لیپوماتیک ران

امروزه تناسب اندام یکی از مسائل مهم در بین افراد جامعه به شمار می آید . رژیم های غذایی سخت، ورزش و … ممکن است در برخی از افراد نتیجه مورد نظر را ندهند در نتیجه از روش های لاغری موضعی مانند لیپوماتیک به این منظور انجام می شود. برخی از قسمت های بدن مانند ران ها ، بعد از تجمع چربی ها ممکن است دیرتر ازبین روند. برای رفع این مشکلات می توان از لیپوماتیک ران استفاده نمود. امروزه به دلیل نتیجه عالی از لیپوماتیک ران این جراحی مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. در طی جراحی لیپوماتیک چربی های اضافه این قسمت خارج شده و مراجعه کننده می تواند تغییر سایز را احساس کند.

مزایای لیپوماتیک ران

در صورت ابتلا به چاقی موضعی در ناحیه پا و عدم دریافت نتیجه هیچ یک از روش های درمانی لازم است بدانید که لیپوماتیک ران مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه دارد. اگر نسبت به انجام لیپوماتیک ران تردید دارد تا پایان با ما همراه باشید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

یکی از مهمترین مزایای لیپوماتیک ران دستیابی به تناسب اندام می باشد. اگر بخش بالاتنه شما مناسب و زیبا است اما به دلیل چاقی بیش از حد ناحیه ران تناسب اندام خود را از دست داده اید توصیه می کنیم اقدام به انجام این عمل جراحی نمایید. این عمل تنها در یک جلسه شما را از شر چربی ها رها خواهد کرد.

تجمع چربی در ناحیه ران به مفاصل فشار زیادی وارد خواهد کرد. افزایش وزن به استخوان ها فشار زیادی وارد می کند و با گذشت زمان استخوان های شما تحلیل می یابند. از این رو اگر تاکنون با استفاده از رژیم غذایی و انجام ورزش به صورت منظم به تناسب اندام دست نیافته اید توصیه می کنیم به بهترین جراح لیپوماتیک مراجعه کرده و این عمل را در نخستین فرصت ممکن انجام دهید. انجام لیپوماتیک ران به سلامت بافت استخوان ها و مفاصل شما تا حد زیادی کمک می کند.

از دیگر مزایای لیپوماتیک ران می توان به استفاده از چربی های اضافه به منظور جوانسازی صورت اشاره نمود. افزایش سن باعث ایجاد چین و چروک روی صورت شما خواهد شد. می توانید از متخصص بخواهید تا چربی های اضافه خارج شده از عمل لیپوماتیک ران را فریز کرده تا بتواند آن ها را به صورت شما تزریق نماید. در طول لیپوماتیک ران نه تنها چربی های اضافه از بدن خارج خواهند شد بلکه برای جوانسازی و زیباسازی چهره مورد استفاده قرار می گیرند.

چه افرادی برای لیپوماتیک ران پا مناسب هستند؟

در صورتی که بنا به دلایل ژنتیکی تناسب زیبایی در بخش پاهای شما وجود نداشته باشد و یا افزایش وزن باعث ایجاد شکل نامطلوب پا شده باشد، لیپوماتیک ران برای شما گزینه مناسبی خواهد بود. این عمل جراحی باعث حذف چربی های اضافه از بخش داخل، خارج، پشت و جلوی ران می شود.

مراحل انجام لیپوماتیک ران پا

نخستین مرحله انجام لیپوماتیک ران مراجعه به جراح پلاستیک می باشد. لازم به ذکر است که این مورد در دستیابی به نتایج مطلوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ادامه با دیگر مراحل انجام لیپوماتیک ران بیشتر آشنا خواهیم شد:

پس از این که به پزشک مراجعه نمودید و مشاوره های لازم را در رابطه با این عمل جراحی دریافت نمودید، باید مجموعه ای از معاینات و تست ها را انجام دهید تا پزشک بتواند تشخیص دهید آیا شرایط مورد نیاز برای انجام این عمل جراحی را دارید. در صورتی که از نظر پزشک به عنوان کاندید مناسب برای انجام لیپوماتیک ران تشخیص داده شدید، اقدامات لازم انجام می گیرد. ابتدا به منظور ورود لوله تعبیه شده در دستگاه به بافت چربی در ران فرد یک سوراخ ایجاد خواهد شد.

پس از روشن شدن دستگاه چربی به ذرات ریز خرد می شود. ضربه از طریق ارتعاش لوله کانولا به چربی وارد خواهد شد که این امر متلاشی شدن بافت چربی را به همراه دارد. حرارت اشعه فرابنفش نیز باعث تجزیه چربی ها می شود. حرارت و ضربه وارد شده به چربی باعث می شود تا آن ها به ذرات ریز تبدیل شوند. در مرحله پایانی چربی ها از بدن خارج می شوند. خارج شدن چربی ها از بدن تا زمانی که به تناسب یکدست و یکنواخت به دست آید باید به صورت پیوسته در ران و پا انجام گیرد.

اقدامات قبل از لیپوماتیک ران پا

موفقیت در این عمل تا حد زیادی به مهارت و ظرافت متخصص بستگی دارد. مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک نیز در دستیابی به نتیجه مطلوب نقش مهمی را ایفا می کنند. از این رو رعایت نکات مراقبتی زیر قبل از لیپوماتیک ران ضروری است.

 • در صورت مصرف داروهای رقیق کننده و منعقدکننده خون دو هفته قبل از جراحی با نظر متخصص آن ها را ترک کنید. احتمال خونریزی در حین و پس از جراحی با مصرف این داروها افزایش خواهد یافت.
 • مصرف دخانیات و مشروبات الکلی سلامت افراد را پس از عمل تحت تاثیر قرار می دهند. از این رو چند روز قبل از جراحی بهتر است آن ها را ترک کنید.
 • در صورت ابتلا به بیماری خاص یا حساسیت دارویی این موضوع را در جلسه مشاوره با متخصص در میان بگذارید.
 • رفتن به حمام روز قبل از جراحی به منظور تمیز شدن پوست مهم است. تا دو روز پس از انجام این عمل نباید دوش گرفت.
 • در زمان انجام این عمل جراحی پوشیدن شلوار گشاد و راحتی لازم و ضروری است.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک ران

 • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا چند روز پس از جراحی
 • خودداری از انجام تمرینات ورزشی و فعالیت های سنگین برای مدت زمان مشخص
 • ماساژ دادن پا هنگام استحمام به منظور خروج مایعات آن
 • به منظور سرعت بخشیدن به بهبودی پس از عمل در رژیم غذایی خود سبزیجات و میوه های تازه را قرار دهید.
 • مصرف داروهای تجویز شده به طور کامل
 • خودداری از راه رفتن و ایستادن طولانی مدت تا یک هفته پس از عمل
 • خودداری از آویزان بودن پاها

آیا لیپوماتیک ران دائمی است؟

اندکی تورم پس از لیپوماتیک ران طبیعی است که در طول چند هفته تورم از بین می رود. پس از چندین ماه نتایج نهایی قابل مشاهده خواهند بود و در صورت رعایت نکات مراقبتی لازم نتایج به دست آمده دائمی خواهند شد.

در طول انجام این عمل سلول های چربی حذف شده و از بین رفته اند از این رو بدن شما به خوبی کانتور می شود. به خاطر داشته باشید که در صورت عدم انجام فعالیت های ورزشی و مصرف غذاهای چرب، چربی ها دوباره بازخواهند گشت. مصرف غذاهای حاوی میوه ها، سبزیجات، دانه ها، لبنیات کم چرب و پروتئین ها به منظور حفظ فرم جدید اندام پس از انجام عمل ضروری است. در صورت رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل از نتایج حاصله همواره راضی خواهید بود.

تاثیر گن بر بهبودی پس از لیپوماتیک ران

پس از انجام این عمل داشتن پوست صاف و عدم وجود پوست زبر و چروک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از مهمترین مزایای استفاده از این گن ها پس از این عمل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وارد آمدن فشار یکنواخت به سطحی مورد عمل قرار گرفته
 • افزایش سرعت روند بهبود زخم به دلیل افزایش تولید کلاژن در اثر فشار اعمال شده به پوست
 • جلوگیری از تجمع مایعات و رشد سلول های چربی
 • ثابت ماندن پوست با استفاده از گن طبی و پیشگیری از ایجاد چین و چروک
گن لیپوماتیک ران

عوارض لیپوماتیک ران

یکی از متداول ترین سوالات در رابطه با لیپوماتیک ، عوارض لیپوماتیک است . بسیاری از پزشکان در رابطه با عوارض لیپوماتیک می گویند که هیچگونه عارضه ای نداشته و بی خطر است. اما هرگونه جراحی ممکن است عوارضی داشته باشد به ویژه عمل های جراحی که برای افراد با وزن زیاد انجام می شود. از عوارض این جراحی می توان به عفونت، تورم و کبودی اشاره نمود که تورم و کبودی طبیعی بوده و با گذشت زمان برطرف می شود. در زمینه احتمال ایجاد عفونت باید ذکر کرد که اگر نکات ذکر شده توسط پزشک بعد از جراحی رعایت شود، احتمال ایجاد عفونت به شدت کاهش می یابد .

در زمینه جراحی لیپوماتیک توجه داشته باشید که مراجعه به جراح پلاستیک حائز اهمیت می باشد. متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده شده است که پزشکان عمومی و یا افراد بدون تجربه و مهارت در برخی کیلینیک های مشغول به انجام جراحی لیپوماتیک می باشند. در نتیجه قبل از مراجعه در رابطه با پزشک خود اطلاعات کافی را کسب نمایید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجریات خود را در زیر این مطلب به اشتراک بگذارید.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email