پروتز باسن 😍 روش خوش فرم کردن باسن

این روزها، بسیاری از بانوان به دنبال بزرگ کردن و تغییر فرم باسن خود می باشند. اگر نمی توانید با ورزش و استفاده از رژیم غذایی باسن خود را فرم دهید و بزرگ کنید، می توانید با استفاده از پروتز باسن مشکل کوچک و تخت بودن باسن خود را رفع نمایید. با استفاده از این تکنیک می توان ظاهر جذاب تری در این ناحیه بدن ایجاد کرد و اندام فرد فرم زیباتری پیدا می کند. پروتز باسن ، در روش های مختلفی ارائه می گردد که در ادامه دکتر حدادی به طور مفصل به آن پرداخته اند. به این نکته توجه داشته باشید که بیمار باید درک مناسبی نسبت به عمل جراحی که می خواهد انجام دهد، داشته باشد، تا بتواند به درستی و راحتی در انتخاب جراح و سایز ایمپلنت باسن تصمیم بگیرد.

کاندیدای مناسب جراحی پروتز باسن

بیمار باید اطلاعات کافی از انجام پروتز باسن را داشته باشد و انتظارات واقع بینانه ای از این عمل داشته باشد. داشتن باسنی زیبا برای اکثر خانم ها بسیار مهم می باشد. انگیزه جراحی بزرگ کردن باسن در افراد مختلف متفاوت می باشد. پروتز باسن راه حلی مناسب برای افرادی می باشد که می خواهند اندامی زیبا داشته باشند و باسن خود را حجیم تر نمایند یا با استفاده از لیفت باسن آن را بالا بکشند.

خانم هایی که از ظاهر باسن خود ناراضی هستند، کاندیدای خوبی برای جراحی پروتز باسن می باشند. اما دلایل افراد با یکدیگر تفاوت می باشد. در ادامه می پردازیم به دلایلی که فرد می خواهد اقدام به پروتز باسن نماید:

دلایل استفاده از پروتز باسن

 • دستیابی به اندامی متناسب و متوارن تر
 • جهت بالا بردن اعتماد به تفس
 • جهت رفع خجالت به علت مشکل ظاهری باسن
 • بهبود ویژگی های ظاهری و ایجاد باسنی زیباتر و جذاب تر

در هر صورت بیمار باید اطلاعات کافی نسبت به جراحی که می خواهد انجام دهد داشته باشد. حتما دلایل خود جهت پروتز باسن را به پزشک تان اطلاع دهید و مشاوره لازم را از دکتر دریافت نمایید و در آخر با دیدی باز و دانشی بالاتر نسبت به جراحی که می خواهید انجام دهید، اقدام نمایید.

نحوه انجام عمل جراحی پروتز باسن

جراحی پروتز باسن به صورت سرپایی طی 2 الی 3 ساعت تحت بی هوشی عمومی انجام می گیرد. بیمار در طول عمل در حالت خواب می باشد. و روی شکم می خوابد سپس دکتر جراحی را بر روی باسن بیمار انجام میدهد.

زمانی که بیمار بی هوش می باشد. پزشک شکاف های لازم را بر روی ناحیه باسن انجام می دهد. حتما محل برش را قبل از انجام جراحی پروتز باسن با پزشک خود در هنگام جلسات مشاوره، هماهنگ نمایید. معمولا جراحان وقتی که بیمار در حالت ایستاده می باشد، باسن او را به سه قسمت افقی تقسیم می نمایند، اصولا پروتز را در قسمت پایین چین باسن قرار نمی دهند، زیرا آن ناحیه محل نشستن بیمار می باشد و زمانی که فرد می نشیند، فشار زیادی در آن ناحیه بر اثر وزن بیمار ایجاد می شود.

اصولا پروتزها را در قسمت میانی باسن قرار می دهند. در بالای باسن، در خط باسن برشی به اندازه 5 تا 8 سانتی متر ایجاد می کنند. محل برش 4 سانتی متر بالاتر از مقعد می باشد. به دلیل اینکه در این ناحیه احتمال عفونت و پارگی پروتز کاهش می یابد.

طی جراحی پروتز باسن با ایجاد شکاف ها، حفره ای بزرگ در ناحیه باسن ایجاد می شود و پروتز را بالا و یا زیر ماهیچه سرینی بزرگ در ناحیه باسن قرار می دهند. معمولا به دلیل اینکه از جا به جایی در پروتزها در هنگام نشستن جلوگیری شود، پروتزها را بالای نشیمنگاه باسن قرار می دهند. پزشک باید مراقب باشد که هر دو سمت باسن متقارن باشند.

در آخر ناحیه برش زده را بخیه می زنند و زمانی که بیمار از حالت بیهوشی خارج شد تحت نظارت قرار می گیرد. معمولا 1 تا 2 ساعت بعد از عمل بیمار تحت نظارت قرار می گیرد و بعد از آن مرخص می گردد.

اقدامات لازم قبل از پروتز باسن

 1. حتما تمامی سوالات را قبل از جراحی از پزشک تان بپرسید.
 2. قبل از عمل رژیم غذایی سالمی داشته باشید و سعی کنید ورزش کنید.
 3. از کشیدن سیگار و مصرف الکل حداقل دو هفته قبل از عمل پروتز باسن خودداری نمایید.
 4. 8 ساعت قبل از انجام عمل چیزی نخورید و نیاشامید.
 5. در روز جراحی لباس های گشاد و راحت بپوشید.
 6. از مصرف داروهای ضد انعقاد خون از دو هفته قبل از عمل خود داری نمایید.
 7. حتما از داروهایی که مصرف می کنید و بیماری هایی که دارید پزشکتان را مطلع نمایید.
 8. در بعضی مواقع می توانید نوع بی هوشی را خودتان انتخاب نمایید که از بی هوشی عمومی برای شما استفاده شود یا موضعی.
  مدت زمانی که در بیمارستان باید بمانید به نوع جراحی بستگی دارد.

مراقبت های بعد از عمل پروتز باسن

عمل جراحی پروتز باسن به مراقبت هایی نیاز دارد تا نتیجه خوبی را از نتیجه جراحی داشته باشید و بهبودی بیمار سریع تر انجام گیرد. در عمل جراحی باید بسیار مراقب باشید که پروتزها جا به جا نشوند و یا پارگی در آن ها ایجاد نگردد.

 • روز بعد از جراحی را به طور کامل استراحت نمایید
 • حداقل به مدت 2 هفته نباید بر ناحیه جراحی شده فشار وارد نمایید و سعی کنید بر روی شکم بخوابید و یا از یک بالشت نرم بر زیر باسن استفاده نمایید
 • از گن فشاری مخصوص بعد از جراحی پروتز باسن ، به مدت 3 هفته شبانه روز باید حتما استفاده نمایید و بعد از آن به مدت 3 هفته فقط در طول روز استفاده نمایید. البته طرز استفاده دقیق آن را پزشک متخصص تعیین می نماید.
 • مصرف آنتی بیوتیک طبق دستور پزشک
 • هفته اول بعد از جراحی، فعالیت فیزیکی نداشته باشید
 • از هفته دوم می توانید کارها و فعالیت های روزمره خود را انجام دهید
 • حدود دو ماه از ورزش هایی که به باسن فشار وارد می کنند خودداری نمایید
 • تا 3 هفته بعد از عمل جراحی پروتز باسن زیاد در معرض آفتاب قرار نگیرید
 • دوره نقاهت جراحی 4 تا 6 هفته به طول می انجامد و دوره ترمیم آن حدود دو ماه طول می کشد
 • می توانید بعد از دو روز از جراحی استحمام نمایید
 • استفاده از چسب مخصوص میکروپور تا سه ماه بعد از جراحی، روی برش های جراحی به منطور پیشگیری از کشیده شدن پوست و بهبود سریع تر جای زخم
 • حتما باید از زخم های جراحی مراقبت های لازم را به عمل آورید تا از ایجاد عفونت و پارگی و جابه جایی و چرخش پروتز و افتادگی پروتز  و عوارض های جانبی آن جلوگیری نمایید.

عوارض پروتز باسن

همه جراحی های دارای خطرات و عوارض احتمالی می باشند. حتما باید در انتخاب جراح دقت لازم را داشته باشید تا عوارض و خطرات احتمالی کاهش یابد. پروتز باسن نیز مانند تمام جراحی ها خطرات و ریسک های خاص خود را دارد. این خطرات شامل ایجاد عفونت و خونریزی و پارگی و موارد دیگری می باشد. بیمار حتما باید قبل از انجام جراحی همانطور که از مزایای جراحی اطلاع پیدا می کند، از معایب آن نیز اطلاع داشته باشد.

 • از عوارض پروتز باسن ایجاد عفونت می باشد، که بر اساس شکاف های ایجاد شده و جای زخم جراحی بر روی باسن صورت میگیرد. پزشک باید ماهر باشد و بهترن مکان برای شکاف را انتخاب نماید
 • مشکل مهم دیگری که ممکن است در فرد ایجاد گردد، این است که امکان جابه جایی و حرکت پروتزها در آن وجود دارد و این امر باعث عدم تقارن باسن ها می شود
 • پارگی و شکستن پروتز ها از عوارض دیگر پروتز باسن می باشد
 • احساس درد که می توانید جهت رفع آن از مسکن به دستور پزشک استفاده نمایید. به هیچ وجه نباید تا دو هفته بعد از عمل از داروی آسپرین و ایبوپروفن استفاده نمایید.
 • ایجاد کبودی که بعد از دو الی سه هفته بهبود می یابد و کبودی به طور کامل رفع می شود
 • در مواردی نادر احتمال دارد که تجمع خون یا هماتوم در فرد ایجاد شود که در این حالت باید خون اضافه بیرون کشیده شود
 • ممکن است در اطراف جای زخم حس لامسه فرد ضعیف شود و ممکن است تا 3 ماه طول بکشد تا فرد حس لامسه اش را در آن ناحیه به دست آورد
 • ناحیه باسن بعد از جراحی پروتز باسن در ابتدا متورم و سفت می شود . و ممکن است فرد این حالت را تا چند ماه بعد از پروتز داشته باشد.
 • خطر احتمال ایجاد بافت های زخم در اطراف پروتز کمتر از 5 درصد می باشد. که این امر باعث می شود باسن سفت شود و احساس غیر طبیعی همراه با درد خقیقی در فرد ایجاد می کند
 • ممکن است مایع اضافی در اطراف پروتز تجمع یابد که احتمال آن بسیار کم می باشد. در صورت بروز این حالت باید پروتز ها خارج شوند

هزینه پروتز باسن در سال 1402 در شهر تهران

هزینه جراحی پروتز باسن بسته به روش انتخابی جراحی می باشد. فرد باید در رابطه با روش مناسب بزرگ کردن باسن با دکتر صحبت نماید و روش مناسب خودش را انتخاب کند. هزینه آن به صورتی نمی باشد که فقط افراد مشهور بتوانند عمل جراحی پروتز باسن را انجام دهند و همه افراد می توانند جراحی پروتز باسن را انجام دهند، البته هزینه ها در افراد با توجه به خدماتی که برای بیمار ارائه می شوند، متفاوت می باشد. این نکته را توجه داشته باشید که به علت اینکه هزینه ها را کاهش دهید، حتما سعی کنید جراح و متخصص ماهر و باتجربه ای را انتخاب نمایید تا احتمال خطرات و عوارض ناشی از جراحی پروتز باسن کاهش یابد

جراحی پروتز باسن، به جز بحث دستمزد  شامل نوع و هزینه پروتزی که قرار است برای فرد استفاده شود. و هزینه بیمارستان و کلینیکی که قرار است جراحی در آن انجام گیرد می باشد. هزینه پروتزها بسته به نوع و کیفیت آنها متفاوت می باشند و هزینه بیمارستان نیز بسته به تجهیزات و امکاناتش متفاوت می باشد.

علاوه بر جراحی پروتز باسن ، پروتز سینه هم امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است، با انجام این جراحی می توان فرم ایده آلی را در بافت سینه ایجاد کرد ، پروتز هایی که در این جراحی مورد استفاده قرار می گیرد مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا ( fda) می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله پروتز سینه مراجعه نمایید.

آیا ممکن است پروتز باسن بترکد ؟

اگر متقاضی جراحی بزرگ کردن باسن با پروتز هستید ، ذهن تان را درگیر شایعات بی اساس در خصوص ترکیدن یا پاره شدن پروتزهای باسن نکنید. جنس و ساختار پروتزهای مورد استفاده ار عمل باسن بسیار مقاوم و مستحکم بوده و تخریب پذیر نیست. بنابراین می توانید بدون نگرانی با مراجعه به پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک برای جراحی پروتز باسن اقدام کنید.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در حوزه جراحی های صورت و بدن فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل بورد تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران بوده و در حیطه جراحی شکم و پیکرتراشی، جراحی سینه و عمل های زیبایی صورت سابقه و تجربه بالایی دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیرا
سمیرا
2 سال قبل

سلام میخواستم ببینم با انجام این عمل ( پروتز باسن ) چقدر دوره نیازه تا نقاهت تکمیل بشه ؟

دیانا
دیانا
2 سال قبل

سلام دکتر وقتتون بخیر
بنده ورزشکار حرفه ای هستم
ولی همچنان از فرم باسنم رضایت ندارم
باسنم تخته
اگر با فرض رعایت نقاهت حدود یکسال
ورزش های سنگین رو شروع کنم ممکنه پروتز ها آسیب ببین؟
اگر چربی تزریق کنم چه مدت دوام داره ؟
بادرنظرگرفتن اینکه ورزش هم میکنم

دکتر شهریار حدادی
پاسخ به  دیانا
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
لطفا به شماره 09392159837 در واتس آپ پیام دهید و مشاوره آنلاین بگیرید.

وانیا موسوی
وانیا موسوی
4 سال قبل

سلام لطفا گالی عکسهای پروتز باسن را معفی بفرمایید در کجا ببینم به جز اینستاگرام

drhaddadi
drhaddadi
پاسخ به  وانیا موسوی
4 سال قبل

متاسفانه امکان گذاشتن عکس های نمونه کارهای جراحی های بدن در سایت نیست

عسگري
عسگري
5 سال قبل

با سلام بنده باسن كوچكي دارم كه خيلي اذيت مي شوم مي خواستم عمل پروتز انجام دهم از آنجا كه كارم نشستن حداقل ٧ ساعت در روز است آيا اجازه عمل دارم ممنون

drhaddadi
drhaddadi
پاسخ به  عسگري
5 سال قبل

بله بعد دو هفته می تونید بشینید

فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Email