لیفت پیشانی

چهره در واقع ویترین هویت فرد در جامعه است و هر تغییر کوچکی در آن می‌تواند اثرات بزرگی بر روحیه و اعتماد به نفس فرد داشته باشد. در مسیر زندگی، پوست همواره شاهد تحولاتی است که نشانه‌های آن را بر روی نواحی مختلفی از صورت مثل پیشانی، می‌بینیم. اما گاهی اوقات، این دگرگونی ها ممکن است باعث افت حجم صورت، ایجاد چین و چروک‌های ناخوشایند و حتی افتادگی پیشانی شوند که ما را از جوانی و شادابی محروم می کنند. این مشکلات، همچون نقاطی تیره در نقاشی زیبای چهره ، باعث آسیب پذیر شدن حس اعتماد به نفس و جذابیت ما می شوند. اما آیا می‌دانستید که راهکاری جذاب و موثر به نام “جراحی لیفت پیشانی” وجود دارد که به عنوان یک پاسخ حیاتی به این مشکلات پوستی مطرح شده است؟

جراحی لیفت پیشانی - www.drhaddadi.ir

جراحی لیفت پیشانی، همچون یک جاده بازسازی برای پیشانی خسته و افتاده عمل می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که به جوانی و شادابی قبل بازگردید. در این مسیر جالب، همراه ما باشید تا با جزئیات این راه حل جذاب آشنا شده و به دنیایی از زیبایی و اعتماد به نفس وارد شوید.

لیفت پیشانی چیست؟

جراحی لیفت پیشانی (Forehead lift surgery) یک راهکار زمینه جراحی زیبایی است که به منظور بهبود و جوان‌تر نمودن ظاهر پیشانی و نواحی چشم و ابرو اجرا می‌شود. این جراحی ، با بهره‌گیری از تکنیک‌های پیشرفته و دقت بالا، به افراد این امکان را می‌دهد تا علائم پیری را که بر چهره‌شان مشهود شده، بهبود دهند.

با انجام لیفت پیشانی، چین و چروک‌های مزاحم در ناحیه فوقانی صورت به طور موثر کاهش می‌یابند. کسانی که دچار افتادگی در نواحی پیشانی و ابرو هستند به طوریکه باعث شده چهره بسیار پیرتر از سن طبیعی خود به نظر برسد ، برای انجام عمل لیفتینگ پیشانی مناسب هستند. با این جراحی، افراد می‌توانند نه تنها ظاهر جوانی به چهره‌شان باز گردانند بلکه اعتماد به نفس و زندگی با طراوت را تجربه کنند.

پیش از عمل لیفتینگ پیشانی، به مشاوره نیاز دارید. پس جهت ویزیت و مشاوره با بهترین جراح لیفت پیشانی تهران، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید.

تکنیک های جراحی لیفت پیشانی

برای لیفت کردن پیشانی شما، ممکن است جراح یکی از دو تکنیک زیر را استفاده کند:

1 – لیفت به روش اندوسکوپیک (Endoscopic Forehead lift surgery) : جراحی لیفت اندوسکوپیک پیشانی ، جراح حدود پنج برش کوچک پشت خط رویش موی سر ایجاد می کند و با وارد کردن اندوسکوپ جراحی را انجام میدهد.

2 – لیفت به روش اندوتاین (Endotine Forehead lift surgery) : در این روش برای وارد کردن اندوتاین برش های کوچکی در محل رویش مو سر ایجاد شده و با جایگذاری کردن اندوتاین ، پوست و عضلات ناحیه پیشانی کشیده میشود.  

تفاوت های مهم روش اندوسکوپی و اندوتاین

جراحی لیفت پیشانی چگونه انجام میشود؟

آشنا شدن با مراحل و جزئیات عمل لیفت پیشانی به کمتر شدن استرس و اضطراب شما قبل از عمل کمک ویژه ای می کند. خوب است پیش از هر چیز بدانید که این فرایند یک جراحی سرپایی است. منظور چیست؟! یعنی نیازی نیست بعد از عمل در مرکز جراحی یا بیمارستان بستری شوید ؛ مگر پزشک بعد از عمل متوجه مورد غیر طبیعی شود. برای شروع جراحی لیفت پیشانی ، داروی بیهوشی برایتان تزریق می شود و با به خواب رفتن شما ، عمل جراحی آغاز می شود.

لیفت پیشانی با بی حسی: عمل لیفت در ناحیه پیشانی با بی حسی به این صورت است که فقط بخش مورد نظر برای جراحی (یعنی پیشانی) بی حس می شود. در واقع شما در حالت خواب قرار ندارید و حتی متوجه مکالمات تیم پزشکی در اتاق عمل می شوید. شایان ذکر است که تکنیک دکتر حدادی برای این جراحی، بیهوشی عمومی است.

با توجه به تغییرات مورد نیاز ، جراح برای اعمال آن ها به 1 الی 3 ساعت زمان نیاز خواهد داشت. با توجه به تکنیک جراحی برای لیفت کردن پیشانی ، جراح برش ها را که معمولا در امتداد خط رویش مو و نواحی نزدیک به گوش ها هستند ، ایجاد میکند و از آن طریق بافت و عضلات پیشانی را به سمت بالا میکشد تا چروک های پیشانی ، برطرف شوند. زمانی که انجام تغییرات به پایان رسید، پزشک برش ها را با نخ های جذبی ، بخیه می زند.

فیلم واقعی جراحی لیفت پیشانی در اتاق عمل

لیفت پیشانی چقدر ماندگاری دارد؟

به طور کلی شما حداقل 5 الی 10 سال از نتیجه جراحی لیفت پیشانی بهره مند هستید. البته که این مدت زمان می تواند طولانی تر باشد. میزان ماندگاری نتیجه و اثر لیفت پیشانی به عوامل متعددی بستگی دارد؛ از جمله تکنیک مورد استفاده، وضعیت پوستی بیمار، و نحوه مراقبت‌های پس از جراحی.

پس سعی کنید مواردی که به شما مربوط میشوند ، مثل انجام مراقبت های بعد از عمل و حتی دنبال کردن روتین پوستی و داشتن یک سبک زندگی سالم را درست انجام دهید تا برای مدت زمان بیشتری چهره ای جوان داشته باشید.

با عمل لیفتینگ پیشانی نمیتوانید از بالا رفتن سن و عواقب آن برای همیشه فرار کنید اما می توانید صورت تان برای سال های بیشتری شاداب و جوان تر نگه دارید.  

مقایسه لیفت پیشانی با عمل جراحی و بدون جراحی

ویژگی ها

لیفت پیشانی با جراحی

لیفت پیشانی بدون جراحی

ماندگاری

اثر نتیجه حداقل 5 الی 10 سال ماندگاری دارد.

کوتاه مدت بوده و پروسه باید چندین بار انجام شود.

ریکاوری

حدود یک ماه نیاز است تا تمام اثرات جانبی برطرف شود.

نهایتا بعد از 1 الی 2 روز هر گونه اثر جانبی برطرف میشود.

هزینه

مسلما روش های جراحی قیمت بالاتری دارند.

هزینه در مقایسه با جراحی کمتر است اما دقت کنید که برای هر جلسه درمانی باید این هزینه پرداخت شود.

در نهایت، برای انتخاب بین لیفت پیشانی با جراحی و بدون جراحی ، مشاوره با یک پزشک متخصص در این زمینه می‌تواند کمک کننده باشد تا بهترین راهکار برای نیازها و انتظارات هر فرد انتخاب شود.

عوارض لیفت پیشانی

این را فراموش نکنید که عوارض همیشه بخشی از عمل های جراحی هستند. اما اینکه با چه شدتی بروز پیدا کنند به موارد مختلفی بستگی دارد. در عمل های جراحی زیبایی مثل لیفت پیشانی عارضه ها چندان جدی نیستند و با انجام مراقبت های لازم در مدت کوتاهی برطرف می شوند. از جمله عوارض جانبی که اکثر شما پس از عمل با آن ها روبرو می شوید ، عبارتند از :

  1. ورم : پس از جراحی، ممکن است در محل برش‌ها ورم ایجاد شود که به طور طبیعی در مدت زمان ریکاوری بهبود می‌یابد.
  2. درد و ناراحتی: درد و ناراحتی موقت در محل عمل معمولاً رخ می‌دهد. مصرف داروهای تسکین‌دهنده ممکن است در کاهش و کنترل درد تاثیر گذار هستند.
  3. خونریزی و عفونت: خونریزی و عفونت از دیگر عوارض جانبی لیفت پیشانی است که با رعایت دقیق دستورالعمل‌های پس از جراحی مثل تمیز نگه داشتن بخیه ها و محل برش ها ،کاهش می‌یابند.
  4. تغییر حس پوست: در برخی از موارد، ممکن است بخاطر برش های ایجاد شده تغییراتی در میزان حساسیت پوست ایجاد شود که به مرور زمان بهبود می‌یابد.

توجه به دقت به  دستورالعمل‌های پس از جراحی و حضور در جلسات ویزیت بعد از عمل می‌تواند در به حداقل رساندن عوارض و بهبود سریع‌تر موثر باشد.

سوالات پرتکرار در مورد جراحی لیفت پیشانی

آیا لیفت پیشانی می‌تواند شکل چشم‌های من را تغییر دهد؟

در این روش ابروها در جای درست خود قرار میگیرند اندازه پیشانی تغییر خواهد کرد ، حالت چشم ها که بدنبال افتادگی شدید ابروها خسته تر به نظر میرسد اصلاح خواهد شد ، چشم ها نمایان تر و جذاب تر میشود.

دوام و ماندگاری نتیجه جراحی لیفت پیشانی چقدر است؟

سن شما را چند سال جوان تر از سن واقعیتان نشان میدهد و ماندگار است. خطوط اخم تضعیف و پوست اضافی حذف میشود

لیفت کردن پیشانی، جراحی دردناکی است؟

طبیعی است که همراه عمل های جراحی، دردی بروز پیدا کند. اما درد قابل کنترل است. بعد از لیفت پیشانی به کمک داروهای مسکن تجویز شده می توانید به تسکین درد کمک کنید.

چقدر زمان بهبودی برای لیفت پیشانی طول می‌کشد؟

نقاهت این جراحی صرفا از لحاظ تورم و کبودی است یک هفته بعد میتوانید به سر کار خود بازگردید.

آیا جای زخم پس از لیفت کردن پیشانی باقی می‌ماند؟

در روزهای ابتدایی شما متوجه جای زخم ناشی از برش و بخیه ها می شوید. اما با گذشت زمان جای زخم کمرنگ شده و با انجام مراقبت های لازم به طور کامل محو می شود.

لیفت پیشانی با جراحی بهتر است یا بدون جراحی؟

در حقیقت این شرایط بیمار است که تعیین می کند کدام روش از همه بهتر است. اما جراحی لیفت پیشانی نتیجه ای ماندگار و طبیعی را خلق می کند.

آیا لیفت کردن پیشانی به روش جراحی در بارداری خطرناک است؟

با توجه به این که برای انجام این جراحی، نوعی داروی بی حسی یا بیهوشی برای فرد اعمال می شود ، بهتر است تا زمانی که باردار هستید تحت این پروسه قرار نگیرید.

چقدر زمان می‌برد تا اثرات لیفت پیشانی مشهود شوند؟

نتایج لیفت پیشانی معمولاً در عرض چند هفته قابل مشاهده هستند و به مرور زمان بهتر می‌شوند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email