قبل از جراحی پروتز سینه چه مطالبی را باید بدانیم

قبل از جراحی پروتز سینه چه مطالبی را باید بدانیم:

انتخاب جراح

در جراحی پروتز سینه، انتخاب جراح با تجربه بسیار حائز اهمیت می باشد، در انتخاب یک جراح با تجربه شما باید جواب سوالاتی مانند این که جراح چند سال تجربه کاری در جراحی پروتز سینه و یا اعمل جراحی مشابه داشته است را بدانید  و نمونه کارهای قبل و بعد از پزشک را مشاهده نمایید . در زمان مشاوره قبل از جراحی تمامی سوالات خود را مطرح سازید تا در رابطه با این جراحی آگاهی لازم را کسب نمایید .

پروتز سینه

پروتز سینه

سایز و شکل پروتز

بر اساس نظر جراح و علاقه بیمار نوع، شکل و سایز پروتز انتخاب می شود، سایز پروتز سینه بر اساس فرم قفسه سینه بیمار تعیین می شود . جراح پوست و بافت سینه را بررسی می کند تا مطمئن شود که پوست سینه پروتز انتخابی را بطور کامل پوشش می دهد یا خیر.

محل برش جراحی

سه نوع برش برای جایگذاری پروتز در بافت سینه متداول می باشد که برای جایگذاری پروتز های آب نمکی طول این برش ها بیشتر می باشد .

برش دور هاله سینه : با ایجاد این برش ممکن است در حس نوک سینه و شیردهی بعد از جراحی اختلالی ایجاد شود بنابرین جراح از این نوع برش بسیار کمتر استفاده می کند .

برش زیر چین سینه : با ایجاد این برش به بافت سینه کمتر آسیب وارد می شود، به همین علت می باشد که برای جایگذاری پروتز در بافت سینه بیشتر پزشکان از این نوع برش استفاده می کنند . با ایجاد این برش بهترین دسترسی برای پزشک ایجاد می شود .

برش زیر بغل : برش زیر بغل نسبت به برش های دیگر غیر متداول تر می باشد زیرا در این برش پزشک دسترسی مستقیم به محل جایگذاری ندارد .

مراقبت بعد از جراحی پروتز سینه

احساس درد و خستگی به مدت چند روز بعد از جراحی پروتز سینه طبیعی می باشد، در روز های اولیه بعد از جراحی پروتز سینه احساس پری و سنگینی در سینه های خود می کنید که به مرور زمان این احساس از بین می رود . کبودی و تورم ناشی از جراحی تا چند وقت بعد از جراحی ممکن است ادامه داشته باشد .  مراقبت بعد از پروتز سینه شامل نحوه خوابیدن، استفاده از سوتین طبی مخصوص، رژیم غذایی و مراقبت از زخم ها می باشد که با مراجعه به مقاله مراقبت های بعد از پروتز سینه در این زمینه می توانید اطلاعات لازم را بدست آورید و با رعایت تمامی این مراقبت ها بهترین نتیجه را از جراحی پروتز سینه خود دریافت نمایید.

بعد از عمل جراحی پروتز سینه چه نوع معاینات دوره ای باید صورت گیرد ؟

توصیه می شود 3 سال بعد از جراحی پروتز سینه MRI را انجام دهید و سپس هر دو سال یک بار تکرار نمایید تا در صورت بروز مشکلی، درمان های لازم صورت گیرد. در صورتیکه در MRI  نشانه هایی از پارگی مشاهده شد برنامه ریزی برای تعویض و یا بیرون آمدن پروتز انجام می گیرد . احتمال بروز عارضه پارگی پروتز بسیار نادر می باشد، اما برای اطمینان از سالم بودن پروتز نسبت به انجام MRI بی توجه نباشید . توصیه می شود بعد از جراحی پروتز سینه با پزشک خود در تماس باشید و توصیه های لازم را دریافت نمایید

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص پلاستیک و زیبایی

برخی از خدمات شهریار حدادی :

با انجام خدمات :

جراحی بینی

لاغری و پیکرتراشی : ( لیپوماتیک ، ابدومینوپلاستی و….

جراحی سینه ( لیفت سینه ، پروتز سینه ، ژنیکوماستی و…

ارسال پاسخ