09213585456 info@drhaddadi.ir

[vc_row][vc_column][vc_tta_tour style=”modern” shape=”square” color=”violet” active_section=”1″ pagination_style=”flat-square” el_class=”pannel1″][vc_tta_section title=”آبدومینوپلاستی” tab_id=”1495876164616-b5d8bffd-559c”][vc_wp_text title=”آبدومینو پلاستی (Abdominoplasty )”]

آبدومینو پلاستی (Abdominoplasty  )

جراحی لیفت شکم یا آبدومینو پلاستی ، جراحی است که در آن, جراح به جدار شکم, شکل می‌دهد.جدار شکم سه قسمت دارد، پوست ،چربی وفاسیا.

پوست اضافه  بریده می شود، چربی اضافه با لیپوساکشن حذف می گردد و فاسیای شکم تا زده(fascial pelication) می شود. مجموعه این اقدامات باعث می شود شکم کوچک تر شده و قوام سفت تری پیدا کند.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

اماخط برش جراحی باعث یک اسکار عرضی می گردد. البته جراح سعی می کند خط در محلی باشد که توسط لباس پوشیده می شود.

در اکثر موارد ناف نیزدستکاری می شود.البته برخلاف تصورعام ,ناف جدید درست نمی شود بلکه پوست شل شکم, ازاطراف ناف ,برش زده می شود و ناف که به جدارفاسیایی شکم وصل است درمحل خود ثابت می ماند حالا پوست پایین کشیده شده واضافه آن بریده شده و دورانداخته می شود و روی ناف با پوست پوشیده می شود ,لذا درمحل قرارگیری ناف، پوست سوراخ شده ناف به سطح آورده  ودوخته می شود، لذا دراطراف ناف یک خط اسکار داریم.

گاها ناف است ازکف جدا شده و کم تر از دو سانتیمتر پایین آورده می شود این کار در مواقعی است که میزان شلی پوست اندک است. در این موارد اسکار در اطراف ناف نداریم.

درلیپوآبدومینو پلاستی، جراحی با لیپوساکشن شروع می شود سپس پوست برش داده شده و آزاد می گردند بعد از آن ، فاسیا بانخ مخصوص دوخته می‌شود تا در محل هایی چین پیدا کند و تا زده شود.

در پایان پوست جدار شکم در چند لایه دوخته می شود. در صورت صلاحدید جراح، لوله های مخصوصی به نام “درن” زیر پوست قرار داده می‌شود تا ترشحات مایع زخم را به خارج هدایت کنند و بعد از چند روز درن کشیده می شود.

مراقبت اززخم، مثل هرزخم تازه، شامل تعویض پانسمان وجلوگیری ازکشش بافت زخم است.

اقدامات لازم قبل از جراحی

قبل از جراحی لازم است نکاتی در نظر گرفته شود که در زیر به آن ها اشاره شده است :

 • علاوه برنکات کلی، که درهرجراحی زیبایی باید مدنظرداشت ،مثل انجام مشاوره ها، تهیه فتوگرافی،قطع داروها وموادغذایی افزاینده خونریزی و….مواردزیر نیزموردتوجه قرارگیرد.
 • اگربیمارکاهش وزن داشته است، بایدبه وزن ثابت رسیده باشدودر ۶ماه قبل نوسان وزن نداشته باشد.
 • بیماربهتراست تعدادمناسب فرزندان خودراداشته باشد،چراکه بعدازعمل بهتراست دیگرباردارنشود.
 • اگراحتمال می دهد،که درآینده ممکن است تمایل به باردارشدن داشته باشد،جراحی رابه تعویق اندازد، یاحداقل این موضوع راباجراح درمیان بگذارد.
 • بهتراست بیماردوهفته قبل ازعمل ،ازشکم بندطبی استفاده کندتاریه برای وضعیت بعدازعمل آماده شود.
 •  گن وشکم بندطبی بایدتهیه شده باشد

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فرزاد فرد  فوق تخصص جراحی پلاستیک

برخی از خدماتی که دکتر فرزاد فرد انجام می دهند شامل :

 • جراحی زیبایی بینی،پلک و …
 • جراحی سینه
 • لیفت صورت
 • پروتز باسن
 • جراحی زیبایی شکم و سایر اعضاء
 • انواع لیزر تراپی، تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کرایو لیپولیز، آر اف

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد فرد:

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام[/vc_wp_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”اقدامات قبل از عمل” tab_id=”1495882329960-cd865824-2150″][vc_wp_text]

نکات کلی قبل از جراحی

قبل ازانجام هرجراحی زیبایی،( علاوه برمواردخاص وابسته به نوع جراحی)، مواردی کلی وجودداردکه بایدبیمارآنهارابداندورعایت نماید.

۱-بیماربایداگرمبتلا به بیماری خاصی میباشد به پزشک اطلاع دهد.
دیابت،صرع،هپاتیت،ایدز،بیماری قلبی،ریوی،کلیوی،فاویسم،تالاسمی،کم خونی،بیماری تیروئیدو….ازاین جمله اند.

۲-خانمهای بارداربایدحتما بارداری خودرابه جراح اطلاع دهند.خانم هادرسنین بارداری اگراحتمال بارداری رامی دهندحتما بایدجراح رامطلع سازند.

۳-سابقه جراحیهای قبلی وسابقه مشگل درجراحی های قبلی ویادربیهوشی راحتما با جراح ومتخصص بیهوشی بایددرمیان گذاشت.

 

۴- انجام مشاوره های لازم؛
بیماربایدباتوجه به سابقه بیماری های خاص،سن،نوع عمل موردنیازوطبق صلاحدیدجراح ،بامتخصصین دیگررشته ها،مشاوره نماید.
به عنوان مثال افرادبالای ۵۰ سال بایدتوسط متخصص داخلی ویزیت شوندیافردمبتلا به دیابت توسط فوق تخصص غدد(یامتخصص داخلی) مشاوره شود.

۵-انجام فتوگرافی های لازم؛
دراعمال جراحی زیبایی ثبت شرایط قبل ازعمل ،کمک زیادی به درک متقابل پزشک وبیمار ،ورفع سوتفاهمات بعدی میکند.لذالازم است قبل ازعمل، عکس های لازم،(عکس بادوربین عکاسی) ازموضع جراحی، تهیه گرددتابعداجهت مقایسه استفاده شود.

۶-استحمام در شب قبل از عمل؛
ازآنجا که تامدتی بعدازعمل امکان استحمام وجودنداردوجهت کم کردن احتمال عفونت ،بیماربایدشب قبل ازعمل استحمام نماید.

۷- بیمار در شب قبل از عمل غذای مناسب میل نماید صبح روزعمل، نباید صبحانه میل نمایدوبین ۶ تا ۸ ساعت باید ناشتا باشد در صورت رعایت نکردن ممکن است غذاهنگام بیهوشی از معده به داخل مری رفته و سپس وارد ریه شود .

۸-درهنگام مراجعه به بیمارستان بایدیکی ازاقوام درجه یک بالای ۱۸ سال همراه بامدارک شناسایی همراه بیمارباشد.

۹-بعضی ازاعمال جراحی ، بدون اجازه شوهر،درخانمها محدودیت قانونی دارد.لذا کسب ا جازه همسرلازم است.

قبل از جراحی ابدومینوپلاستی لازم است برخی از نکات رعایت شود که در زیر به آن ها اشاره شده است :

علاوه برنکات کلی، که درهرجراحی زیبایی باید مدنظرداشت ،مثل انجام مشاوره ها، تهیه فتوگرافی،قطع داروها وموادغذایی افزاینده خونریزی و….مواردزیر نیزموردتوجه قرارگیرد.

اگربیمارکاهش وزن داشته است، بایدبه وزن ثابت رسیده باشدودر ۶ماه قبل نوسان وزن نداشته باشد.

بیماربهتراست تعدادمناسب فرزندان خودراداشته باشد،چراکه بعدازعمل بهتراست دیگرباردارنشود.[/vc_wp_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”مراقبت های بعد از عمل” tab_id=”1495882331627-2a61e2c2-9ee4″][vc_wp_text]

مراقبت های بعد از عمل

[/vc_wp_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”گالری تصاویر” tab_id=”1495882577554-f5edb527-b0b7″][vc_wp_text][/vc_wp_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”ویدئوها” tab_id=”1495882617050-99489d2a-e035″][vc_row_inner el_id=”video”][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”سایر موارد” tab_id=”1495882618364-df73320b-04df”][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه جراحی” tab_id=”1495882619497-2cabac4b-cbd2″][/vc_tta_section][/vc_tta_tour][/vc_column][/vc_row]

تماس با پزشک