09213585456 info@drhaddadi.ir
دکتر شهریار حدادی / جراحی زیبایی صورت / اسپلینت بینی

 279 کل بازدیدها

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

اسپلینت بینی

اسپلینت بینی 

بعد از جراحی زیبایی بینی برای محافظت از بینی اسپلینت بروی بینی توسط جراح گذاشته می شود، اسپلنیت هایی که بعد از جراحی مورد استفاده قرار می گیرند در دو نوع می باشند یک اسپلینت که در داخل بینی گذاتشه می شود دو اسپلینتی که بروی بینی گذاشته می شود

جراحی بینی

وظیفه اصلی که اسپلینیت داخل و خارج بینی دارد جلوگیری از جابه جایی بافت هایی مختلف و محکم کردن بینی است، به همین علت است اسپلینتی که در پایان جراحی بینی مورد استفاده قرار می گیرد دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد .

اسپلینتی که بروی بینی قرار می گیرد بدلیل اینکه وظیفه محافظت از بینی را بر عهده دارد از مواد پلاستیکی محکم یا گچ ساخته شده است که دارای استحکام بالایی می باشد ، این اسپلینت ها به گونه ای طراحی شده اند که در اثر حرارت نرم می شوند و بعد از سرد شدن محکم می شوند ، اسپلینت توسط جراح با استفاده از حرارت و قرار دادن در آب گرم شکل دهی می شود و بروی بینی گذاشته می شود .

وظیفه اصلی اسپلینیت های که بروی بینی گذاشته می شود جلوگیری از جابه جایی استخوان ها و محافظت از بینی در زمان ضربه است، در روز های اولیه بعد از جراحی بینی بسیار حساس می باشد و هیچگونه ضربه ای به آن نباید وارد شود . اسپلینت هایی که بروی بینی گذاشته می شود در کاهش تورم بعد از جراحی که یک امر طبیعی است نقش مهمی را ایفا می کنند .

 معمولا در حین جراحی برای فرم دهی به بینی استخوان شکسته می شود و در جایگاه جدیدی قرار می گیرد ، در نگاه داشتن استخوان در جایگاه جدید اسپلینت نقش مهمی را ایفا می کند .

همانطور که گفته شده یک نوع دیگر اسپلینتی که مورد استفاده قرار می گیرد اسپلینت های داخلی هستند که در دو طرف تیغه بینی قرار می گیرند و از مواد پلاستیکی نرمی ساخته شده اند . در هر سوراخ بینی به منظور محکم کردن غضروف ها و تیغه میانی بینی یک اسپلینت داخلی قرار می گیرد .

توصیه های لازم

به هیچ عنوان نباید بعد از جراحی به اسپلینت داخلی یا خارجی بینی دست زده شود و هر دو این اسپلینت ها در زمان تعیین شده باید توسط جراح برداشته شوند . در مدت زمانی که اسپلینت در داخل و خارج بینی است به هیچ عنوان نباید خیس شود اما قبل از مراجعه بد نیست که کمی خیس نمایید تا بتوان راحت تر اسپلینت را از روی بینی برداشت .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص پلاستیک و زیبایی

برخی از خدمات شهریار حدادی :

با انجام خدمات :

جراحی بینی

لاغری و پیکرتراشی : ( لیپوماتیک ، ابدومینوپلاستی و….

جراحی سینه ( لیفت سینه ، پروتز سینه ، ژنیکوماستی و…

 280 کل بازدیدها

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پل بینی چیست؟

پل بینی چیست؟

پل بینی شما ناحیه استخوانی در بالای بینی شما است. اگر پل بینی پایینی دارید، آن ناحیه صاف است و بیرون زده نیست. درجه صافی می تواند بسته به فرد متفاوت باشد. یک بیماری عفونی یا اختلال ژنتیکی گاهی اوقات...

مراقبت بعد از لیفت صورت

مراقبت بعد از لیفت صورت

بعد از جراحی لیفت صورت باید مراقبت های لازم صورت گیرد تا بهترین نتیجه از این جراحی دریافت شود در ابتدا در این قسمت توضیح کوتاهی در رابطه با جراحی لیفت صورت داده می شود و پس از آن مراقبت های بعد از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.