مراحل جراحی شکم

مراحل جراحی شکم

جراحی شکم با نام ابدومینوپلاستی یا تامی تاک شناخته می شود که آشنایی با مراحل آن می تواند برای بیمار مفید واقع گردد. هر جراحی مراحل خاص خود را دارد که لازم است تا حدودی با این موارد آشنا شد. از جمله مراحل جراحی شکم می توان به بیهوشی، ایجاد برش، بخیه های داخلی و … اشاره نمود. با ما همراه باشید.

مرحله اول بیهوشی

داروهایی برای راحتی بیمار در طول پروسه جراحی تزریق می شود. بی حسی موضعی و تزریق آرام بخش به بیمار یک گزینه است. ولی به طور کلی در اکثر موارد از بیهوشی کلی استفاده می شود. با بررسی شرایط بیمار بهترین و مناس ترین گزینه انجام می گیرد.

مراحل جراحی شکم

مراحل جراحی شکم

مرحله دوم ایجاد برش های لازم

جراحی ابدومینوپلاستی کامل نیاز به ایجاد برشی افقی در ناحیه بین ناف و بالای استخوان شرمگاه دارد. شکل و طول برش مذکور بستگی به میزان پوست اضافه دارد. زمانی که پوست شکم بلند می شود عضلات ضعیف شکمی ترمیم می گردند. برش دوم در نواحی اطراف ناف ایجاد می گردد. زیرا نیاز به برداشتن پوست های اضافی بالای شکم می باشد.

پوست بالای شکم همانند یک پرده پایین کشیده می شود. پوست اضافی بریده می شود و پوست های باقی مانده به هم بخیه زده می شوند. مجرای جدیدی برای ناف در نظر گرفته می شود.

مرحله سوم بستن بخیه ها

بعد از جراحی نیاز است که بخیه هایی برای بستن پوست زده شود. از گیره، چسب یا بخیه های جذب شونده و … برای بستن ناحیه استفاده می شود.

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک با بهره گیری از بروز ترین و استاندارد ترین تجهیزات، تبحر خاصی در انجام جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه، جراحی بینی و بلفاروپلاستی دارند. بهترین جراح شکم در تهران با استفاده از بروزترین تکنیک ها به انجام جراحی می پردازد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و برقراری ارتباط با شماره تلفن ۰۹۲۱۳۵۸۵۴۵۶تماس حاصل نمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مرحله چهارم مشاهده نتیجه

جراحی شکم تناسب بهتری برای شکم به وجود می آورد و شکم صاف تر و سفت تر می شود. به این ترتیب ظاهر شکم و باقی اندام های بدن هماهنگی بهتری دارد و با توجه به وزن و تیپ بدنی بیمار می توان به اندامی ایده آل نزدیک تر شد.

دوران نقاهت بعد از جراحی تامی تاک

در طول دوران نقاهت بعد از جراحی شکم لازم است که پانسمان ها و بانداژ های مناسبی بر روی بخیه قرار گیرد تا بخیه ها محافظت شوند و احتمال ایجاد عفونت کاهش یابد. همچنین از گن های فشاری و یا بانداژهای الاستیک برای کاهش تورم و حفاظت از شکم استفاده می شود. لوله های باریک و کوچکی به طور موقت در زیر پوست جایگذاری می شود تا تمامی خون یا مایعات تجمع یافته در نتیجه جراحی بیرون کشیده شوند.

دستورالعمل های خاصی برای دوران نقاهت به بیمار داده می شود که شامل موارد زیر هستند:

        مراقبت از ناحیه جراحی و تخلیه مایعات اضافی

        استفاده از برخی داروهای خوراکی و موضعی برای تسریع روند بهبودی و کاهش خطر عفونت

        بررسی ناحیه جراحی برای تشخیص زودرس عفونت و بررسی سلامت کلی بیمار

        مراجعه به موقع به مطب پزشک برای چکاپ

منبع : https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/tummy-tuck/results

ارسال پاسخ

دوازده + یک =

Call Now Button