صفر تا صد جراحی لیفت شقیقه با دکتر شهریار حدادی

امروزه بسیاری از خانم ها و آقایان در ناحیه پیشانی و ابروهای خود دارای چین و چروک هایی هستند که می خواهند با برطرف کردن آن ها چهره ای جوان تر و شاداب تر داشته باشند. که به کمک لیفت صورت ، ابرو و شقیقه می توانند این کار را انجام دهند. لیفت شقیقه عمل زیبایی است که برای بالا کشیدن گوشه های ابرو انجام می شود و حتی میتوان تا حدودی خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم را با این پروسه برطرف کرد. با مطالعه این مقاله که توسط دکتر حدادی تهیه شده شما با انواع روش های لیفت شقیقه ، نحوه جراحی ، مراقبت های قبل و بعد آشنا خواهید شد و اطلاعات کافی را بدست خواهید آورد. همچنین با انتخاب یک مرکز مجهز ومشورت با یک پزشک با تجربه می توانید بهترین روش و مناسب ترین روش را انتخاب کرده تا به نتیجه دلخواه و مطلوب برسید.

 

جراحی لیفت شقیقه

 

لیفت شقیقه چیست؟

با عمل لیفت شقیقه می توان چشمانی بازتر و شاداب تر را به چهره برگرداند. این عمل را می توان به همراه عمل های زیبایی دیگر مانند بلفاروپلاستی و لیفت ابرو و صورت انجام داد تا نتیجه ای مطلوب تر داشته باشد. با وجود اینکه لیفت شقیقه یک روش غیر تهاجمی است و عوارض زیادی ندارد، ولی در قسمت اطراف پیشانی که همان شقیقه می باشد دارای عروق عصبی و خونی حساسی می باشد و برای انجام این عمل حتما باید به مراکز و کلینیک های مجهز که کادر پزشکی با تجربه و با مهارتی دارند مراجعه کنید تا دچار به نتیجه دلخواه خود برسید.

افراد مناسب برای جراحی لیفت شقیقه

با بالا رفتن سن قسمت هایی از پوست دچار افتادگی می شوند که گوشه چشم ها ، ابروها ، پلک ، پیشانی ، پوست صورت و غیره از جمله قسمت هایی هستند افتادگی آن ها به وضوح قابل مشاهده است. لیفت شقیقه یکی از روش های است که به کمک آن می توان افتادگی ابروها را بر طرف کرد و چشم ها را کشیده تر کرد و بسیاری از چین و چروک ها را برطرف کرد. این عمل به گروه سنی خاصی تعلق ندارد و همه افراد می توانند این عمل را انجام دهند ولی بیشتر در افراد بالای 40 سال که در آن ها افتادگی پوست به وضوح دیده می شود ، به کار می رود تا بتوانند به چهره جوان و شاداب خود در دوره جوانی باز گردند.

انواع لیفت شقیقه

لیفت شقیقه انواع مختلفی دارد و با روش های جراحی و غیرجراحی قابل انجام است. در ادامه به معرفی این روش های می پردازیم :

 • لیفت شقیقه با عمل جراحی

بهترین ، موثرترین و ماندگارترین لیفت شقیقه به روش جراحی است که پزشک تحت بی حس موضعی یا بیهوشی عمومی آن را انجام خواهد داد ، عمل جراحی لیفت شقیقه از جمله عمل های سبک به حساب می آید که طی 1 یا 2 صورت انجام می پذیرد و دارای نتیجه طولانی مدت می باشد و دوره نقاهت کوتاهی بعد از عمل دارد در نظر داشته باشید این جراحی را می توان همزمان با لیفت ابرو نیز انجام داد.

 • لیفت پوست ناحیه شقیقه

در این حالت پزشک جراح به کمک برش های کوچک و سطحی که روی پوست ناحیه شقیقه ایجاد می کند ، و به وسیله یک دستگاه آندوسکوپ پوست را کشیده تا چین و چروک های آن را بر طرف کند و حتی می تواند منجر به بالا رفتن چشم و ابرو شود. این روش بیشتر مناسب افرادی است که دارای چین و چروک های عمیقی نیستند.

 • لیفت شقیقه با لیزر

این روش در واقع همان روش جراحی است با این تفاوت که تمامی کارها به کمک لیزر انجام می گیرد که منجر می شود برش ها دقیق تر باشند ، خون ریزی کمتر شود و دوره نقاهت را نیز بسیار کوتاه می کند.

 • لیفت شقیقه با کشیدن لایه میانی زیر پوست (روش SMAS)

در این روش به کمک برش های کوچکی که در ناحیه شقیقه زده می شود عضلات سطحی زیر پوست را بالا می کشند به طوری که این کشیدگی به بافت های عضله آسیبی نزند. تا چین و چروک ها بر طرف شوند و چشم و ابرو به حالت طبیعی خود برگردند.  

 • لیفت شقیقه با کشیدن لایه عمیق زیر پوست (روش MACS)

این روش هم مانند روش قبل است با این تفاوت که که عضلات لایه های زیرین مورد کشیدگی قرار می گیرند و بیشتر برای چین و پروک های بسیار عمیق پوست کاربرد دارد و دارای ماندگاری بیشتری نیز می باشد.

 • لیفت شقیقه با نخ

یکی از پرطرفدارترین روش ها به شمار می آید که بدون جراحی است و تا 3 سال ماندگاری دارد. این روش به کمک نخ هایی که قابلیت جذب توسط بدن را دارند انجام می پذیرد. جراح به کمک بی حسی موضعی ناحیه مورد نظر را برای ورود و خروج نخ ها بی حس می کند و سپس نخ ها را به کمک سوزن های بسیار ظریفی نخ ها را در زیر پوست قرار داده و پوست را می کشد تا عمل کشیدگی به طور کامل انجام پذیرد سپس سوزن را خارج می کند.  

 • لیفت شقیقه با پلکسر

این روش دارای اثرات کوتاه مدت بوده و امکان آسیب به سلامت پوست را دارد و جراح فوق تخصص پلاستیک آن را توصیه نمی کند.

برای این روش یک دستگاهی به نام پلاسماجت داریم که با کمک حرارت مشخصی که به پوست وارد می کند لایه های زیری پوست را از حالت جامد به گاز در می آورد و با نقاط ریزی که ایجاد می کند لایه سطحی پوست از بین رفته و پوست کشیده می شود و چین چروک ها نیز ناپدید می شوند. این روش باید طی 4 جلسه به فواصل 2 ماه انجام شود تا اثرات آن ماندگاری بیشتر و بهتری داشته باشد.

 • لیفت شقیقه با بوتاکس

در این روش از نوعی سم فلج کننده برای ضعیف کردن عضله ها و بر طرف کردن چین و چروک ها استفاده می کنند که با تزریق به ناحیه مورد نظر به نتیجه دلخواه می توان رسید نا گفته نماند که بوتاکس برای چین و چروک های عمیق اثر زیادی ندارد. ماندگاری این روش کوتاه تر از روش های دیگر است.

لیفت شقیقه چگونه انجام می شود؟

مراحل انجام جراحی لیفت شقیقه به شرح و ترتیب زیر می باشد :

 1.  بی حسی : ابتدا ، جراح با استفاده از بی حسی موضعی ناحیه مورد نظر را بی حس می کند. معمولا بعلت كار روی عضلات این جراحی با بیهوشی عمومی انجام میشود
 2.  ایجاد برش : برش های میلی متری معمولاً در پشت خط رویش مو ایجاد می شود.
 3.  جدا کردن پوست : جراح پوست را از بافت زیرین آن جدا می کند و آن را به سمت بالا و عقب می کشد. عضلات زیرین تقویت یا تضعیف میشوند
 4.  حذف پوست اضافی : اگر نیاز باشد پوست اضافی برداشته می شود.
 5.  بخیه زدن : در نهایت ، برش با بخیه های ظریف بسته می شود.

مدت زمان عمل لیفت شقیقه چقدر است؟

مدت زمان عمل لیفت شقیقه به تکنیک جراحی انتخابی توسط جراح و میزان اصلاحات مورد نیاز بستگی دارد. به طور کلی ، عمل لیفت شقیقه می تواند بین 1 تا 1/5 ساعت طول بکشد. موارد زیر می تواند بر زمان جراحی تأثیر بگذارد :

 •  پیچیدگی افتادگی پوست : اگر پوست شما افتادگی شدیدتری داشته باشد ، جراح شما ممکن است برای دستیابی به نتایج مورد نظر به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.
 • ترجیحات جراح : تکنیک ها و سرعت جراحان مختلف می تواند متفاوت باشد.
 •  همزمان با سایر روش ها : اگر لیفت شقیقه را همراه با سایر روش های جراحی زیبایی مانند لیفت ابرو یا بلفاروپلاستی انجام می دهید ، زمان جراحی طولانی تر خواهد بود.

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

 1. مصرف سر وقت داروها و آنتی بیوتیک هایی که به بیمار تجویز می شود ، باعث کاهش درد و کاهش احتمال بروز عفونت می شود.
 2. تا یک ماه بعد از عمل ورزش سنگین انجام نشود و همینطور فعالیت هایی که منجر به تعریق می شوند.
 3. تا زمان مشخصی از قرار گرفتن در مقابل آفتاب و گرما خود داری کنند و در صورت تماس با آفتاب حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.
 4. در دوره نقاهت جراحی لیفت شقیقه از مصرف آسپرین ، داروهای رقیق کننده خون و دارو های ضد پلاکت و مصرف مشروبات الکی خودداری شود. 
 5. در صورت مشاهده هر گونه مشکلی از جمله تنگی نفس و تپش قلب و غیره حتما به پزشک مراجعه کنند.
 6. تنظیم بودن خواب برسلامت پوست بسیار تاثیر دارد ، پس حتما بعد از عمل باید خواب کافی داشته باشید.
 7. خوردن مواد غذایی حاوی فیبر ، پروتئین ، ویتامین ها و چربی های سالم مانند انواع سبزیجات تازه ، میوه ، تخم مرغ ، ماهی ، آجیل و غیره روند بهبودی را سرعت می بخشد.
 8. در روزهای اول از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند ، پزهیز شود.
 9. مصرف مایعات ، خصوصا آب را فراموش نکنید.

آیا نتیجه جراحی لیفت شقیقه دائمی است؟

در حالی که جراحی لیفت شقیقه می تواند نتایج چشمگیری در رفع افتادگی پوست و چین و چروک های اطراف شقیقه ها ، ابروها و پلک های فوقانی داشته باشد ، ماندگاری آن مادام العمر نیست. به گفته متخصصان اثرات زیبایی لیفت شقیقه می تواند چندین سال باقی بماند. با این حال ، پوست با گذشت زمان به طور طبیعی پیری می کند و عوامل مختلفی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، سیگار کشیدن و ژنتیک می توانند بر سرعت این فرآیند تأثیر بگذارند. عوامل متعددی می توانند بر ماندگاری نتایج شما تأثیر بگذارند ؛ از جمله :

 1. سن و سلامت کلی شما : افراد جوان تر و سالم تر به طور کلی نتایج ماندگارتری نسبت به افراد مسن تر یا کسانی که مشکلات سلامتی دارند ، دارند.
 2.  میزان افتادگی پوست شما : اگر پوست شما به شدت شل شده باشد ، ممکن است نتایج شما به اندازه کسی که پوست کمتری شل شده دارد، ماندگار نباشد.
 3.  تکنیک جراحی که استفاده می شود : چندین روش مختلف برای انجام لیفت شقیقه وجود دارد و برخی از روش ها ممکن است از روش های دیگر ماندگارتر باشند.
 4. مراقبت پس از جراحی : پیروی از دستورالعمل های مراقبت بعد از جراحی از جراح شما بسیار مهم است تا به بهبودی مناسب و حفظ نتایج خود کمک کنید.

به طور کلی ، لیفت شقیقه می تواند راهی موثر برای جوانسازی ظاهر ناحیه چشم پیشانی و ابروهای شما باشد. با این حال ، مهم است که انتظارات واقع بینانه ای داشته باشید و در مورد نتایج طولانی مدت با جراح خود صحبت کنید.

کلام آخر

با توجه به سبک زندگی امروزه که افراد استرس زیادی را تحمل می کنند و حتی برخی تغذیه مناسبی نیز ندارند روند پیری پوست بیشتر شده که با روش های مختلف می توان جلوی آن را گرفت و حتی متوقف کرد. جوانسازی پوست ، خصوصا در قسمت بالایی چهره امروزه طرفداران بسیاری دارد. ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا هر آنچه که لازم است در مورد لیفت شقیقه بدانید ، از جمله انواع روش های لیفت ، مراقبت های آن و غیره را در اختیار شما قرار دهیم. شما به کمک جراحی لیفت شقیقه در تهران می توانید چهره ای جوان تر و شاداب تر داشته باشید.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی ، دارای بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی ، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی ، دارای بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی ، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

3.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email