09213585456 info@drhaddadi.ir
دکتر شهریار حدادی / پرسش و پاسخ از دکتر حدادی / سوالات بعد از عمل بینی

 817 کل بازدیدها

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

سوالات بعد از عمل بینی

در این مقاله با ما همراه باشید تا به سوالات متداولی که بعد از عمل بینی برای بیماران ایجاد می گردد بپردازیم و پاسخ همه آن ها را برای شما عزیزان بیان کنیم تا بتوانید سردرگمی های خود را برطرف نمایید. یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به جواب های درست، علمی و با کیفیت این است که سوالات متداول جراحی بینی را بخوانید؛ چرا که احتمال وجود داشتن سوال شما در میان سوالاتی که دیگران پرسیده اند، بسیار زیاد است. در ادامه پر تکرار ترین سوالات بعد از عمل بینی را خوانده و اطلاعات خود را درباره محبوب ترین جراحی زیبایی در ایران را زیاد کنید.

آیا بعد از عمل بینی خونریزی زیادی مشاهده می شود؟ خونریزی چه زمانی متوقف می گردد؟

برخی از بیماران بعد از عمل بینی مقداری خونریزی را تجربه می کنند. خونریزی می تواند از جلو یا پشت حلق اتفاق بیفتد و این مورد باعث حالت تهوع بیمار می گردد. در برخی موارد از داروهای آنتی امتیک یا همان ضد تهوع استفاده می شود. خونریزی معمولاً بیست و چهار ساعت بعد از جراحی بینی کاهش می یابد. معمولاً از یک پد مخصوص در زیر بینی استفاده می شود و این پد هر چند ساعت یک بار تعویض می گردد.

خونریزی عمل بینی را نباید یک اتفاق ناگوار یا عارضه ای غیر طبیعی دانست. بروز این اتفاق می تواند حتی مفید هم باشد؛ چرا که با جریان یافتن خون در مجرای بینی، ضایعاتی مانند ترشحات باقی مانده یا بخش های سخت تر از داخل بینی خارج شده و به همین دلیل روند ترمیم بینی و بازگشت کامل کیفیت تنفسی سرعت می گیرد.

چه مدت زمان برای از بین رفتن تورم بینی نیاز است؟

تورم بعد از جراحی بینی بسیار شایع است. البته اکثر این تورم و التهاب ظرف چهار تا شش هفته اول از بین می رود. تورم نوک بینی می تواند تا ماه ها ادامه داشته باشد. حتی در مواردی دیده شده است که تورم تازه بعد از یک سال و نیم به طور کامل از بین می رود.

البته به خاطر داشته باشید که این تورم در جراحی بینی به صورت باز و بسته متفاوت است. در جراحی بینی باز برش در پایه بینی ایجاد می گردد در حالی که در جراحی بینی بسته برش در داخل بینی و به صورت جزئی ایجاد می گردد. بنابراین جراحی بینی به شیوه بسته تورم بسیار کمتری را موجب می شود.

چه اقداماتی برای کاهش تورم بعد از عمل بینی می توان انجام داد؟

 • مصرف آبمیوه های طبیعی مثل اب آناناس به دلیل دارا بودن مواد مغذی و ویتامین های مختلف می تواند در سرعت بخشیدن به روند بهبودی و در نتیجه زودتر از بین رفتن تورم بینی بعد از عمل تاثیر بسزایی دارد.
 • استعمال دخانیات و مشروبات الکلی را تا بیشترین حد ممکن محدود نمایید. بسیاری از موادی که در این ترکیبات وجود دارند، می توانند با تاثیر گذاری بر روی میزان و سرعت بهبودی شما، مدت زمان ماندگاری تورم بینی را افزایش دهند.
 • استفاده از کمپرس سرد بر روی بینی و نواحی اطراف آن در ۴۸ ساعت اول تاثیر بسیار بالایی در کاهش تورم دارد.
 • فعالیت های ورزشی را محدود کرده و تا جای ممکن استراحت کنید.
 • هنگام خوابیدن سر خود را مقداری بالاتر از حالت عادی قرار دهید.

تمامی این اقدامات را می توانید تا یک هفته اول انجام دهید تا به کاهش سریع تر تورم بینی بعد از جراحی کمک کنید.

جراحی بینی دکتر حدادی
نمونه کار جراحی بینی دکتر شهریار حدادی؛ این خانم جوان تمایلی برای تغییر کردن بینی به میزان زیاد نداشتند و تنها می خواستند که بینی سربالایی داشته باشند.

آیا می توان با فین کردن، بینی را تمیز کرد؟

ممکن است به دلیل باقی ماندن ضایعات در داخل بینی مانند ترشحات و … در هفته های اول بعد از جراحی بینی دچار گرفتگی و انسداد لوله های بینی شوید. بسیاری از افراد با فین کردن سعی می کنند که بینی خود را از این ضایعات خالی کنند اما باید بدانید که تا چهار هفته اول بعد از جراحی بینی، فین کردن ممنوع است.

زمانی که گچ بینی باز می شود می توان بینی را تمیز کرد. بهترین راه برای تمیز کردن بینی، شست و شوی بینی با استفاده از سرم مخصوص است. جراح بینی توصیه ها و توضیحات لازم برای شستن بینی را در اختیار شما قرار خواهد داد. بنابراین لازم نیست که نگران باشید.

پس از جراحی بینی چطور می توان خوابید؟

برای ۴۸ ساعت بعد از جراحی بینی به بیماران پیشنهاد می شود که هنگام خوابیدن سر بالاتر از سطح بدن قرار گیرد. هنگام خواب به صورت طاق باز دراز بکشید و از کمپرس های یخ بر روی بینی استفاده شود. در شش هفته اول بعد از جراحی بینی نباید به روی شکم خوابید. معمولاً پیشنهاد می شود که در چهار هفته اول بعد از جراحی بینی به پشت یا همان طاق باز بخوابید.

جراحی زیبایی بینی در زنان
نمونه کار دکتر شهریار حدادی در زمینه جراحی بینی و چانه به صورت همزمان

انجام جراحی بینی چه تاثیری روی دیگر اعضای صورت دارد؟

یکی از مهم ترین مزیت های جراحی زیبایی بینی این است که در صورت انجام این عمل، حالت کلی صورت و ظاهر دیگر اعضا مانند لب ها، چشم ها و گونه ها نیز بهبود خواهند یافت. انجام جراحی بینی با از بین بردن قوز بینی و کاهش عرض بینی به درشت تر نشان داده شدن چشم ها، با رفع افتادگی نوک بینی به افزایش نمود لب ها در صورت و با کاهش کلی سایز بینی به برجسته تر نشان داده شدن گونه ها کمک شایان توجهی می کند.

آیا جراحی بینی خطرناک است؟

امروزه به دلیل پیشرفت علم پزشکی و روی کار آمدن بهترین جراحان بینی که دارای تجربه و مهارت بالایی در زمینه انجام رینوپلاستی هستند، خطرات و عوارض جراحی بینی تا کمترین حد ممکن کاهش پیدا کرده است. ممکن است شما برخی عوارض بعد از عمل بینی را تجربه کنید اما این مشکلات عموما طبیعی هستند و بعد از مدت کوتاهی از بین می روند.

جراحی بینی بسته بهتر است یا باز؟

نمی توان در این مورد بهتر و بدتری در نظر گرفت. چرا که مورد استفاده ی هر یک از این روش ها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال اگر بینی شما تغییرات زیادی نیاز نداشته باشد و همچنین اگر نخواهید برش و بخیه بر روی بینی تان ایجاد شود، می توان گفت که شما کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی بسته هستید.

در مقابل اگر بینی شما نیازمند ایجاد تغییرات گسترده ای باشد، جراح بینی ناگزیر می شود که عمل بینی را به روش باز پیش ببرد. در جراحی بینی باز، برشی در قسمت پایه بینی ایجاد می شود و سپس بافت بینی به سمت بالا برداشته می شود. به این صورت، دسترسی حداکثری برای جراح برای اعمال تغییرات لازم برقرار خواهد شد.

بعد از جراحی بینی اسپلینت تا چه مدت باید روی بینی قرار گیرد؟

پس از جراحی بینی اسپلینت روی بینی به مدت یک هفته بروی بینی قرار می گیرد و پس از گذشت یک هفته با تایید پزشک و توسط پزشک برداشته می شود و بعد از ان نیاز به زدن چسب بروی بینی است (پس از جراحی بینی در صورتی اسپلینت بروی بینی فشار وارد کرد می توانید کمی از طرفین آن را باز کنید تا شل تر بروی بینی قرار گیرد).

استفاده از تامپون پس از جراحی بینی تا چه زمانی نیاز است؟

بعد از گذشت ۴۸ ساعت از جراحی بینی، تامپون توسط پزشک برداشته می شود. از تامپون برای به عمل آوردن محافظت از بینی عمل شده استفاده می شود.

چسب بینی تا چند ماه باید مورد استفاده قرار بگیرد؟

برداشتن چسب بینی به نظر پزشک و همچنین نوع بینی بستگی دارد، معمولا چسب بینی با گذشت یک هفته بعد از جراحی بینی برداشته می شود و دوباره کار گذاشته می شود. بین یک تا سه ماه بعد از عمل باید چسب بر روی بینی قرار داشته باشد اما در جلسه معاینه بعد از عمل، پزشک به شما یاد خواهد داد که چگونه از آن پس خودتان چسب بینی را تعویض کنید.

مشکلات تنفسی بینی بعد از جراحی بینی طبیعی است؟

پس از جراحی بینی معمولا یک یا دو هفته به علت تورمات ناشی از جراحی، نفس کشیدن کمی دشوار می باشد که این امر جای هیچ گونه نگرانی ندارد و با گذشت زمان رفع می شود. در صورتی که مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی پایدار بودند و همچنان بعد از ماه ها رفع نشدند، می توانید برای معاینه به جراح مراجعت کنید.

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک با بهره گیری از بروز ترین و استاندارد ترین تجهیزات، تبحر خاصی در انجام جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه، جراحی بینی و بلفاروپلاستی دارند. بهترین جراح شکم در تهران با استفاده از بروزترین تکنیک ها به انجام جراحی می پردازد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و برقراری ارتباط با شماره تلفن ۰۹۲۱۳۵۸۵۴۵۶تماس حاصل نمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 818 کل بازدیدها

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ پروتز سینه

پرسش و پاسخ پروتز سینه

امروزه با توجه به اهمیت زیبایی اندام ها بسیاری از خانم ها خواستار بزرگ کردن و حجیم نمودن سینه های خود می باشند که برای انجام این کار جراحی پروتز سینه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از...

سوالات متداول لیپوساکشن

سوالات متداول لیپوساکشن

افتادگی و شل شدن پوست از عوارض لیپوساکشن می باشد؟ بستگی دارد، باید ذکر کرد که چنانچه به فوق تخصص پلاستیک زیبایی مراجعه شود، پوست کمتر دچار افتادگی و شل شدن واقع می شود. کاندیدای لیپوساکشن چه افرادی...

سوالات متداول در جراحی بینی استخوانی

سوالات متداول در جراحی بینی استخوانی

کبودی ایجاد شده بعد از جراحی بینی استخوانی به چه علت می باشد؟ در جراحی زیبایی بینی استخوانی برای دسترسی به ساختمان بینی برش هایی ایجاد می شود تا تغییرات لازم ایجاد شود، مانند هر جراحی دیگری زخم و...

سوالات متداول تزریق چربی در سینه

سوالات متداول تزریق چربی در سینه

سوالات متداول تزریق چربی در سینه سوالات متداول تزریق چربی در سینه آیا جراحی سینه ماندگار است ؟ برای جراحی سینه نمی توان به شکل مدت زمان ماندگاری را بیان کرد ، مدت زمان ماندگاری جراحی سینه بسته به...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۶ دیدگاه ها
 1. زهرا

  سلام خسته نباشید
  من ۳هفته عمل بینی انحام دادم الان چسب زدم جند بار ضربه خورده ک فقط درد داشته ولی بچه ام دستش ب بالای بینیم خورد هم درد داشت و هم احساس میکنم ب اندازه عدس یکم کوچکتر باد کرد و از رو چسب حس میکنم
  چکار کنم چه مشکلی پیش میاد

  پاسخ
 2. mnb. mnb

  سلام. من دوماهه بینیمو عمل کردم و به اندازه یک ماش روی تیغه بینیم بیرون زدگی استخوان هست. ب نظرتون رفع میشه یا باید عمل ترمیم انجام بدم؟

  پاسخ
 3. راضیه

  سلام من پیش شما عمل نکردم نمیدونم جواب سوالم بدین یا نه اما ممنون میشم راهنماییم کنین.
  من بینی گوشتی و استخونی داشتم وهمراه انحراف.
  ۹ ماه پیش عمل کردم و بعد عمل متوجه شدم سوراخ ها به طور واضح یکی نیست و مرتب پیش دکتر میرفتم اما چیزی نمیگفت خودمم یه بار گفتم گفت خودت از اول همینطور بودی قبل عملت.خیلی اذیت میشم اینجوری اخه خیلی فاحش اختلاف دارن دیروز رفتم پیش دکتر بهش گفتم . بهم گفت باید پنبه میزاشتی توی سوراخی ک تنگ تره و بهت گفتم درصورتی ک نگفت منم انجام ندادم . گفتم حالا چکار کنم . یه سوزن در اورد و به یوراخی ک تنگ تر بود چن بار تزریق کرد و یه پنبه داخلش گذاشت و بینیم رو چسب زد . گفتم سوزن چیه گفت سوراخ بینیت چسبندگی داشت سوزن زدم ک باز بشه تا بیست روز پنبه بزار و چسب بزن .
  خواستم بپرسم ایا همچین چیزی وجود داره ؟ ایا تاثیری داره ؟ شما پیشنهادتون له بیماراتون که همچین مشکلی دارن چیه .

  پاسخ
 4. سعید

  با سلام و ارادت
  بنده ماسور (ماساژ) هستم میخواستم بپرسم چه مدتی بعد از جراحی میتونم کار کنم و مشتری رو ماساژ بدم البته باید بیان کنم که من بیشتر در ماساژ به بدن مشتری فشار وارد میکنم چیزی رو بلند نمیکنم یا با فشار بدن مشتری رو نمیکشم
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.