بارداری و شیردهی بعد از جراحی پروتز سینه

بارداری و شیردهی بعد از جراحی پروتز سینه

افرادی که جراحی پروتز سینه انجام داده اند هیچ خطری علی رغم داشتن پروتز های سینه آن ها را برای بارداری تهدید نمی کند، اما باید در نظر گرفت که در دوران بارداری بعلت تغییرات هورمونی و افزایش سن در اندازه و شکل سینه ها تغییراتی ایجاد می شود و این تغییرات تا پس از بارداری بعلت ترشح شیر ادامه خواهد داشت بنابرین در افرادی که تصمیم به بارداری دارند توصیه می شود انجام این جراحی به بعد از دروان بارداری و شیردهی نوزاد موکول شود.

شیردهی بعد از پروتز سینه

شیردهی بعد از پروتز سینه

بعد از دوران حاملگی پوست سینه حالت افتاده و کشیده پیدا می کند که این امر بسیار طبیعی می باشد، ممکن است این افتادگی در افرادی که جراحی پروتز سینه انجام داده اند بدلیل وزن پروتز بیشتر باشد و پستان ها تا حدی نزول کنند.

اگر بعد از دوران حاملگی و شیردهی از ظاهر سینه های خود بدلیل افتادگی سینه ها ناراضی باشید می توانید  با یک عمل جراحی لیفت سینه، یا ترکیبی از جراحی لیفت و پروتز جدید فرم بسیار زیبایی را در سینه های خود ایجاد نمایید و زیبایی قبل از حاملگی را باز آفرینی کنید.

در برخی از افرادی که خواستار جراحی پروتز سینه هستند یک طرز فکر غلط و شایع وجود دارد، که اگر جراحی پروتز سینه انجام دهند بدلیل جایگذاری پروتز در بافت سینه هایشان دیگر قادر به شیردهی نخواهند بود، این طرز فکر کاملا غلط می باشد زیرا علی رغم جایگذاری پروتز در بافت سینه، بافت طبیعی و مجرای شیردهی در محل خودشان وجود دارد و امکان شیر دهی بعد از انجام این جراحی وجود دارد .

در جراحی پروتز سینه از برش دور هاله سینه، زیر سینه و زیر بغل استفاده می شود اگر بنا به تشخیص پزشک از برش در دور هاله سینه استفاده شود ممکن است چند مجرای شیری قطع شود و بر میزان شیر دهی تاثیر بگذارد.

دکتر شهریار حدادی فوق تخصص جراحی پلاستیک از برش در زیر سینه و روی چین افقی سینه که کمتر تهاجمی تر می باشد برای جایگذاری پروتز استفاده می کند که در این برش آسیب کمتری به بافت سینه وارد می شود و توانایی شیردهی بعد از این جراحی وجود دارد و همچنین اسکار ناشی از جراحی کمتر قابل مشاهده می شود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهریار حدادی فوق تخصص پلاستیک و زیبایی

برخی از خدمات شهریار حدادی :

با انجام خدمات :

جراحی بینی

لاغری و پیکرتراشی : ( لیپوماتیک ، ابدومینوپلاستی و….

جراحی سینه ( لیفت سینه ، پروتز سینه ، ژنیکوماستی و…

ارسال پاسخ