شهریار حدادی

مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو

مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو در روند بهبودی و کسب رضایتمندی از نتایج این عمل زیبایی بسیار موثر است، همان طور که می دانید با افزایش سن تغییراتی در چهره به وجود می آید که از این جمله می توان به افتادگی ابرو و چین و چروک های پیشانی اشاره کرد، امروزه با انوع روش های زیبایی می توان به بهبود و کاهش این علایم کمک کرد که نقش مهمی در افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی افراد دارد، یکی از جراحی های زیبایی پر طرفدار لیفت ابرو و پیشانی است. در این مقاله قصد داریم به بررسی مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو بپردازیم، برای آشنا شدن با مهم ترین نکات مراقبتی این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

در ابتدا ویدئوی جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک را مشاهده کنید:

تماس-با-دکتر-شهریار-حدادی

لیفت آندوسکوپی ابرو چیست؟

با افزایش سن و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و همچنین افتادگی برخی از عضلات صورت، شاهد بروز تغییرات پیری در چهره هستیم، این تغییرات که شامل بروز چین و چروک ها در صورت و از جمله پیشانی به همراه افتادگی ابروها و پلک ها هستند می توانند شادابی و جذابیت چهره را تحت تاثیر قرار دهند.

با استفاده از لیفت آندوسکوپی ابرو می توان پوست و بافت اضافه ناحیه پیشانی را برداشت و از این طریق ابروها بالاتر کشیده می شوند، خط برش ایجاد شده در محل رویش موها است تا از نظر زیبایی مشکلی ایجاد نکند، امروزه با استفاده از روش های کم تهاجمی تر این جراحی انجام می شود، لیفت آندوسکوپی ابرو روش کم تهاجمی است که با استفاده از چند برش کوچک انجام می گیرد و طی آن با استفاده از دوربین های کوچک می توان شرایط و موقعیت بافت های پیشانی را ارزیابی نمود و تغییرات لازم را اعمال کرد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

بعد از جراحی لیفت ابرو می بایست تا بهبودی کامل و بازگشت به روند عادی زندگی صبور باشید، اگر چه لیفت آندوسکوپی ابرو کم تهاجمی می باشد و با ایجاد جراحت کمتر، بهبودی آن سریع تر است، اما طی دوره نقاهت می بایست به مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو توجه داشته باشید، بعد از جراحی درد، تورم و کبودی طبیعی است، برای کنترل این علایم می بایست از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید و با استفاده از کمپرس سرد طی روزهای اولیه و همچنین کمپرس گرم در روزهای بعد از آن عوارض لیفت آندوسکوپی ابرو را کاهش داد.

مسکن ها در کنترل درد و التهاب و آنتی بیوتیک ها در پیشگیری از عفونت تجویز می گردد، از اعمال فشار و ضربه به صورت دوری کنید و تا بهبودی کامل از فعالیت ها و ورزش های سنگین اجتناب کنید، اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما با پزشک خود در میان بگذارید، بعد از جراحی استفاده از مواد غذایی و داروهای رقیق کننده خون توصیه نمی گردد.

مراقبت-های-بعد-از-لیفت-آندوسکوپی-ابرو

مراقبت از زخم بعد از جراحی

بهبودی کامل زخم ها در هر فرد متفاوت است و معمولا 7 تا 10 روز طول می کشد، جهت پیشگیری از بروز عفونت می بایست از زخم ها مراقبت کنید، بدین منظور می بایست زخم ها را با سرم نرمال سالین شستشو دهید، از پمادهای تجویز شده نیز حتما استفاده کنید، علاوه بر آن تا سه روز نباید استحمام کنید.

از دیگر مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو عدم استفاده از محصولات آرایشی است، استفاده از این محصولات در محدوده جراحی می تواند باعث تحریک و التهاب گردد، از این رو تا بهبودی کامل زخم ها صبر کنید، علاوه بر آن از رنگ کردن موها حداقل تا 4 هفته اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید: لیفت صورت

نکات مهم بعد از جراحی لیفت ابرو

  • مصرف مواد غذایی مغذی و ویتامین های کافی به همراه مایعات بعد از این جراحی می تواند به بهبودی شما کمک کند، هنگام خوابیدن نیز می بایست به پشت بخوابید و سر بالاتر از بدن قرار گیرد، طی مدت بهبودی نباید سر را پایین نگه دارید.
  • از جمله مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو که می بایست رعایت شود عدم دست زدن به پیشانی و ابروها بعد از این عمل زیبایی است، همچنین از ماساژ دادن پیشانی نیز می بایست اجتناب گردد.
  • از دیگر مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو عدم استعمال دخانیات و الکل است، استفاده از دخانیات و الکل اثرات منفی در بهبودی زخم ها خواهد داشت، از این رو توصیه می شود در دوره نقاهت از این موارد دوری کنید.
  • توصیه می گردد بعد از جراحی لیفت ابرو، تا مدتی رانندگی نکنید، احساس کشیدگی و درد در پیشانی، ورم پلک ها، خشکی چشم ممکن است در برخی از افراد مشاهد گردد که می تواند سبب بروز مشکلاتی در حین رانندگی گردد.
بهترین-جراح-لیفت-ابرو-در-تهران
لیفت-ابرو-آندوسکوپی

اهمیت رعایت نکات مراقبتی بعد از لیفت ابرو

مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو اهمیت بالایی در تسریع بهبودی و کاهش دوره نقاهت بعد از این جراحی دارد، از این رو جهت کسب نتایج مطلوب از این روش زیبایی می بایست نکاتی که پزشک جراح توصیه کرده است را به دقت اجرا کنید.

از طرفی در صورت عدم رعایت مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو ممکن است با عوارض ناخواسته بعد از این جراحی مواجه شوید، در این جا نقش پزشک جراح بسیار اهمیت دارد، جراح زیبایی علاوه بر بهره مندی از دانش و تجربه کافی در زمینه جراحی های زیبایی، می بایست با صبر و حوصله مشاوره های لازم را در رابطه با نکات قبل و مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو به مخاطبین ارائه دهد و سوالات مطرح شده در این زمینه را پاسخگو باشد.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو پرداختیم، همان طور که اشاره شد این روش جراحی زیبایی کم تهاجمی است و با رعایت نکات ذکر شده می توان روند بهبودی را تسریع کرد، از نکات مهم در کسب رضایتمندی از این جراحی زیبایی، می توان به انتخاب جراح ماهر و همچنین رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از این جراحی اشاره کرد، به طوری که می توان از این طریق از عوارض ناخواسته آن پیشگیری نمود.

شهریار حدادی

drhaddadi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...