لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک

لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک

پرسشی که ذهن بسیاری از افرادی که دارای اضافه وزن هستند را این روزها درگیر کرده بهترین روش خارج کردن چربی های اضافه از بدن است که با نام لیپوساکشن شکم و پهلو در جامعه شناخته شده است.

تقریبا همه افراد چاق یا دارای اضافه وزن که به لاغر شدن فکر می کنند و انواع مسیرهای لاغرشدن اعم از رژیم های غذایی و ورزشهای مختلف و اعمال جراحی را بررسی کرده اند می دانند که در شیوه های جراحی، چربی‌های اضافی بدن به روش های مختلف شکسته می شود و توسط لوله های خاص و از طریق منافذ کوچک از بدن خارج می شوند. اما در چگونگی و مکانیزم شکسته شدن چربی ها تفاوت وجود دارد که همین تفاوت موجب اختلاف در نوع روش لیپوساکشن و لیپوماتیک است.

در ابتدا باید بدانید که اگر این جراحی ها توسط جراح متخصص و در مراکز مجهز به امکانات جدید انجام شود، تفاوت زیادی در این جراحی ها وجود ندارد و انتخاب پزشک جراح مناسب و متخصص، مهمترین نکته ای است که باید مورد توجه قرار دهید. اما تفاوت مهم بین لیپوساکشن و لیپوماتیک را جهت آشنایی نسبی شما در ادامه توضیح می دهیم.

لیپوماتیک و به خصوص لیپوماتیک شکم علاوه بر ایجاد زیبایی و فرم مناسب به خاطر کاهش ذخایر چربی و کاهش ملموس وزن، موجب پیشگیری از بسیاری از بیماریهای مرتبط با اضافه وزن و درمان بیماری‌هایی همچون آرتروزهای مفصلی زانو و لگن، دردهای ستون فقرات، کبد چرب، اختلالات هورمونی در خانم‌ها، افزایش اعتماد به نفس و درنتیجه کاهش شدید عوارض روحی و روانی چاقی، کنترل قند خون و بهبود وضعیت دیابت فرد می‌شود.

لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک

لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک

انواع لیپوساکشن به این صورت است که: در «لیزر لیپولیز» شکستن چربیها توسط اشعه لیزر انجام شده در حالیکه در روش «اولتراسونیک لیپولیزر» این کار توسط امواج فراصوت صورت می گیرد که به آن لیپوماتیک می گویند. در روش «واترجت» نیز این عمل توسط فشار آب انجام شده که بافت‌های چربی را می شکند و سپس ساکشن یعنی خروج چربی های شکسته شده صورت می گیرد.

پژوهش ها نشان داده که در روش لیپوماتیک عوارض کمتری دیده شده و افراد بعد از عمل آسایش بیشتری خواهند داشت. چراکه عوارضی همچون سوختگی پوست و عضلات ناشی از لیپوساکشن که با حرارت همراه است در لیپوماتیک وجود ندارد. ضمن اینکه ترشحات زیاد و درد شدید بعد از عمل که در لیزرلیپولیز دیده می‌شود در لیپوماتیک وجود ندارد.

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک با بهره گیری از بروز ترین و استاندارد ترین تجهیزات، تبحر خاصی در انجام جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه، جراحی بینی و بلفاروپلاستی دارند. بهترین جراح شکم در تهران با استفاده از بروزترین تکنیک ها به انجام جراحی می پردازد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و برقراری ارتباط با شماره تلفن ۰۹۲۱۳۵۸۵۴۵۶تماس حاصل نمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مزایای لیپوماتیک نسبت به دیگر روش‌ها چیست؟

۱- در لیپوماتیک شاهد یکنواختی لایه چربی زیر پوست خواهیم بود و هیچ گونه بقایای چربی که در روش‌های دیگر ساکشن به صورت گلوله مانند در زیر پوست احساس می شود در این روش دیده نخواهد شد.

۲- در این روش نیاز به بستن گن دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی که ۶ ماه باید گن ببندد و لیزر لیپولیز که در حدود ۲ تا ۴ ماه باید گن ببندد بسیار کوتاه‌تر است.

۳- جمع شدن پوست در این روش نسبت به روش‌های دیگر ساکشن به مراتب بهتر می‌باشد.

۴- در این روش نیاز به بی هوشی وجود ندارد و بی حسی موضعی کافیست و نسبت به دیگر روشها درد ندارد.

۵- خطر عفونت و آمبولی چربی در روش لیپوماتیک بسیار کمتر است.

۶- نیاز به بستری شدن در روش لیپوماتیک نیست و فرد بلافاصله بعد از جراحی می‌تواند مرخص شود.

برای آگاهی بیشتر نسبت به این موضوع و به ویژه تفاوت های روش های جراحی بیرون کشیدن چربی های اضافی بدن، می توانید با مراجعه به متخصص و جراح لیپوماتیک اطلاعات دقیق تری بدست بیاورید. فوق تخصص جراحی پلاستیک بهترین مشاور برای انتخاب روش جراحی است و می داند چه روش و متدی برای بدن شما و با توجه به شرایط ویژه هر فرد بهترین روش است.

ارسال پاسخ

پنج × 3 =

Call Now Button