شهریار حدادی

با ماموپلاستی دیگر نگران بزرگی سینه خود نباشید

ماموپلاستی در تعریف ساده نوعی جراحی کوچک کننده سینه است. که به نام ماموپلاستی کاهشی و یا کاهنده نیز شناخته شده است. ماموپلاستی بک روش معجزه آسا برای بانوانی است که از بزرگی سینه های خود رنج می برند و به صورت مدوام به دنبال راهی برای کوچک کردن سینه های خود هستند. در ادامه همراه باشید تا با مزایای ماموپلاستی افراد کاندید برای این جراحی زیبایی و مراقبت های بعد از جراحی آشنا شوید.

تماس-با-دکتر-شهریار-حدادی

بزرگی سینه چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

بزرگی بیش از حد سینه ها برای بانوان دردسرهایی همچون درد های مزمن گردن، کمر، سرشانه، ستون فقرات، تنگی نفس و محدود کردن فعالیت های ورزشی را با خود به همراه دارد. از این رو توصیه میشود اگر به دنبال راهی برای رهایی از این دردسرها هستید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

ماموپلاستی

ماموپلاستی و مزایای انجام این عمل 

جراحی ماموپلاستی که برای کوچک کردن سینه های بزرگ کاربرد دارد بسیاری از مشکلات ظاهری و تناسب اندام افراد را برطرف می نماید. جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه که منحصرا برای خانم ها در نظر گرفته شده است، مشکلات قرینگی و بزرگی سایز سینه را با نتایج بسیار ایده آلی بر طرف خواهد کرد.

این جراحی برای افرادی که از داشتن سینه های بزرگ خسته و ناراحت هستند مناسب می باشد، بزرگی سینه علاوه بر تخریب اندام و مشکلات ظاهری می تواند مشکلاتی نظیر گردن درد و احساس خستگی را در فرد ایجاد نماید.

بیشتر بخوانید: جراحی لیفت صورت

ماموپلاستی چگونه انجام می شود؟

از اولین اقدامات ماموپلاستی میتوان به معاینات و آزمایشات قبل از جراحی اشاره کرد. بیمار تحت معاینه پزشک قرار میگیرد بعد از انجام آزمایشاتی همچون آرمایش خون، ماموگرافی و… و مشاوره های قبل از جراحی روز جراحی مشخص خواهد شد. در جراحی ماموپلاستی بیمار نیاز به بیهوشی عمومی دارد. از این رو برای این جراحی نیاز به یک بیمارستان و یا کلینیک مجهز به آخرین امکانات وجود دارد.

آزمایشات قبل از ماموپلاستی

در مامو پلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه جراح با برداشتن پوست و بافت اضافی سایز سینه را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد . به کمک این جراحی سینه ها فرم بهتر و زیباتری میگیرند. در خصوص این جراحی بیان میشود که معمولا این جراحی با لیفت سینه همراه است. که در روش های مختلف در نتیجه کاهش سایز سینه، متاسفانه سینه ها با افتادگی روبرو خواهند شد. از این رو ماموپلاستی بهترین گزینه برای کاهش سایز سینه است.

روش های عمل ماموپلاستی

ماموپلاستی با برش ها مختلفی قابل انجام است. که جراح با در نظر گرفتن شرایط بیمار و طی معاینات انجام شده بهترین نوع برش را برای بیمار در نظر میگیرد. با این حال خوب است در خصوص انواع برش های ماموپلاستی اطلاعاتی داشته باشید. به طور کلی انواع برش های ماموپلاستی به شرح زیر است:

 • ماموپلاستی با برش بزرگ
 • ماموپلاستی با برش کوچک

1– ماموپلاستی با برش بزرگ (روش T معکوس)

مسلما برش بزرگ برای دسترسی و تسلط بهتر جراح است و به دور از ذهن نیست که این برش برای افرادی مناسب است که سینه های بزرگی دارند. به طوری که باید بیش از 800 گرم از هر سینه آنها برداشته شود. همچنین از این برش برای افرادی که پوست سینه آنها شل شده و افتادگی سر سینه آنها بیش از 8 تا 10 سانتی متر است نیز استفاده می شود. این برش با روش T معکوس نیز شناخته شده است.

در ماموپلاستی با برش بزرگ از برش هایی مثل دورهاله، زیرهاله در خط وسط و برش سرتاسری زیر سینه استفاده میشود. هاله سینه به طوری طبیعی باید قطری برابر با 42 تا 50 میلیمتر داشته باشد. یکی از مشکلاتی که افراد با سینه های بزرگ به آن دچار هستند عریض تر شدن هاله سینه است. به طوری که در برخی افراد این قطر به 100 میلیمتر و بیشتر نیز میرسد. وقتی سرسینه عریض میشود سینه ها از محل طبیعی خود به پایین کشیده میشوند. از این رو در جراحی ماموپلاستی هنگامی که دورسینه بریده میشود سینه در عین حالی که کوچک می شود بالا برده و لیفت نیز میشود.

عمل ماموپلاستی

نحوه عمل ماموپلاستی با برش بزرگ

در این روش، طرفین و قسمت بالای سینه بر اساس طراحی خاصی که قبل از عمل بر روی سینه بیمار کشیده می شود برداشته می‌شود و سر سینه بر روی پایه‌ای که معمولاً پایه‌ای تحتانی است با حفظ عروق خونرسان به محل طبیعی خود بالا کشیده و پوست سینه جمع می‌شود.

2- ماموپلاستی با برش کوچک

ماموپلاستی با برش کوچک معمولا برای افرادی که سینه های بسیار بزرگی دارند کاربردی ندارد. از این رو پزشکان این برش را برای افرادی که پوست آنها قوام و بدون ترک است توصیه میکند. ماموپلاستی با برش کوچک را KEY HOLE به دلیل تشابه برش آن به سوراخ کلید می گویند.

رایج ترین روش هایی که با این برش انجام میشوند را میتوان روش با پایه فوقانی، روش با پایه داخلی، روش با پایه فوقانی داخلی دانست. در این روش ها بر اساس پایه عروقی قسمت سر سینه جابجا می‌شود به عبارت دیگر در روش با پایه فوقانی؛ پایه عروقی از سمت بالا و در روش با پایه داخلی، پایه عروقی از سمت داخل حفظ می شود.  این دو روش رایج‌ترین روش‌های جراحی با برش کوچک هستند. در  روش کوچک کردن سینه با پایه داخلی معمولا می توان قسمت برجسته زیر بغل و قسمت خارجی سینه را بیشتر و بهتر کوچک نمود.

نحوه عمل جراحی ماموپلاستی با برش کوچک

در عمل جراحی ماموپلاستی با برش کوچک معمولاً قسمت پایین و خارج سینه بر اساس طراحی خاصی که قبل از عمل بر روی سینه بیمار کشیده می شود برداشته می‌شوند و سر سینه بر روی پایه‌ای عروقی و با حفظ عروق خونرسانش به محل طبیعی خود بالا کشیده می‌شود و پس از آن پوست سینه جمع می‌شود.

تمام روش های نام برده شده باید توسط بهترین جراح پلاستیک که تخصص و دانش لازم در زمینه جراحی ماموپلاستی را دارد انجام شود تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

شهریار حدادی

نکاتی که قبل از انجام جراحی ماموپلاستی باید رعایت شود.

مواردی که بیان میشود معمولا در همه انواع جراحی یکسان است. یعنی در اولین اقدام شما باید پزشکتان را در جریان داروهای خاصی که مصرف میکنید قراردهید. از مصرف قرص های پیشگیری خوراکی یا هورمون تراپی از چند هفته قبل جراحی بپرهیزید. و نیز مصرف قرص آسپرین و داروهای ضدالتهابی را قبل از جراحی قطع کنید. از چند هفته قبل از جراحی از مصرف مشروبات الکی و مصرف دخانیت بپرهیزید. در روز قبل از جراحی استحمام کنید و 8 ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.

اقدامات قبل از ماموپلاستی

نکات بعد از جراحی ماموپلاستی

بعد از جراحی ماموپلاستی درد و تورم و تغییر رنگ در ناحیه سینه کاملا طبیعی است. میتوان بیان کرد این علائم پس از دو روز به مرور از بین خواهد رفت. برای خروج ترشحات لوله های تخلیه ای که در بخشی از سینه قرار دارد. به همراه پانسمان در روز دوم پس از جراحی برداشته میشود. به طور کلی روز دوم در جراحی ماموپلاستی روز بهبودی نسبی شما خواهد بود. بعد از جراحی باید از توصیه های پزشک در مصرف داروها و مسکن ها و استفاده از سوتین های مخصوص و نیز پرهیز از انجام فعالیت های سنگین به مدت 1 ماه استفاده کنید.

خطرات و عوارض ماموپلاستی

 • عوارض بیهوشی که گاهی ممکن است سبب مرگ فرد شود
 • اسکار و جای زخم ناشی از برش هایی برای خارج کردن بافت سینه بر روی پوست
 • سبب کاهش قدرت شیردهی در خانم ها می شود زیرا ممکن است بر اثر برش قسمت از عروق شیردهی و یا تمامی آن اسیب ببیند.
 • غیر قرینگی و بدشکل شدن سینه ها
 • از دست دادن قسمتی یا تمام پوست هاله و نوک سینه
 • کاهش و یا از بین رفتن حس نوک سینه بر اثر کاهش قسمتی از بافت سینه وعروق آن
 • سیاه شدن و از دست دادن پوست و بافت زیرین در محل بهم رسیدن برش ها
 • تجمع مایع و خون پس از عمل
 • احتمال بروز بافت های چربی سینه و ایجاد توده
 • احتمال عفونت زخم و بافت سینه
 • احتمال نیاز به عمل مجدد

به طور کلی جراحی ماموپلاستی به افراد زیر توصیه می شود :

1- خانم هایی که سینه های بزرگ دارند.

2- خانم هایی که سینه های غیر قرینه دارند.

3- خانم هایی که سینه های متفاوت و نا همسان دارند.

4- سایر موارد…

بیشتر بخوانید: جراحی لیفت صورت

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی ماموپلاستی نیستند؟

خانم هایی که در آینده تصیم به بارداری دارند. بهتر است این جراحی را به تعویق بیاندازند. چرا که بارداری و شیرهی میتواند اثرات سو بر جای بگذارد و همچنین افرادی که تصمیم به کاهش وزن دارند باید بعد از کاهش وزن خود برای جراحی ماموپلاستی اقدام نمایند. از این رو افرادی که قصد بارداری و کاهش وزن دارند برای جراحی ماموپلاستی کاندیدای مناسبی نیستند.

نوع خوابیدن بعد از جراحی ماموپلاستی

نوع خوابیدن بعد از جراحی ماموپلاستی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که نوع خوابیدن شما در روند بهبودی و خلق تقارن سینه های شما تاثیر گذار است. از این رو توصیه میشود تا 2 هفته بعد از جراحی به پشت تحت زاویه 45 در جه بخوابید. برای جلوگیری از چرخش در خواب از بالش در اطراف خود استفاده نمایید. خوابیدن به پشت  میتواند در کاهش تورم و فشار آوردن به سینه ها مثمرثمر واقع شود.

درد احتمالی سینه ها در خواب بعد از جراحی

بعد از جراحی ماموپلاستی ممکن است دردهایی در ناحیه سینه خود احساس کنید که این درد کاملا طبیعی است و در بازه یک الی سه هفته به مرور و با استفاده از داروهای تجویزی پزشک به صورت منظم از بین خواهد رفت. البته درست خوابیدن و فشار نیاوردن به سینه ها در هنگام خواب در روند کاهش درد و بهبودی موثر است.

حس سینه ها بعد از جراحی ماموپلاستی

باوری که درخصوص از بین رفتن حس نوک سینه های در میان خانوم ها وجود دارد که نمیتوان آن را به طور صد در صد رد کرد. چرا که تا 6 ماه پس از جراحی ماموپلاستی ممکن است حسی درنوک سینه های خود نداشته باشید. معمولا این حس طبیعی بعد از 6 ماه بازخواهدگشت. از این رو این باور را نمیتوان یک باور اشتباه دانست.

جای بخیه بعد از ماموپلاستی

برخی از افراد به جای بخیه باقی مانده از جراحی ماموپلاستی حساسیت دارند. باید بدانید که استفاده از لیزر در این زمینه بسیار تاثیر گذار است و میتوانید به صورت لیزری به صورت کامل جای بخیه را از بین ببرید. اما به طور کلی اگر به توصیه های پزشک عمل نمایید و مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی را جدی بگیرید. هیچ جای بخیه ی آزار دهنده ای باقی نخواهد ماند. حتی برخی از پزشکان برای از بین رفتن کامل جای بخیه پماد های ترمیم کننده ای را پیشنهاد میکنند. که میتواند بسیار تاثیر گذار باشد.

خلاصه مطلب 

عمل ماموپلاستی یکی از عمل های زیبایی اندام و جراحی زیبایی سینه است که افرادی که از اندازه سینه های خود راضی نیستند متقاضی انجام این عمل هستند در صورتی که شماام جز افرادی هستید که متقاضی این عمل هستید می توانید با پر کردن فرم مشاوره و درخواست مشاوره، با مطب دکتر حدادی تماس بگیرید و عمل خود را با کیفیت مطلوب انجام دهید. 

در صورتی که تجربه عمل و یا مشاوره توسط دکتر شهریار حدادی را داشتید لطفا در قسمت دیدگاه صفحه وارد کنید تا کاربران دیگر از نظرات شما استفاده نمایند.  

 

شهریار حدادی

drhaddadi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...