تاثیر فرم بینی بر جراحی

تاثیر فرم بینی بر جراحی بینی

بسیاری از افراد در زمان مراجعه به جراح بینی ، خواستار انواع مختلفی از بینی هستند، عده ای بینی های کوچک و سر بالا را می پسندند و عده ای نیز بینی های طبیعی را مد نظر قرار می دهند ، بد نیست بدانید که نوع بینی قبل از عمل جراحی تاثیر به سزایی در نتیجه آن بعد از عمل خواهد داشت .

معمولا افرادی که بینی های طبیعی دارند با تغییرات فرم طبیعی تری همراه هستند ، اما اصولا بینی های استخوانی که دارای غضروف برجسته و محکم و استخوان زیادی هستند برای جراحی بینی ایده آل تر هستند ، افرادی که بینی های گوشتی دارند نباید انتظار داشتن یک بینی فانتزی را داشته باشند.

%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%d9%81%d8%b1%d9%85-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%b1-%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c

نقش نوع بینی در جراحی بینی

بینی هر شخص دارای ویژگی های مخصوص به خود اوست البته تمامی اجزای صورت و بدن هر فرد منحصر به فرد است و هیچ دو بینی شبیه به یکدیگر نخواهند بود .می بینیم که بینی ها را به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می کنند که هر کدام از این بینی ها مشخصه های متفاوتی دارند.پوست بینی مهم ترین عاملی است که می تواند روش های به کار گرفته شده توسط جراح بینی را متغیر کند.

در بینی های گوشتی که پوست بینی ضخیم است ظرافت هایی که پزشک در جراحی بینی  به کار می برد دیده نخواهد شد و جراح در ابتدا از حجم پوست اضافی در بینی می کاهد و برای اینکه بتواند به  نوک بینی ،فرمی زیبا دهد مقداری محدودیت دارد بالعکس در بینی استخوانی پوست نازک است و اسکلت بینی قوی بوده ودر عمل بینی تنها عیوب بینی برطرف خواهند شد. با توضیحات گفته شده می توان گفت احتمال اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی به فرم دلخواه رقم بخورد مقداری کمتر باشد اما ناممکن نخواهد بود.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
دنبال کنید
نمونه‌کار‌های بیشتر...