logo

هزینه لیفت صورت چه قدر است؟

فهرست محتوا
۵/۵ - (۴ رای)

جراحی لیفت صورت از جمله عمل هایی است که افراد در سنین مختلف انجام میدهند تا افتادگی و چین و چروک های صورتشان برطرف شود. یکی از مسائلی که زیباجویان قبل از جراحی در مورد آن تحقیق میکنند قیمت عمل لیفت صورت است. هزینه لیفت صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. دستمزد جراح پلاستیک یکی از عوامل موثر، بر هزینه لیفت می باشد. جراح پلاستیک ماهیچه های زیرین پوست صورت را می کشد تا چین و چروک پوست برطرف شود. جراح پلاستیک مجرب با دقت زیاد تلاش می کند تا بهترین نتیجه را با کمترین اسکار ایجاد کند. در ادامه به عواملی اشاره میکنیم که در هزینه این عمل تاثیر گذار است.

 انواع لیفت صورت

انتخاب روش مناسب لیفت صورت علاوه بر هزینه لیفت صورت، به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. مشخص کردن محل لیفت ، هدف بیمار از انجام لیفت صورت و مدت زمان دوره نقاهت،  بر انتخاب نوع لیفت صورت تاثیر می گذرد.

هزینه لیفت صورت

لیفت کامل صورت:

شاید برایتان این سوال پیش آید که چه کسانی کاندید مناسب لیفت صورت هستند؟ این نوع لیفت صورت دارای طرفداران زیادی در رده سنی ۵۰ تا ۶۰ سال می باشد. پزشک در جریان این عمل جراحی، افتادگی پوست اطراف گونه ها، چروک های زیر چشم، غبغب، چربی و پوست اضافی زیر چانه و خطوط دور لب را برطرف می کند. برای ایجاد اصلاحات در تمام صورت، باید برش های بزرگتر و بیشتری ایجاد شود. معمولا برش ها برای انجام لیفت کامل در اطراف گوش تا گردن و در  طول شقیقه زده می شود. لیفت کامل صورت برای از بین بردن نشانه های پیری، بسیار موثر می باشد.

لیفت میانی صورت:

 طرفداران این روش جوانسازی صورت، بیشتر در سنین ۳۰ الی ۴۰ سالگی می باشند. در لیفت میانی صورت، پزشک بافت های اطراف گونه و  زیر چشم را کشیده و لیفت می کند. پزشک در این روش لیفت مانند لیفت کامل، برش هایی ایجاد می کند. اما برش های لیفت میانی عمیق تر می باشند. در این روش نشانه های پیری به طور کامل برطرف نمی شود فقط ظاهر فرد جوانتر می شود.

مینی لیفت صورت:

این روش لیفت صورت برای کسانی که نشانه های کمی از پیری در صورتشان ایجاد شده، مناسب است. دوره نقاهت این روش،  به دلیل ایجاد برش های کوچک، کوتاه تر می باشد. انجام مینی لیفت، قسمت پایینی گردن، گونه ها و فک را درمان می کند. برش های این روش، در پشت گوش ها و در امتداد خط رویش مو ایجاد می گردد. پزشک از این طریق، چربی ها و پوست اضافی را برداشته و ماهیچه ها را لیفت می کند.

لیفت قسمت پایین صورت:

این روش لیفت برای تمام سنین مناسب است. همه کسانی که می خواهند، صورتی زیباتر و جوانتر داشته باشند از این روش استفاده می کنند. در این روش، قسمت پایینی صورت جوانسازی می شود. در این روش لیفت افتادگی پوست، غبغب، گوشه لب، چین و چروک بین بینی و لب و خطوط فک بهبود می یابند. برش های این روش لیفت مانند سایر روش های لیفت صورت، در پشت گوش و طول خط رویش مو ایجاد می شود.

عوامل موثر بر هزینه لیفت صورت

هزینه لیفت صورت به عوامل زیادی بستگی دارد. هزینه بیمارستان و یا کلینیک جراحی، نسخه های دارویی مورد استفاده، لباس بعد از جراحی، آزمایشات پزشکی  بر هزینه لیفت صورت تاثیر می گذارند. عوامل دیگر موثر بر هزینه های لیفت صورت،  شامل موارد زیر است:

  1. روش جراحی: هزینه لیفت صورت کامل مقداری بیشتر از نوع لیفت میانی صورت و یا مینی لیفت می باشد. روش های جوانسازی مینی لیفت و لیفت میانی صورت در زمان کوتاهتری انجام می شوند و برش های کوچکتری نیاز دارند.
  2. پزشک متخصص و جراح پلاستیک: هزینه لیفت صورت توسط یک متخصص کاربلد نسبت به دستمزد یک پزشک کم تجربه تر بیشتر می باشد. اما اکثر افراد ترجیح می دهند که لیفت صورت را نزد متخصصین با تجربه انجام دهند. همچنین انجام روش های پیشرفته لیفتینگ، هزینه لیفت صورت را افزایش می دهد.
  3. محل جراحی لیفت صورت: انجام لیفت صورت در مکان های مختلف یک شهر بزرگ مانند تهران با هم متفاوت می باشد. همچنین انجام لیفت صورت در هر شهر با شهر دیگر متفاوت می باشد.
  4. نوع بیهوشی: فرد می تواند بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی را برای انجام لیفت صورت انتخاب کند. هزینه بیهوشی عمومی بر هزینه لیفت صورت تاثیر گذاشته و افزایش می یابد.
  5. درمان های همراه با لیفت صورت: برخی از پزشکان همراه با انجام لیفت، انجام عمل های زیبایی دیگر را نیز پیشنهاد می کنند که موجب افزایش هزینه لیفت صورت می شود.

لیفت پیشانی
لیفت صورت
لیفت صورت

هزینه لیفت صورت با نخ

نتیجه لیفت صورت با نخ برای از بین بردن چین و چروک های پوست، بسیار طبیعی  و موثر می باشد. هزینه لیفت صورت با نخ به میزان و نوع آسیب دیدگی پوست، نوع نخ مورد استفاده و نقاط تحت درمان بستگی دارد. لیفت صورت با نخ، توسط نخ های جذبی و یا نخ های غیر قابل حذب انجام می شود.  نخ های قابل جذب بعد از مدتی جذب بدن شده و اثرات لیفت کاهش می یابد. اما لیفت با نخ های غیر قابل جذب با دوام تر است چون نخ برای همیشه در زیر پوست باقی می ماند. هزینه لیفت صورت با نخ های غیر قابل جذب بیشتر از لیفت صورت با نخ های قابل جذب می باشد.

هزینه لیفت صورت با لیزر

هزینه لیفت صورت با لیزر در مقایسه با روش های جراحی بسیار پایین است. در روش لیزر،  بیهوشی، و برش های جراحی وجود ندارد. هزینه انواع لیزر مانند فرکانس رادیویی، اولتراسوند و هایفو با هم متفاوت می باشد. یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه در این روش جوانسازی، تعداد جلسات درمانی برای برطرف شدن مشکلات پوست صورت می باشد.

برای اخذ مشاوره فرم زیر را پر کنید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام با موفقیت ارسال شد.
خطا. یک بار دیگر فرم را ارسال کنید.

هزینه لیفت صورت با بوتاکس

روش تزریق بوتاکس یکی از روش های لیفت صورت است که موجب باز شدن چین و چروک های صورت می شود. با تزریق بوتاکس، افتادگی و چین و چروک های پوست از بین می رود. هزینه لیفت صورت با بوتاکس، به میزان تزریق بوتاکس، تجهیزات کلینیک تزریق، وسعت محل درمان، تعداد جلسه های درمان، دستمزد پزشک بستگی دارد. هزینه داروها و آزمایشات قبل  و بعد تزریق بر هزینه نهایی تاثیر می گذارد.

متاسفانه هزینه لیفت صورت تحت پوشش بیمه نمی باشد. حق الزحمه هر جراح پلاستیک برای انجام لیفت صورت، بستگی به میزان تجربه وی، نوع تکنیک مورد استفاده و مکان مطب وی دارد. همچنین پزشک ماهر، با استفاده از تکنیک های بسیار پیشرفته و کم تهاجمی، دوره نقاهت لیفت صورت را کاهش می دهد.

کلام آخر

هزینه لیفت صورت با توجه به روش انتخاب لیفت صورت متفاوت می باشد. هزینه روش های مختلف مانند کربوکسی تراپی، استفاده از انواع لیزر، جراحی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی و … برای ایجاد جوانسازی پوست با هم متفاوت می باشد. با توجه به بودجه مورد نظر خود برای لیفتینگ  و مشورت با پزشک با تجربه می توانید روش مناسب را انتخاب کنید.

شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *