لیفت بازو ، آشنایی با عمل براکیوپلاستی و مزایا آن | دکتر حدادی

موازات با بالا رفتن سن ، شاهد تغییراتی در خود هستیم. این تغییرات هم بُعد فانکشنال بدن و هم بُعد ظاهری را تحت تاثیر قرار میدهند. قطعا وقتی در آینه به خود نگاه می کنید و خودتان را با فردی که پنج سال پیش بودید ، قیاس می نمایید ، تغییرات مشهودی را متوجه می شوید. شاید فکر کنید چین و چروک های پوست صورت ، تنها نشانه های بالا رفتن سن هستند ؛ اما باید بگوییم که علاوه بر صورت ، بدن نیز تحت تاثیر این چرخه طبیعی و غیر قابل کنترل قرار میگیرد. در کنار افزایش سن ، عوامل مخرب دیگری هم وجود دارند که موجب می شوند بدنتان زودتر از حالت عادی شادابی خود را از دست بدهد؛ مثلا سبک زندگی ناسالم! خوشبختانه برای برطرف کردن هر مشکل مرتبط با زیبایی ، در علم پزشکی برای آن تدبیری اندیشیده شده است. به طور مثال ، اگر عضلات شکم تان شل و افتاده باشند ، می توانید ابدومینوپلاستی انجام بدهید ، اگر سینه هایتان دچار افتادگی شده اند ، می توانید به جراحی لیفت سینه روی آورید. موضع مورد نظر ما در این بخش ، بازوها هستند که خوش فرم بودن آن ها تاثیر قابل توجهی در جذاب به نظر رسیدن اندام دارد. اگر شکل بازوهایتان مطابق میل شما نیست ، میتوانید برای جراحی لیفت بازو یا به اصطلاح پزشکی ، براکیوپلاستی ، روی آورید. اما قبل از آن حتما با دکتر شهریار حدادی جلسه مشاوره داشته باشید.

 

لیفت بازو - دکتر حدادی

 

آماده شدن برای لیفت بازو

انجام هر کار و عملی نیاز به آماده سازی هایی دارد. در واقع شما باید بستر را برای کسب بهترین نتیجه از فرایند پیش رو فراهم کنید. جراحی لیفت بازو نیز از این قاعده مستثنا نبوده و قبل از عمل باید اقداماتی را که از سوی جراح در اختیارتان قرار میگیرند ، به انجام برسانید.

یکی از موارد مهم در خصوص آماده ساختن بدن برای عمل براکیوپلاستی ، متوقف کردن استعمال دخانیات ، از جمله سیگار ، حدود دو هفته پیش از عمل است. برای این که با خطر خونریزی در حین جراحی مواجه نشوید و از سرعت پروسه نقاهت و بهبودی کاسته نشود ، قبل از عمل لیفت بازو باید بدن تان از ماده نیکوتین پاک شده باشد.

اگر برای درمان یا کنترل بیماری ، دارو خاصی استفاده می کنید ، دستور مصرف آن را به جراح خود بگویید. سپس ایشان در خصوص ادامه مصرف یا تغییر در روند استفاده از دارو ، راهنمایی های لازم را ارائه می دهد.

یکی از پرسش های پرتکرار بیماران در مرحله اقدامات قبل از جراحی لیفت بازو این است که شب قبل از عمل چه محدودیت غذایی وجود دارد؟ از چه ساعتی به بعد نباید خوراکی مصرف شود ؟ معمولا جراحان از بیماران خود می خواهند برای راحتی بیشتر و مطلوب تر فرد زیباجو ، شب منتهی به عمل ، غذا سنگین مصرف نکرده و سعی کنند بعد از نیمه شب چیزی نخورند.

