شهریار حدادی

اسپلینت بینی

اسپلینت بینی 

بعد از جراحی زیبایی بینی برای محافظت از بینی اسپلینت بروی بینی توسط جراح گذاشته می شود، اسپلنیت هایی که بعد از جراحی مورد استفاده قرار می گیرند در دو نوع می باشند یک اسپلینت که در داخل بینی گذاتشه می شود دو اسپلینتی که بروی بینی گذاشته می شود

جراحی بینی

وظیفه اصلی که اسپلینیت داخل و خارج بینی دارد جلوگیری از جابه جایی بافت هایی مختلف و محکم کردن بینی است، به همین علت است اسپلینتی که در پایان جراحی بینی مورد استفاده قرار می گیرد دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد .

اسپلینتی که بروی بینی قرار می گیرد بدلیل اینکه وظیفه محافظت از بینی را بر عهده دارد از مواد پلاستیکی محکم یا گچ ساخته شده است که دارای استحکام بالایی می باشد ، این اسپلینت ها به گونه ای طراحی شده اند که در اثر حرارت نرم می شوند و بعد از سرد شدن محکم می شوند ، اسپلینت توسط جراح با استفاده از حرارت و قرار دادن در آب گرم شکل دهی می شود و بروی بینی گذاشته می شود .

وظیفه اصلی اسپلینیت های که بروی بینی گذاشته می شود جلوگیری از جابه جایی استخوان ها و محافظت از بینی در زمان ضربه است، در روز های اولیه بعد از جراحی بینی بسیار حساس می باشد و هیچگونه ضربه ای به آن نباید وارد شود . اسپلینت هایی که بروی بینی گذاشته می شود در کاهش تورم بعد از جراحی که یک امر طبیعی است نقش مهمی را ایفا می کنند .

 معمولا در حین جراحی برای فرم دهی به بینی استخوان شکسته می شود و در جایگاه جدیدی قرار می گیرد ، در نگاه داشتن استخوان در جایگاه جدید اسپلینت نقش مهمی را ایفا می کند .

همانطور که گفته شده یک نوع دیگر اسپلینتی که مورد استفاده قرار می گیرد اسپلینت های داخلی هستند که در دو طرف تیغه بینی قرار می گیرند و از مواد پلاستیکی نرمی ساخته شده اند . در هر سوراخ بینی به منظور محکم کردن غضروف ها و تیغه میانی بینی یک اسپلینت داخلی قرار می گیرد .

توصیه های لازم

به هیچ عنوان نباید بعد از جراحی به اسپلینت داخلی یا خارجی بینی دست زده شود و هر دو این اسپلینت ها در زمان تعیین شده باید توسط جراح برداشته شوند . در مدت زمانی که اسپلینت در داخل و خارج بینی است به هیچ عنوان نباید خیس شود اما قبل از مراجعه بد نیست که کمی خیس نمایید تا بتوان راحت تر اسپلینت را از روی بینی برداشت .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص پلاستیک و زیبایی

 

شهریار حدادی

drhaddadi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...