09213585456 info@drhaddadi.ir
انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۱۴ دقیقه

لیپوماتیک

لیپوماتیک بهترین، موثرترین و جدیدترین روش برای لاغری موضعی است که می تواند چربی های نواحی مختلف بدن را از بین ببرد. این روش که به عنوان راهی دائمی برای رفع چربی های اضافه ارائه شده است، می تواند با تاثیر گذاری مستقیم بر اندام ها، چاقی موضعی را بر طرف سازد، لیپوماتیک روشی بسیار قدرتمند و پیشرفته است و می تواند در طول تنها یک جلسه میزان قابل توجهی از چربی های بدن شما را از بین ببرد. با استفاده از لیپوماتیک می توان به راحتی چربی های بدن را از بین برد و ظاهری زیباتر برای فرد ایجاد کرد. لیپوماتیک که امروزه به عنوان روشی برای پیکر تراشی شناخته می شود می تواند تاثیرات بسزایی بر روی تناسب اندام شما داشته باشد.

لیپوماتیک چیست؟

ایجاد چربی اضافی در بخش های مختلفی از بدن مانند شکم، پهلوها، بازوها، ران ها، پشت و کمر می تواند شما را از ظاهر زیبایتان دور کند. بسیاری از افراد تا سال ها تصور می کردند که راهی برای از بین بردن چربی های موضعی این بخش ها وجود ندارد. به همین دلیل این اشخاص به روش هایی مانند رژیم های غذایی غیر اصولی، استفاده از قرص های لاغری، جراحی اسلیو معده و … غیر اصولی روی می آوردند تا به صورت کلی بدن خود را لاغر کنند.

اما مشکل این روش ها آن است که بسیاری از افراد شاید نخواهند کل بدنشان از جمله صورتشان لاغر شود. بنابراین این راه ها برایشان مناسب نیست. همچنین شاید کسی نخواهد عوارض رژیم های غذایی سنگین، استفاده از قرص های لاغری یا جراحی های لاغری را متحمل شود. امروزه روشی جدید برای لاغری موضعی روی کار آمده است که به آن لیپوماتیک می گوییم.

لاغری با لیپوماتیک بسیار راحت تر و کم عارضه تر از سایر روش های لاغری می باشد. در روش لاغری با لیپوماتیک به راحتی فرد می تواند به ظاهر مورد علاقه خود دست یابد و از شر چربی های موضعی بدن خلاص گردد. اگر تمام راه ها را برای لاغری امتحان کرده اید و به دنبال روشی ایمن و کم خطر جهت لاغری هستید. لیپوماتیک بهترین روش جهت از بین بردن چربی های اضافه بدن می باشد.

مزایای لاغری با لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی جدید و کم عارضه می باشد که این روزها خیلی از افراد، مخصوصا خانم ها، از این روش لاغری استقبال زیادی داشته اند. لاغری با لیپوماتیک دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر روش های دیگر لاغری می باشد.

لیپوماتیک اگر زیر نظر یک جراح پلاستیک با تجربه و ماهر انجام گیرد، عوارض احتمالی آن بسیار ناچیز می باشد و به راحتی و بدون هیچ عارضه ای فرد را به اندام ایده آل خود می رساند. در ادامه می پردازیم به مزایای لاغری با استفاده از جراحی لیپوماتیک:

 • خطر آمبولی در روش لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها کمتر می باشد.
 • نیاز مدت زمان کمتر نسبت به سایر روش ها
 • پایین بودن احتمال ایجاد عفونت در فرد
 • اگر لیپوماتیک با دستگاه پال انجام شود، پوست به میزان کمتری شل می شود و همین خاصیت مانع از افتادگی و شلی پوست در فرد می گردد.
 • محافظت از پوست در مقابل سوختگی
 • لوله ای که در روش لیپوماتیک وارد بافت چربی زیر پوستی می شود، کانولا نام دارد و سر آن دارای سنسوری است که خطر برخورد آن با بافت های غیر چربی را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.
 • دوره نقاهت لیپوماتیک بسیار کم تر از سایر روش های لاغری است.
 • ایجاد کبودی و درد کمتر نسبت به سایر روش های لاغری
 • امکان اضافه کردن چربی های استخراج شده به نواحی دیگر از بدن
 • در این روش لاغری حتی سلولیت ها نیز از بین می روند

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک روشی است که در آن، از دستگاهی به نام پال کمک گرفته می شود. این دستگاه با ایجاد یک شکاف بسیار کوچک وارد بافت چربی بدن می شود و به از بین بردن چربی های اضافی می پردازد.

جالب این است که با استفاده از روش لاغری با لیپوماتیک می توان چربی های استخراج شده از بدن را جهت اضافه کردن در نواحی دیگر بدن استفاده نمود. یکی از مهم ترین انواع این اقدام دو جانبه و موثر را می توان تزریق چربی به صورت در نظر گرفت.

در روش لاغری با لیپوماتیک سلولیت ها نیز ار بین می روند و در نتیجه پوست فرد صاف و زیباتر می گردد. در این روش کبودی و ورم بسیار کمتر از سایر روش های لاغری می باشد.

لیپوماتیک برای چه قسمت هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

از لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های موضعی و لاغری نقاط زیر می توان بهره گرفت:

لیپوماتیک شکم و پهلو

چربی های تجمع شده در قسمت شکم و پهلو با رژیم غذایی و ورزش کردن بسیار سخت از بین می روند، با لیپوماتیک شکم و پهلو می توان چربی های تجمع شده در این ناحیه را از بین برد، چربی های انباشته شده در این ناحیه از بدن تاثیر بسیار منفی بر زیبایی اندام می گذارد. افراد بسیاری خواهان این هستند که چربی های انباشته شده در ناحیه شکم و پهلوی خود را به راحتی در کمترین زمان ممکن از بین ببرند تا بتوانند لباس مورد علاقه خود را بپوشند و از داشتن یک اندام زیبا لذت ببرند.

منبع: مقاله لیپوماتیک شکم و پهلو در سایت دکتر شهریار حدادی

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو با بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار هیچگونه دردی را در حین لیپوماتیک بازو حس نمی کند و پس از آن خونریزی مشاهده نمی شود ممکن است پس از لیپوماتیک کبودی و تورم مشاهده شود که با استفاده از کمپرس یخ می توانید این تورم و کبودی را کاهش دهید.

لیپوماتیک بازو با تخریب چربی های اضافی، بازو های شما را خوش فرم و زیبا می سازد و همچنین با قدرت لیفت بالایی که دارد می تواند باعث سفت شدن پوست بازوها گردد.

انتخاب جراح با تجربه برای لیپوماتیک بازوها نقش بسزایی در نتیجه آن دارد. دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران در زمینه لاغری با لیپوماتیک دارای سابقه درخشانی هستند و می توانند با انجام لیپوماتیک بازو ظاهر زیبایی را در بازو های شما ایجاد کنند.

لیپوماتیک غبغب

از بین بردن غبغب با لیپوماتیک به منظور رفع و از بین بردن چربی های اضافی در زیر چانه انجام می شود. لیپوماتیک غبغب نتایج خیره کننده و بسیار رضایت بخشی را در افرادی که بدلیل داشتن غبغب زیبایی و اعتماد بنفس خود را از دست داده اند به وجود می آورد.

از بین روش های از بین برنده غبغب، لیپوماتیک دارای تاثیر بیشتری می باشد و نکته مثبت این اقدام آن است که پس از انجام لیپوماتیک، پوست ناحیه غبغب حالت افتاده و آویزان پیدا نمی کند. یکی از مزیت های این روش سفت کردن پوست شل زیر گردن می باشد.

در این روش، چربی های انباشته شده در زیر چانه بوسیله دستگاه لیپوماتیک تخریب می شوند و از بین می روند. این روش بسیار سریع و آسان می باشد و آثار رفع غبغب را سریع نمایان می کند. به این ترتیب، انجام لیپو غبغب، اثر چشمگیری بر روی ظاهر شخص گذاشته و باعث می شود چهره فرد جوان تر و جذاب تر به نظر برسد.

در این روش به دلیل این که پوست سفت می شود و حالت افتاده و آویزان پیدا نمی کند به نظر می رسد که لیفت صورت انجام شده است که اثرات رضایت بخش و بالایی را در افراد ایجاد می کند.

از دیگر انواع لیپوماتیک می توان به لیپوماتیک ساق پا، ران و باسن اشاره نمود.

اقدامات قبل از لیپوماتیک

در تمام جراحی های زیبایی فرد باید یک سری نکات و مراقبت ها را قبل از جراحی انجام دهد تا هم عوارض احتمالی از آن جراحی را کاهش دهد و هم تاثیر و نتیجه بهتری از انجام عمل جراحی زیبایی خود داشته باشند. برای اینکه فرد بخواهد نتیجه بهتری از جراحی خود داشته باشد حتما باید یک سری اقدامات را از قبل از جراحی لیپوماتیک انجام دهد تا به نتیجه دلخواه خود دست یابد.  این نکات را پزشک متخصص قبل از انجام جراحی لیپوماتیک به بیمار خود یاد آوری می نماید. در ادامه می پردازیم به اقدامانی که فرد باید قبل از جراحی انجام دهد.

 • اگر داوطلب لیپوماتیک مبتلا به بیماری دیابت است، این بیماری باید کنترل گردد.
 • فرد نباید به بیماری فشار خون بالا مبتلا باشد.
 • سوابق بیماری قلبی و عروقی باید بررسی شود. اگر فرد دچار سکته قلبی و یا مغزی شده باشد، انجام جراحی برای وی خطرناک است و نباید صورت گیرد.
 • تمام جراحی های که فرد قبل از جراحی لیپوماتیک انجام داده است باید از بیمار پرسیده شود.
 • انجام سونوگرافی نظیر بررسی قطر چربی زیر جلدی و احتمال فتق و … باید حتما در دستور کار قرار گیرد.
 • انجام آزمایش خون جهت بررسی کم خونی و تست بارداری و تست انعقاد خون و هپاتیت و کارکرد کلیه و کبد و … باید در برنامه باشد.
 • حتما پزشک خود را از داروهایی که استفاده می نمایید مطلع نمایید و یا اگر حساسیتی به داروی خاصی دارید حتما به جراح اطلاع دهید.
 • مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین را از دو هفته قبل از عمل با دستور پزشک قطع نمایید.
 • از نیمه شب قبل از عمل، از خوردن غذا و آب خودداری نمایید.
 • از یک هفته قبل از عمل از مصرف الکل و دخانیات خودداری نمایید.
 • از مصرف ویتامین E چند روز قبل از عمل خودداری نمایید.
 • تزریق ویتامین K قبل از عمل باعث می شود کبودی بعد از عمل کاهش یابد.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

یک سری مراقبت ها را باید بعد از جراحی لیپوماتیک حتما رعایت کرد تا دوران نقاهت کمتر شود، احتمال ایجاد عفونت در فرد کاهش یابد و فرد زودتر به نتیجه دلخواه خود دست یابد. در ادامه توضیحاتی در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی را ارائه می دهیم:

 • حتما سعی کنید بعد از انجام لیپوماتیک، چند ساعت اول را استراحت نمایید.
 • از مصرف نمک تا مدتی بعد از جراحی خودداری نمایید.
 • داروهایی که جراح لیپوماتیک برای شما تجویز می نماید را حتما به طور مرتب و کامل استفاده کنید.
 • حتما با ماساژ دادن به سمت پایین مایعات اضافه را از بدن خارج نمایید. اگر مایعات از بدن به طور کامل خارج گردد، باعث می شود که کبودی و ورم در فرد زودتر بهبود یابد. ولی اگر مایعات درون بدن باقی بمانند باعث می شود تا فرد احساس درد بیشتری نماید و ناحیه جراحی شده ورم می کند و بزرگ تر نیز می شود.
 • از گن های مخصوص لیپوماتیک طبق دستور پزشکتان به طور مداوم و مرتب استفاده نمایید. استفاده از گن ها کمک بسیار زیادی جهت جلوگیری از افتادگی و شل شدگی پوست و لاغری بیشتر در ناحیه لیپوماتیک شده می کند.
 • سعی کنید تا چند روز اول بعد از عمل دراز بکشید و از نشستن بر روی صندلی خودداری نمایید.
 • اگر لیپوماتیک پا انجام داده باشید، باید حتما پاهایتان را بالاتر از بدنتان قرار دهید.
 • از فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین تا مدتی بپرهیزید و در انجام دادن کارهای روزمره خود به اندامتان فشار زیادی وارد ننمایید.
 • استفاده از قرص متوکوپرامید زمانی که دچار حالت تهوع شدیدی شده باشید.
 • تا وقتی که منافذ ناحیه جراحی شده باز می باشند، از رفتن به مکان هایی که احتمال آلودگی در آن ها وجود دارد مانند استخر و سونا و دریا خودداری نمایید. زیرا احتمال بروز عفونت در فرد بالا می رود و خطرناک می باشد.
 • حتما در روز اول بعد از جراحی به حمام بروید و سعی کنید مایعات اضافه را با استفاده از ماساژ به سمت پایین خارج نمایید. در روز های بعدی تقریبا روزی یک یا  دو بار این عمل را تکرار نمایید. حتما محل برش را با صابون و آب ولرم شستشو دهید و سپس با استفاده از ماساژ مایعات را خارج نمایید. در آخر، محل را با حوله تمیز به آرامی خشک نمایید. ممکن است کمی دردناک باشد، اما حتما مایعات را از بدن خود خارج نمایید.
 • معمولا بعد از دو ماه ورم ها کم کم کاهش پیدا می کنند و بعد از حدود ۶ ماه می توانید نتیجه اصلی عمل را مشاهده نمایید.

عوارض لیپوماتیک

هر گاه صحبتی از عوارض لیپوماتیک به میان می آید، باید شرایط را در نظر گرفت. به طور کلی برای انجام لیپوماتیک نیاز به سلامت کلی بدن و عدم بیماری های خاص می باشد، فرد کاندید باید میزان مشخصی از توده ی چربی را داشته باشد.

این جراحی برای افرادی که از میزان بسیار زیادی چربی برخوردار هستند، یا انجام نمی شود و یا در طول چند جلسه انجام می شود. افرادی که بیماری های قلبی و عروقی دارند نیز گزینه های مناسبی برای جراحینیستند. همچنین افرادی که تصمیمی برای لاغر ماندن ندارند نیز گزینه های ایده آلی برای لیپوماتیک نمی باشند.

دقت و توجه پزشک به موارد فوق و موارد دیگر باعث می شود که آنالیز جامع و کلی از شما به دست آید و جراح لیپوماتیک با بررسی تمامی موارد تاثیر گذار بر نتیجه ی جراحی به شما اعلام می دارد که شما برای جراحی مناسب هستید یا خیر .

در چنین شرایطی است که می توان گفت لیپوماتیک برای شما عارضه ای در بر دارد یا خیر. در صورتی که فرد ایده آل های مد نظر جراح را داشته باشد این جراحی بدون ضرر و بدون عارضه خواهد بود. یک سری عوارض احتمالی نیز وجود دارد که ممکن است در برخی افراد رخ دهد که در ادامه به آن می پردازیم:

 • ممکن است بیمار به داروهای بیهوشی حساسیت داشته باشد، که این مشکل را می توان با شناسایی کرد و از بروز آن پیشگیری نمود.
 • اگر فرد از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین مصرف نماید، ممکن است دچار خونریزی و کبودی گردد. جهت جلوگیری از این امر، فرد باید دو هفته قبل از جراحی لیپوماتیک، مصرف این داروها را طبق دستور پزشک قطع نماید.
 • اگر اتاق عمل و یا محلی که در آن جراحی لیپوماتیک انجام می گیرد، استریلیزه و مجهز نباشد ممکن است بیمار، دچار عفونت گردد. البته خود بیمار باید مراقبت های بعد از جراحی را رعایت نماید. اگر فرد دچار بیماری های مزمن که همراه با کاهش سیستم ایمنی بدن هستند، باشد نیز ممکن است عفونت در وی ایجاد گردد. مثل دیابت و لوپوس پیشرفته و استفاده از داروهای کورتون و ضد سرطان.
 • حتما پزشک خود را از داروهایی که مصرف می نمایید و داروهایی که به آن حساسیت دارید مطلع نمایید. زیرا ممکن است به داروهای جراحی لیپوماتیک حساسیت داشته باشید و مسمومیت در فرد ایجاد گردد.

افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

یکی از نگرانی های افرادی که خواستار انجام لیپوماتیک هستند، احتمال افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک و تخلیه چربی است، این نگرانی بی مورد می باشد زیرا در این روش از امواج اینفراسونیک استفاده می شود که موجب می شود پوست به طور کامل لیفت شود و هیچ گونه افتادگی بعد از لیپوماتیک ایجاد نخواهد شد.

لیپوماتیک یک روش ایمن و بی خطر برای ازبین بردن و تخلیه چربی ها می باشد و هیچ گونه افتادگی پوستی بعد از انجام لیپوماتیک ایجاد نمی شود. شلی و افتادگی پوست می تواند موجب برهم خوردن تناسب اندام و ایجاد بدشکلی در ناحیه شکم و پهلو شود.

در مواردی که افتادگی پوست شدید باشد و میزان چربی های انباشته شده در ناحیه شکم زیاد باشد، بهترین روش برای از بین بردن چربی های انباشته شده و رفع افتادگی پوست جراحی زیبایی شکم می باشد.

لیپوماتیک نسبت به سایر روش های لاغری موضعی آسیب بسیار کمتری بر پوست وارد می کند و در بسیاری از نقاط بدن مانند بازو، غبغب، پهلو، شکم، باسن، ران پا مورد استفاده قرار می گیرد .

در نتیجه در لیپوماتیک بدلیل استفاده از امواج اینفراسونیک که اثر لیفت کنندگی پوست دارد نسبت به سایر روش ها کمترین میزان شل شدگی و افتادگی پوست ایجاد می شود.

عواملی مانند جنس پوست، سن، ژنتیک،ت عداد بارداری های قبل و ناحیه ای که قرار است لیپوماتیک شود در میزان افتادگی و شلی پوست بعد از لیپوماتیک دخیل می باشد به عنوان مثال در افرادی که در سنین بالا خواهان انجام لیپوماتیک هستند، نسبت به افرادی که در سنین جوانی می خواهند لیپوماتیک انجام دهند ممکن است افتادگی پوست کمی بیشتر مشاهده شود .

دکتر شهریار حدادی، جراح لیپوماتیک در تهران قبل از انجام لیپوماتیک پوست ناحیه ای که قرار است لیپوماتیک در آن انجام گیرد را بررسی می کند و تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
مقالات مرتبط
لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک

لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک

لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک پرسشی که ذهن بسیاری از افرادی که دارای اضافه وزن هستند را این روزها درگیر کرده بهترین روش خارج کردن چربی های اضافه از بدن است که با نام لیپوساکشن شکم و پهلو در جامعه...

عوارض لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک لیپوماتیک  جراحی زیبایی است که در مخدت کوتاهی از چربی بیش از حد بدن خلاص می شود. این عمل جراحی زیبایی را می توان نزد یک جراح پلاستیکم ماهر انجام داد و به طور معمول نیازی به بیهوشی...

لاغری با دستگاه پال

لاغری با دستگاه پال

لاغری با دستگاه پال لیپوساکشن یکی از شایع ترین تکنیک های جراحی پلاستیک به شمار می آید که برای برداشتن چربی های اضافه انجام می شود . لاغری با دستگاه پال به چه صورت می باشد ؟ مزایای این روش چیست ؟...

سوالات متداول لیپوماتیک

سوالات متداول لیپوماتیک

سوالات متداول لیپوماتیک سوالات متداول لیپوماتیک ورم های پس از عمل لیپوماتیک کی کاهش می یابد ؟ پس از لیپوماتیک شخص با ورم روبرو می شود اما جای نگرانی نیست زیرا پس از گذشت 6 الی 8 هفته ورم کاهش پیدا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *