مراقبت های جراحی بینی

مهم ترین اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی بینی

از مهم ترین اقدامات جراحی بینی می توان به نگهداری گچ بینی اشاره کرد ، در روزهای ابتدایی که شما گچ یا اسپلینت روی بینی دارید، باید به خوبی از آن مراقبت کنید ، به یاد داشته باشید که مراقبت از بینی در روزهای اول با نگهداری گچ بینی و عدم تکان دادن سر همراه است ، دراین مدت به هیچ عنوان سر خود را پایین نگیرید و برای شستشوی صورت از دستمال های مرطوب استفاده کنید . دقت داشته باشید که خیس شدن گچ روی بینی باعث افتادن آن و تغییر حالت بینی می شود .

دقت در نگهداری بینی در دوره ی ناهت تاثیر مستقیم و به سزایی در نتیجه ی بعد از عمل خواهد داشت ، ممکن است شما دچار کبودی و تورم در بینی شده باشید اما سعی کنید که با استراحت نسبی و مصرف داروها و البته خوردن آب آناناس و آب کرفس از میزان کبودی و تورم ناشی از جراحی کم کنید .

جراحی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی

به یاد داشته باشید که استفاده از کمپرس سرد در ساعت های ابتدایی و روز اول تاثیر دو چندانی در کاهش میزان کبودی زیر چشم ها خواهد داشت. مصرف دارو ها به موقع و عدم تحرک سر هم می تواند در گذراندن دوره ی نقاهت به شا کمک کند .

به یاد داشته باشید که حدود دو رز بعد از جراحی باید تامپون ها را بیرون بکشید ، هرگز این اقدام را خودتان انجام ندهید و اجازه دهید جراح بینی با دقت و مهارت این اقدام را انجام دهد، هرچند که به نظر شما این کار ساده ای است اما ممکن است حین بیرون کشیدن فیلتر ها بینی شما خونریزی کند .

ترمیم بینی عمل شده

حدود یک هفته بعد از جراحی نیاز است تا گچ روی بینی برداشته شود ، بهتر است قبل از این کار استحمام کنید تا گچ به خوبی و راحتی از روی بینی برداشته بشود .

بعد از برداشتن گچ آموزش های لازم جهت چسب زدن روی بینی را از جراح بینی  دریافت نمایید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی – جراح بینی – فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

ارسال پاسخ

1 × چهار =

Call Now Button