09213585456 info@drhaddadi.ir
دکتر شهریار حدادی / لیفت اندام ها / لیفت سینه

 486 کل بازدیدها

مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

لیفت سینه

لیفت سینه یا بالا کشیدن سینه که در اصطلاح پزشکی به آن ماستوپکسی گفته می شود، برای درمان افتادگی سینه، با بالا بردن و فرم دادن به سینه ها انجام می شود. لیفت سینه از طریق محکم کردن بافت و برداشتن پوست اضافی اطراف سینه مشکل افتادگی سینه را در زنان برطرف می کند. عواملی مانند شیر دادن و بالا رفتن سن می تواند موجب شل شدن و افتادگی سینه ها شوند و سینه ها فرم و شکل طبیعی خود را از دست بدهند. لیفت سینه می تواند یک روش موثر برای سفت کردن و فرم دادن به سینه ها باشد و با رفع مشکل افتادگی سینه و ایجاد سینه های محکم تر و جوان تر بر جذابیت و اعتماد به نفس بیشتر در بیمار می افزاید. در این مقاله همه چیز درباره جراحی بالا کشیدن سینه ها را بخوانید.

جراحی لیفت سینه چیست؟

با رفع کشش بیش از حد پوست، تغییر شکل بافت پستان و بالا بردن نوک پستان و هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه به موقعیت رو به جلو، یک جراح پلاستیک و زیبایی می تواند یک شکل جدید را برای سینه ایجاد کند. در طول عمل لیفت سینه، افتادگی سینه رفع می شود، همچنین می توان جراحی بزرگ کردن سینه یا همان پروتز سینه را نیز انجام داد.

دلایل انجام لیفت سینه

سینه های زنان اغلب با گذشت زمان تغییر می کنند و شکل جوان و سفتی خود را از دست می دهند. این تغییرات، از جمله از دست دادن الاستیسیته پوست، می تواند به دلیل حاملگی، شیردهی، تغییر وزن، پیری و عوامل ژنتیکی و وراثتی ایجاد شود. بسیاری از زنان سعی می کنند ظاهر کامل سینه های خود را که قبل از تغذیه با شیر مادر، کاهش وزن، یائسگی و غیره تغییر کرده است جراحی نمایند.

سینه ها پس از دوران شیردهی ممکن است حالت و شکل شان تغییر پیدا کند. مادران پس از گذشت این دوران می توانند با عمل لیفت سینه، دوباره سینه های خوش حالتی داشته باشند. همچنین با تغییر وزن ناگهانی ممکن است سینه ها نیز کوچک شوند، و به احتمال زیاد با مشکل افتادگی سینه روبرو شوید، عمل لیفت سینه می تواند این مشکل را در شما برطرف کند. افزایش سن و گذر زمان هم تاثیر بسیار زیادی در شل شدن و افتادگی سینه ها دارد که نشانه پیری در زنان را بیشتر می کند.

لیفت سینه برای شما چه مزایایی دارد؟

لیفت پستان که همچنین به عنوان ماستوپکسی شناخته می شود، موقعیت سینه را بر روی دیواره قفسه سینه با حذف پوست بیش از حد و محکم کردن بافت اطراف، برای تغییر شکل و حمایت از کانتور جدید سینه، افزایش می دهد. مهم ترین مزایای عمل لیفت سینه عبارتند از:

  • سینه شکل گردتری پیدا می کند و خوش فرم تر بنظر می رسد.
  • موجب بالا قرار گرفتن سینه و سفت شدن سینه می شود.
  • اندازه هاله اطراف نوک پستان را کاهش می دهد.
  • باعث بالا رفتن نوک پستان می شود.

چگونگی انجام لیفت سینه؟

دلیل ایجاد برش بر روی سینه، حذف پوست اضافی است. الگوی برش استفاده شده برای لیفت سینه ها، شکل و ترکیب سینه تعیین می شود. لیفت پستان از طریق برش های مشابهی که برای لیفت استفاده می شوند قرار می گیرند.

مهم است که به یاد داشته باشیم که سینه دارای بافتی پویا است و می تواند با نوسانات وزن، بارداری، یائسگی و پیری تغییر کند. این جراحی می تواند در هر سنی انجام شود اما بهتر است پس از زایمان و شیردهی صورت گیرد. تغییراتی که در بارداری رخ می دهد در طول بارداری می تواند موجب بزرگ شدن پستان شود.

سینه های زیبا فقط به سایز آن ها نیستند. یک جراح پلاستیک ماهر می تواند یک شکل پستان زیبا و متناسب را با استفاده از تکنیک های مناسب برای پاسخگویی به نیازهای منحصر به فرد زن ایجاد کند.

برش های عمل بالا کشیدن سینه

برش های لیفت سینه به سه روش ایجاد می شوند، دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک در نهایت دقت موثرترین و مناسب ترین روش را برای رفع مشکل افتادگی سینه انتخاب می کند. راه های ایجاد برش برای انجام عمل لیفت سینه عبارتند از:

برش آبنباتی شکل

در این روش برشی آبنباتی شکل به صورت عمودی از چین سینه به سمت بالا تا محیط اطراف نوک پستان ایجاد می شود که این روش برای درمان افتادگی سینه و کوچک کردن سینه بسیار موثر است.

برش دوناتی شکل

مناسب ترین روش برای رفع مشکل عدم تقارن جزئی نوک پستان می باشد که به لیفت اطراف هاله سینه نیز موسوم است.

برش لنگری شکل

در جراحی سینه برای انجان لیفت سینه برشی در راستای چین سینه به شکل لنگر ایجاد می شود که نسبت به دو روش دیگر تهاجم این روش بیشتر است اما بهترین نتیجه را در درمان افتادگی سینه نیز دارد.

برش های لیفت سینه

بهترین روش برای بالا کشیدن سینه ها کدام است؟

جراحان زیبایی از روش های مختلف برش برای جراحی بالا کشیدن سینه استفاده می کنند. روش دقیق استفاده شده بر اساس بافت پستان بیمار، میزان پوست اضافی که باید برداشته شود و اهداف شخصی او متفاوت است. جراح سینه شما با توجه به فرم بدن و انتظارات شما از عمل لیفت سینه بهترین روش را برای شما انتخاب می کند.

برای اخذ مشاوره فرم زیر را پر کنید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
فرم با موفقیت ارسال شد.
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

چگونه می توان گفت که شما نیاز به لیفت سینه دارید؟

در حالی که تنها راه برای تایید این که آیا یک لیفت سینه برای شما مناسب است یا خیر، مشاوره با جراح پلاستیک بهترین گزینه است.
در قسمت زیر چند سوال آورده شده اند که با پرسیدن آن ها از خود می توانید متوجه این قضیه شوید که آیا به انجام جراحی لیفت سینه نیاز دارید یا خیر.

  • آیا نوک پستان من به سمت پایین متمایل است؟

همان طور که پوست در بخش پایه ای پستان گسترش می یابد و شروع به سفت شدن می کند، وزن بافت، نوک سینه را به سمت پایین می کشد. جراح زیبایی سینه، بافت پستان را تغییر می دهد تا نوک آن به جلو برود و حالت بهتری بگیرد.

  • آیا پوشیدن سوتین مرا اذیت می کند؟

تنها سینه  به طور قابل توجهی اندازه سینه های شما را تغییر نخواهد داد. این می تواند به سینه های شما کمک کند که در سوتین به طور کامل، بهتر عمل به نظر برسید.

  • آیا سینه های من شکل نامتقارن یا غیر معمولی به خود گرفته اند؟

از آنجایی که جراحی پستان بافت سینه را تغییر می دهد و آن را تصحیح می کند، این اقدام می تواند تا حد بسیار زیادی بر روی ظاهر آن موثر بوده و در پی این اقدام مشکل عدم تقارن سینه ها نیز از بین بروند.

لیفت و پروتز سینه بطور همزمان

در بعضی موارد، تنها یک لیفت سینه ممکن است نتایج مطلوب بیمار را به دست نیاورد. اگر احساس می کنید سینه های شما به علت پیری، کاهش وزن و یا بارداری، علاوه بر افتاده، کم حجم نیز به نظر می رسد، جراح پلاستیک می تواند علاوه بر لیفت سینه جراحی پروتز سینه هم برای شما انجام دهد تا کاهش حجم سینه شما رفع شود. عمل لیفت سینه و پروتز همزمان این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است.

زندگی پس از جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه معمولا به عنوان یک عمل سرپایی با استفاده از بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی و آرام بخش های وریدی انجام می شود. این عمل حدود ۱-۲ ساعت طول می کشد تا با توجه به میزان تغییرات لازم، جراحی انجام شود.

اکثر بیماران پس از جراحی لیفت پستان، درد و تورم را تجربه می کنند. جراح پلاستیک شما داروهای ضد درد را برای کمک به آرامش در شما تجویز کرده و به شما در کنترل این عوارض طبیعی کمک خواهد کرد.

دوره نقاهت عمل لیفت سینه به این صورت است که بسیاری از بیماران در طول هفته اول پس از عمل جراحی پستان، به دلیل ماهیت شغل خود، به کار خود ادامه می دهند و بعد از یک هفته یا بیشتر از فعالیت های روزمره باز می گردند.

سوالات متداول لیفت سینه

آیا بلافاصله بعد از جراحی لیفت سینه می توان نتایج آن را مشاهده کرد؟

بعد از جراحی لیفت سینه، افتادگی سینه به طور کامل از بین می رود و  فرم زیبایی در آن ایجاد می شود، بلافاصله بعد از جراحی نتایج قابل مشاهده است، اما با از بین رفتن تورمات ناشی از برش هایی ایجاد شده می توان فرم نهایی سینه را بعد از گذشت چندین ماه مشاهده کرد.

آیا بعد از جراحی لیفت سینه امکان باردار شدن و شیردهی وجود دارد؟

این جراحی هیچ گونه خللی را در شیردهی بوجود نمی آورد، اما یکی از دلایل افتادگی سینه ها می تواند شیردهی به نوزاد باشد به همین علت است که انجام این جراحی توصیه می شود بعد از بارداری و شیر دهی انجام گیرد.

آیا با جراحی لیفت سینه می توان سایز سینه ها را افزایش داد؟

با جراحی لیفت سینه می توان به میزان قابل توجهی افتادگی سینه ها را از بین برد. زمانی که این عمل انجام می شود و سینه ها به سمت بالا کشیده می شوند، فرم زیبایی برای آن ها ایجاد می گردد. در صورت که علاوه بر افتادگی، سینه های کوچکی دارید و و از حجم و برجستگی سینه های شما کاسته شده است، می توانید همزمان با جراحی لیفت سینه، عمل پروتز سینه را هم انجام دهید و از لیفت و افزایش حجم سینه های خود لذت کافی را برده و به یک تناسب اندام ایده آل دست یابید. شما علاوه بر استفاده از پروتز، می توانید برای افزایش حجم سینه های خود تزریق چربی به سینه داشته باشید و سایز سینه های خود را بزرگ نمایید.

آیا جای زخم بعد از جراحی لیفت سینه از بین می رود؟

یکی از نگرانی های افرادی که خواهان جراحی لیفت سینه هستند جای برش باقی مانده از جراحی است ، افرادی که می خواهند جراحی لیفت سینه انجام دهند باید این نکته را در نظر داشته باشند که ممکن است جای اسکار کمی بعد از جراحی باقی بمانند اما جراح سعی می کند که برش را در نواحی مانند چین زیر سینه ایجاد نماید که جای اسکار کمتر مشاهده شود . جای برش همیشگی نیست به مرور زمان محو می شود، نگرانی در این رابطه نداشته باشید.

بهترین سن برای لیفت سینه چه زمانی است؟

در مقاله سن مناسب برای لیفت سینه همه چیز در رابطه با انجام عمل لیفت پستان در سنین مختلف را بخوانید.

هزینه لیفت سینه چقدر است؟

هزینه بالا کشیدن سینه ها با انجام جراحی لیفت به موارد متعددی بستگی دارد که یکی از آن ها میزان تخصص جراح است. در مقاله هزینه لیفت سینه همه چیز را به صورت مفصل بخوانید.

بهترین جراح لیفت سینه چه کسی است؟

بهترین جراح لیفت سینه کسی است که بتواند از دانش، مهارت و تجربه بالای خود برای بهبود هر چه بهتر وضعیت ظاهری سینه های بیمار به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

 487 کل بازدیدها

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
دوره نقاهت بعد از لیفت سینه

دوره نقاهت بعد از لیفت سینه

با افزایش سن تغییرات بسیاری در خود مشاهده خواهیم کرد. یکی از قسمت هایی که به دلایل مختلف از جمله افزایش سن دچار تغییرات می شود، سینه بانوان می باشد. امروزه با انجام عمل جراحی می توان این مشکلات را...

هزینه لیفت سینه

هزینه لیفت سینه

زمانی که بانوان از مرز 35 سالگی عبور می کنند بیشتر متوجه تغییرات بدنی خود می شوند. تغییراتی که اغلب احساسات منفی درباره اندام را در ذهنشان تداعی می کند. احساساتی از جنس دلهره و افکاری از جنس زیبا به...

لیفت بازو

لیفت بازو

لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل جراحی است که به منظور برداشتن چربی و پوست اضافه بازو انجام می شود تا بازو خوش تراش تر و خوش فرم تر شود. در افرادی بسیار کاربرد دارد که پوست ناحیه بازوی آن ها به موزات...

لیفت ران | مراقبت های بعد از عمل لیفت ران

لیفت ران | مراقبت های بعد از عمل لیفت ران

آیا شما هم با انجام ورزش و رژیم لاغری نتوانستید به اندام ایده آل خود برسید؟ آیا شما هم تا به حال به فکر زیبایی ران های خود بوده اید؟ امروزه افراد زیادی به دنبال زیبایی اندام خود به ویژه زیبایی و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.