logo

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

فهرست محتوا
Rate this post

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی برای سرعت بخشیدن به از بین رفتن ورم بینی بسیار موثر است تا هرچه زودتر افراد از نتایج نهایی عمل جراحی خود لذت کافی را ببرند.

متاسفانه برخی از افراد در حالیکه هنوز یکی دو هفته از عملشان نگذشته است از ورم زیاد نوک بینی خود شاکی هستند و از جراح خود تقاضای تزریق کورتون می کنند و گمان می کنند که تزریق کورتون جزئی از اقدامات بعد از جراحی بوده و حتما باید آن را تزریق کنند تا نتیجه ایی بهتر از جراحی  بینی خود داشته باشند. در صورتی که اگر تزریق کورتون برای کاهش ورم بینی به دفعات زیاد و در زمان مناسبی نباشد عوارض گوناگونی دارد.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

چه زمانی تزریق کورتون بعد از جراحی بینی لازم است؟

  • زمانی که نوک بینی پوست ضخیمی داشته باشد
  • زمانی که مدت زیادی از جراحی گذشته باشد و کاهش ورم بینی و روند بهبودی آن مطابق برنامه پیش نرود.
  • جراحی قبلی روی بینی خود انجام داده باشید.

معمولا کورتون بعد از جراحی بینی در پشت نوک بینی تزریق می شود زیرا این ناحیه بدلیل تشکیل بافت اسکار(بافت سفتی که در اثر واکنش طبیعی بدن به اسیب جراحی ایجاد می شود) کمی سفت و پر مانده است. تزریق کورتون بطور کلی باعث نرم شدن و کاهش تشکیل بافت اسکار در این ناحیه می شود به شرطی که اصولی و درست استفاده شود.

زمان تزریق کورتون

زودترین زمانی که پس از جراحی می توان بدون خطر کورتون را برای کاهش ورم بینی تزریق کرد ۴ تا ۶ هفته بعد از جراحی است. چرا که بهتر است ابتدا بدن روند طبیعی اش در ترمیم بافت بطور یکنواخت و همگون را آغاز کند زیرا با تزریق موضعی کورتون ممکن است پس از کاهش ورم بینی، فرورفتگی و نامنظمی هایی در نوک بینی مشاهده کرد و با نتایج غیر قابل پیش بینی مواجه شد. بعضی از جراحان بنابر تجربه شخصی شان حتی از یک تا دو هفته بعد از عمل تزریق کورتون را برای بیمارانشان شروع می کنند.

معمولا بعد از گذشت یک هفته بعد از اینکه بیمار کورتون را تزریق می کند تغییرات ان را احساس می کند. اما ممکن است این زمان طولانی تر شود و تا شش ماه ادامه داشته باشد.

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک معمولا فواصل میان تزریقات را بین ۶ تا ۸ هفته انتخاب می کنند زیرا تزریق بیش از حد ان می تواند عوارض بدی را برای بیمار ایجاد کند.

منتظر نظرات وپیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک

شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.

یک پاسخ

  1. خیلی کاربلد وکار درست هستید جناب دکتر ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادین..من سه ماهه عمل بینی انجام دادم ابتدا از فرم بینی رضایت کامل داشتم ولی بعد دوماه بخاطر ورم کورتون زدم الان نوک بینی قسمت سمت راست مقداری ورم حالتدسفت مانند وسمت چپ مقدار خیلی کمی وجود داره.قسمت های بالایی استخوان بینی هم بعد از کورتون شکل غیر مناسبی به خودش گرفته…از نظر شما علت چیست وچه مدت باید صبر کنیم.ایا بعد از سه ماه چسب زدن رو پیشنهاد میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *