logo

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

فهرست محتوا
Rate this post

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی می تواند تمامی مشکلات مربوط به بینی را برطرف کند و بینی را به گونه ایی اصلاح کند که به طور کامل با صورت شما هماهنگی داشته باشد. جراحی زیبایی بینی انواع مختلفی دارد مانند جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی طبیعی و جراحی ترمیمی بینی که بسته به نوع بینی صورت می گیرد. بینی های  استخوانی دارای غضروف زیاد، پوست نازک و در برخی موارد قوز خفیف بروی پل بینی هستند.

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف کم  هستند. جراحی بینی استخوانی راحت تر از جراحی بینی گوشتی می باشد  زیرا این بینی ها غضروف کمی دارند و در مقابل دارای پوستی نازکی هستند. افرادی که بینی های آن ها گوشتی می باشد و قصد انجام جراحی بینی گوشتی دارند باید سطح انتظارات خود را تاجای ممکن پایین بیاورند و انتظارات واقع بینانه تر در جراحی بینی خود داشته باشند زیرا نتیجه جراحی بینی های گوشتی  نسبت به جراحی بینی استخوانی طبیعی تر می باشد و خیلی به بینی های فانتزی تبدیل نمی شوند. نوع پوست بینی بروی نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیر گذار می باشد در این مقاله به اهمیت پوست بینی در جراحی بینی اشاره شده است.

تاثیر پوست بینی بروی جراحی بینی

نوع پوست بینی در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیر گذار می باشد. پوست بینی در قسمت بالای بینی نازک تر می باشد و در قسمت نوک بینی دارای ضخامت بیشتری می باشد زیرا در قسمت نوک بینی غدد چربی بیشتری وجود دارد. جراحی بینی های گوشتی بدلیل داشتن پوست ضخیم دشوارتر می باشد و در این نوع از جراحی تغییراتی که جراح در بینی ایجاد می کند کمتر دیده می شود . بینی های گوشتی دارای غضروف های ضعیفی می باشند و به همین علت بعد از جراحی نمی توانند حجم زیاد پوست را تحمل کنند در این صورت در برخی موارد  مشاهده می شود که بعد از جراحی بینی گوشتی نوک بینی حالت افتاده پیدا کرده است در نتیجه در حین عمل جراحی بینی گوشتی باید غضروف ها تقویت شوند.

در جراحی بینی استخوانی بدلیل داشتن پوست نازک و غضروف های قوی تر جراحی راحت تر انجام می شود و تمامی تغییرات ایجاد شده توسط جراح در جراحی بینی استخوانی به خوبی قابل مشاهده می باشد و خلاقیت جراح در این نوع از جراحی بینی به وضوح دیده می شود.

شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی

دکتر شهریار حدادی، متولد ۱۳۵۱ تهران است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. دکتر حدادی با استفاده از دانش و تجربه فراوان، تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده اند و از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند که در زیر به گوشه ای از فعالیت های ایشان می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *