثلاً می‌توان گفت که جوان‌سازی صورت باعث می‌شود، که چهره افراد جوان و جذاب به‌ نظر برسد، همچنین باعث می‌شود که کیفیت زندگی افراد بهبود یابد. افراد از این طریق می‌توانند به سمت موفقیت قدم بردارند، همچنین باعث می‌شود که افراد اعتماد به‌ نفس بالایی داشته باشند و روحیه خود را بالا ببرند. جوان‌ سازی صورت باعث می‌شود که چین‌ و چروک‌هایی که در اثر پیری زودرس به‌ وجود آمده از بین برود و از نتایج دائمی آن لذت ببرند.

عمل-فیس-لیفت
فیس-لیفت-و-لیفت-ابرو

نتایج جراحی جوان‌ سازی صورت و گردن

معمولاً نتیجه‌ای که طی جراحی صورت و گردن بدست میاد بسیار طولانی است. البته باید توجه کرد که سبک زندگی نقش بسیار مهمی در نتایج حاصله خواهد داشت. بهتر است که در طی جوان سازی پوست وزن خود را کنترل کرد، زیرا نتیجه حاصله تا پایان عمر همراه شما خواهد بود. ولی باید به این نکته توجه کرد که ممکن است دوباره در اثر کهولت سن در صورت افراد احساس شل شدن پوست مشاهده شود که این مسئله غیر قابل‌ پیش‌ بینی می‌باشد.

یکی از مهمترین عوامل در رسیدن به نتیجه دلخواه این است که شما نزد بهترین جراح لیفت صورت این عمل را انجام دهید.

 یکی از علت‌هایی که باعث شده جهت جوان‌ سازی صورت و گردن از روش جراحی استفاده شود، این است که نتایج حاصله طولانی‌ مدت می‌باشد و نتیجه‌ای که از طریق جوان‌ سازی صورت از روش‌های گوناگون مثل دارو به دست می‌آید در طی سال‌های کوتاه مثلاً ۱۲ سال از بین می‌رود. به‌ همین دلیل امروزه بیشتر از جراحی جهت جوان‌ سازی صورت و گردن استفاده می‌شود.

ویدئوی جوانسازی صورت و گردن دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک را مشاهده کنید:

هزینه جراحی جوان ‌سازی صورت و گردن

 یکی از دغدغه‌های مهمی که اکثر افرادی که قصد دارند، اقدام به جوان ‌سازی پوست گردن و صورت خود کنند این است که هزینه عمل جراحی چقدر است؟ بسته به اینکه جراح با توجه به شرایط فرد چه نوع جراحی را برای او در نظر می گیرد، هزینه عمل متفاوت می باشد. جراحی فیس لیفت و لیفت گردن هر کدام هزینه جداگانه ای دارند و انجام همزمان این دو عمل بر نتیجه نهایی می افزاید.

همانند سایر جراحی های زیبایی، جراحی جوان ‌سازی گردن و صورت یک عمل زیبایی به حساب می‌آید و جنبه درمانی ندارد. از این‌رو تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و بیمه هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت نمی‌کند و فرد بیمار مستلزم پرداخت هزینه به ‌طور کامل می‌باشد.

در حالت کلی نمی‌توان یک هزینه قطعی به بیمار بیان کرد. هزینه‌ای که جهت جراحی جوان‌ سازی گردن و صورت پرداخت می‌شود متغیر است. مهمترین عواملی که در هزینه جراحی دخیل است آناتومی شرایط بیمار و بیمارستان یا کلینیکی است که قرار است فرد در آن عمل شود. همچنین به تجربه و مهارت پزشک متخصص وابسته می‌باشد. از عوامل دیگر که در تعیین هزینه جراحی می‌تواند،  دخیل باشد می‌توان به تجهیزات و لوازمی که در عمل استفاده می‌شود، اشاره کرد. عوامل دیگری از جمله آزمایش‌های لازم و سایر مواردی که با توجه به شرایط بدنی بیمار نیاز است از عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی می‌باشد.

بهتر است قبل از جراحی از هزینه نهایی مطلع شد و اطلاعات لازم را از پزشک دریافت کرد.

کلام آخر

جوان‌ سازی کردن پوست گردن و صورت یکی از روش‌های آسان و سریعی می‌باشد، که در کنار کشیدن پوست صورت می‌تواند باعث جوان‌تر شدن افراد و زیباتر شدن آن‌ها شود. جراحی کردن پوست گردن و صورت یکی از روش‌هایی است که امروزه از طریق آن می‌توان اقدام به جوان‌ سازی پوست افراد کرد. این کار را می‌توان از طریق لیپوماتیک و یا لیفتینگ انجام داد.

شهریار حدادی

drhaddadi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...