logo

جای بخیه ابدومینوپلاستی

فهرست محتوا
Rate this post

جای بخیه ابدومینوپلاستی

در صورتی که قصد انجام جراحی ابدومینوپلاستی دارید باید بدانید که اسکار و جای بخیه ابدومینوپلاستی بسیار متداول است. با این حال فرد می تواند اقداماتی انجام دهد که به بهبود ظاهر این اسکار ها کمک کند. اقداماتی که قبل و بعد از جراحی انجام می گیرند همگی در شدت نمایان بودن اسکارها تاثیر می گذارند.

اقدامات قبل از جراحی ابدومینوپلاستی برای جلوگیری از جای بخیه

زمانی که جراح خود را انتخاب می کنید بهتر است که نگاهی به عکس های قبل و بعد از جراحی وی بیندازید تا نتیجه جراحی ها را مشاهده کنید و شدت اسکارهای به جای مانده را ببینید. قبل از جراحی با پزشک خود درباره اسکارهایی که بعد از جراحی به جای می ماند صحبت کنید. در مورد نگرانی های خود در این رابطه و اقداماتی که می توانید برای بعد از جراحی انجام دهید، صحبت کنید.

جراحی ابدومینوپلاستی به دو صورت وی V شکل و یو U شکل انجام می گیرد. اسکار ایجاد شده در زیر شورت و یا بیکینی مخفی می شود. البته می توانید از پزشک خود درباره محل دقیق برش بپرسید.

یکی از راه هایی که می تواند به بهبود جای بخیه و اسکار کمک کند ترک کردن سیگار برای مدت شش هفته قبل از جراحی است. سیگار کشیدن جریان خون را کاهش می دهد و سرعت بهبود را به تعویق می اندازد.

جای بخیه ابدومینوپلاستی
جای بخیه ابدومینوپلاستی

اقدامات بعد از ابدومینوپلاستی برای بهبود جای بخیه

دنبال کردن اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی که جراح به بیمار می گوید، اهمیت بسیار بالایی دارد. برخی از نکات اصلی که باید بعد از این جراحی انجام دهید به شرح زیر است:

– سعی کنید بلافاصله بعد از جراحی راه بروید. به این ترتیب تورم ناحیه جراحی کاهش می یابد و احتمال ایجاد لخته خونی به مراتب کم تر می شود.

– برای مدت حداقل شش هفته از مصرف دخانیات بپرهیزید.

– از یک رژیم غذایی سالم بهره ببرید. تا جای ممکن مایعات مصرف کنید و از میوه های تازه و سبزیجات غافل نشوید.

– از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید و هیچ گونه فعالیت شدید فیزیکی برای مدت شش هفته انجام نشود.

– هیچ گونه فعالیت بدنی که منجر به کشیدن ، خم شدن یا فشار دادن به شکم می شود انجام نگردد.

– از انجام فعالیت های جنسی برای مدت سه هفته بعد از جراحی خودداری شود.

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک با بهره گیری از بروز ترین و استاندارد ترین تجهیزات، تبحر خاصی در انجام جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه، جراحی بینی و بلفاروپلاستی دارند. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و برقراری ارتباط با شماره تلفن ۰۹۲۱۳۵۸۵۴۵۶تماس حاصل نمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مصرف ویتامین e موضعی برای بهبود جای بخیه

برخی از کارشناسان بر این باورند که مالیدن ویتامین e بر روی جای بخیه می تواند به بهبود ظاهر و مرطوب کردن جای بخیه کمک کند. مطمئن باشید که از ویتامین e خالص استفاده کنید. از این روغن باید حداقل یک بار در روز استفاده شود و بعد از چندین ماه نتیجه آن را می توانید مشاهده کنید. در صورتی که به این ماده حساسیت دارید سریعاً مصرف آن را قطع کنید.

استفاده از ضد آفتاب برای جلوگیری از پر رنگ شدن جای بخیه

استفاده از ضد آفتاب بر روی جای بخیه برای مدت حداقل یک سال اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا جای بخیه به اشعه آفتاب به شیوه متفاوتی عکس العمل نشان می دهد.

منبع : https://www.healthline.com/health/tummy-tuck-scars#if-you-still-experience-scarring

شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *