جراحی ترمیم بینی

(ترمیم بینی چیست)Revision Rhinoplasty

ترمیم بینی همان عمل دوم بعد ازعمل اولیه است که به منظور برطرف کردن معایب به وجود آمده بعد از عمل در بینی یا ناراضی بودن بیمار از شکل ظاهری بینی خود انجام می شود که اصطلاحا به آن Revision Rhinoplasty یا جراحی اصلاحی بینی نیز می گویند.
چه افرادی نیازمند به ترمیم بینی هستند
•  افرادی با نوک غیر طبیعی یا کجی بینی
•  افرادی با فاصله زیاد سوراخ های بینی
•  افرادی که مشکلات تنفسی دارند
•  افردی که  از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند-

زمان مناسب برای ترمیم بینی چه موقع می باشد؟

برای مشخص شدن فرم اصلی بینی بعد از عمل نیازمند بهبود زخم ها و تورم و کبودی های حاصل از جراحی هستیم
وممکن است با ترمیم زودرس اشکالات جدیدی در بینی ظاهر شود.ازاین رو پزشکان متخصص حداقل ۱ سال را برای بهبود کامل بینی توصیه می کنند.
اگر می خواهید بینی خود را ترمیم کنید حتما به این نکات توجه کنید
•  برای بدست آوردن بهترین نتیجه از عمل جراحی زیبایی ترمیمی لازم است به دنبال جراحی بینی اشید که در انجام این نوع از عمل‌های جراحی متخصص باشد و بتواند درک مناسبی از اهداف مورد نظر بیمار برای بهبود ظاهر بینی داشته باشد
•  البته بهتراست خیلی حساس نباشید، در برخی موارد ممکن است بهترین راه حل برای شما خودداری از انجام عمل جراحی ترمیمی باشد، زیرا خطرات ناشی از این عمل ممکن است بطور مشخص از مزایای آن بیشتر باشد.

مراقبت های بعد از عمل مجدد چگونه می باشد؟

مراقبت ها همانند مراقبت های جراحی اولیه می باشد که از جمله:
•  در هفته اول از ورزش بدنی شدید بپرهیزید
•  سعی کنید از غذاهای سبک و مایعات غیر گاز داره طبیعی استفده کنید
•  عطسه با دهن باز انجام شود و خنده وگریه نیز اجتناب کنید
•  از گذاشتن عینک طبی و آفتابی به مدت یک ماه بپرهیزید.
•  ازحرکات تند صورت یا خم کردن  بی مورد سر و صورت بپرهیزید.

ترمیم بینی به چه دلیل نیاز می باشد ؟

معمولا اشخاص زمانی ترمیم بینی را انجام می دهند که از ظاهر بینی خود راضی نباشند .

در برخی اشخاص پس از جراحی زیبایی بینی به بینی ضربه وارد می شود ، بنابراین ممکن است ظاهر بینی تغییر کند ، با تغییر یافتن ظاهر بینی عمل ترمیم بینی نیاز می شود .

در ترمیم بینی چه کارهای انجام می شود ؟

در برخی از موارد ترمیم بینی جهت رفع مشکلات ناراحتی ها و مشکل تنفسی می باشد ، در برخی از موارد ترمیم بینی جهت اصلاح انحراف بینی است ، در برخی از موارد دیگر هدف از ترمیم بینی اصلاح نوک بینی می باشد ، برخی دیگر نیز ترمیم بینی را جهت تقارن سوراخ های بینی انجام می دهند .

چرا ترمیم بینی سخت است ؟

در ترمیم بینی نیاز به بافت استخوان و غضروف بینی است ، اگر بافت استخوان و غضروف بینی کافی نباشد جراح بینی باید از دنده و یا گوش آنها را تامین نماید .

انجام ترمیم بینی را کی می توان انجام داد ؟

ترمیم بینی را دوسال بعد از آخرین جراحی بینی می توان انجام داد ، جراحان بینی به اکثر اشخاص توصیه می کند که قبل از انجام ترمیم بینی حتما به مدت یکسال از زمان جراحی گذشته باشد .

جراحی ترمیم بینی

سوالات متداول ترمیم بینی که از دکتر حدادی فوق تخصص جراح پلاستیک پرسیده می شود :

من دوسال است جراحی بینی انجام داده ام اما از نظر ظاهر از بینی ام راضی نیستم ، هزینه ترمیم بینی چقدر است ؟

ترمیم بینی دارای هزینه های مختلفی است ، اگر پزشک اول ترمیم بینی را انجام دهد شخص فقط نیاز است هزینه کلینیک را باید پرداخت کند ، اما اگر ترمیم بینی توسط پزشک دیگری انجام شود هزینه کامل جراحی بینی باید پرداخت شود .

با سلام من جراحی بینی انجام داده ام در طی این ۷ ماه جراحی بینی در زمان خندیدن پره های بینی ام باز می گردد ، آیا با ترمیم بینی می توان این مشکل را حل نمود ؟ در ضمن سوراخ های بینیم تقارن ندارند ؟

پاسخ دکتر حدادی جراح زیبایی بینی :

دوست گرامی به شما توصیه می شود برای ظاهر شدن نتایج کامل جراحی بینی تا یکسال صبر نمایید ، اگر پس از یک سال از گذشت جراحی زیبایی بینی تقارن سوراخ های بینی حاصل نشد می توانید با ترمیم بینی این مشکل را برطرف نمایید .

سلام دکتر من ۱۶ سال دارم ، آیا می توانم جراحی زیبایی بینی را انجام دهم ؟ پاسخ دکتر حدادی جراح زیبایی بینی :

خیر – توصیه می شود جراحی زیبایی بینی را پس از سن ۱۸ سالگی انجام دهید ، انجام جراحی بینی قبل از سن ۱۸ سال توصیه نمی شود زیرا بینی هنوز در حال رشد هست .

دکتر من چند سال پیش دو بار عمل کردم ، در حال حاضر به خاطر مشکل تنفسی می خواهم عمل ترمیم بینی را انجام دهم آیا این جراحی های متعدد و استفاده از بی هوشی های مکرر ممکن است دچار مشکل در ذهن و طول عمر شوم ؟

پاسخ دکتر حدادی جراح زیبایی بینی :

دوست گرامی بیهوشی های که امروزه انجام می شود بسیار بی خطر می باشند ، با ترمیم بینی مجدد می توانید مشکلات تنفسی بینی را رفع نمایید .

سلام دکتر من جراحی بینی انجام داده ام پس از گذشت یکسال با توصیه پزشکم هنوز چسب بینی می زنم اما بلافاصله پس از برداشتن چسب شکل بینی ام تغییر حالت داده و کج می شود ، متاسفانه من بیماری آلرژی دارم بابت این بیماری بسیار اذیت شدم تمایلی به انجام ترمیم مجدد ندارم به نظر شما نیاز به ترمیم مجددد بینی هست ؟

پاسخ دکتر حدادی جراح زیبایی بینی :

سلام ، با توجه به توضیحاتی که شما می فرمایید و باقی بودن کجی بینی پس از یکسال ترمیم مجدد بینی برای شما نیاز است و باید جراحی زیبایی بینی را مجدد انجام دهید .

دکتر من جراحی زیبایی بینی انجام داده ام اما از حالت و فرم بینی ام اصلا راضی نیستم ، جراح بینیم اصلا جراحی ترمیم بینی برای من اصلا انجام نمی دهد ، آیا من می توانم ترمیم بینی را انجام دهم ؟

خیر – دوست گرامی توصیه می شود جراحی و ترمیم بینی را در صورتی که فقط به دلیل عدم راضیت از ظاهر است را انجام ندهید .

ترمیم بینی فقط باید در شرایط ضروری انجام شود ، کوچک کردن بیش از اندازه بینی سبب ایجاد شدن مشکلات تنفسی می شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی

ارسال پاسخ

سیزده + یک =