logo

روش جراحی باز بینی

فهرست محتوا
Rate this post

روش جراحی باز

روش جراحی باز از حدود ۵۰ سال پیش شروع شد و گروهی از جراحان به آن تمایل پیدا کردند. انتخاب روش به سلیقه و تجربه جراح مربوط می شود که در برخی موارد اکثر جراحان روش باز را ترجیح می دهند علی الخصوص در بینی های مشکل با مسائلی مانند پیچ خوردگی و یا عدم تقارن شدید و یا بیمارانی که ناهنجاریهای مادرزادی مثل لب شکری دارند.

جراحی بینی با روش باز:

برای متقاضی جراحی زیبایی بینی یکی از مسایلی که به شدت او را گیج می کند فهم تفاوتهای موجود بین روشهای متداول جراحی بینی و چگونگی انجام آنهاست. یکی از بزرگترین سوالاتی که ذهن فردی که می خواهد عمل بینی انجام دهد را مشغول می کند مقایسه روش باز و بسته است. امروزه روش باز بیشتر مورد قبول همگان واقع شده است اما هنوز هم برخی جراحان اکثر اعمال جراحی بینی شان را با روش بسته انجام می دهند. بهتر است قبل از عمل، روش باز و بسته را به خوبی بشناسیم و مزایا و معایب هر کدام را درک کنیم تا بتوانیم به درستی بین آنها انتخاب کنیم.

روش باز (Open)

در این روش ابتدا یک برش ۵-۴ میلی متری در تیغه وسط بینی ایجاد می شد که به واسطه آن برشهای داخل بینی در راست و چپ به هم متصل می شوند. برش کوچک این توانایی را در اختیار جراح قرار می دهد که پوست بینی را به بالا کشیده و به آسانی در اسکلت استخوانی تغییرات لازم را انجام دهد. با روش باز درصد آسیب غضروفی و برداشت بیش از اندازه آن کمتر می شود و چنانچه بینی به قرار دادن گرافت برای تقویت یا شکل دهی بهتر نیاز داشته باشد با دقت بالا و خطای پایین این عمل انجام می شود. البته ناگفته نماند در روش باز، تورم پس از عمل بیشتر و دوره نقاهت طولانی تر از روش بسته است.

امروزه اکثر جراحان رینوپلاستی و زیبایی روش باز را انتخاب می کنند حتی با وجود جای زخم سطحی که در اکثر موارد محو می شود زیرا به آنها این امکان را می دهد که با کنترل بیشتر تغییرات مورد نظرشان را به انجام برسانند. موضوعی که از روش عمل مهمتر است هنر و مهارت جراح در انجام روش است که موجبات نتیجه نهایی را فراهم می آورد.

مزایای روش باز:

۱- دید بهتر جراح
۲- توانایی برای انجام عمل در بینی‌‌های مشکل
۳- سهولت در گذاشتن گرافت‌های غضروفی و استخوانی یا پروتزها

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص پلاستیک و زیبایی

شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *