جراحی بینی به همراه فیلم اتاق عمل جراحی زیبایی بینی | دکتر حدادی

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم همه ما برای یکبار هم که شده چهره خود را پس از جراحی بینی تصور کرده ایم. یا حتی به کمک اپلیکیشن ها و برنامه های مختلف بینی مان را ادیت کرده و چهره جدیدمان را ارزیابی کرده ایم. تاثیر عمل بینی بر زیبایی چهره ، آنقدر زیاد است که همه ما را برای انجام آن وسوسه میکند. اگر به تصاویر قبل و بعد کسانی که بینی شان را عمل کرده اند نگاهی بیندازیم ، این مسئله کاملا واضح و مبرهن است. حتی افراد بعد از جراحی کردن بینی شان ، اعتماد به نفس بیشتری پیدا میکنند. خلاصه بی دلیل نیست که رینوپلاستی پر طرفدارترین عمل زیبایی به حساب می آید. در این بخش می خواهیم شما را با جنبه های مختلف این عمل زیبایی پر متقاضی آشنا کنیم. دکتر شهریار حدادی ، جراح بینی تهران ، نکات لازم را با بیانی ساده در اختیارتان گذاشته است.

انواع جراحی بینی

بینی ها معمولا یا گوشتی یا استخوانی هستند. البته نامیدن آنها لزوما یک منبع علمی ندارد اما با توجه به ویژگی بینی معمولا با این عناوین خوانده می شوند. در اینجا توضیحی کوتاه در ارتباط با عمل بینی گوشتی و عمل بینی استخوانی به شما خواهیم داد.

جراحی بینی استخوانی

معمولا بینی های استخوانی دارای قوز خفیفی بر روی پل بینی هستند. بینی های استخوانی دارای غضروف زیاد و پوست نازک بوده و به راحتی عمل خواهند شد. به سبب ساختار محکمی که دارند ، فرم بینی های استخوانی بعد از عمل بسیار جذاب و زیبا می شوند.

نتیجه عمل بینی استخوانی

معمولا بینی های استخوانی گزینه های مناسبی برای جراحی بینی هستند. نتیجه جراحی بینی استخوانی بر روی آن ها یک بینی زیبا ، ظریف ، کوچک و متناسب با چهره خواهد بود. بینی های استخوانی مناسب ترین ساختار برای انواع مل های فانتزی و عروسکی به حساب می آیند ؛ زیرا استخوانی محکم و غضروفی بزرگ دارند و جراح بینی به خوبی می تواند تغییرات لازم را روی آن اعمال نماید.

البته که پیاده سازی مدل های عروسکی و خیلی فانتزی ، دیگر توسط بسیاری از جراحان توصیه نمی شود؛ زیرا باعث به وجود آمدن عوارض بلند مدت بعد از عمل بینی خواهد شد.

جراحی بینی گوشتی

ساختار بینی های گوشتی متشکل است از بافت غضروفی ضعیف و پوست ضخیم. نوک بینی نیز معمولا به شکل کوفته ای می باشد. این بینی ها فضای زیادی از صورت فرد را در بر گرفته اند. میتوان گفت عمل بینی های گوشتی در قیاس با بینی استخوانی ، چالش برانگیزتر هستند. زیرا این بینی ها غضروف کم و ضعیفی دارند و در مقابل دارای پوستی ضخیم هستند. برای عمل کردن بینی های گوشتی عموما پزشک می بایست بافت غضروفی بینی را تقویت کند و سپس به فرم دهی آن بپردازد.  البته نکته ای که در ارتباط با عمل دماغ باید دانست اینکه افرادی که قصد انجام جراحی بینی گوشتی دارند باید سطح انتظارات خود را تا جای ممکن پایین آورده و دید معقولی داشته باشند. زیرا بینی های گوشتی مانند بینی های استخوانی چندان به بینی های فانتزی تبدیل نمی شوند. نتیجه جراحی بینی بر روی بینی های گوشتی معمولا یک بینی طبیعی خواهد بود ، انتظار داشتن یک بینی فانتزی و یا بینی عروسکی را از این دسته بینی نداشته باشید .

نتیجه جراحی بینی گوشتی

با توجه به شرایطی که بینی های گوشتی دارند تورم بعد از عمل بینی مقداری بیشتر بوده و برای اینکه این افراد بخواهند نتیجه راینوپلاستی خود را ببینند باید صبر و تحمل بیشتری را به خرج دهند. چون پوست بینی گوشتی ضخیم می باشد، بهتر است که چسب بینی به طور مداوم زده شود؛ زیرا ترمیم پوست زمان بر خواهد بود.

عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی باید به گونه ایی باشد که ردی از جراحی بر روی بینی فرد باقی نمانده باشد و اطرافیان بیمار که وی را نمی شناسند متوجه عملی بودن بینی نشوند. در عمل بینی طبیعی سوارخ های بینی به اندازه خیلی زیاد کوچک نمی شوند و معمولا پشت بینی صاف می باشد و یا اینکه با ظرافت کار جراح ، قوسی بسیار کم بر روی بینی دیده می شود .در نچرال رینوپلاستی تغییر چندانی در نوک بینی ایجاد نشده و تنها ایرادات و تناسب آن با دیگر اجزای بینی بازسازی می شود و نوک بینی کوچک و یا به سمت بالا در صورت دیده نمی شود. شما می توانید در جلسه مشاوره با دکتر شهریار حدادی انتظارات خود را از جراحی بینی طبیعی بیان کنید. برای مثال همان طور که در تصویر زیر می بینید تمامی مشکلات بینی برطرف شده و در حین حال ظاهر بینی طبیعی باقی مانده و با صورت وی هماهنگی دارد.

عمل بینی ترمیمی

شاید شنیده باشید که بسیاری از افراد برای بار دوم و یا بیشتر بینی خود را عمل می کنند. این فرایند تحت عنوان جراحی بینی ترمیمی و یا عمل  بینی ثانویه صورت می گیرد که در واقع می تواند اشکالاتی که در رینوپلاستی اولیه به وجود آمده یا باقی مانده است را برطرف کند. عمل بینی ترمیمی علاوه بر اینکه می تواند ، مشکلات ظاهری را برطرف کند با هدف رفع مشکلات تنفسی که ناشی از عمل اولیه بینی می باشد نیز انجام پذیر است. رینوپلاستی بینی عمل شده پیچیدگی بیشتری دارد و حتما باید زیر نظر دکتر بینی متبحر انجام شود. نمونه ایی از عمل بینی ترمیم شده توسط دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک را در گالری سایت مشاهده کنید.

فیلم عمل بینی در تهران توسط دکتر حدادی

📍 توضیحات کیس جراحی بینی :

🔸 یک ماه بعد از جراحی بینی 🔸
میزان ورم قابل توجه هست
معمولا بعد از سه الی شش ماه ورم به صورت نسبی و بعد از 1 الی 2 سال به صورت کامل از بین میرود و فرم اصلی بینی مشخص میشود ⚜️

 

 

 

جراحی انحراف بینی

در واقع باید گفت بینی های کج و یا انحراف دار به دو دسته تقسیم بندی می شوند. یکی از مشکلاتی که در بسیاری از افراد به صورت خفیف و یا شدید می بینیم بینی های کج است که زیبایی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. جراح بینی این مشکل را بررسی می کند که آیا کجی بینی مربوط به ساختمان اصلی بینی است و تیغه بینی کج می باشد و یا اینکه کجی بینی تنها در ظاهر بینی دیده می شود .در صورتی که تیغه بینی به سمتی متمایل شده باشد معمولا فرد در تنفس خود مشکل پیدا می کند که با جراحی انحراف بینی (سپتوپلاستی) موقعیت اسکلت اصلی بینی بازسازی شده و به مقدار چشم گیری این مشکل برطرف می شود و اما در کسانی که در ظاهر بینی کجی دارند جراحی بینی رینوپلاستی با هدف زیبایی انجام می گیرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

انتخاب جراح بینی

اولین و مهم ترین نکته ای که باید مد نظر قرار دهید انتخاب جراح بینی مناسب است. ایشان نقش مهمی در نتیجه عمل بینی خواهد داشت. اگر پزشک عمل بینی شما مجرب باشد بی شک عملی موفقیت آمیز را پشت سر خواهید گذاشت.

برای شناخت دکتر بینی باید در مورد او تحقیق کنید. همچنین می توانید به مطب وی رفته و با دیدن بیماران او و مشاوره با او در این باره اطلاعات لازم را کسب کنید. بعد از اینکه با جراح بینی جلسه مشاوره ای تنظیم کردید، ایشان ، بینی شما را معاینه و بررسی خواهد کرد و نوع بینی تان را مشخص می کند. بعد از آن باید شما آزمایشات لازم را انجام داده و عکسبرداری از بینی تان انجام گیرد. سپس پزشک وقت عمل را تعیین خواهد کرد.

آزمایش های قبل از جراحی بینی

پیش از عمل بینی انجام آزمایش خون الزامی می باشد و دیگر موارد و تست هایی که جراح بینی برای شما تجویز می کند با توجه به مشکلات موجود در بینی است. در آزمایش های انجام شده سوابق تشنج ، هپاتیت و غیره بررسی می شود.

در آزمایش خون انجام شده كم خونی CBC، آزمایش های انعقادی خون PT – PTT ، مشکلات تیروئید ، قند خون ، اوره ، کراتین و دیگر موارد بررسی می شود. در صورتی که فرد دارای سابقه بیماری مشخصی باشد بعد از اینکه آزمایش ها به طور کامل انجام شد جراح بینی تشخیص می دهد که آیا فرد کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی می باشد یا خیر.

مراقبت های قبل از جراحی بینی

  • بهتر است بدانید که دو هفته قبل از عمل بینی نباید سیگار بکشید. همچنین دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف مشروبات الکلی بپرهیزید؛ زیرا جریان خون شما را مختل می کند.
  • در رابطه با قرص هایی که مصرف می کنید با پزشک جراحی بینی خود مشورت نمایید؛ زیرا مصرف برخی از آنها رقیق کننده خون هستند و احتمال خونریزی در حین رینوپلاستی را بالا می برد.
  • 8 ساعت قبل از عمل چیزی میل نکنید؛ زیرا باید ناشتا باشید. در روز عمل هم یک ساعت قبل از ساعت شروع عمل بینی در بیمارستان با کلینیک مربوطه حضور داشته باشید. بهتر است که یک همراه داشته باشید تا کارهای شما را انجام دهد. افراد زیر 18سال نیز باید رضایت نامه کتبی پدر را به همراه داشته باشند.

اقدامات بلافاصله بعد از جراحی بینی


بعد از اینکه از عمل زیبایی بینی به هوش آمدید بهتر است که مایعات بنوشید. سپس مرخص خواهید شد و به منزل می روید. بعد از رسیدن به شما توصیه می شود که دراز بکشید و یک هفته تا ده روز در رختخواب استراحت کنید تا بطور کامل به بهبودی برسید. برای خوابیدن از دو بالشت استفاده کنید تا سرتان کمی از بدنتان بالاتر باشد. دو سه روز اول بهتر است که از کمپرس یخ استفاده کنید تا ورم و کبودی های شما هر چه زودتر رفع شود. همچنین مراقب باشید که به بینی تان ضربه وارد نشود.

تغذیه بعد از عمل بینی


تغذیه بعد از جراحی بینی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بهتر است که بیشتر از مایعات استفاده کنید. زیرا غذاهای جویدنی و سفت به بینی شما فشار وارد می کنند. برای نوشیدن مایعات نیز از نی استفاده نکنید؛ زیرا مکیدن باعث می شود که به بینی تان فشار وارد شود و اذیت شوید. آب کرفس برای رفع کبودی و ورم صورت شما بسیار مفید است. بهتر است بیشتر آب میوه بخورید. سیب زمینی آب پز و سوپ نیز برای شما بسیار مفید است. بعد از شروع رژیم غذایی ، داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف نمایید.

ورزش بعد از جراحی بینی


بعد از عمل بینی باید فعالیت های سنگین را تا مدتی کنار بگذارید. البته بعد از دو هفته می توانید فعالیت های سبک را شروع کنید. بعد از یک ماه فعالیت های معمولی تان را آغاز کنید. پرداختن به پیاده روی سریع و ورزشهای سبک بعد از یک ماه مانعی ندارند. اما بهتر است چند ماه اول از شنا و انجام ورزشهای سنگین بپرهیزید. می توانید ورزشهای سنگین را بعد از شش ماه آغاز کنید. شایان ذکر است که ورزشهای رزمی مانند بوکس و تکواندو بهتر است بعد از یکسال انجام شود. زیرا در این ورزشها احتمال وارد شدن ضربه به صورت و بینی عمل شده زیاد است.

خارج کردن تامپون بینی


  • پس از سه روز از جراحی بینی باید برای برداشتن تامپون به مطب پزشک رفته و تامپون های داخلی بینی تان را دربیاورید.
  • بعد از برداشتن تامپون ها می توانید از پمادها، قطره و سرم شستشویی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید.
  • پس از یک هفته باید برای برداشتن گچ بینی به مطب پزشک بروید. قبل از رفتن به مطب بهتر است که به حمام بروید تا گچ بینی تان به خوبی خیس بخورد و به راحتی برداشته شود.
  • بعد از اینکه گچ بینی تان را برداشتید پزشک بر روی بینی شما چسب می زند.
 

آیا عمل کردن بینی خطرناک است؟

جراحی بینی از جمله پروسه های کم خطر بوده و برای اکثر افراد انجام پذیر است. طبیعی است که وجود برخی بیماری های زمینه ای که میزان سطح سلامت فرد را کاهش می دهند ، در این امر چالش ایجاد کنند اما لزوما به معنای خطرناک بودن عمل بینی و عدم انجام آن نمی باشد. در این شرایط ابتدا افراد برای کنترل بیماری به متخصص مراجعه می کنند و اقدامات لازم در این زمینه را دریافت می نمایند. زمانی که بیماری تحت کنترل باشد ، جراحی بینی بدون چالش و مانع خاصی انجام می شود. افرادی که به بیماری های قلبی دچار هستند ، مبتلایان به دیابت ، افرادی مشکلات انعقادی خون دارند و بیماران دیگر از این دست ، حتما جراح بینی خود را از وضعیت شان آگاه بسازند.

هزینه عمل بینی چقدر است ؟

بی شک هزینه در انجام یا عدم انجام یک فرایند ، امر تعیین کننده ای است و نمی توان منکر آن شد. معین نمودن هزینه جراحی بینی با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی از سوی جراح به بیمار اعلام می شود. میزان پیچیدگی عمل ، تکنیک جراحی ، تخصص جراح و حتی منطقه جغرافیایی از جمله عوامل تعیین کننده هستند. برای اینکه هزینه عمل بینی به طور دقیق مشخص گردد ، پیشنهاد می شود به یک پزشک فوق تخصص مراجعه نموده و به طور حضوری با ایشان مشاوره ای داشته باشید. جراح پس از انجام معاینه و ارزیابی های لازم ، مبلغ نهایی را پرداخت می کنند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email