لیفت پیشانی 😍 از بین بردن خطوط روی پیشانی

با گذر عمر و بالا رفتن سن صورت افراد شکسته تر شده و چین و چروک هایی در چهره افراد نمایان می شود که این مسئله باعث کاهش اعتماد به نفس در بسیاری از افراد می گردد. ولی خبر خوب و عالی این است که با پیشرفت علم پزشکی درمان ها و روش های بسیاری برای جوانسازی و لیفت صورت بوجود آمده است. یکی از مهم ترین قسمت هایی از چهره که تحت تاثیر پیری قرار می گیرد و اثرات پیری را می تواند نمایان کند قسمت پیشانی می باشد. به کمک لیفت پیشانی شما می توانید بسیاری از این نشانه های پیری را از چهره خود پاک کرده و چهره ای جوان و شاداب داشته باشید. در این مقاله دکتر حدادی سعی کرده اند هر آنچه که باید در مورد عمل جراحی لیفت پیشانی بدانید را در اختیارتان قرار دهیم تا با اطلاعاتی کامل و بدون نگرانی این عمل را در صورت نیاز انجام دهید.

عمل لیفت پیشانی عضلات زیر پیشانی را جا به جا می کند و با حذف کردن بافت های اضافی قسمت پیشانی باعث صاف شدن پوست این قسمت از صورت خواهد شد. این پروسه دارای اثر ماندگاری بسیاری است و مناسب تمامی افراد از جمله خانم و آقا می باشد.

مزایای جراحی لیفت پیشانی

 • لیفت پیشانی نوعی از جراحی صورت است که باعث بالا رفتن قوس ابرو در کسانی که دچار افتادگی ابرو هستند، نیز می شود که این خود در جوان شدن چهره بسیار اثر دارد.
 • عمل لیفت قادر به از بین بردن چین و چروک های عمیق نیز می باشد و در نهایت یک پیشانی صاف خواهید داشت.
 • ماندگاری این عمل تا سال های سال می باشد و دارای طول عمر بالای 10 سال می باشد.
 • خطوط اخمی که ما بین دو ابرو قرار دارد و بیشتر از هر چیزی خود را نشان می دهند نیز با انجام عمل لیفت پیشانی از بین خواهند رفت.
 • جراحی لیفت پیشانی به گونه ای انجام می شود که حتی افتادگی چشم که بر اثر بالا رفتن سن می باشد را نیز از بین می برد.
 • تنش های عضلاتی که گاهی ناحیه پیشانی را درگیر می کنند هم با عمل لیفت پیشانی می توانند کاهش پیدا کنند.
 • در کنار انجام عمل برای داشتن نتیجه بهتر و عالی تر می توان از تزریق ژل و بوتاکس هم استفاده کرد.
 • در جراحی لیفت پیشانی برش ها طوری انجام می شوند که محل برش ها بعد از عمل و بهبود جراحت دیده نشوند.

انواع لیفت پیشانی

روش های لیفتینگ را می توان به دو دسته بدون جراحی و با جراحی تقسیم نمود که بسته به وضعیت پوست بیمار و سن بیمار پزشک نوع جراحی مناسب را پیشنهاد می کند. معمولا در افرادی که پوست دچار افتادگی زیادی شده باشد از روش با جراحی استفاده می کنند تا نتیجه بهتری حاصل شود در غیر این صورت روش های بدون جراحی هم می توانند افراد را به هدف مورد نظرشان برسانند. انواع لیفت پیشانی به شرح ذیل است:

 • لیفت پیشانی با نخ

این روش یکی از معروف ترین روش های لیفت پیشانی به شمار می آید که در آن به کمک نخ های خاردار به وسیله یک سرنگ به چربی های زیر پوست ناحیه پیشانی وصل می شویم و پس از اتصال به پوست، لیفت پوست انجام می شود.  این نخ ها از جنسی هستند که جذب می شوند و به دلیل داشتن خاصیت تولید کلاژن تا چندین ماه پوست حالت ارتجاعی خود را دارد. معمولا ماندگاری این روش یک سال می باشد.

 • جراحی لیفت پیشانی

این جراحی بیشتر برای افرادی که سن بالایی دارند و میزان افتادگی پوست در آن ها بسیار زیاد می باشد مناسب می باشد که این روش نیز انواع مختلفی دارد که آن ها را بررسی می کنیم.

 • لیفت پیشانی با کمک لیزر

این روش دارای طرفداران زیادی می باشد که پزشک به وسیله نور مادون قرمز عمل لیفت پیشانی را انجام می دهد که با تحریک کلاژن منجر به تولید سلول های جدیدی در پوست می شود که با سلول های قدیمی جایگزین می شود.

 • ليفت پيشاني با برش های کوچک

در این روش به کمک برش های کوچکی در ناحیه بالای پیشانی و اطراف صورت عمل انجام می شود و هیچ برشی در وسط پیشانی صورت نمی گیرد.

 • لیفت پیشانی کرونال

در این حالت برش ها در محل رویش مو و یا خط پیشانی بین دو گوش انجام می شود و سپس پوست پیشانی را به سمت بالا کشیده و در انتها قسمت اضافی پوست را جدا می کنند .

 • لیفتینگ پیشانی با بوتاکس

به ماهیچه هایی که باعث افتادگی پوست شده اند بوتاکس تزریق می شود و ماهیچه ها را فلج می کنند که منجر به بالا رفتن پوست پیشانی و ابرو می شود، تزریق بوتاکس یک روش موقت برای درمان چین و چروک ها است.

 • لیفت پیشانی با تزریق

با تزریق ژل و فیلر در ناحیه پیشانی باعث جوان سازی پیشانی می شویم که حتی می تواند منجر به بالا رفتن ابرو ها هم شود .

 • لیفت پیشانی آندوسکوپیک

 

این روش به کمک برش های کوچک اطراف پیشانی به وسیله دستگاهی که دارای دوربین است وارد پوست شده و بعد از بررسی عضلات به وسیله دستگاهی دیگر عمل لیفت و آزاد سازی عضلات را انجام می دهد. در این حالت نسبت به دیگر روش ها میزان کشیدگی پوست کمتر است.

 • لیفت پیشانی با اندوتاین

اندوتاین یه وسیله پزشکی است که برای لیفت پوست به کار می رود. در این روش برای پیشانی ابتدا برشی کوچک در نواحی رویش مو زده می شود، سپس اندوتاین را در زیر پوست قرار می دهند و پزشک با دقت تمام بافت های چربی زیر پوست را روی خارهای اندوتاین قرار داده و به کمک آن پوست را بالا می کشد و اندوتاین به استخوان آن ناحیه وصل شده تا کشش پوست را حفظ کند .

لیفت پیشانی با فرکانس RF

از یک فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست استفاده می کنند که معمولا در افرادی که از بوتاکس یا فیلر استفاده می کنند در کنارش می توانند از این روش هم استفاده کنند تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

عملکرد اندوتاین به این صورت است که از tine های کوچکی برای بالا نگهداشتن پوست استفاده می شود که این ها برای کم کردن فشار و کشش بخیه ها کاربرد دارند. در اندوتاین پیشانی پزشک این توانایی را دارد تا حالت ابرو ها را هم به حالت طبیعی خود بازگرداند و حتی چین و چروک های بین دو ابرو را هم از بین ببرد. این روش نیازمند زمان طولانی نمی باشد و به صورت سرپایی با یک آرام بخش یا بیهوشی عمومی صورت می پذیرد. علاوه بر این در لیفت پیشانی اندوتاین افتادگی چشم ها را هم می توان درمان کرد.

ماندگاری این روش طولانی مدت بوده و معمولا تا 15 سال ماندگاری دارد و از روش های موقت به شمار نمی آید. بیشتر افراد بالای 40 سال کاندیداهای خوب این روش به حساب می آیند که به کمک این روش پوست خود را جوانسازی کرده و شادابی و طراوت جوانی را به چهره خود بازمی گردانند. این روش هم مانند بسیاری از جراحی ها نیازمند مراقبت های پس از عمل می باشد تا نتیجه همانی شود که بیمار می خواهد.

معایب لیفت پیشانی

نکته مهمی که حتما باید به آن بسیار زیاد توجه کنید این است که در انتخاب جراح پلاستیک حتما باید دقت کافی را به خرج دهید به دلیل اینکه اگر پزشک شما بی تجربه باشد ممکن است باعث بوجود آمدن معایبی در عمل لیفت پیشانیتان شود که در اینجا برخی از آن ها را شرح می دهیم:

 • عدم تقارن در ابرو ها ایجاد شود.
 • اعصاب حسی در ناحیه پیشانی دچار آسیب شوند.
 • ممکن است باعث فلج در اعصاب و عضلات بالا برنده ابرو شود.
 • محل برش جراحی درست انتخاب نشود و ظاهری نا خوشایند ایجاد کند.
 • باعث ریزش مو در محل برش جراحی شود که می تواند موقتی یا دائم باشد.
 • ممکن است در بستن چشم به دلیل تورم و یا برداشتن بیش از حد پوست ناحیه پیشانی دچار مشکل شوید.
 • گاهی حتی ممکن است باعث بالارفتن بیش از حد قوس ابرو شود و حالت طبیعی چهره زیر سوال رود.
 • ممکن است دچار عفونت و تورم شود و یا جمع شدن خون در زیر پوست شود.
 • جمع شدن مایع در زیر پوست که می تواند منجر به ورم مخاط چشم شود.
 • حتی ممکن است برخی افراد دچار عوارض بیهوشی شوند.

کلام پایانی

در این مقاله ما تمام سعی خود را کردیم تا هر آنچه که نیاز است در مورد لیفت پیشانی بدانید گفته شود. با مطالعه مقاله شما با این پروسه آشنا شدید و کلیه مزایا و معایب آن را دانستید و انواع ليفت به تفصیل برای شما شرح داده شده و شما با اطلاعات کامل و مشورت با پزشک می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما مناسب تر خواهد بود و نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. امروزه لیفت پیشانی بسیار پر طرفدار است و افراد بسیاری خواهان انجام این عمل هستند و هدف ما دادن اطلاعات کامل به همه شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...