09213585456 info@drhaddadi.ir
دکتر شهریار حدادی / جراحی زیبایی سینه / مراقبت های بعد از پروتز سینه

 179 کل بازدیدها

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه به منظور برخورداری از بهترین نتیجه جراحی و عدم بروز مشکلات احتمالی باید توسط هر فردی که این جراحی را انجام می دهد رعایت شود که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است. امروزه برجسته سازی سینه و خوش فرمی سینه در میان زنان بسیار پر اهمیت می باشد پروتز سینه به سینه های شما فرمی گرد و برجسته می دهد و موجب افزایش اعتماد به نفس و جذابیت شما می گردد. پروتز سینه با استفاده از پروتز سیلیکونی و آب نمکی با هدف بزرگ کردن و حجیم نمودن سینه ها انجام می گیرد.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

بیماران بعد از انجام پروتز سینه به طور معمول در همان روز مرخص می شوند قبل از ترخیص دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک در مورد مراقبت های بعد از پروتز سینه و رسیدگی به زخم های جراحی توصیه های لازم را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین داروهایی را برای کاهش عفونت و تسکین درد برای شما تجویز می نماید. توصیه می شود بیماران در ۲۴ ساعت اولیه شخصی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند، بهتر است راهنمایی ها و توصیه های لازم را که زمان ترخص دریافت کرده اید با همراه خود درمیان بگذارید.

 • در ناحیه برش جراحی معمولا در چند روز اول احساس درد و سنگینی می نمایید که می توانید با داروهای مسکن که توسط پزشک تجویز می شود این درد را تسکین دهید.
 • پس از جراحی پروتز سینه دارو هایی که توسط پزشکتان تجویز شده را به صورت منظم و تا آخربرای جلوگیری از عدم بروز مشکلات احتمالی مصرف نمایید .
 • بعد از ترخیص در منزل ممکن است بدلیل اثرات داروهای بیهوشی احساس گیجی و سنگینی نمایید و در برخی موارد احساس تهوع داشته باشید که این امر طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد.
 • پس از جراحی پروتز سینه می توانید برای کاهش تورم و کم کردن احتمالی تشکیل لخته در پاهایتان راه رفتن را با تایید پزشکتان شروع نمایید.( در ابتدا به آرامی راه بروید)
 • برای کاهش تورم و کبودی های ناشی از جراحی می توانید از آناناس تازه استفاده نمایید این ماده غذایی بدلیل داشت ویتامین ث و ماده بروملین موجب برطرف شدن کبودی ها و تورم می شود همچنین مصرف نمک را برای دو هفته برای کاهش تورم و احتمال تجمع مایع کاهش دهید.
 • برای مدت یک ماه از کشیدن سیگار و مصرف الکل پرهیز نمایید ( بخصوص در زمانی که از داروهای مسکن خواب اور استفاده می نمایید)
 • با تایید پزشکتان به طور معمول بعد از دو روز می توانید استحمام کنید
 • ۱ تا ۲ هفته پس از جراحی پروتز سینه از رانندگی کردن پرهیز نمایید.
 • اجتناب کردن از مصرف آسپرین و داروهای مشابه دیگر مگر با تایید جراحتان
 • در ۲۴ ساعت اولیه پس از جراحی حتما یک همراه در کنار خود داشته باشید تا در صورت نیاز از او کمک بگیرید.
 • در ۳ هفته اول بعد از جراحی در هنگام استراحت به پشت بخوابید و از خوابیدن به پهلو و بروی شکم خودداری نمایید زیرا در هنگام خوابیدن به پشت پروتز ها در بهترین محل خود قرار می گیرند و امکان جابه جایی وجود ندارد.
مراقبت های بعد از پروتز سینه
 • استفاده از سوتین طبی بعد از پروتز سینه ضروری می باشد زیرا همانند پانسمان عمل می کند و پروتز را در بهترین وضعیت نگه می دارد . ( به مدت یک ماه بصورت شبانه روزی از سوتین طبی استفاده نمایید)
 • استحمام می تواند ۳ روز بعد از جراحی پروتز سینه انجام شود. از حرکات زیاد  دست تا حد ممکن در هنگام استحمام پرهیز نمایید. ( در هنگام استحمام می توانید سوتین طبی را در آورید.)
 • استفاده از کمپرس یخ بعد از جراحی پروتز سینه کبودی و تورم را کاهش می دهد برای انجام این کار می توانید چند تکه یخ را در کیسه قرار دهید و در ناحیه ای که کبودی و تورم مشاهده می شود بگذارید.
 • برای مدت ۲ هفته پس از جراحی پروتز سینه از بلند کردن بیش از حد دست و بلند کردن اشیاء خودداری نمایید زیرا با انجام دادن این کارها بروی عضلات قفسه سینه فشار وارد می شود.
 • توصیه می شود در دوهفته اولیه پس از جراحی پروتز سینه از کشیدن سیگار اجتناب نمایید زیرا کشیدن سیگار موجب کاهش جریان خون می شود و در روند بهبودی تاثیر گذار می باشد.
 • پس از جراحی پروتز سینه از مصرف الکل پرهیز نمایید زیرا مصرف الکل پس از جراجی احتمال خون ریزی را افزایش می دهد.
 • در صورتی که در هنگام جراحی از بخیه های غیر قابل جذب استفاده شده باشد یک هفته پس از جراحی برای کشیدن آن باید به پزشک خود مراجعه نمایید.

مقالات دیگر: ورم سینه بعد از پروتز سینه

رعایت تمامی موارد بالا در روند بهبود بسیار تاثیر گذار می باشد.

توصیه های لازم بعد از جراحی پروتز سینه

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک توصیه هایی را بعد از جراحی پروتز سینه می کنند تا بیماران بعد از انجام این جراحی دوره نقاهت را با کمترین مشکلات سپری نمایند و بهترین نتیجه را از این جراحی دریافت نمایند و هرچه سریعتر به زندگی روزمره خود باز گردند و از داشتن یک اندام ایده آل و سینه های خوش فرم لذت کافی را ببرند. افرادی که کاندیدای این جراحی هستند به دو دسته تقسیم می شوند:

 • کسانی که بدلیل جراحی سرطان سینه بطور کامل بافت سینه خود را از دست داده اند.
 • افرادی که از اندازه و ظاهر سینه های خود ناراضی می باشند و خواستار سینه خوش فرم و با سایز بزرگی می باشند.

رعایت تمامی این توصیه ها دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد ممکن است با رعایت نکردن هر یک از اقداماتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است عارضه پیش آید که موجب شود شما از نتیجه جراحی پروتز سینه خود رضایت کافی را کسب ننمایید.

 180 کل بازدیدها

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
ترمیم پروتز سینه

ترمیم پروتز سینه

با استفاده از پروتز سینه می توان بافت ضعیف شده و شل شده سینه را فرم داد و ظاهر زیبایی را در سینه ها ایجاد کرد در برخی از زنان بعد از کاهش وزن، بارداری و شیردهی سینه ها دچار افتادگی می شوند و از حجم...

پروتز سیلیکونی

پروتز سیلیکونی

یکی از انواع پروتز هایی که در جراحی پروتز سینه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد پروتز سیلیکونی می باشد ، در این مقاله در رابطه با پروتز سیلیکونی توضیحاتی داده می شود تا افرادی که متقاضی جراحی پروتز...

انواع جراحی سینه

انواع جراحی سینه

سینه های زیبا و جذاب می تواند در اندام فوقانی هر شخص تاثیر زیادی داشته باشد وممکن است افرادی باشند که تمایل دارند سینه های خوش فرم و بزرگ تری داشته باشند و یا اینکه سینه ها به اندازه ای بزرگ باشند...

دوره نقاهت بعد از لیفت سینه

دوره نقاهت بعد از لیفت سینه

با افزایش سن تغییرات بسیاری در خود مشاهده خواهیم کرد. یکی از قسمت هایی که به دلایل مختلف از جمله افزایش سن دچار تغییرات می شود، سینه بانوان می باشد. امروزه با انجام عمل جراحی می توان این مشکلات را...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.