پروتز گونه ، بهترین تکنیک برجسته سازی گونه ها | دکتر حدادی

 اگر به دنبال یک تغییر چشمگیر در چهره خود هستید و میخواهید زیباتر و جوانتر به نظر برسید ، پروتز گونه می تواند یک گزینه خوبی باشد ؛ البته در صورتی که گونه هایتان برجستگی لازم را نداشته باشند. روش های متعددی برای برجسته کردن گونه ها وجود دارد ؛ از راه های خانگی گرفته تا تزریقات زیبایی. اما با توجه به نتایج رضایت بخش و طبیعی جراحی پروتز گونه ، این عمل برای رسیدن به مشخصه زیبایی مذکور ، در میان بانوان محبوب و پرطرفدار شده است. جالب است بدانید که تکنیک برجسته کردن گونه ها با پروتز ، بیش از 60 سال قدمت دارد و به مرور زمان پیشرفته تر شده است. این امر حاکی از آن است که این جراحی توانسته انتظارات را برطرف کند و تا به امروز از عمل های زیبایی محبوب به حساب آید. می خواهیم شما را با تمام جوانب عمل پروتز کردن گونه ها آشنا کنیم. اگر می خواهید اطلاعات کاملی درباره پروتز گونه کسب کنید یا قصد انجام این جراحی را دارید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید و به گفته های دکتر شهریار حدادی دقت نمایید.
 
 
پروتز گونه - دکتر شهریار حدادی
 

پروتز گونه چیست؟

پروتز گونه ، یکی از روش های زیبایی برای برجسته سازی لپ و گونه و خوش فرم کردن صورت است که اغلب برای افرادی که به هردلیلی برجستگی و زاویه لازم را در صورت خود ندارند ، به انجام می رسد. ایمپلنت های گونه از مواد ترکیبی مختلفی ساخته می شود ؛ از مواد نسبتا سخت تا مواد انعطاف پذیر متغیر. همچنین پروتز ها در ابعاد و اشکال مختلفی عرضه می شوند که جراح بتواند برای صورت های مختلف ، نوع مناسب را بکار بگیرد. عموما جنس پروتزهای گونه از سیلیکون می باشد.

در کلینیک پزشکی دکتر شهریار حدادی عمل پروتز گونه با دقت و حساسیت فراوان همراه با نتایج درخشان انجام می‌شود و ایمپلنت گونه به صورتی قرار می‌گیرد که با عضلات طبیعی صورت تداخل نداشته باشد. این نتایج، طبیعی به نظر می رسد و بیماران طیف کاملی از حالات چهره خود را حفظ می کنند. در این مقاله به چگونگی عمل پروتز گونه و مزایای این عمل اشاره خواهیم کرد.

دیگر نکته شایان ذکر این است که شما می توانید این فرایند را به دیگر جراحی های زیبایی صورت ، همچون لیفت صورت ، به صورت همزمان به انجام برسانید.

پروتز-گونه

مزایای پروتز گونه

این جراحی زیبایی دارای مزایای فراوانی است که در ادامه به مهم ترین موارد آن اشاره میکنیم :

  • برجسته سازی گونه‌ ها بدون افزایش وزن

بعضی افراد برای داشتن گونه ها بزرگ و برجسته ، باید صورت پری داشته باشند که مستلزم افزایش وزن است. اما با وجود تکنیک عمل پروتز گونه دیگر نیازی به انجام این کار نیست و بدون تغییر وزن و چاق شدن ، گونه هایتان به فرم دلخواه می رسند.

  • عمل ساده و سرپایی

 یکی از مهم‌ ترین مزایای پروتز گونه ، روند آسان این عمل می‌باشد که مدت زمان آن حدود یک ساعت در نظر گرفته می شود.

  • مناسب برای اکثر افراد

با توجه به بی خطر بودن جراحی پروتز کردن گونه ، همه افرادی که از سلامت مطلوب برخوردار هستند ، می توانند بدون نگرانی تحت این پروهس قرار بگیرند.

  • ترمیم‌ نواحی استخوانی گونه

انجام پروتز گونه می‌تواند استخوان‌های موجود در این بخش را به طور کامل بپوشاند و به بازسازی گونه‌های استخوانی و لاغر بپردازد

 
برجسته-سازی-گونه

 

کاربرد پروتز گونه

  • افزایش حجم گونه و لاغری صورت که در اثر بالا رفتن سن، لاغر شدن صورت یا کاهش وزن صاف و افتاده شده است.
  • بهبود برآمدگی استخوان گونه
  • بهبود تقارن و توازن صورت
  • مناسب برای افرادی که بر اثر تصادف و بیماری گونه یا قسمتی از صورت خود را از دست داده اند
  • قابلیت خارج کردن پروتز از صورت
پروتز گونه

 

عمل پروتز گونه چگونه انجام می‌شود؟

انجام عمل پروتز گونه باید تحت نظر بهترین جراح پلاستیک که تخصص و تجربه کافی در زمینه این جراحی را دارد، صورت گیرد تا نتایج مطلوبی را برای بیمار ایجاد کند. این عمل با بی حسی موضعی آغاز می‌شود. ماده بی حسی در موضع تحت جراحی اعمال می شود تا فرد هنگام ایجاد برش ، دردی را متحمل نشود.

با توجه به محل قرار گیری ایمپلنت گونه ، جراح موضع هدف را برش می دهد. سپس از طریق برش ایجاد شده ، پروتز مناسب را به محل وارد می کند. بعد از جایگذاری پروتز گونه به طور کامل و صحیح ، محل برش ها با استفاده از نخ بخیه جذبی ، بسته می شوند.

انجام این عمل باید در مکان استریل شده صورت گیرد و استفاده از ابزار بهداشتی در انجام این عمل اهمیت بسیاری دارد. عمل پروتز گونه در کلینیک پزشکی دکتر شهریار حدادی با رعایت تمامی نکات در محيط کاملا بهداشتی انجام می‌گیرد تا نتایج مطلوب و رضایت بخشی را برای بیماران به ارمغان آورد.

مراقبت‌ های پس از عمل پروتز گونه

در روز‌های ابتدایی بیمار در ناحیه‌ جراحی شده ، دچار کبودی و ورم می‌شود که پس از گذشت چند روز این حالت به مرور رفع خواهد شد. تمامی اثرات جانبی که در عمل پروتز گونه مشاهده شده به طور کلی پس از سه هفته کاملا برطرف می‌شود و اثری از آن باقی نمی‌ماند. رعایت توصیه‌ ها و مصرف دارو های تجویز شده توسط پزشک متخصص در بهبودی پس از عمل بسیار موثر می‌باشد. 

 بهتر است بیمار در این دوره از مصرف غذاهایی که دارای ادویه‌ زیاد هستند خودداری نمایند و از غذاهای مایع و نوشیدنی های خنک استفاده نمایید. توصیه می‌شود در صورت مشاهده کبودی و ورم، کمپرس یخ به مدت 48 ساعت در این ناحیه قرار گیرد. مدت زمانی که برای قرار گرفتن کمپرس سرد در محل تزریق در نظر گرفته شده است معمولا دو شبانه روز می‌باشد. مصرف داروهایی که توسط پزشک تجویز شده است در بهبود سریع‌ بیمار موثر خواهد بود.

به منظور کسب بهبودی کامل پس از عمل پروتز گونه از دست‌کاری ، انجام مالش در قسمت پروتز شده و قرار دادن فشار زیاد در این ناحیه جلوگیری شود. عمل به دستورالعمل‌های پزشک متخصص در ایجاد وضعیت مطلوب برای بیمار بسیار موثر است. انجام تمامی نکات مراقبتی پس از عمل پروتز، نتیجه مطلوب فوری را برای بیماران به دنبال خواهد داشت.

به حد کافی استراحت داشته باشید. در طول ۲ هفته بعد از عمل جراحی حداقل ترین میزان فعالیت بدنی را داشته باشید. یک روز بعد از انجام عمل جراحی پروتز گونه شما میتوانید دوش بگیرید و یا اینکه صورت و موهایتان را بشویید. در صورتی که درد با مسکن تجویزی کنترل نمی گردد؛ می توانید هر چهار ساعت علاوه بر داروهای تجویزی استامینوفن مصرف کنید.

 

جراحی-گونه

 

آیا نتیجه پروتز گونه دائمی است؟

نتیجه حاصل از جراحی ایمپلنت گونه دائمی می‌باشد و به صورت‌ های مختلفی انجام می‌شود. همانطور که پیش تر گفته شده ، جنس ایمپلنت های گونه از سیلیکون بوده که با بدن سازگاری داشته و پس از جراحی مشکلی را پدید نمی آورد. همچنین به سبب مقاومت بالای آن ها ، به راحتی آسیب پذیر نمی باشند.

می تواند گفت اکثر افراد ، بعد از یکبار جراحی ، به عمل مجدد یا تعویض پروتز گونه نیازی پیدا نخواهند کرد ؛ مگر آنکه فرد دیگر به وجود پروتزهای گونه ، تمایل نداشته باشد.

 استفاده از ماده نامرغوب در انجام عمل پروتز، برخی واکنش‌های پوستی را به دنبال خواهد داشت و ممکن است در حجم پروتز تغییراتی ایجاد شود و مانع از ماندگاری طولانی مدت آن بر روی گونه بیمار گردد. به هر میزان که از مواد با کیفیت در انجام عمل پروتز استفاده شود ماندگاری بیشتری دارد و چهره طبیعی‌ تر جلوه می‌ کند.

معایب پروتز گونه

 پس از عمل، در محل قرارگیری پروتز  کبودی‌ هایی روی پوست ايجاد می‌شود و بخش‌های برش خورده حالت متورم پیدا می‌کنند که پس از گذشت چند هفته این وضعیت از بین می‌رود. قرارگیری مناسب پروتزها بر روی گونه از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید این عمل توسط پزشک متبحر صورت گیرد ؛ زیرا ممکن است تقارن صحیح در چهره بیمار ایجاد نشود و عواقبی را در پی داشته باشد.

خلاصه مقاله

عمل زیبایی پروتز گونه، امروزه در سراسر جهان گسترش یافته است و افراد می‌توانند در صورت عدم رضایت از گونه‌های خود و کسب جذابيت بیشتر در چهره، نسبت به انجام این عمل اقدام کنند. عمل پروتز گونه با استفاده از ابزار تخصصی در محیطی کاملا بهداشتی انجام می‌گیرد. این عمل بسیار ساده می‌ باشد و نتیجه آن در کمترین زمان ممکن در حدود ۳ الی ۴ هفته قابل مشاهده خواهد بود. مهارت‌های پزشک در ایجاد نتیجه مطلوب بعد از عمل بسیار موثر است و توصیه می‌شود بیماران برای انجام این عمل به پزشک متخصص و با تجربه در این حوزه رجوع کنند.

 انجام عمل برجسته سازی گونه علاوه بر دارا بودن مزایای قابل توجه، برخی معایب را نیز به دنبال خواهد داشت و افراد قبل از انجام این عمل بهتر است از مشاوره‌های پزشک زیبایی بهره مند شوند. ماندگاری پروتز گونه به صورت دائمی می‌باشد که در صورت درخواست بیمار، برداشتن پروتز امکان پذیر است. ایجاد تقارن و تناسب در پروتز هر دو گونه بیمار از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و این نکته حائز اهمیت است که پس از عمل، پروتز‌های گونه حرکت نداشته باشد و در نقطه مد نظر ثابت باقی بماند. انجام دستورات و مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک در بهبودی هرچه سریع‌ تر بیمار و ایجاد نتیجه‌ای مطلوب، موثر است.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email