شهریار حدادی

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه به منظور برخورداری از بهترین نتیجه جراحی و عدم بروز مشکلات احتمالی باید توسط هر فردی که این جراحی را انجام می دهد رعایت شود که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است. امروزه برجسته سازی سینه و خوش فرمی سینه در میان زنان بسیار پر اهمیت می باشد پروتز سینه به سینه های شما فرمی گرد و برجسته می دهد و موجب افزایش اعتماد به نفس و جذابیت شما می گردد. پروتز سینه با استفاده از پروتز سیلیکونی و آب نمکی با هدف بزرگ کردن و حجیم نمودن سینه ها انجام می گیرد.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

بیماران بعد از انجام پروتز سینه به طور معمول در همان روز مرخص می شوند قبل از ترخیص دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک در مورد مراقبت های بعد از پروتز سینه و رسیدگی به زخم های جراحی توصیه های لازم را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین داروهایی را برای کاهش عفونت و تسکین درد برای شما تجویز می نماید. توصیه می شود بیماران در 24 ساعت اولیه شخصی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند، بهتر است راهنمایی ها و توصیه های لازم را که زمان ترخص دریافت کرده اید با همراه خود درمیان بگذارید.

 • در ناحیه برش جراحی معمولا در چند روز اول احساس درد و سنگینی می نمایید که می توانید با داروهای مسکن که توسط پزشک تجویز می شود این درد را تسکین دهید.
 • پس از جراحی پروتز سینه دارو هایی که توسط پزشکتان تجویز شده را به صورت منظم و تا آخربرای جلوگیری از عدم بروز مشکلات احتمالی مصرف نمایید .
 • بعد از ترخیص در منزل ممکن است بدلیل اثرات داروهای بیهوشی احساس گیجی و سنگینی نمایید و در برخی موارد احساس تهوع داشته باشید که این امر طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد.
 • پس از جراحی پروتز سینه می توانید برای کاهش تورم و کم کردن احتمالی تشکیل لخته در پاهایتان راه رفتن را با تایید پزشکتان شروع نمایید.( در ابتدا به آرامی راه بروید)
 • برای کاهش تورم و کبودی های ناشی از جراحی می توانید از آناناس تازه استفاده نمایید این ماده غذایی بدلیل داشت ویتامین ث و ماده بروملین موجب برطرف شدن کبودی ها و تورم می شود همچنین مصرف نمک را برای دو هفته برای کاهش تورم و احتمال تجمع مایع کاهش دهید.
 • برای مدت یک ماه از کشیدن سیگار و مصرف الکل پرهیز نمایید ( بخصوص در زمانی که از داروهای مسکن خواب اور استفاده می نمایید)
 • با تایید پزشکتان به طور معمول بعد از دو روز می توانید استحمام کنید
 • 1 تا 2 هفته پس از جراحی پروتز سینه از رانندگی کردن پرهیز نمایید.
 • اجتناب کردن از مصرف آسپرین و داروهای مشابه دیگر مگر با تایید جراحتان
 • در ۲۴ ساعت اولیه پس از جراحی حتما یک همراه در کنار خود داشته باشید تا در صورت نیاز از او کمک بگیرید.
 • در ۳ هفته اول بعد از جراحی در هنگام استراحت به پشت بخوابید و از خوابیدن به پهلو و بروی شکم خودداری نمایید زیرا در هنگام خوابیدن به پشت پروتز ها در بهترین محل خود قرار می گیرند و امکان جابه جایی وجود ندارد.
مراقبت های بعد از پروتز سینه
 • استفاده از سوتین طبی بعد از پروتز سینه ضروری می باشد زیرا همانند پانسمان عمل می کند و پروتز را در بهترین وضعیت نگه می دارد . ( به مدت یک ماه بصورت شبانه روزی از سوتین طبی استفاده نمایید)
 • استحمام می تواند ۳ روز بعد از جراحی پروتز سینه انجام شود. از حرکات زیاد  دست تا حد ممکن در هنگام استحمام پرهیز نمایید. ( در هنگام استحمام می توانید سوتین طبی را در آورید.)
 • استفاده از کمپرس یخ بعد از جراحی پروتز سینه کبودی و تورم را کاهش می دهد برای انجام این کار می توانید چند تکه یخ را در کیسه قرار دهید و در ناحیه ای که کبودی و تورم مشاهده می شود بگذارید.
 • برای مدت ۲ هفته پس از جراحی پروتز سینه از بلند کردن بیش از حد دست و بلند کردن اشیاء خودداری نمایید زیرا با انجام دادن این کارها بروی عضلات قفسه سینه فشار وارد می شود.
 • توصیه می شود در دوهفته اولیه پس از جراحی پروتز سینه از کشیدن سیگار اجتناب نمایید زیرا کشیدن سیگار موجب کاهش جریان خون می شود و در روند بهبودی تاثیر گذار می باشد.
 • پس از جراحی پروتز سینه از مصرف الکل پرهیز نمایید زیرا مصرف الکل پس از جراجی احتمال خون ریزی را افزایش می دهد.
 • در صورتی که در هنگام جراحی از بخیه های غیر قابل جذب استفاده شده باشد یک هفته پس از جراحی برای کشیدن آن باید به پزشک خود مراجعه نمایید.

بعد از جراحی پروتز سینه چه اقداماتی باید انجام گیرد ؟

بعد از جراحی پروتز سینه، فرم بسیار زیبایی در سینه شما ایجاد می شود، مراقبت هایی بعد از این جراحی باید صورت گیرد، مراقبت از زخم بعد از جراحی پروتز سینه دارای اهمیت بسایر بالایی می باشد . به منظور جلوگیری از عفونت داروهایی که پزشک تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید، استفاده از سوتین طبی در دریافت یک نتیجه مطلوب بسیار تاثیر گذار می باشد . پس از جراحی حتما یک همراه در کنار خود داشته باشید تا در انجام کارهای به شما کمک نماید . استراحت کافی داشته باشید، در روز های اولیه به آرامی راه روید .

حالت تهوع بعد از جراحی طبیعی می باشد که به علت بی هوشی است نگرانی در این رابطه نداشته باشید . از نمک بعد از جراحی کمتر استفاده نمایید زیرا باعث افزایش تورم می شود

، تا یک ماه از مصرف سیگار و مشروبات الکلی بپرهیزید. رعایت تمامی این اقدامات در دریافت یک نتیجه مطلوب می تواند تاثیر گذار باشد .

جراحی پروتز سینه جراحی می باشد که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است، با انجام این جراحی می توانید از داشتن یک اندام زیبا و ایده آل لذت کافی را ببرید .

مراقبت های بعد از جراحی

بعد از جراحی توسط خود فرد لازم است مراقبت هایی صورت گیرد که در زیر به ان ها اشاره شده است :

داروهایی که بعد از جراحی تجویز می شود باید به طور مرتب مصرف شود ، برای کاهش درد مسکن هایی تجویز می شود که باید بطور مرتب و سر وقت مصرف شود همچنین احتمال بروز عفونت بعد از جراحی پروتز سینه وجود دارد که به منظور جلوگیری از آن داروهای آنتی بیوتیک تجویز می شود که مصرف این داروها دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد .

سوتین طبی خود را که قبل از جراحی تهیه کرده اید باید بطور مرتب استفاده نمایید، استفاده از سوتین طبی بعد از جراحی اهمیت بسیار بالایی دارد فقط در برخی از موارد مانند استحمام می توانید از ان استفاده ننمایید بغیر از آن در تمام طول شبانه روز موظف هستید که از سوتین طبی استفاده نمایید .

مقالات دیگر: ورم سینه بعد از پروتز سینه

رعایت تمامی موارد بالا در روند بهبود بسیار تاثیر گذار می باشد.

توصیه های لازم بعد از جراحی پروتز سینه

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک توصیه هایی را بعد از جراحی پروتز سینه می کنند تا بیماران بعد از انجام این جراحی دوره نقاهت را با کمترین مشکلات سپری نمایند و بهترین نتیجه را از این جراحی دریافت نمایند و هرچه سریعتر به زندگی روزمره خود باز گردند و از داشتن یک اندام ایده آل و سینه های خوش فرم لذت کافی را ببرند. افرادی که کاندیدای این جراحی هستند به دو دسته تقسیم می شوند:

 • کسانی که بدلیل جراحی سرطان سینه بطور کامل بافت سینه خود را از دست داده اند.
 • افرادی که از اندازه و ظاهر سینه های خود ناراضی می باشند و خواستار سینه خوش فرم و با سایز بزرگی می باشند.

رعایت تمامی این توصیه ها دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد ممکن است با رعایت نکردن هر یک از اقداماتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است عارضه پیش آید که موجب شود شما از نتیجه جراحی پروتز سینه خود رضایت کافی را کسب ننمایید.

شهریار حدادی

drhaddadi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...