لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک نوین ترین روش برای لاغری موضعی است که می تواند بدون ایجاد بی هوشی و با بی حسی موضعی چربی های نواحی مختلف بدن را از بین ببرد ، این روش که به عنوان راهی دائمی برای از بین رفتن چربی ها ارائه شده است می تواند با تاثیر گذاری مستقیم بر اندام ها چاقی موضعی را بر طرف سازد ، لیپوماتیک بسیار قدرتمند و پیشرفته است و می تواند در طول تنها یک جلسه میزان قابل توجهی از چربی های بدن شما را بیرون بکشد .
با استفاده از لیپوماتیک می  توان به راحتی چربی های بدن را ایتخراج نمود و مانع مجدد چاقی می شود.  لیپوماتیک که امروزه به عنوان روشی برای پیکر تراشی شناخته می شود می تواند تاثیرات به سزایی را در اندام و تناسب اندام شما داشته باشد .

 

لاغری با لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک بسیار راحت تر و کم عارضه تر از سایر روش های لاغری می باشد. در روش لاغری با لیپوماتیک به راحتی فرد می تواند به اندام ایده آل خود دست یابد. و از شر چربی های موضعی بدن خلاص گردد. اگر تمام راه ها را برای لاغری امتحان کرده اید و به دنبال روشی ایمن و کم خطر جهت لاغری هستید. لیپوماتیک بهترین روش جهت از بین بردن چربی های اضافه بدن می باشد.

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک در واقع یک دستگاه است که با ایجاد یک شکاف بسیار کوچک وارد بدن می شود ، این دستگاه که مجهز به یک میله ی فلزی است با ورود به بدن ، بافت چربی را دچار لرزش می کند ، مکانیزم عمل لیپوماتیک بدون حرارت و یا ایجاد لرزش می باشد ، میله ی فلزی وارد بدن می شود با ارتعاشات بسیار سریع خود بافت های چربی را دچار لرزش می کند ، در اثر این ارتعاش سلول های چربی از بدن کنده شده و مجدد توسط دستگاه بیرون کشیده می شود .
لیپوماتیک به صورت کاملا فیزیکی چربی ها را خورد کرده و بدون ایجاد حرارت و به کمک باد و لرزش سلول ها را در محل مورد نظر بیرون می کشد، در روش لاغری با لیپوماتیک نیازی به بی هوشی نیست و به کمک بی حسی موضعی می توان این جراحی را انجام داد . جالب این است که با استفاده از روش لاغری با لیپوماتیک می توان چربی های استخراج شده از بدن را جهت اضافه کردن  در نواحی دیگر بدن استفاده نمود. در روش لاغری با لیپوماتیک  سلولیت ها نیز ار بین می روند و در نتیجه پوست فرد صاف و زیباتر می گردد. در این روش کبودی و ورم بسیار کمتراز سایر روش های لاغری می باشد

 

لیپوماتیک چه نتیجه ای دارد ؟

به کمک لیپوماتیک می توان قسمت هایی از بدن که دچار چاقی موضعی هستند و با ورزش یا رژیم غذایی از بین نمی روند را لاغر کرد و فرم داد، لیپوماتیک به عنوان روشی برای کاهش وزن نیست و البته به کمک این دستگاه می توان چربی های سفت و سخت را بیرون کشید .

 

لیپوماتیک برای چه قسمت هایی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

لیپوماتیک به صورت عمده برای لاغری شکم و پهلو ها کاربرد دارد ، اما در بسیاری از موارد دیگر نیز کاربرد دارد :

 • شکم و پهلو
 • ران
 • ساق پا
 • باسن
 • بازو
 • غبغب
 • پشت کمر

از اعضایی هستند که می توان به کمک لیپوماتیک حجم آن ها را کاهش داد و فرم دهی کرد .

نکته : مزیت ویژه ای که لیپوماتیک به بیماران و مراجعین ارائه می نماید امکان انتقال چربی بیرون کشیده به اندام های دیگر می باشد . در روش های مرسوم قبلی چربی ها به قدری حرارت داده می شدند که سلول های چربی بعد از بیرون کشیدن دچار سوختگی و مرگ می شدند ،

در لیپوماتیک چربی ها به صورت فیزیکی و بدون سوختگی و حرارت بیرون می آیند و بافت سلول های چربی کاملا زنده و سالم خواهند بود ، از یان رو می توان بعد از لیپوماتیک چربی های اضافی را در اندامی دیگر نظیر سینه یا باسن تزریق نمود . این مزیت ویژه ی لیپوماتیک باعث می شود که شما علاوه بر داشتن یک شکم صاف و مسطح ، از یک باسن خوش فرم و یا سینه های پر تر لذت ببرید .

لاغری با لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک

 چربی  های لیپوماتیک شده در چه قسمت هایی قابل انتقال یا تزریق می باشند ؟

تزریق چربی در اندام هایی نظیر :

 • لب ها
 • گونه
 • چانه
 • سینه
 • دست ها
 • پشت دست ها
 • ران
 • ساق پا
 • باسن
  و…

قابل انجام خواهد بود.

 

اقدامات قبل از لیپوماتیک

در تمام جراحی های زیبایی فرد باید یک سری نکات و مراقبت ها را قبل از جراحی انجام دهد تا هم عوارض احتمالی از آن جراحی را کاهش دهد  و هم تاثیر و نتیجه بهتری از انجام عمل جراحی زیبایی خود داشته باشند. برای اینکه فرد بخواهد نتیجه بهتری از جراحی خود داشته باشد حتما باید یک سری اقدامات را از قبل از جراحی لیپوماتیک انجام دهد تا به نتیجه دلخواه خود دست یابد.  این نکات را پزشک متخصص قبل از انجام جراحی لیپوماتیک به بیمار خود یاد آوری می نماید. در ادامه می پردازیم به اقدامانی که فرد باید قبل از جراحی انجام دهد.

لیپوماتیک بازو

بازو ناحیه ای از بدن می باشد  که در صورتی که بزرگ باشد با انجام ورزش های سنگین و رژیم های طاقت فرسا کوچک نمی شود و چربی های اظافی و انباشته در آن ناحیه از بین نمی رود لیپوماتیک روشی می باشد که می تواند چربی های اضافی نواحی مختلف بدن را تخریب کند و از بین ببرد در واقع لیپوماتیک روش کاملا بی خطر و کم تهاجمی می باشد که تنها در یک جلسه می تواند چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن را از بین ببرد در روش لیپوماتیک به علت اینکه چربی ها نمی سوزند و آسیبی به بافت آن ها وارد نمی شود  پس از آنکه توسط دستگاه لیپوماتیک استخراج شد می توان از آن های برای حجیم سازی نواحی دیگر از بدن استفاده کرد زیرا بسیاری از افراد هستند که برای حجیم سازی نواحی مختلف بدن خود مانند گونه ها و لب ها خواستار تزریق چربی می باشند که در این صورت می توان از چربی های استخراج شده در لیپوماتیک برای حجیم سازی این نواحی استفاده کرد.

لیپوماتیک بازو

انتخاب جراح با تجربه برای کوچک کردن بازوها با لیپوماتیک نقش به سزایی در نتیجه لیپوماتیک بازو دارد دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک در زمینه لاغری با لیپوماتیک دارای سابقه درخشانی می باشند و با انجام لیپوماتیک بازو ظاهر زیبایی را در بازو های شما ایجاد می کند

جراحی لیپوماتیک بازو با بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار هیچگونه دردی را در حین لیپوماتیک بازو حس نمی کند و پس از آن خونریزی مشاهده نمی شود ممکن است پس از لیپوماتیک کبودی و تورم مشاهد ه شود که با استفاده از کمپرس یخ می توانید این تورم و کبودی را کاهش دهید.

لیپوماتیک بازو با تخریب چربی های اضافی و بیرون کشیدن آن بازو های شما را خوش فرم و زیبا می سازد و همچنین با قدرت لیفت بالایی که دارد می تواند باعث سفت شدن پوست بازوها گردد

از بین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک

ازبین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک به منظور رفع و از بین بردن چربی های اضافی در زیر چانه انجام می شود. از بین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک نتایج خیره کننده و بسیار رضایت بخشی را در افرادی که بدلیل داشتن غبغب زیبایی و اعتماد بنفس خود را از دست داده اند بوجود می اورد از بین روش های از بین برنده غبغب، لیپوماتیک دارای تاثیر بیشتری می باشد و در این روش پس از انجام لیپوماتیک پوست ناحیه غبغب حالت افتاد و اویزان پیدا نمی کند یکی از مزیت های این روش سفت کردن پوست می باشد.

لیپوماتیک غبغب

در این روش چربی های انباشته شده در زیر چانه بوسیله دستگاه لیپوماتیک تخریب می شوند و از بین می روند این روش بسیار سریع و اسان می باشد و آثار رفع غبغب را سریع نمایان می کند و اثر چشمگیری در ظاهر شخص ایجاد می کند  و باعث می شود چهره فرد جوان تر و جذاب تر بنظر برسد. در این روش بدلیل اینکه پوست سفت می شود و حالت افتاده و اویزان پیدا نمی کند به نظر می رسد ناحیه مورد نظر لیفت داده شده است که اثرات رضایت بخش و بالایی را در افراد ایجاد می کند

نحوه لیپوماتیک غبغب

غبغب زمانی ایجاد می شود که چربی های در زیر چانه و اطراف گردن انباشته می شوند و این نواحی را فرا می گیرند به صورتی که پوست گردن حالت افتاده، کشیده و شل شده پیدا می کند و این امر موجب کاهش زیبایی، جذابیت و اعتماد بنفس ان ها می گردد و همواره افراد از این موضوع رنج می برند. چربی های انباشته شده در زیر چانه موجب می شود عضلات گردن انقباض پیدا کنند که در نتیجه این امر موجب می شود پوست ناحیه زیر چانه بصورت لایه لایه دیده شود.

برای انجام لیپوماتیک غبغب در ابتدا بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و پس از ان یک سوراخ ریز توسط جراح در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود و لوله بسیار نازکی به نام لوله کانولا وارد سلول های چربی می شود و با استفاده از امواج و ارتعاشات ایجاد شده چربی های انباشته شده در زیر چانه تخریب می شوند و توسط دستگاه ساکشن خارج می شود.

در روش ازبین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک هیچ گونه جای زخمی دیده نمی شود و مشاهده مقداری کبودی و تورم بعد از لیپوماتیک یک امر طبیعی می باشد که به مرور زمان از بین می رود برای از بین بردن کبودی ناشی از لیپوماتیک استفاده از کمپرس یخ توصیه می شود.

افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

یکی از نگرانی های افرادی که خواستار انجام لیپوماتیک هستند امکان افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک و تخلیه چربی است ، این نگرانی بی مورد می باشد زیرا در این روش از امواج اینفراسونیک استفاده می شود که موجب می شود پوست بطور کامل لیفت داده شود و هیچ گونه افتادگی بعد از لیپوماتیک ایجاد نمی شود.

افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روش ایمن و بی خطر برای ازبین بردن و تخلیه چربی ها می باشد و هیچ گونه افتادگی پوستی بعد از انجام لیپوماتیک ایجاد نمی شود. شلی و افتادگی پوست می تواند موجب برهم خوردن تناسب اندام و ایجاد بدشکلی در ناحیه شکم وپهلو شود. بهترین گزینه برای از بین بردن چربی ها و رفع مشکل افتادگی پوست، لیپوماتیک می باشد در مواردی که افتادگی پوست شدید باشد و میزان چربی های انباشته شده در ناحیه شکم زیاد باشد بهترین روش برای از بین بردن چربی های انباشته شده و رفع افتادگی پوست ابدومینوپلاستی می باشد که نسبت به لیپوماتیک تهاجمی تر می باشد اما در مواردی که افتادگی پوست خفیف و میزان چربی های انباشته شده اضافی کم باشد بهترین گزینه برای از بین بردن چربی ها و رفع افتادگی پوست لیپوماتیک است.

لیپوماتیک نسبت به سایر روش های لاغری موضعی آسیب بسیار کمتری بر پوست وارد می کند و در بسیاری از نقاط بدن مانند بازو، غبغب، پهلو، شکم، باسن، ران پا مورد استفاده قرار می گیرد .

در نتیجه در لیپوماتیک بدلیل استفاده از امواج اینفراسونیک که اثر لیفت کنندگی پوست دارد نسبت به سایر روش ها کمترین میزان شل شدگی و افتادگی پوست ایجاد می شود.

عواملی که در تغییرات پوستی بعد از لیپوماتیک دخیل می باشند:

عواملی مانند جنس پوست، سن، ژنتیک ،تعداد بارداری های قبل و ناحیه ای که قرار است لیپوماتیک شود در میزان افتادگی و شلی پوست بعد از لیپوماتیک دخیل می باشد به عنوان مثال در افرادی که در سنین بالا خواهان انجام لیپوماتیک هستند، نسبت به افرادی که در سنین جوانی می خواهند لیپوماتیک انجام دهند ممکن است افتادگی پوست کمی بیشتر مشاهده شود .

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک قبل از انجام لیپوماتیک پوست ناحیه ای که قرار است لیپوماتیک در آن انجام گیرد را بررسی می کند و تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

مراقبت های لازم قبل از جراحی لیپوماتیک

 • حتما پزشک خود را از مصرف داروهایی که استفاده می نمایید مطلع نمایید و یا اگر حساسیتی به داروی خاصی دارید حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین را از دو هفته قبل از عمل  با دستور پزشک قطع نمایید.
 • از نیمه شب قبل از عمل از خوردن غذا و آب خودداری نمایید
 • از یک هفته قبل از عمل از مصرف الکل و دخانیات خودداری نمایید.
 • از مصرف ویتامین e  چند روز قبل از عمل خودداری نمایید
 • تزریق ویتامین k  قبل از عمل باعث می شود کبودی بعد از عمل کاهش یابد

قبل از عمل پزشک چه مواردی را باید رعایت نماید

 • دیابت فرد باید کنترل گردد اگر پایین باشد و یا بالا باشد باید حتما تنظیم گردد
 • فرد نباید به بیماری فشار خون بالا مبتلا باشد
 • سوابق بیماری قلبی و عروقی باید بررسی شود. اگر فرد دچار سکته قلبی و یا مغزی شده باشد، انجام جراحی برای آن خطرناک است و نباید صورت گیرد.
 • تمام جراحی های که فرد قبل از جراحی لیپوماتیک انجام داده است باید از بیمار پرسیده شود
 • انجام سونوگرافی نظیر بررسی قطر چربی زیر جلدی و احتمال فتق و غیره
 • انجام آزمایش خون جهت بررسی کم خونی و تست بارداری و تست انعقاد خون و هپاتیت و کارکرد کلیه و کبد و غیره

 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

 • یک سری مراقبت ها را باید بعد از جراحی لیپوماتیک حتما رعایت کرد تا دوران نقاهت کمتر شود، ایجاد عفونت احتمالی در فرد کاهش یابد و فرد زودتر به نتیجه دلخواه خود دست یابد. در ادامه توضیحاتی در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی را توضیح میدهیم
استفاده از گن بعد از لیپوماتیک

استفاده از گن بعد از لیپوماتیک

 • حتما سعی کنید بعد از انجام جراحی، چند ساعت اول را استراحت نمایید
 • از مصرف نمک تا مدتی بعد از جراحی خودداری نمایید
 • داروهایی که پزشک متخصص برای شما تجویز می نماید حتما به طور مرتب و کامل استفاده کنید
 • حتما با ماساژ دادن به سمت پایین مایعات اضافه را از بدن خارج نمایید. اگر مایعات از بدن به طور کامل خارج گردد باعث می شود که کبودی و ورم در فرد زودتر بهبود یابد. ولی اگر مایعات درون بدن باقی بمانند باعث می شود تا فرد احساس درد بیشتری نماید و ناحیه جراحی شده ورم می کند و بزرگ تر نیز می شود
 • از گن های مخصوص لیپوماتیک طبق دستور پزشکتان به طور مداوم و مرتب استفاده نمایید. استفاده از گن ها کمک بسیار زیادی جهت جلوگیری از افتادگی و شل شدگی پوست و لاغری بیشتر در ناحیه لیپوماتیک شده میکند.
 • سعی کنید تا چند روز اول بعد از عمل دراز بکشید و از نشستن بر روی صندلی خودداری نمایید
 • اگر لیپوماتیمک پا انجام داده باشید باید حتما پاهایتان را بالاتر از بدنتان قرار دهید
 • از فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین تا مدتی بپرهیزید و در انجام دادن کارهای روزمره خود به اندامتان فشار زیادی وارد ننمایید
 • استفاده از قرص متوکوپرامید زمانی که دچار حالت تهوع شدیدی شده باشید
 • تا وقتی که منافذ ناحیه جراحی شده باز می باشند از رفتن به مکان هایی که احتمال آلودگی در آنها وجود دارد مانند استخر و سونا و دریا خودداری نمایید. زیرا احتمال بروز عفونت در فرد بالا می رود وخطرناک می باشد
 • حتما در روز اول بعد از جراحی به حمام بروید و سعی کنید مایعات اضافه را با استفاده از ماشاژ به سمت پایین خارج نمایید. و در روز های بعدی تقریبا روزی یک یا دوبار این عمل را تکرار نمایید. حتما محل برش را با صابون و آب ولرم شستشو دهید و سپس با استفاده از ماساژ مایعات را خارج نمایید. و در آخر محل را با حوله تمیز به آرامی خشک نمایید. ممکن است کمی دردناک باشد، اما حتما مایعات را از بدن خود خارج نمایید.
 • معمولا بعد از دو ماه ورم ها کم کم کاهش پیدا می کنند و بعد از حدود ۶ ماه می توانید نتیجه اصلی عمل را مساهده نمایید
اقدامات بعد از لیپوماتیک

اقدامات بعد از لیپوماتیک

مزایای لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی بسیار جدید و کم عارضه می باشد که این روزها خیلی از افراد مخصوصا خانم ها از این روش لاغری استقبال زیادی داشته اند. لاغری با لیپوماتیک دارای مزایای بسایر زیادی نسبت به سایر روش های دیگر لاغری می باشد. لیپوماتیک اگر زیر نظر پزشک متخصص انجام گیرد، عوارض احتمالی آن بسیار ناچیز می باشد و به راحتی و بدون هیچ عارضه ای فرد به اندام ایده آل خود می رسد. در ادامه می پردازیم به مزایای لاغری با استفاده از جراحی لیپوماتیک.

 • خطر آمبولی در روش لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها کمتر می باشد.
 • نیاز مدت زمان کمتر نسبت به سایر روش ها
 • پایین بودن احتمال ایجاد عفونت در فرد
 • دستگاه لیپوماتیک خاصیت لیفت دارد، و مانع از افتادگی و شلی پوست در فرد می شود
 • محافظت از پوست در مقابل سوختگی
 • جراحی لیپوماتیک بیهوشی ندارد و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود
 • لوله کانولا دارای سنسور می باشد و خطر برخورد آن با بافت های غیر چربی بسیار کم است
 • دوره نقاهت در روش لاغری با لیپوماتیک بسیار کم تر از سایر روش هاست
 • ایجاد کبودی و درد کمتر نسبت به سایر روش های لاغری
 • امکان اضافه کردن چربی های استخراج شده به نواحی دیگر از بدن
 • در این روش لاغری حتی سلولیت ها نیز از بین می روند

 

مزایای لیپوماتیک

مزایای لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک

هر گاه صحبتی از عوارض به میان می آید باید شرایط را در نظر گرفت ، به طور کلی برای انجام لیپوماتیک نیاز به سلامت کلی بدن و عدم بیماری های خاص می باشد ، فرد کاندید باید میزان مشخصی از توده ی چربی را داشته باشد ، این جراحی برای افرادی که از میزان بسیار زیادی چربی برخور دار هستند یا انجام نمی شود و یا در طول چند جلسه انجام می شود ، افرادی که بیماری های قلبی و عروقی دارند نیز گزینه های مناسبی برای جراحی نیستند ، همچنین افرادی که تصمیمی برای لاغر ماندن ندارند نیز گزینه های ایده آلی نمی باشند ، دقت و توجه پزشک به موارد فوق و موارد دیگر باعث می شود که آنالیز جامع و کلی از شما بدست آید و جراح لیپوماتیک با بررسی تمامی موارد تاثیر گذار بر نتیجه ی جراحی به شما اعلام می دارد که شما برای جراحی مناسب هستید یا خیر .
در چنین شرایطی است که می توان گفت جراحی برای شما عارضه ای در بر دارد یا خیر. در صورتی که فرد ایده آل های مد نظر جراح را داشته باشد این جراحی بدون ضرر و بدون عارضه خواهد بود . یک سری عوارض احتمالی نیز وجود دارد که ممکن است در برخی افراد رخ دهد که در ادامه به آن می پردازیم.

 • ممکن است بیمار به لیدوکائین حساسیت داشته باشد، که این مشکل را می توان با شناسایی کرد و از بروز آن پیشگیری نمود
 • اگر فردی از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین مصرف نماید، ممکن است بیمار دچار خونریزی و کبودی گردد. جهت جلوگیری از این امر فرد باید دو هفته قبل از جراحی لیپوماتیک،  مصرف این دارو ها را طبق دستور پزشک قطع نماید
 • اگر اتاق عمل و یا محلی که در آن جراحی لیپوماتیک انجام میگیرد استریلیزه و مجهز نباشد ممکن است بیمار، دچار عفونت گردد. البته خود بیمار باید مراقبت های بعد از جراحی را رعایت نماید. اگر فرد دچار بیماری های مزمن که همراه با کاهش سیستم ایمنی بدن باشد نیز ممکن است عفونت در آن ایجاد گردد. بیماری هایی نظیر دیابت و لوپوس پیشرفته و استفاده از داروهای کورتون و ضذ سرطان.
 • حتما پزشک خود را از داروهایی که مصرف می نمایید و داروهایی که به آن حساسیت دارید مطلع نمایید. زیرا ممکن است به داروهای جراحی لیپوماتیک حساسیت داشته باشید و مسمومیت در فرد ایجاد گردد.

 

بازگشت لیپوماتیک

خیر ، لیپوماتیک جراحی است که به صورت اختصاصی بر روی تعداد سلول های چربی تاثیر می گذارد ، بدین صورت است که اگر چربی های شکم بیرون کشیده شوند در صورت ابتلای فرد به افزایش وزن ، چاقی در ناحیه شکم یا ناحیه لیپوماتیک شده دیده نمی شود . اگر هم فرد دچار افزایش حجم بشود چاقی به میزان گذشته نخواهد بود .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با دکتر حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک در ارتباط باشید و مشاوره های لازم در این خصوص را دریافت نمایید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

ارسال پاسخ

17 − 3 =