جراحی انحراف بینی

شرایط جراحی انحراف بینی

انحراف تیغه ی بینی علاوه بر مشکلات ظاهری که برای فرد ایجاد می کند می تواند باعث بروز مشکلات و عوارض دیگری چون :

  • گرفتگی بینی
  • خونریزی بینی
  • اختلال در بویایی
  • خروپف کردن هنگام خواب
  • سینوزیت مزمن

شود و فرد را دچار آزار و ناراحتی نماید .

انحراف بینی چگونه تشخیص داده می شود؟

تشخیص انحراف بینی با معاینه تخصصی جراح بینی ، عکس برداری سی تی اسکن و یا عمل آندوسکوپی انجام می شود و نتایج نهایی با انجام موارد مورد بررسی اعلام خواهد شد . البته دقت  داشته باشید که بینی منحرف با بینی کج متفاوت خواهد بود از این رو جراحی انحراف بینی با جراحی کجی بینی فرق دارد ، انحراف بینی با اختلال در روند تنفس و یا اختلالات دیگر همراه است و با جراحی جنبه ی درمانی دارد ، اما کجی بینی یک مشکل ظاهری است که در صورت جراحی به عنوان یک عمل زیبایی تعریف می شود ، به همین جهت است که بیمه هزینه ی جراحی انحراف بینی را متقبل می شود اما هزینه ی کجی بینی را پرداخت نخواهد کرد .

عمل زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

بیماران باید توجه داشته باشند عمل انحراف بینی و جراحی کجی بینی با هم تفاوت دارند. عمل جراحی انحراف بینی یک عمل درمانی محسوب می شود و بیمه های درمانی چه معمولی و چه تکمیلی هزینه آن را پرداخت می کنند ولی عمل کجی بینی یک عمل زیبایی بینی محسوب می شود و بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند.

در صورتی که بینی فرد  هم دارای کجی و هم انحراف  باشد که باید هم عمل زیبایی و درمانی همزمان انجام شود که علاوه بر رفع مشکل زیبایی مشکلات تنفسی وی نیز رفع شود ، حالت مقابل نیز وجود دارد که فرد تنها انحراف بینی را بر طرف نماید و جراحی زیبایی انجام ندهد ، معمولا آقایان تمایل به انجام این جراحی بینی را دارند که باید با جراح بینی خود به توافق برسند.
با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی – جراح بینی ( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی )

ارسال پاسخ

5 × 1 =

Call Now Button