logo

پروتز سینه سیلیکونی بهتر است یا سالینی ؟

فهرست محتوا
Rate this post

یکی از سوالات متداولی که از دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک در رابطه با جراحی پروتز سینه  پرسیده می شود این است که پروتز سیلیکونی بهتر است یا سالینی ؟

پروتز سینه سلیکونی بهتر است یا سالینی ؟
پروتز سینه سلیکونی بهتر است یا سالینی ؟

پروتز سیلیکونی و سالینی هر دو از پروتز هایی می باشند که در جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرند جنس و مواد تشکیل دهنده این دو پروتز با یکدیگر متفاوت می باشد در این مقاله توضیح مختصری در رابطه با این دو پروتز داده می شود . انتخاب نوع پروتز سینه را بر عهده جراح خود بگذارید زیرا جراح در این زمینه تجربه بسیار فروانی دارد و با توجه به شرایط بافت سینه شما پروتزی را انتخاب می نماید که بتوانید بهترین نتایج را دریافت نمایید .

کیفیت پروتز مورد استفاده در جراحی پروتز سینه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، جراحی پروتز سینه بدلیل اینکه یک روش دائمی می باشد و پروتز در مدت زمان طولانی در بافت سینه شما جایگذاری می شود باید در کیفت بسیار بالایی باشد .

پروتز های سالینی

سازمان غذا و داروی آمریکا پروتز های سالینی که مواد تشکیل دهنده آن ها از سرم سالین می باشد را تایید کرده است همان طور که گفته شد این نوع از پروتز از سرم سالین که ترکیبی از آب و نمک استریل شده می باشد ساخته شده است . پروتز های سالینی شکل و ظاهر سینه را مصنوعی می کند به همین علت است که امرزوه از این نوع پروتز کمتر استفاده می شود . استفاده از پروتز های سالینی برای خانم های بالای ۱۸ سال مورد تایید می باشد . در مواردی که سایز سینه کوچک باشد و پهنای قفسه سینه کم باشد استفاده از پروتز های سالینی توصیه نمی شود .

پروتز های سیلیکونی

پروتز هایی که امروزه در جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر از نوع سلیکونی می باشد . این نوع از پروتز به بافت طبیعی سینه بسیار شبیه می باشد . به شکل گرد و قطره اشکی پروتز های سیلیکونی مورد استفاده قرار می گیرند که نوع قطره اشکی ان ظاهر طبیعی تر را در بافت سینه ایجاد می کند .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *