شهریار حدادی

لیفت شقیقه

امروزه بسیاری از خانم ها و آقایان در ناحیه پیشانی و ابرو های خود دارای چین و چروک هایی هستند که می خواهند با برطرف کردن آن ها چهره ای جوان تر و شاداب تر داشته باشند. که به کمک عمل لیفتینگ در قسمت پیشانی می توانند این کار را انجام دهند. لیفت شقیقه عمل زیبایی است که برای بالا کشیدن گوشه های ابرو انجام می شود و حتی می توان خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم را با لیفتینگ شقیقه بر طرف کرد.

با مطالعه این مقاله شما با انواع روش های لیفت شقیقه آشنا خواهید شد و اطلاعات کافی را بدست خواهید آورد. همچنین با انتخاب یک مرکز مجهز ومشورت با یک پزشک با تجربه می توانید بهترین روش و مناسب ترین روش را انتخاب کرده تا به نتیجه دلخواه و مطلوب برسید.

لیفت شقیقه چیست؟

با عمل لیفت شقیقه می توان چشمانی بازتر و شاداب تر را به چهره برگرداند. عمل لیفت شقیقه را می توان به همراه عمل های زیبایی دیگر مانند بلفاروپلاستی و یا لیفت پیشانی و لیفت صورت انجام داد تا نتیجه ای مطلوب تر داشته باشد . با وجود اینکه لیفت شقیقه یک روش غیر تهاجمی است و عوارض زیادی ندارد ، ولی در قسمت اطراف پیشانی که همان شقیقه می باشد دارای عروق عصبی و خونی حساسی می باشد و برای انجام این عمل حتما باید به مراکز و کلینیک های مجهز که کادر پزشکی با تجربه و با مهارتی دارند مراجعه کنید  تا دچار به نتیجه دلخواه خود برسید.

افراد مناسب برای لیفت شقیقه

با بالا رفتن سن قسمت هایی از پوست دچار افتادگی می شوند که گوشه چشم ها، ابرو ها، پلک، پیشانی، پوست صورت و … از جمله قسمت هایی هستند افتادگی آن ها به وضوح قابل مشاهده است. لیفت شقیقه یکی از روش های است که به کمک آن می توان افتادگی ابرو ها را بر طرف کرد و چشم ها را کشیده تر کرد. و بسیاری از چین و چروک ها را برطرف کرد. این عمل به گروه سنی خاصی تعلق ندارد و همه افراد می توانند این عمل را انجام دهند ولی بیشتر در افراد بالای 40 سال که در آن ها افتادگی پوست به وضوح دیده می شود، به کار می رود. تا بتوانند به چهره جوان و شاداب خود در دوره جوانی باز گردند.

لیفت-شقیقه

انواع لیفت شقیقه

لیفت شقیقه انواع مختلفی دارد و با روش های جراحی و غیرجراحی قابل انجام است. در ادامه به این روش های می پردازیم:

لیفت شقیقه با عمل جراحی

یکی از انواع روش های لیفت شقیقه می توان به لیفت با عمل جراحی اشاره کرد که پزشک به کمک بی حسی و یا بیهوشی عمومی جراحی لیفت شقیقه را انجام می دهد. عمل جراحی لیفت شقیقه از جمله عمل های سرپایی به حساب می آید که طی 1 یا 2 صورت انجام می  پذیرد و دارای نتیجه طولانی مدت می باشد و دوره نقاهت کوتاهی بعد از عمل دارد. این جراحی را می توان همزمان با لیفت ابرو انجام داد.

لیفت شقیقه و ابرو

لیفت پوست ناحیه شقیقه


در این حالت پزشک جراح به کمک برش های کوچک و سطحی که روی پوست ناحیه شقیقه ایجاد می کند، و به وسیله یک دستگاه آندوسکوپ پوست را کشیده تا چین و چروک های آن را بر طرف کند و حتی می تواند منجر به بالا رفتن چشم و ابرو شود. این روش بیشتر مناسب افرادی است که دارای چین و چروک های عمیقی نیستند.

لیفت شقیقه با لیزر


این روش در واقع همان روش جراحی است با این تفاوت که تمامی کارها به کمک لیزر انجام می گیرد که منجر می شود برش ها دقیق تر باشند، خون ریزی کمتر شود و دوره نقاهت را نیز بسیار کوتاه می کند .

لیفت شقیقه با کشیدن لایه میانی زیر پوست (روش  SMAS)


در این روش به کمک برش های کوچکی که در ناحیه شقیقه زده می شود عضلات سطحی زیر پوست را بالا می کشند به طوری که این کشیدگی به بافت های عضله آسیبی نزند . تا چین و چروک ها بر طرف شوند و چشم و ابرو به حالت طبیعی خود برگردند.   

لیفت شقیقه با کشیدن لایه عمیق زیر پوست (روش  MACS)


این روش هم مانند روش قبل است با این تفاوت که که عضلات لایه های زیرین مورد کشیدگی قرار می گیرند و بیشتر برای چین و پروک های بسیار عمیق پوست کاربرد دارد و دارای ماندگاری بیشتری نیز می باشد.

