تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

در تزریق بوتاکس از یک نوع سمی به اسم سم بوتولینوم که موجب فلج موقتی عضلات می شود استفاده می شود. این سم می تواند تمام ماهیچه های ارادی و غیر ارادی را فلج کند و باعث شود که پیام عصبی به عضلات بطور موقت قطع گردد و عضلات قدرت انقباض نداشته باشند و توانایی حرکت خود را ازدست بدهند. تزریق بوتاکس در زیباسازی بدن و بخصوص زیبا سازی صورت کاربرد بسیاری دارد به نحوی که خطوط ناشی از فعالیت های عضلات با تزریق بوتاکس از بین رفته و چین و چروک ناشی از انقباض عضلات صاف می گردد. تزریق بوتاکس در حال حاضر شایعترین اقدام برای زیبایی‌ در جهان است.

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس بیشتر برای چه نواحی توصیه می شود؟

مناسب ترین جائی که بوتاکس تزریق می شود پیشانی می باشد زیرا با تزریق بوتاکس در این ناحیه می توان خطوط عمیقی که بین دو ابرو ایجاد می شود که به آنها خط اخم گفته می شود و همچنین خطوط عرضی پیشانی را برطرف کرد. هم چنین تزریق بوتاکس برای رفع چین و چرک و خطوط زیر چشم مورده استفاده قرار می گیرد. چناچه تزریق بوتاکس بروش خاصی انجام شود باعث می شود کناره های ابرو به سمت بالا رود که البته این امر مطلوب بسیاری از افراد، بخصوص خانم ها است.
همچنین تزریق بوتاکس در نواحی اطراف لب، خط خنده و کنار گوشه های لب نیز مورده استفاده قرار می گیرد، منتها باید به میزان کم و توسط پزشکی مجرب و با تجربه انجام شود چون احتمال بروز عوارض در این نقاط بیشتر است.
بوتاکس در هر محلی که تزریق شود باعث شل شدن موقت عضلات آن ناحیه می شود و پس از گذشت 4 الی 10 روز از زمان تزریق بوتاکس عضلات توانایی انقباض خود را از دست می دهند و متناسب با غلظت و مقدار ماده بوتاکس تزریق شده (مقدار این دارو بر اساس واحد محاسبه می شود، در تزریقات زیبایی‌ حدوداً ۱۰۰ واحد و در درمانی حداکثر ۶۰۰ واحد به کار می رود.) این اثر در عضله مورد نظر باقی می ماند و به مرور زمان کم کم انقباض عظلات بر می گردد و اثر سم بوتاکس در عضله از بین می رود.

تزریق بوتاکس در صورت چگونه می تواند چین و چروک را از بین ببرد؟

تمامی حرکات صورت از جمله حرکات عاطفی و احساسی توسط عضلاتی که در زیر پوست صورت قرار دارند انجام می شود. انقباض و فعالیت بیش از حد این عضلات سبب بوجود آمدن خطوط و چین و چروک در صورت می شود. کار بوتاکس از کار انداختن موقت این ماهیچه هاست. برای از بین بردن خطوط و چین و چروک موجود در صورت در کنار تزریق بوتاکس می توان عمل لیفت صورت را نیز انجام داد.

تزریق بوتاکس در پوست گردن چگونه می تواند چین و چروک را از بین ببرد؟

ماهیچه ی نازک زیر پوست گردن (پلاتیسما) به مرور زمان و با بالا رفتن سن فعایت و انقباضش بیشتر می شود و ضخیم تر می گردد که این امر باعث بوجود آمدن خطوط برجسته در دوطرفه خط وسط گردن می شود. تزریق بوتاکس در چند نقطه از این ماهیچه باعث شل شدن آن و در نتیجه آزاد گردیدن پوست شده و پوست گردن جوانترو سفتتر به نظر می رسد.

عوارض تزریق بوتاکس

مهم ترین عوارض بوتاکس مربوط به سه چیز است :
•تزریق بیش از اندازه بوتاکس
•تزریق نابجا
•انتشار دارو به نقاط اطراف مورد نظر که قابل پیش بینی‌ نیستند
در تزریق بوتاکس خوشبختانه عوارض عمومی همچون مسمومیت و یا آلرژی بسیار نادر است و تنها برخی افراد از ضعف شکایت می کنند که ظرف ۳ تا ۴ روز برطرف می شود. در تزریق بوتاکس کبودی، تورم و خونمردگی گاهی دیده می شود که تا یک هفته خود به خود برطرف می گردد.

ارسال پاسخ