logo

جراحی بینی استخوانی و نتیجه آن

فهرست محتوا
Rate this post

جراحی بینی استخوانی و نتیجه آن

برخی از افراد دارای بینی های استخوانی هستند، که خواستار جراحی بینی خود می باشند. این نوع از بینی ها دارای پوست نازک و غضروف محکمی هستند و در برخی از آن ها قوز و برآمدگی بروی بینی مشاهده می شود. قوز و برآمدگی که بروی بینی های استخوانی مشاهده می شود در ظاهر چهره فرد بسیار تاثیر می گذارد، یکی از اهداف جراحی بینی های استخوانی برداشتن قوز و برآمدگی روی بینی است که در حین جراحی توسط جراح قوز و برآمدگی روی بینی تراشیده می شود و فرم زیبایی در بینی ایجاد می شود.

جراحی بینی

نحوه جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی به دو روش باز و بسته با استفاده از تکنیک های مختلف انجام می شود در صورتی که بینی به تغییرات کمی نیاز داشته باشد روشی که برای جراحی بینی در نظر گرفته می شود جراحی بینی به روش بسته است که در این روش جراحی کلیه برش ها در داخل بینی داده می شود و به صورت محدود پوست از اسکلت غضروفی و استخوانی خود جدا می شود و توسط وسیله مخصوص بالا نگه داشته می شود تا جراح بینی تغییرات لازم را بروی غضروف و استخوان بینی ایجاد نماید. تورم و کبودی با استفاده از این روش پس از جراحی بینی نسبت به جراحی بینی به روش باز کم تر مشاهده می شود.

در صورتی که بینی به تغییرات گسترده ای نیاز داشته باشد روشی که برای جراحی بینی در نظر گرفته می شود جراحی بینی به روش باز است که در این روش جراحی برش لازم در قسمت باریک بینی دو سوراخ بینی ایجاد می شود و پوست بینی به طور کامل بلند می شود و جراح بینی با دید باز تغییرات لازم را بروی اجزای مختلف بینی ایجاد می نماید. در جراحی بینی به روش باز بدلیل اینکه جراح بینی دید بیشتری دارد می تواند اقدامات بیشتری را بروی بینی انجام دهد و با توجه به خواسته بیمار فرم زیبایی در بینی ایجاد نماید. در جراحی بینی به روش بازپس از جراحی بینی  تورم و کبودی بیشتری مشاهده می شود.

 نتیجه جراحی بینی استخوانی

در اکثر موارد نتیجه جراحی بینی استخوانی مطابق با خواسته بیمار است. بطور کل هر فردی که خواستار جراحی بینی استخوانی یا جراحی بینی گوشتی خود است باید انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی بینی خود داشته باشد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص پلاستیک و زیبایی

شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *