09213585456 info@drhaddadi.ir
دکتر شهریار حدادی / جراحی زیبایی صورت / تاثیر سیگار بر جراحی بینی

 153 کل بازدیدها

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تاثیر سیگار بر جراحی بینی

تاثیر سیگار بر جراحی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی در کشور ما محبوبیت خاص خود را دارد ، هرروز به تعداد این اشخاص اضافه می شود .

جراحی زیبایی بینی علاوه برافزایش اعتماد به نفس ، شکل ظاهری بینی را تغییر می دهد و مشکلات آن را برطرف می کند.

جراحی زیبایی بینی فقط یک عمل زیبایی نیست بلکه مشکلات تنفسی را می توان با جراحی  بینی برطرف می کند .استعمال سیگار و دخانیات بر نتیجه جراحی بینی تاثیر می گذارد ، علت این امر نیکوتین می باشد ، نیکوتین موجود در سیگار  سبب می شود که درمان و بهبودی به تاخیر بیافتد .

میزان عفونت و عارضه بیهوشی در اشخاص سیگاری بیشتر می باشد ، دکتر حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک به اشخاص توصیه می کند اگر قصد انجام جراحی زیبایی را دارند حتما از استعمال سیگار و دخانیات اجتناب بورزند .

برای اینکه نتیجه جراحی بینی در اثر استعمال سیگار تحت تاثیر قرار نگیرد توصیه می شود که ۲ الی ۴ هفته قبل از جراحی زیبایی بینی از استعمال آن پرهیز کنید .

تاثیر سیگار بر جراحی بینی

طبق تجربیاتی که دکتر حدادی فوق تخصص جراحی بینی داشته اند ، بهبودی و درمان در اشخاص غیرسیگاری نسبت به اشخاص سیگاری بسیار سریع تر بوده است ، علاوه بر استعمال سیگار و دخانیات اشخاص باید از مصرف چسب های نیکوتینی نیز اجتناب بورزند.

برای دانستن اطلاعات کامل در خصوص جراحی زیبایی بینی می توانید مراقبت های قبل از عمل را مطالعه نمایید ، مراقبت های قبل از عمل به اشخاص کمک می کند که پس از جراحی زیبایی بینی نتاج بهتری را از جراحی بگیرند .

علت تاثیر گذاری استعمال سیگار و چسب های بینی در نتیجه جراحی بینی وجود نیکوتین موجود در آنها است .

علت تاثیرگذاری نیکوتین بر جراحی بینی :

بسیاری از اشخاص از دکتر حدادی فوق تخصص جراحی بینی سوال می کنند که چرا سیگار بر جراحی بینی تاثیر گذار است ؟

دکتر حدادی فوق تخصص جراحی بینی در پاسخ به این سوال بیان کرده اند که غدد کلیوی به دلیل نیکوتین سیگار تحت تاثیر قرار گرفته ، که این امر سبب تحریک شدن فعالیت هورمون ها می شود ، هورمون های نوراپینفرین و اندروفین از جمله هورمون های هستند که با استعمال سیگار تحت تاثیر قرار می گیرند .

لازم به ذکر است دو هورمون بیان شده در بدن نقشه کاهش درد را دارند ، در زمان نقاهت این هورمون ها تحت تاثیر قرار می گیرند ودر عملکرد آنها کمی تاخیر پیش می آید ، حال اگر بیمار به استعمال سیگار و دخانیات بپردازد این اختلال این هورمون ها در کاهش درد بیشتر شده در نتیجه بیمار نسبت به سایر اشخاص دیرتر بهبودی لازم را کسب می کند .

عملکرد نوراپینفرین :

منقبض شدن رگ های خونی توسط هورمون نوراپینفرین می باشد ، استعمال سیگار و دخانیات سبب می شود که خون به سختی به بافت ها برسد در نتیجه اختلال در بهبودی بدن شخص  به وجود می آید .

مصرف سیگار باعث شده پروتئین ها در بدن به شکل زخم های زننده ای که بسیار آزاردهنده است شکل گیرد ، که این امر علاوه برتاخیر روند بهبودی سبب ایجاد زخم می شود .

استعمال سیگار بر فشار خون و سرخرگ ها نیز تاثیر گذار است ، با عدم مصرف سیگار قبل از جراحی بینی علاوه بر کاهش فشار خون ، سرخرگها باز می شود و شخص پس از جراحی بینی با موفقیت می تواند این جراحی را از سر بگذراند .

برخی از خدمات دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک  و  زیبایی :

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی سینه

پروتز سینه

لیپوماتیک

جراحی پلک

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص جراحی زیبایی بینی با دکتر حدادی فوق تخصص جراحی بینی در میان بگذارید .

شماره ی تماس :

۰۹۲۱۳۵۸۵۴۵۶

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
باتشکر، مدیریت سایت دکتر حدادی
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

 154 کل بازدیدها

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پل بینی چیست؟

پل بینی چیست؟

پل بینی شما ناحیه استخوانی در بالای بینی شما است. اگر پل بینی پایینی دارید، آن ناحیه صاف است و بیرون زده نیست. درجه صافی می تواند بسته به فرد متفاوت باشد. یک بیماری عفونی یا اختلال ژنتیکی گاهی اوقات...

مراقبت بعد از لیفت صورت

مراقبت بعد از لیفت صورت

بعد از جراحی لیفت صورت باید مراقبت های لازم صورت گیرد تا بهترین نتیجه از این جراحی دریافت شود در ابتدا در این قسمت توضیح کوتاهی در رابطه با جراحی لیفت صورت داده می شود و پس از آن مراقبت های بعد از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.