شهریار حدادی

لیفت بازو

لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل جراحی است که به منظور برداشتن چربی و پوست اضافه بازو انجام می شود تا بازو خوش تراش تر و خوش فرم تر شود. در افرادی بسیار کاربرد دارد که پوست ناحیه بازوی آن ها به موزات بالا رفتن سن شل و افتاده می شود. برش های عمل جراحی لیفت بازو از ارنج تا زیر بغل ایجاد می شود و در برخی موارد تا کنار قفسه سینه نیز امتداد می یابد. لیفت بازو در افرادی که مزن قابل توجهی از دست داده اند بسیار کمک کننده است. در بعضی موارد برای تخلیه چربی اضافی بازو لیپوساکشن به تنهایی یا در کنار لیفت بازو انجام می شود.

لیفت بازو که گاهی اوقات براکیوپلاستی نامیده می شود، نوعی جراحی زیبایی است. با کاهش پوست اضافی، سفت کردن و صاف کردن بافت ها و از بین بردن چربی اضافی، افتادگی زیر بغل را درمان می کند. این می تواند بازوهای شما را برجسته تر و برجسته تر نشان دهد. پیری و ژنتیک هر دو در ایجاد افتادگی پوست نقش دارند. همچنین ممکن است پس از کاهش وزن زیاد، پوست اضافی باقی بماند. صرف نظر از اینکه چه چیزی باعث افتادگی پوست شما می شود، چندین نکته وجود دارد که باید هنگام انجام لیفت بازو در نظر داشته باشید.

لیفت بازو

آماده شدن برای لیفت بازو

می‌توانید هفته‌ها و ماه‌ها قبل از جراحی اقداماتی را انجام دهید تا لیفت بازوی خود را تا حد امکان ایمن و مؤثر کنید. اگر سیگار می کشید، ترک یک تا دو ماه قبل از جراحی می تواند تا حد زیادی خطر عوارض را کاهش دهد. به عنوان مثال، یک عارضه رایج مرتبط با سیگار، بهبود آهسته زخم است که خطر عفونت را افزایش می دهد. با پزشک خود همکاری کنید تا قبل از انجام عمل جراحی، برنامه ای برای ترک سیگار ارائه دهید. چند هفته قبل از لیفت بازو، پزشک ارزیابی قبل از عمل به شما می دهد. آنها با بررسی وضعیت سلامت و سابقه پزشکی فعلی شما مطمئن خواهند شد که شما برای جراحی آماده هستید. همچنین این زمان بسیار خوبی برای پرسیدن هرگونه سوال یا مطرح کردن هرگونه نگرانی در مورد لیفت بازو است. آنها با بررسی شرایط پزشکی زمینه ای که می تواند جراحی را خطرناک کند، شروع می کنند.

ارزیابی قبل از عمل ممکن است شامل موارد زیر نیز باشد:

 • کار آزمایشگاهی
 • رادیوگرافی قفسه سینه
 • یک الکتروکاردیوگرام
 • نسخه ای برای داروهای قبل از عمل
 • تنظیم دوز داروها و مکمل های فعلی

نتایج ارزیابی قبل از عمل به پزشک کمک می‌کند تا مطمئن‌ترین روش جراحی را پیدا کند. همچنین باید دو هفته قبل از عمل، مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن (ادویل، موترین) را متوقف کنید.

روش لیفت بازو

در روز جراحی، پزشک با علامت گذاری بازوی شما در جایی که قصد دارد برش ایجاد کند، شروع می کند. روش های مختلفی برای انجام لیفت بازو وجود دارد، اما رایج ترین آنها شامل برش هایی در داخل یا پشت بازوها است. گزینه های دیگر عبارتند از برش زیر بغل یا برشی که از بالای آرنج تا زیر بغل شما امتداد می یابد. سپس بسته به روش جراحی که پزشک شما انتخاب می کند، بیهوشی موضعی یا عمومی به شما داده می شود. با هدایت علائمی که روی بازوی شما ایجاد کرده‌اند، پزشک وارد می‌شود و بافت بالای بازوی شما را سفت می‌کند یا به آن شکل می‌دهد. سپس پوست شما را روی بافت به عقب می کشند و زخم جراحی را با بخیه می بندند. اگر چربی اضافی وجود داشته باشد که ممکن است بهبودی کامل بازوی شما را سخت کند، پزشک ممکن است همزمان از لیپوساکشن برای برداشتن آن چربی استفاده کند. کل روش معمولاً در عرض سه ساعت انجام می شود. پس از انجام عمل جراحی، به کسی نیاز دارید که شما را از قرار ملاقات به خانه برساند و یک شب پیش شما بماند تا مطمئن شود که مشکلی ندارید. این عمل را می‌توانید با سایر عمل‌هایی که معمولاً برای فرم‌دهی بدن انجام می‌گیرد، مانند لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی به صورت همزمان انجام دهید تا اندام زیباتر و ظاهر جذاب‌تری داشته باشید.

مزایا

 • کوچک کردن و خوش فرم تر شدن بازو با برداشتن چربی و پوست اضافه بازو
 • روند پیرشدن بیشتر و افتادگی پوست اضافی بازو را متوقف می‌کند.
 • افزایش اعتماد به نفس و بهبود ظاهری
 • به شما امکان می‌دهد که بتوانید لباس‌های آستین کوتاه بدون شرمساری از ظاهر ناخوشایند بازوها را به راحتی بپوشید

خطرات و عوارض احتمالی

مانند همه جراحی ها، لیفت بازو با خطراتی همراه است. علاوه بر درد و عفونت، ممکن است موارد زیر را نیز داشته باشید:

 • خون ریزی بیش از حد
 • جای زخم دائمی
 • تجمع مایع
 • آسیب عصبی، ماهیچه ای یا رگ های خونی
 • مرگ بافت چربی

بیهوشی عمومی نیز خطرات خاص خود را دارد، از جمله:

 • گیجی
 • پنومونی
 • حمله قلبی
 • سکته

درصد بسیار کمی از افراد تحت بیهوشی عمومی تا حدی بیدار می مانند. مطمئن شوید که خطرات احتمالی را با پزشک خود بررسی کرده اید تا بتوانید نحوه تشخیص آنها و دریافت درمان را بیاموزید.

ریکاوری بعد از لیفت بازو

در حین بهبودی پس از جراحی، ممکن است برای کنترل تورم نیاز به پوشیدن لباس فشاری داشته باشید. پزشک شما همچنین ممکن است یک لوله تخلیه موقت را در بازوی شما وارد کند تا مایع یا خونی که پس از جراحی جمع شده است را تخلیه کند. پزشک دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعد از عمل را برای بردن به خانه به شما می‌دهد. این موارد شامل نحوه مراقبت از زخم‌هایتان، داروها و زمان مصرف، علائم هشداردهنده و جدول زمانی برای قرار ملاقات‌های بعدی می‌شود.

همچنین مهم است که در حین بهبودی پس از لیفت بازو از سیگار کشیدن خودداری کنید. استعمال دخانیات روند بهبودی را کند می کند، که خطر ابتلا به زخم یا عفونت دائمی را افزایش می دهد. شما باید بتوانید در عرض دو هفته به محل کار یا مدرسه بازگردید و برخی از فعالیت ها را از سر بگیرید. در عرض شش هفته، باید بتوانید به سطح فعالیت عادی خود بازگردید. در مورد هر گونه درد یا مشکل در حرکت پس از دوره نقاهت اولیه به پزشک خود اطلاع دهید.

شهریار حدادی

drhaddadi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...