روش های جراحی بینی

روش های مختلف جراحی بینی

جراحی بینی  یکی از اعمال جراحی است که به روش های گوناگونی انجام می شود ، هم چنین تکنیک های مورد استفاده در جراحی نیز متفاوت خواهد بود ، بسیاری از افراد با مراجعه به جراح بینی روش جراحی و تغییرات تکنیکی را جویا می شود ، به طور کلی جراحی بینی به دو روش باز و روش بسته انجام می شود . هر کدام از این روش ها برای نوع بینی خاصی قابل انجام است. بنابراین نمی توان تصمیم گرفت که بینی باید به روش باز جراحی شود یا با روش بسته ، جراح بینی با توجه به ساختار بینی و میزان تغییرات لازم برای آن در رابطه با تکنیک جراحی و نوع جراحی تصمیم گیری خواهد نمود .

روش باز يا روشopen

جراح بینی در بیشتر موارد از این روش استفاده می نماید ، روش باز مرسوم ترین راه برای جراحی بینی است که تغییرات بسیار زیادی در بینی ایجاد خواهد کرد .  در اين روش بر روی پوست وسط بینی در ناحيه جلوى آن برش داده می شود و سپس پوست بینی بلند شده و ايرادات آن ،مانند قوز بينى اصلاح می گردد. این روش در بینی هایی که نوك  پهن دارند استفاده می شود. هم چنین در بینی های کج و یا بينى هايى كه دارای نقص مادر زادی هستند، كاربرد دارد. اگر بینی هایی نیاز به استفاده از غضروف جهت تقویت و ترمیم بینی دارند بايد از روش باز استفاده كرد.

روش های مختلف جراحی بینی

روش بسته يا روش close

اين روش در بینی هایی که تنها قوز مختصری دارند و نوک بینی نیاز به اقدام زیادی ندارند استفاده می شود. به طبع در روش بسته با توجه به دستکاری کمتر بینی ، تورم بعد از عمل کمتر خواهد بود .البته این روش در موارد محدودی قابل انجام است.
اقدامات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی

ارسال پاسخ

1 × پنج =