logo

ماموپلاستی

فهرست محتوا
Rate this post

جراحی ماموپلاستی و مزایای آن

جراحی ماموپلاستی که برای کوچک کردن سینه های بزرگ کاربرد دارد بسیاری از مشکلات ظاهری و تناسب اندام افراد را برطرف می نماید . جراحی  ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه که منحصرا برای خانم ها در نظر گرفته شده است، مشکلات قرینگی و بزرگی سایز سینه را با نتایج بسیار ایده آلی بر طرف خواهد کرد.

این جراحی برای افرادی که از داشتن سینه های بزرگ خسته و ناراحت هستند مناسب می باشد ، بزرگی سینه علاوه بر تخریب اندام و مشکلات ظاهری می تواند مشکلاتی نظیر گردن درد و احساس خستگی را در فرد ایجاد نماید.

ماموپلاستی چگونه انجام می شود ؟

این جراحی نیاز به بی هوشی عمومی فرد داشته و نیاز به یک کلینیک و یا بیمارستان مجهز دارد تا از آخرین امکانات جراحی برخوردار باشد ، جراح و متخصص زیبایی با توجه به نیاز سینه ها میزان تقارن و بزرگی سینه را در نظر خواهد گرفت و بعد از انجام آزمایشات لازم در روز جراحی ،  اقدامات لازم در خصوص تغییرات مورد نیاز سینه را انجام خواهد داد.

ماموپلاستی

طی جراحی زیبایی سینه ( ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه ) جراح با برداشتن پوست و بافت اضافی سینه که البته مستلزم ایجاد برش در هاله و یا زیر سینه خواهد بود سایز سینه را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد ، به کمک این جراحی ، سینه ها فرم بهتر و زیبا تری می گیرند و البته در بسیاری از موارد این جراحی با لیفت مناسب سینه همراه است ، البته می توان جراحی لیفت سینه را نیز به صورت هم زمان انجام داد . کاهش سایز سینه ها بدون جراحی با افتادگی سینه همراه خواهد بود که ظاهر زیبایی نخواهد داشت.

سینه های بزرگ برای برخی از خانم ها و آقایان سبب بروز مشکلات بهداشتی و روانی و حتی گاهی باعث بروز درد یا ناراحتی فیزیکی می گردد. به همین دلیل آن ها تمایل به کوچک کردن سینه های خود دارند و جهت عمل ماموپلاستی به فوق تخصص جراح پلاستیک مراجعه می کنند.

ماموپلاستی نوعی عمل جراحی جهت کوچک کردن سایز سینه ی خانم ها و آقایان  است که به آن ماموپلاستی کاهشی یا ماموپلاستی کاهنده نیز گفته می شود. هدف عمل ماموپلاستی کوچک کردن سینه‌هاست البته به ترتیبی که سینه ظاهری زیبا و متقارن پیدا کند عزیزانی که با مشکل بزرگ بودن سینه های خود مواجه هستند می توانند با شماره ۰۹۲۱۳۵۸۵۴۵۶ تماس حاصل فرمانید و مشاوره های لازم را دریافت نمایند .

روش های عمل ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی روش‌های متفاوتی دارد که می توان بر اساس برش آن‌ها را به انواع زیر تقسیم‌بندی کرد:

۱– ماموپلاستی با برش بزرگ (روش T معکوس)

روش ماموپلاستی با برش بزرگ معمولاً در مورد بیمارانی به کار برده می شود که سینه‌های بسیار بزرگی دارند که از هر سینه باید بیش از ۸۰۰ گرم برداشته شود یا بیمارانی با پوست سینه شل با ترک های فراوان که افتادگی سر سینه آن ها بیش از ۱۰ – ۸ سانتی‌متر است.

برش جراحی شامل دور هاله، زیر هاله در خط وسط و برش سرتاسری زیر سینه (در چین زیر سینه) می شود. یکی از مشکلات افرادی که دارای سینه های بزرگ هستند عریض‌تر شدن هاله سینه است. به صورت طبیعی این هاله باید قطری بین ۴۲ تا ۵۰ میلی‌متر داشته باشد. ولی در بعضی از بیماران این قطر حتی از صد میلی‌متر هم بیشتر می‌شود. عریض شدن سر سینه باعث می شود از محل طبیعی خود به پایین کشیده شود و هنگامی که دور آن بریده می شود هم کوچک شده و هم بالا برده می شود.

نحوه عمل ماموپلاستی با برش بزرگ

در این روش، طرفین و قسمت بالای سینه بر اساس طراحی خاصی که قبل از عمل بر روی سینه بیمار کشیده می شود برداشته می‌شود و سر سینه بر روی پایه‌ای که معمولاً پایه‌ای تحتانی است با حفظ عروق خونرسان به محل طبیعی خود بالا کشیده و پوست سینه جمع می‌شود.

۲- ماموپلاستی با برش کوچک

در ماموپلاستی با برش کوچک برش جراحی زیبایی سینه در نهایت شبیه سوراخ کلید خواهد بود که به آن برش سوراخ کلید(key hole)  نیز گفته می شود.
معمولا در مورد بیمارانی که سینه‌های بسیار بزرگی ندارند به کار برده می شود. در این روش برش جراحی از دو قسمت دور هاله و زیر هاله در خط وسط تشکیل می شود و پوست باید قوام داشته و نباید دارای ترک‌های زیادی باشد.

انواع روش‌های جراحی کوچک کردن سینه با برش کوچک

رایج‌ترین روش‌های جراحی که با این برش انجام می‌شوند عبارتند از:

۱- روش با پایه فوقانی

۲- روش با پایه داخلی

۳- روش با پایه فوقانی داخلی

در این روش ها بر اساس پایه عروقی قسمت سر سینه جابجا می‌شود به عبارت دیگر در روش با پایه فوقانی پایه عروقی از سمت بالا و در روش با پایه داخلی پایه عروقی از سمت داخل حفظ می شود

این دو روش رایج‌ترین روش‌های جراحی با برش کوچک هستند. در  روش کوچک کردن سینه با پایه داخلی معمولا می توان قسمت برجسته زیر بغل و قسمت خارجی سینه را بیشتر و بهتر کوچک نمود.

نحوه عمل جراحی ماموپلاستی با برش کوچک

در عمل جراحی ماموپلاستی با برش کوچک معمولاً قسمت پایین و خارج سینه بر اساس طراحی خاصی که قبل از عمل بر روی سینه بیمار کشیده می شود برداشته می‌شوند و سر سینه بر روی پایه‌ای عروقی و با حفظ عروق خونرسانش به محل طبیعی خود بالا کشیده می‌شود و پس از آن پوست سینه جمع می‌شود.

رعایت نکات قبل از عمل جراحی ماموپلاستی

قطع قرص های پیشگیری خوراکی یا هورمون تراپی (HRT) چند هفته قبل از عمل جراحی

قطع قرص آسپیرین و داروهای ضد التهاب قبل از عمل جراحی

ترک سیگار چند هفته قبل از عمل جراحی

کاهش وزن در افراد مبتلا به اضافه وزن

خطرات و عوارض ماموپلاستی

 • عوارض بیهوشی که گاهی ممکن است سبب مرگ فرد شود
 • اسکار و جای زخم ناشی از برش هایی برای خارج کردن بافت سینه بر روی پوست
 • سبب کاهش قدرت شیردهی در خانم ها می شود زیرا ممکن است بر اثر برش قسمت از عروق شیردهی و یا تمامی آن اسیب ببیند.
 • غیر قرینگی و بدشکل شدن سینه ها
 • از دست دادن قسمتی یا تمام پوست هاله و نوک سینه
 • کاهش و یا از بین رفتن حس نوک سینه بر اثر کاهش قسمتی از بافت سینه وعروق آن
 • سیاه شدن و از دست دادن پوست و بافت زیرین در محل بهم رسیدن برش ها
 • تجمع مایع و خون پس از عمل
 • احتمال بروز بافت های چربی سینه و ایجاد توده
 • احتمال عفونت زخم و بافت سینه
 • احتمال نیاز به عمل مجدد

به طور کلی جراحی ماموپلاستی به افراد زیر توصیه می شود :

۱- خانم هایی که سینه های بزرگ دارند

۲- خانم هایی که سینه های غیر قرینه دارند .

۳- خانم هایی که سینه های متفاوت و نا هم سان دارند .

۴- سایر موارد…

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه می توانید به دکتر حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه نمایید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر حدادی

شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *