09213585456 info@drhaddadi.ir
دکتر شهریار حدادی / جراحی زیبایی صورت / روش جراحی باز بینی

 209 کل بازدیدها

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

روش جراحی باز بینی

روش جراحی باز

روش جراحی باز از حدود ۵۰ سال پیش شروع شد و گروهی از جراحان به آن تمایل پیدا کردند. انتخاب روش به سلیقه و تجربه جراح مربوط می شود که در برخی موارد اکثر جراحان روش باز را ترجیح می دهند علی الخصوص در بینی های مشکل با مسائلی مانند پیچ خوردگی و یا عدم تقارن شدید و یا بیمارانی که ناهنجاریهای مادرزادی مثل لب شکری دارند.

جراحی بینی با روش باز:

برای متقاضی جراحی زیبایی بینی یکی از مسایلی که به شدت او را گیج می کند فهم تفاوتهای موجود بین روشهای متداول جراحی بینی و چگونگی انجام آنهاست. یکی از بزرگترین سوالاتی که ذهن فردی که می خواهد عمل بینی انجام دهد را مشغول می کند مقایسه روش باز و بسته است. امروزه روش باز بیشتر مورد قبول همگان واقع شده است اما هنوز هم برخی جراحان اکثر اعمال جراحی بینی شان را با روش بسته انجام می دهند. بهتر است قبل از عمل، روش باز و بسته را به خوبی بشناسیم و مزایا و معایب هر کدام را درک کنیم تا بتوانیم به درستی بین آنها انتخاب کنیم.

روش باز (Open)

در این روش ابتدا یک برش ۵-۴ میلی متری در تیغه وسط بینی ایجاد می شد که به واسطه آن برشهای داخل بینی در راست و چپ به هم متصل می شوند. برش کوچک این توانایی را در اختیار جراح قرار می دهد که پوست بینی را به بالا کشیده و به آسانی در اسکلت استخوانی تغییرات لازم را انجام دهد. با روش باز درصد آسیب غضروفی و برداشت بیش از اندازه آن کمتر می شود و چنانچه بینی به قرار دادن گرافت برای تقویت یا شکل دهی بهتر نیاز داشته باشد با دقت بالا و خطای پایین این عمل انجام می شود. البته ناگفته نماند در روش باز، تورم پس از عمل بیشتر و دوره نقاهت طولانی تر از روش بسته است.

امروزه اکثر جراحان رینوپلاستی و زیبایی روش باز را انتخاب می کنند حتی با وجود جای زخم سطحی که در اکثر موارد محو می شود زیرا به آنها این امکان را می دهد که با کنترل بیشتر تغییرات مورد نظرشان را به انجام برسانند. موضوعی که از روش عمل مهمتر است هنر و مهارت جراح در انجام روش است که موجبات نتیجه نهایی را فراهم می آورد.

مزایای روش باز:

۱- دید بهتر جراح
۲- توانایی برای انجام عمل در بینی‌‌های مشکل
۳- سهولت در گذاشتن گرافت‌های غضروفی و استخوانی یا پروتزها

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص پلاستیک و زیبایی

برخی از خدمات شهریار حدادی :

با انجام خدمات :

جراحی بینی

لاغری و پیکرتراشی : ( لیپوماتیک ، ابدومینوپلاستی و….

جراحی سینه ( لیفت سینه ، پروتز سینه ، ژنیکوماستی و…

 210 کل بازدیدها

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پل بینی چیست؟

پل بینی چیست؟

پل بینی شما ناحیه استخوانی در بالای بینی شما است. اگر پل بینی پایینی دارید، آن ناحیه صاف است و بیرون زده نیست. درجه صافی می تواند بسته به فرد متفاوت باشد. یک بیماری عفونی یا اختلال ژنتیکی گاهی اوقات...

مراقبت بعد از لیفت صورت

مراقبت بعد از لیفت صورت

بعد از جراحی لیفت صورت باید مراقبت های لازم صورت گیرد تا بهترین نتیجه از این جراحی دریافت شود در ابتدا در این قسمت توضیح کوتاهی در رابطه با جراحی لیفت صورت داده می شود و پس از آن مراقبت های بعد از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.