هزینه لیپوماتیک در سال 1402

لیپوماتیک یک روش پیشرفته با کمترین عوارض برای از بین بردن چربی های موضعی است. این روش برای کاهش وزن یا درمان چاقی مناسب نیست زیرا لیپوماتیک فقط برای خارج کردن قسمتی از بدن که چربی اضافه دارد کاربرد دارد. این جراحی با بیهوشی موضعی انجام می گیرد. در این مقاله نکات مناسبی درباره این جراحی زیبایی پر طرفدار ارائه کرده ایم و تمرکزمان بر روی اعلام هزینه لیپوماتیک بوده است. با ما همراه باشید.

هزینه لیپوماتیک چقدر است؟

دستگاهی که در لیپوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد یکی از جدیدترین دستگاه هایی میباشد که مجهز به سنسور است و امکان آسیب رساندن به بافت های اطراف چربی را به صفر رسانده است زیرا حرکت لوله کانولا توسط این سنسور به طور کامل بررسی می شود و در صورت برخورد به بافت های مجاور حرکت لوله کانولا متوقف می شود. یکی از سوالات متداولی که متقاضیان انجام لیپوماتیک از دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک می پرسند هزینه لیپوماتیک است.

برای هزینه لیپوماتیک نمی توان یک قیمت دقیق را در نظر داشت به همین علت باید حتما یک مراجعه حضوری داشته باشید، عوامل بسیاری مانند ناحیه ای که قرار است چربی از آن خارج شود در هزینه لیپوماتیک تاثیر گذار می باشد بعنوان مثال هزینه لیپوماتیک بازو با لیپوماتیک شکم و پهلو یکسان نمی باشد. برای لاغری موضعی امروزه روش های بسیاری مطرح می شود اما باید در نظر گرفت با تبلیغات وسیعی که در این زمینه صورت می گیرد مبنی بر هزینه بسیار کمتر نمی توان نتایج مطلوبی را دریافت کرد.

باید به این نکته توجه کرد که برای دریافت یک نتیجه ایده آل باید روشی را انتخاب کرد که هم تاثیر گذاری بسیار بالایی داشته باشد هم دارای کمترین عوارض باشد . هزینه لیپوماتیک نسبت به مزایایی که دارد بسیار مقرون به صرفه می باشد و نتایج آن بسیار دائمی است . برای انجام لیپوماتیک باید فرد دارای شرایط لازم باشد در افرادی که اضافه وزن بسیار بالایی دارند انجام لیپوماتیک توصیه نمی شود زیرا با استفاده از لیپوماتیک می توان حجم مشخصی از چربی از بدن استخراج کرد .

هزینه لیپوماتیک بازو

افزایش سن و افزایش وزن از مهمترین عوامل تجمع چربی در افراد هستند. این عوامل باعث شل و افتاده شدن بازوها خواهند شد که در نهایت باعث می شود بازوهای شما ظاهر خوبی نداشته باشند. افراد با تجمع چربی در هر دو بازو برای انجام لیپوماتیک کاندید مناسبی هستند. به طور کلی همواره توصیه می شود هر دو بازو با هم تحت این عمل زیبایی قرار گیرند. از آنجا که میزان چربی جمع شده در بازو افراد یکسان نیست هزینه لیپوماتیک بازو نیز برای افراد مختلف، متفاوت می باشد.

به طور معمول هزینه لیپوماتیک بازو به میزان تجمع چربی وابسته می باشد. هزینه این عمل جراحی به طور معمول پس از معاینه پزشک مشخص خواهد شد. جراح تقارن بازوها را پس از انجام این عمل زیبایی باید در نظر بگیرد. از این رو همواره توصیه می شود برای انجام این عمل به پزشکان ماهر و باتجربه مراجعه نمایید. در صورت مراجعه به پزشک با مهارت و تجربه کم نتایج به دست آمده از این عمل جراحی رضایت بخش نخواهند بود و احتمال ایجاد مشکلات در آینده برای فرد افزایش خواهد یافت.

هزینه لیپوماتیک ران

مهمترین فاکتور به منظور انجام لیپوماتیک ران هزینه آن می باشد. در رابطه با این عمل زیبایی باید این نکته را به خاطر داشت که هزینه آن با میزان دانش پزشک رابطه مستقیم دارد. همچنین لازم به ذکر است که گران بودن یک عمل زیبایی به معنای انجام این عمل زیبایی بدون خطر نیست. برای انجام لیپوماتیک ران بهتر است تحقیقات لازم و کافی را انجام داده و بهترین جراح پلاستیک را برای این منظور انتخاب نمایید. به طور کلی می توان گفت هزینه این عمل زیبایی متغیر است و به عواملی همچون شرایط خاص بیمار و موقعیت کلینیک مورد نظر وابسته می باشد. به طور معمول هزینه این عمل جراحی توسط شرکت های بیمه تحت پوشش قرار نمی گیرد.

هزینه لیپوماتیک صورت

برخی از افراد تصور می کنند بدون مراجعه حضوری به جراح متخصص می توان هزینه دقیق لیپوماتیک صورت را مشخص نمود. این تصور کاملا غلط است و بدون مراجعه حضوری به پزشک مشخص شدن هزینه این عمل زیبایی غیرممکن است. برای تعیین قیمت به منظور انجام این عمل جراحی پزشک باید بیمار را به صورت حضوری مورد معاینه قرار دهد. از جمله عوامل موثر بر هزینه این عمل جراحی می توان به میزان چربی های تجمع یافته در صورت و هزینه اتاق عمل اشاره کرد. بدون شک اطلاع دارید که میزان توانایی جراح متخصص در دستیابی به نتایج مطلوب در افراد موثر است. به امید پرداخت هزینه کمتر از مراجعه به پزشک جراح با توانایی اندک خودداری کنید تا از بروز مشکلات احتمالی در آینده پیشگیری کنید.

در رابطه با این عمل زیبایی باید این نکته را نیز به خاطر داشت که در زیبایی ظاهری افراد، صورت نقش مهمی را ایفا می کند. از این رو نتایج این عمل زیبایی همواره در معرض دید بوده و زیبایی فرد تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد.

هزینه لیپوماتیک شکم

چربی اضافه و تجمع یافته در بخش شکم باعث شده است تا بسیاری از افراد برای رهایی از شر آن ها به لیپوماتیک شکم فکر کنند. در مقایسه با دیگر نواحی بدن شکم زودتر چاق می شود و نسبت به دیگر نواحی لاغر کردن آن سخت تر است. همچنین از آنجا که وسعت شکم در مقایسه با دیگر نواحی بدن بیشتر است و دارای چربی ذخیره شده بیشتری می باشد بدون شک هزینه آن نیز بیشتر است. هزینه لیپوماتیک شکم به عوامل مختلف بسیار زیادی وابسته می باشد و یکی از این عوامل تجهیزات به کار رفته برای انجام این عمل جراحی می باشد. هرچه وسایل کاربردی برای انجام این عمل زیبایی پیشرفته تر و به روزتر باشند نتایج به دست آمده از این عمل فوق العاده خواهند بود. در نهایت مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای انجام آن خواهید بود.

هزینه لیپوماتیک پهلو

برخی از افراد در ناحیه شکم خود تجمع چربی چندانی ندارند بلکه این تجمع چربی بیشتر در ناحیه پهلو آن ها اتفاق افتاده است. بدون شک هزینه لیپوماتیک پهلو در مقایسه با هزینه مورد نیاز این عمل جراحی به طور همزمان روی شکم و پهلو کمتر است. میزان چربی تجمع یافته در این بخش از بدن در هزینه این عمل جراحی تا حد زیادی موثر می باشد. در تعیین هزینه این عمل زیبایی علاوه بر عوامل ذکر شده در بخش های پیشین، وسایل جانبی و داروها نیز موثر هستند. به طور معمول برای انجام این عمل جراحی از داروهای بی حسی، لباس اتاق عمل و دیگر موارد مورد استفاده قرار می گیرند. هزینه هر یک از این وسایل جانبی هنگام محاسبه هزینه مورد نیاز برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفته می شوند. پس از جمع این هزینه ها، هزینه نهایی برای این عمل زیبایی توسط پزشک متخصص عنوان خواهد شد.

هزینه لیپوماتیک کمر

به طور معمول میزان چربی که در بخش کمر افراد تجمع می یابد در مقایسه با چربی انباشته شده در پهلو و شکم بسیار کمتر است. از این رو هزینه لیپوماتیک کمر در مقایسه با انجام این عمل زیبایی روی نواحی شکم و پهلو کمتر است. البته لازم به ذکر است که هزینه این عمل جراحی همانند دیگر بخش های بدن در افراد مختلف، متفاوت می باشد. در صورتی که از چربی های انباشته شده در بخش کمر خود رنج می برید و دوست دارید یک مانکن واقعی شوید اما روش های مختلف برای شما موثر واقع نشده اند همین حالا برای انجام این عمل زیبایی اقدام نمایید.

هزینه لیپوماتیک ساق پا

لیپوماتیک ساق پا یکی از عمل های زیبایی موثر در کاهش اندازه و ماهیچه های ساق پا هستند. با انجام این عمل جراحی ساق پا شما ظاهر متعادل تری پیدا خواهد کرد. به طور معمول تنها روش درمانی برای زنان با ساق پا برجسته و عضلانی لیپوماتیک ساق پا می باشد. با انجام این عمل جراحی می توان چربی های تجمع یافته در این ناحیه از بدن را تا حد قابل توجهی کاهش داد. این جراحی به طور معمول کانتور ساق پا را به همراه دارد و در نهایت باعث می شود تا پاهای افراد ظریف و باریک به نظر برسند. این عمل زیبایی از طریق ایجاد برش های کوچک در نواحی ساق و مچ پا انجام می گیرد. تمامی عوامل مختلف که در بخش های قبل ذکر شدند در هزینه  لیپوماتیک ساق پا نیز موثر هستند.

لیپوماتیک چه مزایایی دارد؟

برخی افرادی که این عمل را انجام داده اند بر این باورند که کاهش سایز با این عمل برای طولانی مدت ادامه دارد و سلولیت را هم از بین می برد. لیپوماتیک چربی ها را به صورت فیزیکی از بین می برد. این چربی ها بدون درد و خون ریزی از بدن حذف می شوند. در نتیجه عوارض آن بسیار کم و نامحسوس است. بهترین کار این است که برای انجام این عمل زیبایی به بهترین جراح لیپوماتیک مراجعه کنید تا از مزایای آن به میزان حداکثری بهره مند شوید.

اگر بخواهیم مزایای لیپوماتیک را فقط نام ببریم، آن ها عبارتند از:

 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • بدون نیاز به بیهوشی
 • تورم و کبودی جزئی
 • بدن نیاز به ویزیت های بعدی و ماساژ های دردناک
 • عدم ایجاد سوختگی پوست
 • درد کمتر حین عمل و پس از آن
 • زمان عمل کوتاه تر است
 • میزان داروی بی حسی کمتری نیاز است
 • انقباض پوست بهتر و بیشتر است و نتیجه جمع شدن پوست و جلوگیری از شلی پوست بهتر انجام می شود.
 • درمان نواحی فیبروتیک مانند کمر، سینه اقایان و افراد قبلا  لیپوساکشن شده اند بهتر و اسان تر از روش های دیگر است.
 • برداشت چربی ها به صورت زنده و استفاده مجدد از چربی ها جهت فرم دهی و حجیم ساختن سایر اندام های بدن
 • عدم نیاز به دستگاه های جانبی دیگر مانند کمپرسور هوا، پمپ تزریق و ساکشن
 • کارایی اسان و مفید
 • تخلیه یکنواخت چربی از منطقه تحت درمان
 • استفاده همزمان از دو تکنولوژی ویبریشن و ساکشن
 • امکان تنظیم دمای محلول تامونست با دمای بدن بیمار
 • تزریق یکنواخت با بهره مندی از infiltration
 • کاملا ایمن و بدون عارضه
 • رسیک پارگی و احشای و آمبولی ندارد.

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

در محل مورد نظر برای شروع پروسه لیپوماتیک سوراخی به اندازه 2 الی 5 میلی متر در بدن ایجاد می شود وکانولای دستگاه از طریق سوراخ های ایجاد شده وارد بافت های چربی می شود و با استفاده از میدانی از امواج مادون صوت بافت چربی محل مورد نظر تخریب شده و همزمان محلول استاندارد را جهت بی حسی موضعی و از بین بردن احتمال خونریزی به میان بافت چربی فرستاده می شود.

مخلوط این مایع بی حسی و چربی خرد شده در نهایت از همان منافذ ایجاد شده خارج میگردد. لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که وقتی به بافت غیر چربی برخورد کرده، دستگاه را متوقف می کند بنابراین خطر پارگی احشائی ویا پرفوراسیون ندارد و به دلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی خطر سوختگی پوست ، نکروز پوست ویا سوختگی محل ورود کانولا را ندارد.

چه افرادی کاندید مناسب لیپوماتیک هستند؟

 • اضافه وزن زیادی ندارند.
 • چاقی موضعی دارند.
 • دچار ناهمواری چربی و سلولیت هستند.
 • بیماری خاصی ندارند.
 • علاقه مند به تغییر فرم بدنشان هستند.
 • به هر دلیلی امکان ورزش و رژیم برای کاهش چربی در ناحیه ای خاص ندارند.

لیپوماتیک برای کدام بخش های بدن استفاده می شود؟

 • باسن: با استفاده از روش لیپوماتیک می توان چربی گرفته شده از شکم و اطراف آن را به باسن تزریق کرد.
 • ران و بغل ران: چاقی ران می تواند بسیار ازار دهنده باشد و عواملی مانند بارداری یا سابقه ی خانوادگی می تواند از عوامل آن باشد. یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چربی های این ناحیه لیپوماتیک ران است.
 • شکم: اگر تمام بدن یک فرد لاغر و متناسب باشد ولی در ناحیه شکم و پهلو چربی اضافه وجود داشته باشد بهترین روش برای از بین بردن آن چربی ها لیپوماتیک شکم و پهلو است. لیپوماتیک شکم مناسب افرادی است که می خواهند بدون هیچ گونه عارضه ای به لاغری سریع برسند و نتایج درمانی لیپوماتیک برگشت پذیر نیستند.
 • غبغب:  یکی از راه های خلاص شدن از شر چربی های ذخیره شده در این ناحیه غبغب لیپوماتیک است. این روش با بی حسی موضعی انجام می شود و حدودا 45 دقیقه طول می کشد. در لیپوماتیک چربی ها با استفاده از یک ویبراتور سه بعدی شکسته می شود و سپس آن را در لوله های کوچک تخلیه می کنند.
 • بازو: عواملی مانند افزایش سن، تجمع چربی و افزایش وزن یکی از دلایل اصلی شل و آویزان شدن بازوها است. این مشکل بیشتر در زنان نسبت به آقایان دیده می شود. در واقع عمل لیپوماتیک بهترین راه برای خلاص شدن از بازوهای شل شده می باشد.
 • سینه (قفسه سینه به غیر از پستان)، ناحیه تناسلی (ناحیه زیر شکم تا لابیا) و پهلو از دیگر اندام هایی است که عمل لیپوماتیک روی آن ها انجام می شود.

عوارض عمل لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک عبارتند از:

 • کبودی: این کبودی ها ممکن است تا تا یکی دو ماه روی بدن باقی بماند
 • التهاب: ممکن است تورم و التهاب ناشی از این عمل تا 6 ماه بر روی بدن باقی بماند.
 • ترومبوفلبیت: شکل گرفتن یک لخته خون در رگ است که سبب التهاب و مشکلات بعد از آن می شود.
 • بی نظمی کانتور: اگر قابلیت ارتجاعی پوست ضعیف باشد یا اگر زخم ها به صورت غیر طبیعی التیام پیدا کنند و یا اگر حذف کردن چربی ها به صورت نا مساوی انجام بگیرد ممکن است پوست به صورت موج دار یا برامده خود را نشان دهد.
 • بی حسی: قسمتی که جراحی روی آن صورت گرفته ممکن است برای مدتی بی حس باشد اما این حالت معمولا موقت است.
 • عفونت: به ندرت پیش می آید که پس از انجام عمل لیپوماتیک عفونت پوستی رخ بدهد. گاهی این عفونت ها باید از طریق جراحی درمان شوند که خطر ایجاد زخم منیز دارند.
 • سوراخ شدن اعضای داخلی بدن: این اتفاق بسیار نادر است.
 • مشکلات قلبی یا کلیوی: مایعات تزریق یا مکیده می شوند. بنابراین تغییر در سطح مایعات بدن ممکن است سبب بروز مشکلات قلبی یا کلیوی شود.
 • امبولی ریه: چربی وارد یک رگ خونی می شود و به ریه ها می رود سپس سبب مسدود شدن جریان درون ریه ها می شود. این مشکل جان فرد را به خطر می اندازد.
 • ورم ریوی: گاهی وقتی محلول به بدن تزریق می شود در ریه جمع می شود و ایجاد ورم می کند.
 • واکنش ریوی و سوختگی پوست از دیگر عوارض جانبی عمل لیپوماتیک هستند.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email