لیفت شقیقه با نخ


یکی از پرطرفدارترین روش ها به شمار می آید که بدون جراحی است و تا 3 سال ماندگاری دارد. این روش به کمک نخ هایی که قابلیت جذب توسط بدن را دارند انجام می پذیرد. جراح به کمک بی حسی موضعی ناحیه مورد نظر را برای ورود و خروج نخ ها بی حس می کند و سپس نخ ها را به کمک سوزن های بسیار ظریفی نخ ها را در زیر پوست قرار داده و پوست را می کشد تا عمل کشیدگی به طور کامل انجام پذیرد سپس سوزن را خارج می کند.   

لیفت شقیقه با پلکسر


برای این روش یک دستگاهی به نام پلاسماجت داریم که با کمک حرارت مشخصی که به پوست وارد می کند لایه های زیری پوست را از حالت جامد به گاز در می آورد و با نقاط ریزی که ایجاد می کند لایه سطحی پوست از بین رفته و پوست کشیده می شود و چین چروک ها نیز نا پدید می شوند. این روش باید طی 4 جلسه به فواصل 2 ماه انجام شود تا اثرات آن ماندگلری بیشتر و بهتری داشته باشد.

لیفت شقیقه با بوتاکس


در این روش از نوعی سم فلج کننده برای ضعیف کردن عضله ها و بر طرف کردن چین و چروک ها استفاده می کنند که با تزریق به ناحیه مورد نظر به نتیجه دلخواه می توان رسید نا گفته نماند که بوتاکس برای چین و چروک های عمیق اثر زیادی ندارد. ماندگاری این روش کوتاه تر از روش های دیگر است.

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

  • مصرف سر وقت دارو ها و آنتی بیوتیک هایی که به بیمار تجویز می شود، باعث کاهش درد و کاهش احتمال بروز عفونت می شود.
  • تا یک ماه بعد از عمل ورزش سنگین انجام نشود و همینطور فعالیت هایی که منجر به تعریق می شوند.
  • تا زمان مشخصی از قرار گرفتن در مقابل آفتاب و گرما خود داری کنند و در صورت تماس با آفتاب حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.
  • در دوره نقاهت از مصرف آسپرین، داروهای رقیق کننده خون و دارو های ضد پلاکت و مصرف مشروبات الکی خودداری شود.  
  • در صورت مشاهده هر گونه مشکلی از جمله تنگی نفس و تپش قلب و … حتما به پزشک مراجعه کنند.
  • تنظیم بودن خواب برسلامت پوست بسیار تاثیر دارد، پس حتما بعد از عمل باید خواب کافی داشته باشید.
  • خوردن مواد غذایی حاوی فیبر، پروتئین، ویتامین ها و چربی های سالم مانند انواع سبزیجات تازه، میوه، تخم مرغ، ماهی، آجیل و … روند بهبودی را سرعت می بخشد.
  • در روزهای اول از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، پزهیز شود.
  • مصرف مایعات، خصوصا آب را فراموش نکنید.

عوارض لیفت شقیقه

لیفت شقیقه هم مانند بسیاری از کارهای زیبایی دارای عوارض می باشد که اگر در مرکز و یا کلینیک مجهز تحت نظر یک پزشک باتجربه این عمل صورت گیرد و توصیه های بعد از عمل هم به خوبی رعایت شود می توان این عوارض را به حداقل رساند. که در اینجا می خواهیم برخی از عوارض لیفت شقیقه را شرح دهیم. 

برخی افراد که دارای فشار خون بالایی هستند و خون آنها غلیظ می باشد، ممکن است دچار خون مردگی شوند و خون در زیر پوست لخته شود که در بیشتر موارد به کمک کمپرس سرد می توان این عارضه را درمان کرد. و حتی ممکن است قسمتی از اعصاب دچار آسیب شود که این باعث شود بی حسی مدت زمانی بیشتری در پوست باقی بماند. اگر تمام نکاتی بهداشتی به درستی رعایت نشود، می تواند منجر به این شود که جای زخم یا اسکار باقی بماند. البته احتمال اینکه جراحت دچار عفونت بسیار پایین است ولی اگر دستورالعمل های بعد از عمل رعایت نشود ممکن است دچار عفونت شود. گاهی اوقات ممکن است فولیکول های مو دچار آسیب شده و فرد ریزش مو پیدا کند.

توصیه می شود جهت پیشگیری از بروز عوارض لیفت شقیقه این عمل را نزد بهترین جراح پلاستیک انجام دهید.

کلام آخر

با توجه به سبک زندگی امروزه که افراد استرس زیادی را تحمل می کنند و حتی برخی تغذیه مناسبی نیز ندارند روند پیری پوست بیشتر شده که با روش های مختلف می توان جلوی آن را گرفت و حتی متوقف کرد. جوانسازی پوست، خصوصا در قسمت بالایی چهره امروزه طرفداران بسیاری دارد. ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا هر آنچه که لازم است در مورد لیفت شقیقه بدانید، از جمله انواع روش های لیفت، عوارض لیفت شقیقه، مراقبت های آن و … را در اختیار شما قرار دهیم. شما به کمک لیفت شقیقه می توانید چهره ای جوان تر و شاداب تر داشته باشید.

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و شما به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کرده باشید .

شهریار حدادی

drhaddadi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...