ارزیابی های قبل از جراحی لیفت بازو

 • تست های آزمایشگاهی
 • رادیوگرافی قفسه سینه
 • یک الکتروکاردیوگرام
 • تهیه نسخه داروهای قبل از عمل
 • تنظیم دوز داروها و مکمل های فعلی

البته بسته به شرایط هر فرد انجام برخی از ارزیابی ها هم متغیر است و ممکن است برای برخی افراد موارد دیگری به لیست فوق افزوده شوند. نتایج ارزیابی قبل از عمل لیفت بازو به پزشک کمک تا جراحی را به بهترین نحو ممکن به انجام برساند.

روش لیفت بازو

برای شروع ، در قدم نخست می بایست عمل بیهوشی به انجام برسد. همانطور که تقریبا همه ما میدانیم ، پروسه های جراحی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شوند. نوع مناسب بر اساس شرایط بیمار و صلاحدید جراح ، توسط متخصص ، انتخاب می گردد.

با اثر گذاری دارو بیهوشی ، جراح ، براکیوپلاستی را آغاز میکند. به منظور بالا بردن دقت در اعمال اصلاحات ، جراح براکیوپلاستی با مارکر ، مواضع مورد نظر برای برش دهی را علامت گذاری می کند. معمولا برش ها در قسمت داخلی یا خارجی بازو اعمال می شوند.

 

لیفت بازو

 

البته ناحیه افتادگی پوست و میزان آن ، همچنین حجم چربی تمجع یافته ، در انتخاب تکنیک برش جراحی ، امر تعیین کننده ای هستند. از طریق برش ایجاد شده ، پوست اضافه برداشته می شود ، عموما چربی ها از طریق روش لیپوساکشن ، تخلیه می شوند و عضله سفت می گردد. پس از اعمال تمامی تغییرات ، جراح برش ها را با بخیه جذبی به هم متصل می کند.

جراحی لیفت بازو عموما بین یک الی سه ساعت طول می کشد. براکیوپلاستی را می‌ توانید با سایر عمل‌ هایی که معمولاً برای فرم‌ دهی بدن انجام می‌ گیرند، مانند لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی به صورت همزمان انجام دهید تا اندام زیباتر و ظاهر جذاب‌ تری داشته باشید.

مزایا جراحی لیفت بازو

 • کوچک و خوش فرم تر شدن بازو با برداشتن چربی و پوست اضافه
 • افزایش اعتماد به نفس و بهبود ظاهری
 • به شما امکان می‌دهد که بتوانید لباس‌های آستین کوتاه بدون شرمساری از ظاهر ناخوشایند بازوها را به راحتی بپوشید

خطرات و عوارض احتمالی براکیوپلاستی

مانند همه جراحی ها، لیفت بازو هم میتواند با خطراتی همراه باشد. علاوه بر درد و عفونت، ممکن است فرد موارد زیر را نیز تجربه کند:

 • خون ریزی
 • اسکار
 • تجمع مایع

شایان ذکر است که جراح ، برای پیشگیری و کنترل هر نوع عارضه احتمالی ، تمام نکات و توصیه های لازم را در اختیار بیمار می گذارد تا دیگر نگران این مسئله نباشد.

ریکاوری بعد از لیفت بازو

در دوران ریکاوری عمل براکیوپلاستی ، برای کنترل ورم ، به گفته جراح ، در صورت نیاز باید از گن های طبی (بازوبندهای طبی) استفاده کنید. ممکن است برای خروج خونابه ها ، در موضع جراحی شده درن هایی قرار بگیرند که بعد از مدت کوتاهی توسط جراح خارج می شوند.

همچون دوران پیش از جراحی ، در دوره ریکاوری بایستی تا رسیدن به بهبودی مطلوب از استعمال دخانیات اجتناب کنید. داروهای تجویزی را طبق دستور مصرف کنید ؛ به ویژه آنتی بیوتیک ها. چرا که از بروز عفونت جلوگیری می کنند.

دقت داشته باشید که برای مدتی باید حرکت دست هایتان را محدود کنید و از فشار و کشیدگی زیاد بازوها خودداری نمایید. بهداشت زخم ها در ناحیه جراحی شده را فراموش نکنید تا محل برش ها به سرعت بهبودی لازم را پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...