شهریار حدادی

پیکرتراشی چیست؟

افزایش سن می تواند تأثیرات نامطلوبی را بر روی ظاهر شما ایجاد نماید. روند پیری می تواند موجب افتادگی پوست سینه، گردن و صورت شما و افزایش چین و چروک هایتان شود. ورزش کردن و رژیم گرفتن می توانند شما را در بازسازی ظاهرتان یاری نمایند. اما برخی از نواحی بدن همچون شکم و خط و خطوط روی صورت و گردن همچنان بی تغییر باقی می مانند. لذا پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه جراحی های پلاستیک به شما کمک می کنند تا به سایز و ظاهر مد نظرتان در نواحی سینه و تقریباً تمامی نقاط بدن دست پبدا نمایید. پیکرتراشی می تواند ظاهر و فرم بدنتان را بهبود ببخشد و شما را به سایز مورد نظرتان برساند.

انواع روش های پیکر تراشی

به طور کلی می توان گفت عمل پیکر تراشی به دو صورت با جراحی و بدون جراحی انجام می پذیرد که در ادامه انواع روش های آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لیپوست

لیپوست یکی از روش های پیکرتراشی است که به دلیل حذف چربی های بدن هم کاربرد درمانی و هم زیبایی دارد. در این روش پیکرتراشی بافت چربی از طریق ایجاد حرکات لرزشی و ویبره از بدن حذف خواهند شد از آن جایی که در این روش چربی ها به صورت همگن از بافت جدا می شوند سطح پوست برامده نخواهد شد.

لیپوماتیک

در این روش پیکر تراشی چربی ها همانند روش لیپوسیت با استفاده از لرزش و ویبره حذف خواهند شد. در لیپوماتیک لوله ای وارد بدن شخص شده و از طریق مکش چربی ها از بدن خارج خواهند شد. مکش این روش در مقایسه با لیپوساکشن بیشتر است. در لیپوماتیک چربی های خارج شده را میتوان پس از تصفیه به سایر نقاط بدن تزریق کرد.

پیکرتراشی با لیپوماتیک

تزریق چربی به سینه، تزریق چربی به صورت، باسن و … از جمله نقاطی است که میتوان همزمان با لیپوماتیک انجام داد.

ابدومینوپلاستی

در این روش پیکر تراشی نیز چربی های اضافه بدن توسط لیپوماتیک از بدن خارج خواهند شد و پوست شل و اضافه شکم توسط جراح برداشته می شود. در ابدومینوپلاستی پس از بین رفتن چربی های اضافه عضلات شکم تقویت خواهند شد و پوست شل شکم جمع خواهد شد. به طور کلی می توان گفت این روش به اندام زیبایی خاصی می بخشد. برای آشنایی بیشتر با عمل ابدومینو پلاستی حتما مقاله آن را مطالعه کنید.

واترجت

از دیگر روش های پیکر تراشی می توان به واترجت اشاره کرد. در این روش چربی های اضافه بدن از طریق فشار ایجاد شده توسط آب تحلیل رفته و از بین خواهند رفت.

پیکرتراشی با واتر جت

کرایولیپولیز

از جدیدترین و به روزترین روش های این عمل زیبایی می توان به کرایولیپولیز اشاره کرد. در این روش دوران نقاهت وجود نخواهد داشت از این رو اکثر افراد برای حذف چربی های شکمی خود این روش را انتخاب می کنند. در این روش بافت چربی سرد خواهد شد و پیوندهای ساختاری شکسته خواهد شد. این امر باعث از بین رفتن چربی های شکمی خواهد شد.

با استفاده از دستگاه exilis

در این روش دستگاه exilis بافت قدیمی پوست را از بین برده و باعث جوانسازی آن خواهد شد. از این رو این دستگاه برای تمام اندام هایی که دچار افتادگی پوست و پیری زودرس شده اند فواید زیادی به همراه دارد. کلاژن تزریق شده توسط این دستگاه به پوست در جوانسازی پوست تاثیر شگرف دارد.

پیکرتراشی با exilis

پیکر تراشی با استفاده از دستگاه اولترازد

این دستگاه امواج اولتراسوند ایجاد کرده و از این طریق بافت چربی اضافه بدن از بین خواهد رفت. به خاطر داشته باشید که این امواج نیز مانند لیزر حرارت تولید می کنند اما طول موج های آن ها متفاوت است.

