سوالات بعد از عمل بینی

سوالات بعد از عمل بینی

در این مقاله با ما همراه باشید تا به سوالات متداولی که بعد از عمل بینی برای بیمار ایجاد می گردد بپردازیم:

  • آیا بعد از عمل بینی خونریزی زیادی مشاهده می شود؟ خونریزی چه زمانی متوقف می گردد؟

برخی از بیماران بعد از عمل بینی مقداری خونریزی را تجربه می کنند. خونریزی می تواند از جلو یا پشت حلق اتفاق بیفتد و این مورد باعث حالت تهوع بیمار می گردد. در برخی موارد از داروهای آنتی امتیک یا همان ضد تهوع استفاده می شود. خونریزی معمولاً بعد از بیست و چهار ساعت از جراحی کاهش می یابد. معمولاً از یک پد مخصوص در زیر بینی استفاده می شود و این پد هر چند ساعت یک بار تعویض می گردد.

  • چه مدت زمان برای از بین رفتن تورم بینی نیاز است؟

تورم بعد از جراحی بینی بسیار شایع است. البته اکثر این تورم و التهاب ظرف چهار تا شش هفته اول از بین می رود. تورم نوک بینی می تواند تا ماه ها ادامه داشته باشد. حتی در مواردی دیده شده است که تورم تا یک سال و نیم بعد از عمل کاملاً از بین می رود. البته به خاطر داشته باشید که این تورم در جراحی بینی به صورت باز و بسته متفاوت است. در جراحی بینی با تکنیک باز برش در پایه بینی ایجاد می گردد در حالی که در جراحی بینی به شیوه بسته برش در داخل بینی و به صورت جزئی ایجاد می گردد. بنابراین جراحی بینی به شیوه بسته تورم بسیار کمتری را موجب می شود.

  • چه اقداماتی برای کاهش تورم بعد از عمل بینی می توان انجام داد؟

استفاده از کمپرس یخ بر روی بینی در ۴۸ ساعت اول تاثیر بسیار بالایی در کاهش تورم دارد. فعالیت های ورزشی را محدود کرده و تا جای ممکن استراحت کنید. هنگام خوابیدن سر خود را مقداری بالاتر از حالت عادی قرار دهید. تمامی این اقدامات را می توانید تا یک هفته اول انجام دهید تا به کاهش سریع تر تورم کمک کنید.

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک با بهره گیری از بروز ترین و استاندارد ترین تجهیزات، تبحر خاصی در انجام جراحی زیبایی شکم، جراحی سینه، جراحی بینی و بلفاروپلاستی دارند. بهترین جراح شکم در تهران با استفاده از بروزترین تکنیک ها به انجام جراحی می پردازد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و برقراری ارتباط با شماره تلفن ۰۹۲۱۳۵۸۵۴۵۶تماس حاصل نمایید و یا به اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

  • آیا می توان در بینی دمید تا بینی را تمیز کرد؟

از دمیدن در بینی برای چهار هفته اول بعد از جراحی خودداری کنید. زمانی که گچ بینی باز می شود می توان بینی را تمیز کرد. البته در این مورد با پزشک خود صحبت کنید.

  • پس از جراحی بینی چطور می توان خوابید؟

برای ۴۸ ساعت بعد از جراحی بینی به بیماران پیشنهاد می شود که هنگام خوابیدن سر بالاتر از سطح بدن قرار گیرد. هنگام خواب به صورت طاق باز از کمپرس های یخ بر روی بینی استفاده شود. در شش هفته اول بعد از جراحی بینی نباید به روی شکم خوابید. معمولاً پیشنهاد می شود که در چهار هفته اول بعد از جراحی بینی به پشت یا همان طاق باز خوابید.

منبع : https://www.breslowmd.com/rhinoplasty/rhinoplasty-aftercare-dos-and-donts/

ارسال پاسخ

شانزده + ده =

Call Now Button