09213585456 info@drhaddadi.ir
دکتر شهریار حدادی / جراحی زیبایی صورت / کوچک کردن سوراخ های بینی

 515 کل بازدیدها

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

کوچک کردن سوراخ های بینی

کوچک کردن سوراخ و پره‌های بینی با جراحی

از آنجایی که زیبایی چهره بسیار پر اهمیت است و بینی از اعضای مهم آن است که براین زیبایی بسیار تاثیر دارد سبب شده است که بسیاری از افراد برظاهر بینی و مناسب بودن آن از جهت های مختلف بسیار توجه کنند. بزرگ یا عریض بودن پره‌ها و سوراخ‌های بینی یکی از مشکلاتی است که برخی بیماران با آن مواجه هستند که این بزرگی ممکن است به خاطر عوامل ژنتیکی، بین برخی از از نژادها و  برخی از افراد شایع تر باشد. می توان با استفاده از جراحی بینی که به عنوان جراحی اصلی و اولیه برای کوچک کردن سوراخ بینی و کم کردن پهنای آن و یا از جراحی ترمیمی به عنوان جراحی دوم برای برطرف کردن این چالش استفاده کرد.

جراحی بینی

آناتومی پره‌ها و سوراخ‌های بینی

بافت چربی و فیبروزی زیاد در ناحیه نوک بینی سبب می شود که پره های بینی ضخیم بوده و نوک بینی گوشتی دیده شود.

کوچک کردن پایه‌ی پره‌ی بینی

می توان با عمل جراحی بینی ، بینی هایی که دارای پایه ی پهنی هستند را اصلاح کرد. حتی می توان از این عمل نیز برای برطرف کردن عدم تقارن بین شکل پره ها و سوراخ های بینی نیز استفاده کرد.

قبل از جراحی

پزشک قبل از عمل جراحی فرم بینی، میزان برآمدگی، میزان بازشدگی پره‌های بینی، تناسب کلی بین اجزای صورت، ضخامت  پوست بینی ، زمینه‌های نژادی و ژنتیکی، انسجام بافت غضروفی بینی بیمار را بررسی کرده  خواسته‌ها و انتظارات بیمار که بسیار حائز اهمیت است را نیز می پرسد.

تکنیک‌های کوچک کردن سوراخ بینی

برش لبه پایینی پره بینی

برداشتن قسمت کوچکی از بافت لبه های سوراخ بینی، در محل اتصال سوراخ های بینی به گونه ها یکی از راه‌های کوچک کردن سوراخ بینی است اما جا ماندن جای زخم جراحی یکی از نگرانی‌های احتمالی بیماران در مورد این جراحی می باشد.

ایجاد برش در دهانه‌ی سوراخ بینی

با ایجاد برش‌های لوزی شکل در دیواره داخلی سوراخ بینی و پره‌های بینی جراحان می توانند سوراخ‌های بینی بیمار را کوچک کنند.که اغلب جراحان این روش را به دلیل اینکه جای زخم درون سوراخ بینی پنهان می شود استفاده می کنند.

ایجاد برش ترکیبی

در مواردی که نیاز است که سوراخ بینی به مقدار بسیار زیادی کوچک شود جراحان از روش های ترکیبی استفاده می کنند که این روش یکی از بهترین موارد می باشد.

بهبودی

برای برطرف شدن تورم بینی بهتر است از کمپرس سرد استفاده کرد و برای تسکین درد نیز از استامینوفن استفاده نمائید

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص پلاستیک و زیبایی

برخی از خدمات شهریار حدادی :

با انجام خدمات :

جراحی بینی

لاغری و پیکرتراشی : ( لیپوماتیک ، ابدومینوپلاستی و….

جراحی سینه ( لیفت سینه ، پروتز سینه ، ژنیکوماستی و…

 

 516 کل بازدیدها

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پل بینی چیست؟

پل بینی چیست؟

پل بینی شما ناحیه استخوانی در بالای بینی شما است. اگر پل بینی پایینی دارید، آن ناحیه صاف است و بیرون زده نیست. درجه صافی می تواند بسته به فرد متفاوت باشد. یک بیماری عفونی یا اختلال ژنتیکی گاهی اوقات...

مراقبت بعد از لیفت صورت

مراقبت بعد از لیفت صورت

بعد از جراحی لیفت صورت باید مراقبت های لازم صورت گیرد تا بهترین نتیجه از این جراحی دریافت شود در ابتدا در این قسمت توضیح کوتاهی در رابطه با جراحی لیفت صورت داده می شود و پس از آن مراقبت های بعد از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.