09213585456 info@drhaddadi.ir
انتخاب برگه
دکتر شهریار حدادی / جراحی بینی / جراحی بینی در سن بالا
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی بینی در سن بالا

جراحی بینی در سن بالا

با توجه به افزایش جمعیت گروه بالای ۶۵ سال و انجام فعالیت های گوناگون اجتماعی توسط این گروه ، ظاهر شدن مناسب در جامعه برای این گروه سنی اهمیت ویژه ای دارد . در دنیای امروز ظاهر مناسب ، تمیز و جوان یک مزیت به شمار می آید . جراحی بینی در سن بالا ممکن است در برخی مواقع مورد استفاده قرار گیرد .

جراحی بینی

استاندارد ها و ارتباطات تعریف شده به هنگام توصیف زیبایی صورت وجود دارد . در افراد جوان تر ، صورت با استفاده از خطوط عرضی چانه ، استخوان بینی ، ابرو و خط ابرو ( سر حد موی سر پیشانی ) به سه ناحیه فوقانی ، میانی و تحتانی تقسیم می شوند . که یک سوم فوقانی به علت متغیر بودن خط مو و آرایش مو در افراد مختلف از اهمیت کم تری برخودار است .

در افراد با سن بالاتر ، به دلیل تحلیل عضلات دور دهان ، جذب ( از بین بردن ) بافت چربی ، کاهش ارتفاع فک بالا ، یک سوم تحتانی صورت کوتاه می شود .

کاهش ارتفاع فک بالا به دلیل از دست رفتن دندان ها و به دنبال آن جذب استخوانی می باشد . کوتاه شدن ارتفاع یک سوم تحتانی صورت همراه با داز شدن یک سوم میانی و فوقانی سبب کشیده ( دراز ) شدن بینی می شود .

پشت بینی و نوک ببینی نیز در طول دوران مختلف زندگی دستخوش تغییر می شود . ئر ئوران جوانی پشت بینی معمولا مقعر و نوک بینی مختصر چرخش به بالا دارد . در دوران بزرگسالی پشت بینی صاف و نوک بینی به جلوه رانده می شود که به دلیل کاهش چرخش به پایین نوک ، بالای نوک و پایین نوک بینی و به داخل رفتن ( انقباض ) ستون بینی می باشد .

تغیرات کیفیت پوست با افزایش سن

کیفیت پوست و بینی با افزایش سن تغیر می کند . تغیرات طبیعی سلول ها و همراهی با افزایش زمان در معرض خورشید بودن و عوامل دیگر سبب کاهش کشسانی پوستدر سنین بالا می شود .

با افزایش سن پره و نوک بینی پر تر می شود و خصوصیات ظاهر طبیعی بینی کاهش پیدا می کند که به علت افزایش تراکم غدد سباسه ( خصوصا در مردان ) می باشد که می تواند سبب ایجاد بزرگی ، پیازی شکل و قرمز شدن قسمتی از بینی می شود .

نتیجه تغیرات بالا در برش خارجی محل هایی با پوست ضخیم ، بای ماندن جای زخم می باشد . برش در محل هایی هم چون ستونک و پشت بینی که پوست نازک تر دارند در کل با کم ترین جای زخم ، بهبود می یابد . کاهش گشانی پوست و تغیرات قابل توجه لایه های زیرین بر روی نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیر قابل توجه می گذارد .

مجموعه تغیرات نوک بینی با افزایش سن

شاید اکثر تغیرات قابل توجه بینی با افزایش سن مربوط به نوک بینی باشد که بر روی انجام جراحی بینی تاثیر می گذارد . بنابراین شاید بیش ترین ناحیه از بینی که با افزایش سن احتیاج به اصلاح دارد  ، نوک بینی باشد .

 برای انجام مشاوره از دکتر حدادی می توانید با شماره ۰۹۲۱۳۵۸۵۴۵۶ تماس حاصل نمایید .

 دلیل افتادگی نوک بینی با افزایش سن شامل :

  • تضعیف ، قطعه قطعه شدن و استخوانی شدن اتصالات میان غضروف کناری بالایی و پایینی .
  • ضعیف شدن و یا از بین رفتن اتصالات بالابرنده و حمایت کننده همراه با از بین رفتن حمایت غضروف ستونی داخلی .
  • برجسته تر شدن ضخیم شدگی و استخوانی شدن احتمالی غضروف ها .
  • ضخیم شدگی پوست پوشاننده و بافت های زیر جلدی همراه با افزایش رگ سازی سبب بزرگی و افزایش وزن نوک بینی می شود .
  • تحلیل رفتن بخش پوشاننده ریشه دندان های فک بالا  به دنبال  آن دور شدن غضروف های ستونی داخلی و کوتاهی ستونک می شود .

همه عوامل بالا سبب به پایین چرخیدن ( افتادگی ) نوک ، بالای نوک ، پایین نوک بینی ، افزایش سریع زاویه ستونک –پایین نوک و کوتاهی فاصله عمودی یک سوم تحتانی صورت می شود که نتیجه آن ظاهری با افزایش ارتفاع بینی و افتادگی نوک بینی می باشد .

برخی از مقالات دکتر شهریار حدادی :

لیپوماتیک

جراحی لیپولیز

جراحی زیبایی بینی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص پلاستیک و زیبایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.
مقالات مرتبط
جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی

جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی

جراحی پلاستیک یک عنوان عامی که است بر انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی اشاره دارد. بنابراین جراحی هایی که در دسته جراحی های پلاستیک قرار می گیرند تعدد و تنوع زیادی دارند و در نواحی مختلفی از بدن و...

هدف تان از جراحی بینی چیست؟

هدف تان از جراحی بینی چیست؟

هدف از جراحی بینی رینوپلاستی جراحی زیبایی بینی است. این جراحی از جمله جراحی های محبوب زیبایی است. در جراحی بینی بیشتر از هر جراحی دیگری باید بدانید که چه چیزی در انتظارتان است. نتیجه حدودی جراحی به...

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی یکی از موارد تعیین کننده در روش‌های جراحی بینی، تشخیص نوع بینی (گوشتی یا استخوانی) بر اساس ضخامت پوست است. این عامل مهم باعث تفاوت در جراحی بینی‌های گوشتی و...

جراحی بینی ثانویه

جراحی بینی ثانویه

جراحی بینی ثانویه جراحی بینی ثانویه یکی از جراحی های زیبایی رایجی می باشد که بسیاری از افراد بعد از جراحی بینی آن را انجام می دهند . حتی در بهترین مراکز آماری حدود 15 درصد بدست آمده که بعد از جراحی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *