شهریار حدادی

پروتز گونه

پروتز گونه، جراحی کاشت گونه می‌باشد که به عنوان عملی برای بزرگ کردن و برجسته سازی گونه شناخته ‌می‌شود. پروتز گونه جراحی زیبایی است و جراح پلاستیک ممکن است یک ایمپلنت جامد را در سراسر استخوان این ناحیه قرار دهد تا گونه‌ها تقویت یافته و برجسته‌ نشان داده شود. کاشت گونه با افزایش حجم در ناحیه بالایی این قسمت از صورت، به چشمگیر شدن سطح ظاهری گونه کمک می‌کند. هدف از پروتز، حجم دهی و لیفت گونه‌ها است. برخی افرادی که نگران کاهش حجم گونه‌ها و یا افتادگی آن با افزایش سن می‌باشند اقدام به این عمل زیبایی می‌کنند.

اگر می خواهید اطلاعات کاملی درباره پروتز گونه کسب کنید یا قصد انجام این جراحی را دارید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

پروتز گونه چیست؟

پروتز گونه، یکی از روش های زیبایی برای برجسته سازی گونه و خوش فرم کردن صورت است که اغلب برای افرادی که به هردلیلی فرم صورت خود را از دست دادند رنج می برند استفاده می شود. پروتز گونه از مواد ترکیبی مختلفی ساخته می شود که ازمواد نسبتا سفت تا مواد انعطاف پذیر متغیر هستند پروتز گونه در شکل ها و اندازه های مختلف است و اغلب آنها را می توان به صورت سفارشی و با توجه به ساختار مخصوص صورت ساخت.

این عمل می‌تواند حجم موردنظر را در گونه‌ها ایجاد نماید و صافی یا نازک بودن گونه را از بین ببرد. پیوند یا انتقال چربی و همچنین استفاده از ایمپلنت‌های جامد، دو تکنیک برای بزرگ کردن گونه‌ها می‌باشد. با توجه به نتایج مورد نظر، ایمپلنت‌ها را می‌توان برای هر فرد به شکل متفاوتی در گونه‌ها قرار داد. اگر قصد دارید این عمل را با دیگر جراحی های زیبایی مانند لیفت صورت انجام دهید، باید با جراح خود مشورت نمایید.

در کلینیک پزشکی دکتر شهریار حدادی عمل پروتز گونه با دقت و حساسیت فراوان همراه با نتایج درخشان انجام می‌شود و ایمپلنت گونه به صورتی قرار می‌گیرد که با عضلات طبیعی صورت تداخل نداشته باشد. این نتایج، طبیعی به نظر می رسد و بیماران طیف کاملی از حالات چهره خود را حفظ می کنند. در این مقاله به چگونگی عمل پروتز گونه و مزایای این عمل اشاره خواهیم کرد.

پروتز-گونه

مزایای پروتز گونه

پروتز گونه دارای مزایای فراوانی است که در ادامه به توضیحاتی درباره آن ها می پردازیم:

برجسته سازی گونه‌ها بدون چاقی

ایجاد گونه‌های زیبا و درخشان مستلزم چاقی در افراد می‌باشد و به هر میزان که افراد اضافه وزن بیشتری داشته باشند گونه‌های برجسته تری خواهند داشت. پروتز گونه روشی است که می‌توان بدون اضافه وزن و چاقی در سایر بدن به گونه‌هایی زیبا دست یافت.

عمل ساده و سرپایی

 یکی از مهم‌ترین مزایای پروتز گونه، روند بسیار آسان این عمل می‌باشد و طول انجام آن به طور تقریبی ۱ ساعت است. پزشک جراح، با تزریق بی حسی در فرد زیباجو، اقدام به عمل پروتز می‌کند.

رفع مشکلات ارثی گونه‌ها

به دلیل برخی ویژگی‌های ژنتیکی یا ارثی، عده‌ای از عدم زیبایی گونه‌های خود رنج می‌برند و به دنبال راهی برای ایجاد جذابیت در این ناحیه می‌باشند که انجام عمل پروتز گونه می‌تواند راهکاری مناسب برای رفع این نقص باشد.

ترمیم‌ نواحی استخوانی گونه

انجام پروتز گونه می‌تواند استخوان‌های موجود در این بخش را به طور کامل بپوشاند و به بازسازی گونه‌های استخوانی و لاغر بپردازد. تزریق ژل به گونه ‌ها، چهره را از حالت استخوانی خارج می‌کند و به صورت یک پرکننده در این ناحیه عمل می‌کند.

ایجاد تناسب در گونه‌ها

ممکن است به سبب وقوع برخی حوادث، افراد زیبایی گونه‌های خود را از دست بدهند و به دنبال بازگشت حالت طبیعی چهره خود باشند که پروتز گونه می‌تواند با تزریق ژل به ایجاد تناسب در این ناحیه بپردازد.

برجسته-سازی-گونه

از بین بردن نواقص موجود در پوست صورت

انجام عمل پروتز می‌تواند به کاهش آثار پیری در سنین مختلف منجر شود. این عمل می‌تواند با نابودی فرو رفتگی‌های موجود در گونه‌ها و افزایش حجم در این ناحیه، شادابی گذشته را بر چهره افراد بازگرداند.

بیشتر بخوانید: لیپوماتیک

کاربرد پروتز گونه

•  افزایش حجم گونه و لاغری صورت که در اثر بالا رفتن سن، لاغر شدن صورت یا کاهش وزن صاف و افتاده شده است.
•  بهبود برآمدگی استخوان گونه
•  بهبود تقارن و توازن صورت
•  مناسب برای افرادی که بر اثر تصادف و بیماری گونه یا قسمتی از صورت خود را از دست داده اند
•  قابلیت خارج کردن پروتز از صورت

پروتز گونه
پروتز گونه توسط دکتر شهریار حدادی

عمل پروتز گونه چگونه انجام می‌شود؟

انجام عمل پروتز گونه باید بهترین جراح پلاستیک که تخصص و تجربه کافی در زمینه این جراحی را دارد، صورت گیرد تا نتایج مطلوبی را برای بیمار ایجاد کند. این عمل با بی حسی موضعی آغاز می‌شود و بیمار در ابتدا بیهوش خواهد شد. مواد بی حسی در ناحیه‌‌ای که قرار است پروتز گونه قرار گیرد تزریق می‌شود. در لبه بالای گونه ایمپلنت قرار می‌گیرد و به کمک یک تکیه گاه و بخیه از حرکت و جابجایی ایمپلنت در این ناحیه جلوگیری می‌شود. در انجام این عمل از بخیه‌هایی استفاده می‌شود که به‌ راحتی جذب شوند، بنابراین بخیه‌هایی که در این عمل بر روی گونه‌های زیباجو قرار می‌گیرد حداکثر تا دو هفته جذب پوست خواهد شد.

 بستری شدن بیمار و تحت نظر قرار گرفتن آن حداکثر چند ساعت می‌باشد که در برخی موارد بیمار نیازمند یک شب بستری است. رعایت توصیه‌ها و مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص در بهبودی پس از عمل بسیار موثر می‌باشد. انجام این عمل باید در مکان استریل شده صورت گیرد و استفاده از ابزار بهداشتی در انجام این عمل اهمیت بسیاری دارد. عمل پروتز گونه در کلینیک پزشکی دکتر شهریار حدادی با رعایت تمامی نکات در محيط کاملا بهداشتی انجام می‌گیرد تا نتایج مطلوب و رضایت بخشی را برای بیماران به ارمغان آورد.

مراقبت‌های پس از عمل پروتز گونه

در روز‌های ابتدایی بیمار در ناحیه‌ای که پروتز گونه صورت گرفته دچار کبودی و ورم می‌شود که پس از گذشت چند روز این حالت به مرور رفع خواهد شد. این عوارض اغلب در ناحیه‌ای که برای تزریق پروتز برش خورده است دیده می‌شود. تمامی عوارضی که در عمل پروتز گونه مشاهده شده به طور کلی پس از سه هفته کاملا برطرف می‌شود و اثری از آن باقی نمی‌ماند.

 بهتر است بیمار در این دوره از مصرف غذاهایی که دارای ادویه‌ زیاد هستند خودداری نمایند و از غذاهای مایع ونوشیدنی های خنک استفاده نمایید. توصیه می‌شود در صورت مشاهده کبودی و ورم، کمپرس یخ به مدت 48 ساعت در این ناحیه قرار گیرد. مدت زمانی که برای قرار گرفتن کمپرس آب سرد در محل تزریق در نظر گرفته شده است معمولا دو شبانه روز می‌باشد. مصرف داروهایی که توسط پزشک تجویز شده است در بهبود سریع‌ بیمار موثر خواهد بود. به منظور کسب بهبودی کامل از دست‌کاری، انجام مالش در قسمت پروتز شده و قرار دادن فشار زیاد در این ناحیه جلوگیری شود. عمل به دستورالعمل‌های پزشک متخصص در ایجاد وضعیت مطلوب برای بیمار بسیار موثر است. انجام تمامی نکات مراقبتی پس از عمل پروتز، نتیجه مطلوب فوری را برای بیماران به دنبال خواهد داشت.

به حد کافی استراحت داشته باشید. در طول ۲ هفته بعد از عمل جراحی حداقل فعالیت بدنی داشته باشید. یک روز بعد از انجام عمل جراحی شما میتوانید دوش بگیرید و یا اینکه صورت و موهایتان را بشویید. در صورت دردی که با دوز تجویزی داروها کنترل نمی گردد؛ می توانید هر چهار ساعت علاوه بر داروهای تجویزی استامینوفن مصرف کنید.

جراحی-گونه

آیا پروتز گونه دائمی است؟

انجام پروتز گونه دائمی می‌باشد و به صورت‌های مختلفی انجام می‌شود. ماده تشکيل دهنده پروتز و نحوه سازگاری با بدن فرد زیباجو در ماندگاری آن تاثیر بسزایی دارد. ممکن است پوست بیمار ژل مورد استفاده در پروتز را جذب نماید. در این صورت نیاز است که چند جلسه کوتاه تزریق دوباره برای بیمار انجام شود. جنس ‌پروتزها از مواد مختلفی می‌باشد که اندازه‌های مختلفي تولید شده و با توجه به نظر بیمار و تصمیم پزشک برای زیباجو انتخاب می‌شود.

در برخی از موارد، پروتز‌ها نیازی به تعویض نخواهند داشت اما با درخواست بیمار امکان برداشتن پروتز وجود دارد. اگر بیمار تصمیم به برداشتن پروتز داشته باشد، توصیه می‌شود در مدتی بعد از انجام عمل صبوری پیشه کند تا نتایج عمل به خوبی بر روی چهره ظاهر گردد و سپس در صورت عدم رضایت به برداشتن پروتز اقدام نماید. در صورت رجوع به پزشک متخصص، امکان جابجایی مواد پروتز پس از عمل وجود نخواهد داشت و پروتز در ناحیه مدنظر ثابت باقی‌می‌ماند اما در صورت درخواست زیباجو امکان برداشتن پروتز برای بیمار وجود دارد.

 استفاده از ماده نامرغوب در انجام عمل پروتز، برخی واکنش‌های پوستی را به دنبال خواهد داشت و ممکن است در حجم پروتز تغییراتی ایجاد شود و مانع از ماندگاری طولانی مدت آن بر روی گونه بیمار گردد. به هر میزان که از مواد با کیفیت در انجام عمل پروتز استفاده شود ماندگاری بیشتری دارد و در چهره بیماری طبیعی‌تر جلوه می‌کند.

معایب پروتز گونه

 پس از عمل، در محل تزریق پروتز کبودی‌هایی روی پوست ايجاد می‌شود و بخش‌های برش خورده حالت متورم پیدا می‌کنند که پس از گذشت چند هفته این وضعیت از بین می‌رود. قرارگیری مناسب پروتزها بر روی گونه از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید این عمل توسط پزشک متبحر صورت گیرد زیرا ممکن است تقارن صحیح در چهره بیمار ایجاد نشود و عواقبی را در پی داشته باشد. یکی دیگر از معایب پروتز گونه برای انجام این عمل نیاز بیمار به بیهوشی عمومی می‌باشد که با خطراتی همراه است. ممکن است در برخی موارد نتیجه عمل به گونه‌ای که بیمار انتظار آن را داشته نشود که بی شک این موضوع به علت عدم رجوع به متخصص حرفه‌ای در حوزه پروتز خواهد بود. بنابراين توصيه می‌شود افراد مشاوره‌های زیبایی لازم را با پزشک مربوطه کسب نموده و سپس نسبت به انجام این عمل اقدام نمایند.

خلاصه مقاله

عمل زیبایی پروتز گونه، امروزه در سراسر جهان گسترش یافته است و افراد می‌توانند در صورت عدم رضایت از گونه‌های خود و کسب جذابيت بیشتر در چهره، نسبت به انجام این عمل اقدام کنند. عمل پروتز گونه با استفاده از ابزار تخصصی در محیطی کاملا بهداشتی انجام می‌گیرد. این عمل بسیار ساده می‌باشد و نتیجه آن در کمترین زمان ممکن در حدود ۳ الی ۴ هفته قابل مشاهده خواهد بود. مهارت‌های پزشک در ایجاد نتیجه مطلوب بعد از عمل بسیار موثر است و توصیه می‌شود بیماران برای انجام این عمل به پزشک متخصص و با تجربه در این حوزه رجوع کنند.

 انجام عمل برجسته سازی گونه علاوه بر دارا بودن مزایای قابل توجه، برخی معایب را نیز به دنبال خواهد داشت و افراد قبل از انجام این عمل بهتر است از مشاوره‌های پزشک زیبایی بهره مند شوند. ماندگاری پروتز گونه به صورت دائمی می‌باشد که در صورت درخواست بیمار، برداشتن پروتز امکان پذیر است. ایجاد تقارن و تناسب در پروتز هر دو گونه بیمار از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و این نکته حائز اهمیت است که پس از عمل، پروتز‌های گونه حرکت نداشته باشد و در نقطه مد نظر ثابت باقی بماند. انجام دستورات و مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک در بهبودی هرچه سریع‌تر بیمار و ایجاد نتیجه‌ای مطلوب، موثر است.

شهریار حدادی

drhaddadi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...