روند پیکر تراشی

روند جراحی های پیکر تراشی می تواند به فرم ذیل باشد:

 • برطرف کردن چربی و یا لیپوساکشن شکم، پهلو، بازو و ران ها
 • تامی تاک یا جراحی زیبایی شکم
 • تزریق چربی به سینه و باسن
 • لیفت بازو، ران و …
 • پروتز باسن
 • پروتز سینه

بسته به وضعیت بیمار تغییرات ممکن است شامل یک یا چند موارد بالا باشد.

چه کسانی کاندید مناسب برای پیکر تراشی هستند؟

افرادی که قصد انجام عمل پیکر تراشی را دارند باید مجموعه ای از شرایط خاص را داشته باشند تا به عنوان کاندیدای مناسب این عمل زیبایی شناخته شوند. این شرایط شامل موارد زیر می باشد:

 • فرد متقاضی به هیچ یک از بیماری های قلبی، کلیوی و دیابت نباید مبتلا باشد.
 • متقاضی نباید به افسردگی مبتلا باشد.
 • از مهمترین شرایط کاندیدای مناسب این عمل زیبایی عدم مصرف دخانیات می باشد.
 • متقاضی باید به رِژیم، ورزش و سبک زندگی سالم پایبند باشد.

در صورت دارا بودن این شرایط می توان به پزشک متخصص و معتبر برای پیکر تراشی مراجعه کرد. پس از انجام بررسی های لازم و تایید صحت و سلامت بدنی این عمل جراحی با استفاده از تکنیک مناسب انجام خواهد شد.

فواید و مزایای پیکر تراشی

از مهمترین مزایا و فواید پیکرتراشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این عمل تنها در طول یک جلسه انجام می گیرد. در این جلسه پوست و چربی های شل شده قسمت های مختلف بدن حذف می شوند.
 • در صورتی که میزان قابل توجهی از وزن خود را از دست داده باشید این عمل زیبایی برای شما بهترین گزینه خواهد بود. انجام این عمل زیبایی توسط جراح پلاستیک به عنوان آخرین مرحله از روند کاهش وزن توصیه می شود. این عمل در سفت شدن پوست و بهبود ظاهر بدن تاثیر قابل توجهی دارد.
 • با بهبود ظاهر بدن فرد اعتماد به نفس او نیز افزایش خواهد یافت.
 • تمامی مزایا و فواید این عمل زیبایی باعث می شود تا فرد در حفظ روند کاهش وزن خود نهایت تلاش خود را به کار گیرد.
لیپوماتیک
لیپوماتیک

عوارض پیکر تراشی

از مهمترین عوارض پیکر تراشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درد و کبودی پس از عمل جراحی
 • در صورتی که داروهای آنتی بیوتیک تجویز شده را مصرف نکنید و بهداشت را رعایت نفرمایید احتمال ایجاد عفونت افزایش خواهد یافت.
 • در صورت مراجعه به پزشک غیرمتخصص بافت های پوستی آسیب خواهند دید و احتمال ایجاد نکروز افزایش خواهد یافت.
 • از عوارض نادر این عمل زیبایی می توان به آمبولی اشاره کرد.
 • آسیب دیدگی اندام های داخلی بدن در صورت مراجعه به پزشک با تجربه کم
 • احتمال ایجاد هماتوم و یا تجمع خون در نواحی جراحی شده

اقدامات قبل از پیکر تراشی

از مهمترین اقدامات قبل از انجام پیکر تراشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام تست های آزمایشگاهی
 • مصرف داروهای خاص و تجویز شده توسط پزشک متخصص
 • عدم استعمال سیگار و دخانیات
 • عدم مصرف داروهای ضدالتهابی، آسپرین، مکمل های گیاهی و داروهایی که خونریزی را افزایش می دهند.

مشاوره پیش از جراحی پیکر تراشی

در صورتیکه تصمیم به انجام این جراحی گرفته اید، پیشنهاد می شود پیش از انجام جراحی حتماً با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مشاوره نمایید. همچنین فراموش نکنید که هیچ یک از جراحی هایی که برای پیکر تراشی انجام می شوند، بدون عوارض جانبی نیستند. وقوع این خطرات حتی زمانیکه جراح شما کاملاً با تجربه می باشد، دور از ذهن نیست. لذا در جلسات مشاوره، جراح فوق تخصص پلاستیک شما را نسبت به خطرات این جراحی آگاه می نماید.

همچنین در جلسه مشاوره وی وضعیت سلامتی شما را تحت بررسی قرار داده و در صورتیکه سطح سلامت عمومی شما مطلوب باشد، دستورالعمل هایی جهت آمادگی برای جراحی پیکر تراشی به شما می دهد.

جراح فوق تخصص پلاستیک معمولاً پیشنهاد می دهد تا پیش از جراحی به وسیله رژیم درمانی و ورزش کردن به وزن مطلوب خود رسیده وسپس اقدام به پیکرتراشی نمایید. همچنین به منظور ماندگاری نتایج مثبت حاصل از جراحی، این سبک زندگی را ادامه دهید.

مراقبت های پس از پیکر تراشی

پیکر تراشی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و معمولاً نیاز به دو الی چهار روز بستری در بیمارستان و یا مراقبت های تخصص دارد. بخیه های استفاده شده در این جراحی از نوع جذبی بوده و نیازی به کشیدن ندارد.

دوران نقاهت و مدت زمان بهبودی به خود فرد بستگی دارد. اما به صورت کلی دوران نقاهت شامل موارد ذیل می شود:

 • برگشت به محل کار پس از 2 الی 3 هفته
 • استفاده از پوشش های مخصوص پس از جراحی برای 4 الی 6 هفته پس از جراحی
 • رابطه جنسی و ورزش کردن پس از 6 الی 12 ماه
 • ریکاوری کامل پس از 12 الی 16 هفته

هزینه پیکر تراشی

در صورتیکه این جراحی توسط جراح فوق تخصص پلاستیک صورت پذیرد، کاملاً بی خطر بوده و می توانند مسیر زندگی شما را عوض کنند و اعتماد به نفستان را تا حد چشمگیری افزایش دهند. همچنین هزینه این جراحی تحت پوشش بیمه نبوده و بسته به عوامل مختلفی همچون پیچیدگی عملیات جراحی، تکنیک جراحی، تجربه و مهارت جراح، مدت زمان مورد نیاز برای بستری در بیمارستان و نوع بیهوشی که مورد استفاده قرار می گیرد، متغییر می باشد.

چگونه بهترین دکتر پیکر تراشی را پیدا کنیم؟

در انتخاب بهترین دکتر پیکر تراشی باید نکات مهم زیر را رعایت کرد:

 • از آنجا که این عمل از حساسیت قابل توجهی برخوردار است فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک می توانند بهترین گزینه برای انتخاب باشند.
 • قبل از مراجعه به پزشک نمونه کارهای او را در صفحات مجازی و سایت ها مشاهده نمایید.
 • قبل از انجام این عمل جراحی با پزشک متخصص یک جلسه مشاوره داشته باشید و در رابطه با نحوه جراحی و عوارض آن سوالات خود را از ایشان بپرسید.
 • متخصصین حرفه ای با بیماران خود صادق هستند و در صورت عدم وجود شرایط لازم در متقاضی از انجام آن خودداری می کنند.

سوالات متداول

شهریار حدادی

drhaddadi

41 پاسخ
  1. سلام خیر عوارض شدیدی به همراه نداره تنها عوارضی که در هر جراحی به همراه هست رو داره مانند هر جراحی دیگر و اینکه باید برای عمل قبلش توسط پزشک معاینات و آزمایش های لازم انجام بشه تا مشکلی پیش نیاد.

 1. من میخوام بدونم هزینه عمل پیکر تراشی حدوداً چقدر هست، یعنی اینکه این جراحی حدوداً چقدر برای بیمار تموم میشه؟

 2. سلام، می خوام بدونم که آقای دکتر عمل پیکر تراشی رو توی کدام بیمارستان‌ها انجام میدن، ممنون میشم اگر بگید.

  1. با ابدومینوپلاستی فقط میتوان چربی هایی که در شکم است را استخراج کرد و افتادگی پوست شکم را برطرف کرد در واقع ابدومینوپلاستی یک روش جراحی زیبایی شکم است در صورتی که با لیپوماتیک که یک روش برای لاغری موضعی است می توان از نواحی مختلف بدن مانند بازو، باسن، ران و پهلو چربی های اضافی را استخراج کرد و فرم زیبایی را در این نواحی ایجاد کرد.

   همچنین می تونید سوال خودتون در گوگل سرچ کنید و به وبسایت ما مراجعه کنید

 3. میشه در مورد دوره نقاهت این عمل بیشتر توضیح بدین من قصد عمل دارم و کارمند هستم

 4. اطلاعات مفیدی رو ارائه دادید
  اگر لاغر باشیم کمی شکم و پلو. داشته باشیم هم عمل می کنید

 5. میخواستم ببینم برای افتادگی پوست کدوم روش بعتر جواب میده و دوران نقاهتش کمتره؟

 6. من چربی های موضعی شکم و پهلو دارم قدم 168 و وزنم 74 هستش چه روشس برام مناسبه که جراحی هم نیاز نداشته باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...